středa 5. září 2012

Zapletené copy, zn. vodorovně

Abych řekla pravdu, copy mě nikdy moc nebraly. Přišly mi takové zastaralé, navíc mi kdosi řekl (kdysi když mi bylo patnáct), že s copem vypadám jak Božena Němcová... No a Božena Němcová není zrovna sex- ani jiný symbol, kterému byste se chtěly v patnácti podobat. Takže... děkuji... nic pro mě.

Copům vlastně začínám přicházet na chuť až teď. Nejdřív tady byl fakt, že moje stále delší a hustší vlasy nebyly vhodné pro culíky, bolela mě z toho hlavy a stejně mi culík nedržel. Ukázalo se, že jednoduchý cop je dostačujícím řešením. A taky jsem poprvé zahlédla cop zapletený vodorovně. Kdysi dávno jsem ho viděla v Lipstick Jungle seriálu (nepamatuji si vůbec, který díl, byl to některý mezi posledními - ten cop byl obrácený francouzský zapletený od ucha k uchu) a řeknu vám, že to vypadalo úžasně. Problém ovšem je, že mi takto udělaný cop moc nedrží a většinou z toho vyleze cop nakřivo (ten skoro až právě teď velmi populární z Hunger Game, jo a takový se mi moc nelíbí).

Postup: Tajemství takového copu jsou tři. Za prvé musíte zaplétat prameny dospodu, tak vznikne ten obrácený efekt. A za druhé je lepší zaplétat nejdříve spodní pramen (na mojí ukázce to tak není, asi jsem zapomněla), pak mi cop lépe drží ve vodorovné poloze. Třetím minitajemstvím je fakt, že vlasy přidávám k prostřednímu pramenu, přijde mi, že pak ten cop ještě lépe drží vodorovně. Stejně si ale musím vypomoci sponkami a cop mi prostě takto držet nebude asi nikdy. Pokud někdo znáte fígl, jak to udržet rovně, tak mi to prozraďte, jinak já asi s tímto copem končím. (Na obrázku mám konec jen tak zamotaný do drdůlku, mám hodně sestříhané vlasy, takže ten konečný volný cop nevypadá moc dobře)


Trošku víc rovně mi to vyjde, když dělám cop od jednoho ucha zapletený jen ze dvou pramenů a u druhého ucha z toho udělám normální cop ze tří pramenů. Ale pořád to není ono a přesně, co bych si představovala.

Postup: U jednoho ucha si oddělte dva prameny, ty zaplétejte směrem ke druhému uchu. U druhého ucha použijte zbývající vlasy (z předušní zóny) jako třetí pramen do obyčejného copu.


A tak mou nejoblíbenější variantou se stal zapletený rybí cop, který možná ze začátku vypadá dost divně, taky jde šikmo přes celou hlavu, ale během několika desítek minut si ty vlasy posedají a sklouznou dolů, pěkně se sformují na temeni hlavy a vyjde z toho takový uvolněnější styl, který mě zatím neomrzel.

Postup: Úplně nahoře hlavy někde nad uchem oddělte dva malé prameny vlasů. Pleťte rybí cop, jen vlasy nepřekládejte z jednoho pramenu na druhý, ale přibírejte vlasy z okolí. Tak pokračujte kolem ucha, na týlu zabočte doprava/doleva (podle toho, z které jdete strany), až vám u druhého ucha dojdou vlasy, tak pokračujte normálním rybím copem. Upravte vlasy do požadovaného tvaru. Plete se to docela těžko, je to piplačka, trvá to dlouho a bolí mě z toho většinou ruce... ale ten efekt mi za to stojí.Postupy jsou psané pro pokročilé, pokud jste cokoliv z toho nepochopily (třeba francouzský cop, zaplétání, rybí cop, cop ze dvou pramenů), asi spíše konzultujte YouTube. Třeba Petra určitě dělala tutorialy na různé zapletené a francouzské a obrácené copy...

17 komentářů:

 1. tak ten vodorovný rybí je nádherný! rovnou jsem to u počítače začala zkoušet, ale vůbec mi to nejde, popravdě, nejde mi ani klasický rybí cop, pořád se mi to uvolňuje. ale budu trénovat, francouzský jsem si taky natrénovala, tak tento, hezčí, půjde snad taky

  OdpovědětVymazat
 2. je to pekne, ale v reali to u mna dopadne tak, ze rano stiahnem vlasy do gumicky a idem :)

  OdpovědětVymazat
 3. Moc pěkně, ala na mých vlasech proveditelné až tak za rok, až víc povyrostou.
  Mimochedem se mi moc líbí tvoje barva, to je nějaká nová henna?
  Tereza

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. the all natural face henna - s výsledkem prvního barvení jsem celkem spokojená.

   Vymazat
 4. Ten rybí cop vypadá úplně kouzelně. Bohužel mám dohromady asi tři ultrajemný vlasy, takže u mě to holt jistí mikádo s vyholeným krkem... :)

  OdpovědětVymazat
 5. Ten posledný je najkrajší :) Ale mám krátke vlasy a nešikovné ruky, takže stále skončím len pri obyčajnom cope.

  OdpovědětVymazat
 6. Mně se poslední dobou dost líbí různě zapletené vlasy. Nedávno jsem si vytvořila, jak se udělají dva copy a dají se nahoru kolem hlavy, že to vytvoří jakoby věnec (snad to bylo pochopitelný:-)). A myslela jsem si, jak to je hrozně super, měla jsem ještě k tomu dlouhý šaty. A pak potkam mámu a ona, že vypadam, jak nějaká Gertruda. To se mi teda dotklo:-)).

  OdpovědětVymazat
 7. Néé, Božka mě straší už i tady?! Píšu totiž seminárku týkající se jí a absolutně mě to nebaví. A nikdo by neměl chtít se jí podobat, ani v patnácti, ani nikdy jindy, protože to byla děvka a lhářka. Musela jsem přečíst čtyři díly její korespondence a všechny iluze se jaksi vytratily...
  Účesy pěkné, nicméně já jsem tak nešikovná, že si stěží zvládnu zaplést normální cop... a až tak na třetí pokus, když chci, aby nějak vypadal :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. tak promiň, slibuji, že o božence už nenapíši ani slovíčko.

   Vymazat
 8. To vypadá krásně, ach jo, proč já si tohle nedokážu udělat :-(

  OdpovědětVymazat
 9. sakra nemachruj, já neumím ani normální zapletený cop :/ :DDD

  OdpovědětVymazat
 10. Všechny účesy jsou krásné. Škoda, že na mých chlupech by to nešlo udělat :( :D

  OdpovědětVymazat
 11. och, ja som rada, ked sa mi podari urobit obycajny zapletany vrkoc, ktory nevyzera aspon z polovice ako dementny... toto tu je, priznavam, nad moje sily! skvela praca :-)

  OdpovědětVymazat
 12. děkuji všem za komentáře. a pro každého "kdo to nezvládne" mám vzkaz: nebát se a zkoušet, zkušenosti dělají mistra...

  OdpovědětVymazat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...