neděle 6. října 2013

Gabriella Salvete řasenka Diamante

* řasenku jsem dostala k recenzi, děkuji!

... a omlouvám se všem zúčastněným, že mi to trvalo tak dlouho. Takže se omlouvám PR oddělení Gabriella Salvete, protože věřím, že asi čekali tu recenzi trošku dříve (pochopitelné). A se omlouvám taky všem, které ji u mě vyhrály v soutěži, protože mi je jasné, že mi tenkrát svoje zkušenosti nehodlaly psát jen tak do větru (pochopitelné snad ještě víc). 

Tuhle řasenku jsem dostala před rokem. Tak někdy to bylo. A celou tu dobu ji docela pravidelně používám. Dokonce ji mám i ráda. A ráda ji pravidelně používám. Jenomže já nejsem na recenze řasenek ten pravý člověk, fakt ne. A tohle je snad moje první řasenková recenze za tři roky internetové existence. To je totiž tak. Jsem se svými řasami spokojená. Fakt nemám nějaké ambice řešit jejich délku nebo hustotu, úplně mi stačí je obarvit... takže mi stačí jakákoliv řasenka. Nedávno mi kamarádka řekla, i když tedy přiznávám, že jsem na sobě měla jednu vrstvu zrovna téhle GS, že její sestřenice si nechala prodloužit řasy, přišla na rodinné setkání... řasy až do nebes... "no prostě měla řasy asi jako ty teďkom". Tak si přeberme, ale asi to byla pochvala nejen na řasenku, ale i na řasy jako takové.

Z čehož vyplývá, že moje požadavky na řasenku jsou jednoduché. Měla by barvit. To barví snad každá řasenka. Měla by jít snadno odlíčit. To vylučuje voděodolné řasenky, které prostě nekupuji. A neměla by opadávat. Což je zrovna to kritérium, kde se chleba láme. Vzhledem k tomu, že tuhle vlastnost stejně poznám až po nákupu... tak to není moc kritérium, kterým se řídím během procesu... z čehož vyplývá, že mi je úplně jedno, jakou řasenku si kupuji. Jo a když už nějakou řasenku mám a vyhovuje mi, tak ji klidně používám rok, prostě dokud nevyschne a nezačne opadávat.

Ještě povím, že dneska to bude trošku delší, protože multinázorové... já vás varovala!


Dopředu říkám, že za mě NE. Nevyhovuje mi "asymetrický a přirozeně přizpůsobivý plastový kartáček", špatně se mi s ním pracuje, nezvykla jsem si ani po týdnu používání. Možná i proto mi řasenka řasy slepuje a musím použít jiný kartáček, abych je pořádně rozčísla. O slibovaném objemu nemůže být ani řeč. Tohle je ale ten menší problém. Horší je, že si člověk musí neustále hlídat, jestli nemá pod očima kruhy tmavší než obvykle - řasenka se totiž po pár hodinách začne obtiskávat na kůži. No a třešničkou na dortu budiž má zkušenost s diamantovým prachem, který rozzáří můj pohled - nic takového jsem totiž vůbec nezaregistrovala...Za mě je bohužel na celé řasence pozitivní jen bílý dárkový pytlíček, ve kterém byla v obálce vložená. Až ji dopotřebuju (nebo někdo, komu bude vyhovovat víc), novou si nekoupím. L. 

Jo přesně. Mně ty plastový kartáčky taky nevyhovují. Navíc mi přijde, že jsem na ně úplně levá. Prostě bych plastové kartáčky u řasenek zakázala. Ale nakonec jsem si zvykla. Můžou za to řasenky z posledního roku, CoverGirl jsem koupila sama a příjemně mě překvapila, Lumiere jsem dostala v Ladyboxu a taky nakonec v pohodě, tuhle GS jsem dostala a nakonec jsme se docela sehrály na stejnou notu. I když tedy musím říct, že dokážu použít jenom ty dlouhé štětiny. Ty kratší... tak jejich smysl mi nějak uniká. Jako sice hádám, že by asi měly zahušťovat, ale nějak to nedávám.

Obal mě nijak nenadchnul, neoslnil, asi bych ji v nabídce přehlédla, protože bych ji považovala za šedou, obyčejnou.Ale kartáček má podle mého gusta- plastový. Ty různě dlouhé štětinky jsem jaksi přehlédla, protože jsem ji poprvé zkoušela při špatném osvětlení,takže jsem se šťouchla do oka,ale musím říct, že se na ně dá dobře zvyknout.Předčila i opěvovanou řasenku Maybelline One by one(jejíž popularitu teda nějak nechápu) - krásně řasy už napoprvé obarví, protáhne a hezky se stočí nahoru(takhle pěkný efekt jsem ještě neměla po žádné mé řasence i při použití kleštiček). Mám řasy přirozeně celkem dlouhé, a bohužel bez náznaku natočení, a to i spodní.Ty kratší štětinky používám výhradně na řasy spodní, které se zvýrazní bez obvyklého zaprasení všeho kolem.Takže jsem spokojená. P.

Taky mám přirozeně dlouhé řasy, které stačí nabarvit. Vzhledem k tomu, že svoje řasy fakt nějak neprožívám, tak většinou jen pročísnu, abych obarvila, a to mi stačí. Když jsem poprvé pročísla GS, tak mě úplně překvapilo, jak jsem měla dlouhé a výrazné řasy. A to jenom s první vrstvou. S natočením taky musím souhlasit, tahle řasenka opravdu dělá moc pěkné řasy. Jsem si ji pak dokonce začala šetřit na výjimečné události, kdy se jakoby komplet maluji... třeba když jdu do školy.


Jsem s ní velice spokojená, dokonce můžu říct, že je to jedna z nejlepších, které jsem kdy měla a určitě se k ní mnohdy znovu vrátím, i když budu zkoušet i další. S efektem na řasách jsem spokojená, i po první vrstvě jsou řasy dobře zvýrazněné, já dávám u všech řasenek dvě vrstvy. Náplň není extrémně tekutá, což mi vyhovuje. Kartáčky pro mě moc důležité nejsou, nemám žádné oblíbené či neoblíbené, takže i s tímto jsem spokojená, jen to pěkně bolí, když se píchnu do oka, protože štětinky jsou tvrdé :-) Pěkně řasy natočí a zahustí i prodlouží, nijak zvlášť mi neopadává, jak si třeba někdo stěžoval.  Bohužel se hodně špatně odličuje, což mi vadí. Jsem léta zvyklá odličovat se ve sprše, namočit nejdřív obličej a řasenku nechat jen tak rozpustit, pak použít gel nebo pěnu. Tahle odolává vodě i těmto odličovadlům. Ale naštěstí jsem pár dnů před obdržením této řasenky koupila na zkoušku chválený dvousložkový Ryor, který se najednou krásně hodil a řasenku odlíčí dobře. Nebýt toho, tak si tuto řasenku asi neoblíbím a nepoužívala bych ji.  A jako bonus přidám svůj první dojem, spíš negativní :-) Mají na obalu chybu v názvu, a to mě praštilo do oka. Délka je podle nich Lenght a ne length. Chápu, že je to slovo problematické i pro rodilé mluvčí, ale když už to chci mít na výrobku a uvidí to tisíce lidí (i když z těch to odhalí asi jen zlomek), měla bych se pořádně snažit a vše desetkrát zkontrolovat. :-) M.

Musím tedy říct, že obal mě taky nijak extrémně nezaujal, dokonce mi přijde vyloženě ošklivý. I když tedy LENGHT mi přijde vtipné. To mi připomíná, že když jsem pracovala s léky, tak jsem jednou zkoumala asi GS Eladen a tam bylo napsané, že to je na nechty... asi dvě hodiny jsem se tím bavila, že to mají špatně... no a pak jsem zjistila, že jsem četla slovenské popisky... a tak jsem se dozvěděla, že ve slovenštině se nehty řeknou nechty. To asi není moc vtipné...

Řasenka Gabriella Salvete Diamante. Začnu obalem - přijde mi "průměrný" - neurazí, nenadchne. Ale o obalu to není, že...Co se týče kartáčku - ten je na této řasence nejlepší. Možná nejlepší kartáček, který jsem kdy zkusila, přestože umělé kartáčky nemusím, tento je dokonalý. Jednu stranu má delší, jednu kratší - lze se s ním pohodlně dostat i do koutku oka, kratší stranou lze snadněji namalovat dolní řasy, to vše bez úrazu. Navíc štětinky kartáčku jsou tvarovány tak, že oddělí každou řasu po řase jednotlivě...Takže bomba. Řasenka zázračně prodlužuje a zvyšuje objem. Najednou máte jednou tak delší řasy a jednou tak hustší. Opravdu. Přesto vypadáte přirozeně. Možná je to tím, že barva na řasách vypadá černo-šedě místo černo-černě, jestli mi rozumíte....Tady ale pozitiva končí (až na jedno, které uvedu v závěru). Řasenka se obtiskává pod obočí a pod dolní řasy. Ne že by se obtiskávala celý den, ale tak 3x denně ji musíte zkontrolovat. To od řasenky neočekávám. Komu úprava během dne nevadí, má vyhráno...Ještě tedy můj subjektivní dojem - řasenku na očích cítím. Někomu to třeba nevadí - mě ano. A chtěla bych výživnější řasenku pro mé řasy...A slíbené pozitivum na závěr - jde snadno odlíčit. Opravdu, jde dolů skoro sama... P.

Musím souhlasit, že řasenka opravdu dělá výrazné řasy, ale stále hodně přirozené. A tedy řasenku na očích necítím. Taky jsme se konečně dostali k tomu problematickému otiskávání. Jo řasenka se otiskává. Ale tak fakt divně, jakože vůbec nechápete, jak se ta šmouha tam dostala. Já jsem třeba mívala šmouhy na nose... to mi řekněte, jak se proboha řasenka z řasy dostala na nos. Pak jsem tedy mívala i pod očima nebo pod obočím... to je taky fakt divný místo na obtiskávání řasenky. Ale čím déle ji mám, tím je hustší a tím méně se obtiskává, posledních pár měsíců se mi už neobtiskává vůbec... dokonce zvládla celou moji středu s naprosto minimálním únikem šmouh ve večerních hodinách. A to už je co říct, moje středa má tento semestr asi tak 20 hodin. Vstávám ráno v pět a chodím spát po dvanácté, takže už vlastně ve čtvrtek.


Tato řasenka má plastový kartáček, kterým jsem se doposud vyhýbala. Tohle je tedy má první zkušenost s plastovým kartáčkem a přijde mi srovnatelný s klasickým štětinkovým. Řasenka je spíš tekutější a na kartáčku ulpí akorátní množství barvy, takže netvoří žmolky. I řasy jsou po nalíčení řasenkou obalené tak akorát - jsou pěkně zvýrazněné až po konečky, ale nejsou slepené. Řasenka mi řasy prodloužila, dokonce i trochu natočila a na nalíčení mi stačila jedna vrstva. Výborně se mi s ní líčí spodní řasy - stačí jedno malé pročísnutí, řasy navíc vypadají velice přirozeně. Testovala jsem ji i v den, kdy mžilo, a i když jsem chodila venku bez deštníku, nerozmazala se. Protože mám citlivé oči, hodnotím kladně i to, že mě řasenka nijak nedráždí. Jediné mínus u mě má za odličování, používám micelárku a odlíčení téhle řasenky trvá celkem dlouho, řasy musím tamponkem několikrát pořádně otřít ze všech stran. Navíc jsem ráno našla pod očima rozmazané černé flíčky. Suma sumárum, od jakékoli řasenky očekávám, že mi po ní nebudou slzet oči, řasy zvýrazní, neslepí a nebude přes den opadávat. Nevím, jestli mi tahle řasenka díky diamantovému prachu rozzářila pohled, ale za sebe ji mohu doporučit, protože moje požadavky splňuje. M.

Mně se odličuje naprosto v pohodě. Možná je to tím, že se už neodličuji micelárkou, jsem to vzdala, nevím, jestli jsem blbá já nebo každá micelárka, ale prostě si tím neumím efektivně odlíčit řasenku. Pokaždé mi zbude šmouha. Taky mi přišlo, že micelárkou je odlíčení dost nešetrné a tahá za víčka, takže se odličuji krémy nebo mlíky nebo oleji a vodou, GS řasenku stačí trošku pošudlat a všechno je dole.

a na závěr ještě jedno foto od čtenářky

První, co mě na řasence zaujalo je větší obal a tedy i větší objem, to je určitě velký klad, pokud nějak brzy nevyschne a větší objem tak bude k ničemu. A teď už k tomu jak řasenka maluje. Poprvé jsem zkoušela umělohmotný kartáček a bála jsem se, že bude dost slepovat, ale naopak řasy krásně zahustí a natočí. Barva je opravdu černá. Řasenka během dne vůbec neopadává. Pod okem sem tam najdu šmouhu, ale to jí nemám za zlé přisuzuji to dlouhým spodním řasám. S řasenkou jsem spokojená moc, jen mám jednu výtku. A to, že natočené řasy během dne trošku poklesnou, nezávisle na tom jestli dám řasenky jen tak malinko na "doma" nebo větší vrstvu na "ven". A zkoušela jsem i odličování jenom vodo u ve sprše a opravdu jde krásně dolů jen teplou vodou, což je skvělé, že šetřím odličovač a hlavně oční okolí. Takže já jsem spokojená moc a klidně bych jí zakoupila znovu za svoje peníze. T.

Taky bych si ji klidně koupila znovu. A možná to udělám za pár let, až budu mít tu potřebu si koupit novou řasenku. Zrovna teď mám doma otevřených asi šest řasenek, jenom dvě z toho jsem si koupila sama, ostatní jsem dostala... nejsem schopná je spotřebovat, řasenku použiji třeba jen dvakrát týdně a vůbec mi neubývají. Ale jsem prostě šetrná, tak mi je i líto je vyhazovat... no nic, prostě novou řasenku fakt zrovna teď kupovat nepotřebuji. (Jo a to mám v šuplíku ještě asi tři neotevřené zapečetěné.)

Poslední multinázor můžete najít na blogu Joy and you.

11 komentářů:

 1. Pani, tomu rikam propracovana recenze:) Tu rasenku jsem nekolikrat mela uz vhozenou v kosiku a nakoc z ni seslo. Pred tim zhruba rokem ji recenzoval kazdy druhy blog, kdyz jsem docetla clanek, byla jsem docela haopy, ze jsem masazi nepodlehla. Se svymi rasami jsem spokojena a u rasenky je pro me nejdulezitejsi, aby se neobtiskavala a neopadavala. Smouhy od rasenky na nose pobavily:)

  OdpovědětVymazat
 2. Ses lepsi nez ja, ja se kni doted nedostala, mam asirok otevrenych tak 8 rasenek a nejak se nedaj spotrebovat :D a to je pouzivam kazdej den. Tak nevim no, asi je budu mit az do konce zivota a az umru, tak me pohrbej s milionama nerozbalenejch rasenek :D

  OdpovědětVymazat
 3. skvěle napsaná recenze:-)! já jsem tuhle řasenku jednou vyhrála a mám ji moc ráda, šmouhy mi dělala jen lehce ze začátku pak již ne.

  Once Upon a Time

  OdpovědětVymazat
 4. Mas naozaj uzasne riasy :D Ja neznasam nakupovanie riaseniek, lebo to je vzdy loteria...Ale aj tak kupujem len tak cca jednu-dve do roka, aj ked ich pouzivam denne a vo viacerych vrstvach, nejako sa neminaju :D

  OdpovědětVymazat
 5. Ale tak, lepší za rok než vůbec. :))
  Já ji taky měla, a docela spokojená jsem s ní byla, jen mě někdy pálila v očích... :) Ale nepodařilo se mi teda zjistit, za jakých okolností. :)

  OdpovědětVymazat
 6. Plastové kartáčky mám moc ráda. Jsem se svýma řasama spokojená a tak chci něco, co je prostě jemně nabarví. Jen je problém, že všechny ty zaručeně zhušťující, prodlužující a nevím co všechno, mi řasy zkrátka slepí. Vypadá to dobře, ale svoji oblíbenkyni Glam eyes už mám, jinou si nekupuju už x let. :-)

  OdpovědětVymazat
 7. Foto od čtenářky je podle mě fotomontáž :D :D :D
  Rok nerok, recenze tu je, tak jakýpak copak. Mě GS řasenky nikdy nelákaly a asi ani lákat nebudou. Nemohu ale popřít, že efekt je víc než dobrý.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A není :D! Jen jsem to oko, koukám, dost divně vykulila :D

   Vymazat
  2. Není, takové smetáky mám taky. :-)

   Vymazat
 8. všem moc děkuji za komentáře.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...