pondělí 16. září 2013

Pohádka: O princezně a tekoucí vodě

* koupeno na eBay a Feelunique

Byla jednou jedna princezna, která chtěla být tuze ale tuzičko krásná. A tak si kupovala makeup a korektory a řasenky a rtěnky a každé ráno se pečlivě malovala. Protože ale také věděla, jak je důležitá  péče o pleť, tak se každý večer zase pečlivě odličovala.

Za devatero horami a devatero řekami, hlubokými oceány a vysokými Himalayemi žila byla jedna ježibaba. A ta chtěla jen a jen škodit. Nebyla totiž vůbec tak krásná jako princezna, nebyla ani tak chytrá, ale za to byla mnohonásobně více škodolibá. A tak tajně princezně poslala otrávené jablko... ehm kosmetiku. Aby to nebylo nápadné, zabalila to do dvou balíčků a jeden poslala z Koree a druhý ze staré dobré Anglie. Princezna se zaradovala, novou kosmetiku dostávala moc ráda.


A pak jednoho krásného večera, kdy slunce malovalo panoramatický západ na návsi za starou lípou, princezna vzala čistící gel a natěšeně s ním utíkala do koupelny. Nejdříve se odlíčila. Etude House zvládl něco toho makeupu, i málo řasenky, sice to nebylo dokonalé, dokonce ani dostačující... "ale čistící gel to přece vždycky dočistí" pomyslela princezna. Vymáčkla si nevědíce nic plnou pumpičku do dlaní, nanesla na obličej a napěnila. Moc to nepění, ale nevadí... "vodou to smyji!" zavískala si princezna. Pustila si vlažnou vodu a jala se umývati svůj něžný obličej. Opláchla jednou, opláchla podruhé, opláchla potřetí. Čistící gel se pleti stále držel! Opláchla jednou, opláchla podruhé, opláchla potřetí. "Jaktože to nejde dolů?" myslela si princezna. Opláchla jednou...

"Dcerunko má, co děláš, proč tady tak teče voda?" zeptala se za dveřmi paní máma královna. "To nic, maminko, jen se umývám!" ... opláchla podruhé, opláchla potřetí. Princeznin obličej stále nebyl čistý, spíš jen popatlaný gelem. "Zasraný obsah kakaového másla, co s tím budu dělat?" začala princezna pomalu ztrácet nervy. Opláchla poprvé, opláchla...

"Dcero moje, okamžitě tu vodu zastav! Víš vůbec, kolik jsme posledně dopláceli za vodné a stočné?" pan tatíček král neměl pro nadměrnou hygienu příliš pochopení... opláchla podruhé, opláchla potřetí a čistící gel se její krásné pleti stále držel. "Ale já se jen umývám, tatínku, hned tu vodu zastavím!" princezna začala pomalu propadat panice. Opláchla poprvé, opláchla podruhé...

"Můžu nějak pomoci?" zaklepal nesměle princ Jasoň. Princezna otevřela dveře koupelny v slzách, zavřené oči plné čistícího gelu jí neumožnily příliš rozhledu a zahalena čistícím gelem, nyní už lehce napěněným... vzdychla: "Ach!" a zhroutila se princi do náruče. Ten si hned věděl rady, vzal mýdlo, řádně princeznu namydlil a starý dobrý jelen rozpustil neposedný čistící gel. Zazvonil zvonec a pohádky byl konec.
Pravdivý příběh, děti!

Veškeré osoby jsou vymyšleny a jejich podobnost je čistě náhodná.

23 komentářů:

 1. :D:D:D já se picnu, to jsem před poradnou fakt potřebovala :D Díky!

  OdpovědětVymazat
 2. Krásne napísané! Práve som sa prebudila, ale asi si znovu pôjdem ľahnúť po tak peknej pohádce :-) Najviac ma dostal princ Jasoň :-D A samozrejme, poučenie som som si vzala :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Tak tahle pohádka mě dobře probudila a pobavila :)!!!

  OdpovědětVymazat
 4. :D :D :D tohle jsem při pondělním ráno moc potřebovala :D :D

  Lil

  OdpovědětVymazat
 5. :-) a z toho plyne, nemýt se gelem, když není doma princ?

  OdpovědětVymazat
 6. Asi budu taky jednou svým dětem vyprávět takové pohádky :-D

  OdpovědětVymazat
 7. :D sveetove :D najlepsia recenzia/ clanok/ co som kedy citala na blogoch :D

  OdpovědětVymazat
 8. :)

  Tak takový byl i gel od FdS co byl v nějakým zimním boxu, taky mě vůbec nešel s obličeje smýt, byl jak lepidlo...

  OdpovědětVymazat
 9. Krásná recenze. Ještě že byl po ruce mladý sličník, co utrápené princezně přispěchal na pomoc.

  OdpovědětVymazat
 10. Super pohádka. :D

  Ale teda ten čistící gel mě celkem vyděsil. To jako fakt? S tím jsem se teda ještě nesetkala. Naštěstí.

  OdpovědětVymazat
 11. dost dobrá recenze na dost špatný výrobek :D já už bych byla celá vzteklá a nervózní a hysterická, zé to nesmyji :D

  OdpovědětVymazat
 12. všem moc děkuji za komentáře! a teď už, milé děti, vyčistit zoubky, vyčůrat a spát!

  OdpovědětVymazat
 13. Tohle mě po ránu hodně pobavilo a probralo. Díky :).

  OdpovědětVymazat
 14. chacháááá :DD
  to me poránu moc potěšilo:-)!!

  OdpovědětVymazat
 15. Krásně mě to probudilo..... ve čtyři odpoledne:-)

  OdpovědětVymazat
 16. :-D Super, moc pěkné. Chudák princezna ale. Tento zážitek jí tedy nezávidím. No hlavně že nakonec přece jen dobro zvítězilo nad zlem!

  OdpovědětVymazat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...