neděle 3. srpna 2014

3x3 barev léta

Musím se jakože přiznat, že včera jsem měla velmi intenzivní pocit nadcházejícího podzimu. Což je tedy fakt divný na začátku srpna. Jsem to sice překonala a do toho moře skočila, ale byla mi zima. Vítr foukal, sluníčko moc nepálilo a tak vůbec. Takže je asi nutné si pospíšit a rychle vám prozradit, čím že se to vůbec toto léto maluji, když už se někdy maluji.

Musím říct, že jsem v podstatě dost často ve svém životě ignorovala zajeté stereotypy ohledně letního líčení a tak. Totiž letní líčení nemám ráda, nemám ráda ani letní edice makeupů a móda bronzerů chodí taky dost okolo mě. To ovšem letos prostě neplatí, úplně trapně jsem tomu propadla, naprosto klišovitě, ohraně, nudně... prostě si jedu na bronzerovo-tyrkysově-oranžové vlně. A myslím, že hned v pondělí zajdu přes ulici do toho mini OC a koupím tyrkysové kalhoty ve slevě... aby mi to ještě letos ladilo! 


S hnědou to totiž v létě ladí! 

(1) Konečně se tedy dostal ke slovu bronzer od Diora Nude Tan Paradise Duo. Vtipný je, že jsem si ho před rokem kupovala, protože se mi líbila růžová část. A letos jsem snad z růžové ještě nenabrala. Strašně se mi líbí totiž spíš ta světlá hnědá. Ona je hodně hodně hodně světlá, myslím, že tmavší tipy to můžou bez problémů dát na celý obličej jako pudr. Pigmentace je taky trošku menší, takže ani já se nestydím a dávám toho na obličej hodně... a dost často klidně i všude. Na tváře, na nos, na bradu, na čelo, na krk... a moc se mi líbí, jak neskutečně přirozeně to vypadá. Jak zlatý polibek slunce! A navíc výdrž je opravdu hezká, celý den a klidně i upocené poledne na bicyklu. Jinak tohle byla loňská LE, takže v parfumérkách to asi nenajdete, ale myslím, že i bronzery ze stálé nabídky stojí docela za hřích. (Na rozdíl od letošního rozjasňovače, který mi tedy moc neříká.) 

(2) Ke slovu se dostala i paletka Catrice Big City Life The Sydney Collection. Jsem ji tady kdysi dávno docela pomluvila a pořád si za tím stojím. I když tedy tvářenky jsou pěkné, to zase jo. Ale pigmentace některých očních stínů je dost mizerná, vůbec kvalita těch stínů je nicmoc, docela práší a tak nějak paradoxně jsou v paletce jen asi dva odstíny, protože ty ostatní vypadají buďto stejně, nebo nejsou pro jistotu vidět vůbec.  Ale letos jsem se fakt zamilovala do toho nejtmavšího hnědého, on totiž vypadá tak krásně jako linka! Jinak i toto je LE, asi tři roky stará.

(3) To Lambre Eye Colors Creamy 05 Zlatý med už limitovaný není, abyste neřekly. A já jsem skoro na dně a docela mě to až mrzí... a to na oční stíny nejsem! Tyhle oční stíny totiž vydrží fakt dlouho na očích, neskutečně jednoduše se nanáší, barva je krásně bronzově letní.. no prostě! co víc si asi tak přát!
medové Lambre - hnědý Town Hall Catrice - hnědá část bronzeru Dior

A k bronzové ladí tyrkysová, jak jinak!

(4) Tyrkysový oční stín od Catrice z LE Coolibri je něco úžasného. Hlavně tahle barva prostě křičí léto, což tedy asi křičí každá tyrkysová. Ale Catrice má navíc velmi snadné použití a neskutečnou výdrž. Sice ho tedy nepoužívám jako oční stín na celé víčko, spíš jenom pro linku nebo tím stínuji různá místa, jak mě napadne... ale i tak prostě tyrkysový oční stín bychom měly mít v létě všechny!

(5) A když ne stín, tak alespoň tužku. Essence 11 Cool Breeze je snad ze stálé nabídky... ale tedy nevím, s Catrice se mi líp maluje, tahle tužka mi přijde docela tvrdá a a vyžaduje víc práce, aby se dopracovala ke stejnému efektu.

(6) Mou nejoblíbenější letní tužkou na oči se tak stává tahle Jordana Bright Eyes Blue, co jsem ji koupila snad za třicet korun kdysi na veletrhu. Dokonce si úplně pamatuji, jak jsem z ní hned po prvním použití byla tak nadšená, že jsem okamžitě objednala i růžovou a fialovou variantu a ještě nějaké další Jordana tužky z jiné řady. No všechny ty další tužky od Jordana byly dost strašné (= tvrdé a vůbec nemalovaly), si snad myslím, že jsem je všechny hromadně vyhodila... ale tuhle modrou mám doma pořád a pořád ji miluji. Ona je totiž tak neskutečně měkká, tak snadno se aplikuje, že se snad ani snažit nemusíte. Bez problémů jde použít i jako oční stín... a já vím, že modré oční stíny nemají dobrou pověst, ale tuhle modrou mám prostě ráda. Ono stejně jako oční stín nebo horní linku to moc používat nemůžu, protože snad pokaždé se mi obtiskne na horní víčko. Ale jako spodní linku ji prostě zbožňuji. Co spodní linku, úplně nejlepší je to na spodní waterline! Tužka je tak pigmentovaná, že prostě vykreslí cokoliv jedním tahem. A i když jako horní linka se rozmazává a obtiskává, tak jako spodní vnitřní linka vydrží celý den... no dobře celý den (jakože 12+ hodin) ozkoušený nemám, tak dlouho snad nejsem v létě namalovaná nikdy, ale šest hodin dá naprosto bez úhony v plné parádě. Navíc furt nevím, co proti té modré kdo má... modrá jako spodní linka s okolním líčením hnědým (viz Catrice z paletky a Lambre) je prostě něco letně dokonalého!
Catrice oční stín - Essence tužka - Jordana tužka 

A k hnědo modré kombinaci už jedině oranžovou! Jak taky jinak!

(7) Barry M Blusher 5 Apricot a tímto zdravím moješminky, protože tohle je snad první a nejspíš možná i jediná věc, kterou jsem si od nich koupila. No a dva roky mi ležela v šuplíčku, až na ni letos přišla řada a prostě tahle tvářenka je boží. Skvěle pigmentovaná, s neskutečnou výdrží přes celý den a balení je sice hnusný, štěteček nepoužitelný... ale tak zase nemůžeme mít všechno. Navíc tahle barva je prostě boží, je to ta nejvíc oranžová tvářenka, kterou doma v lisované podobě mám. A oranžovou já prostě letos žeru! (Jinak malá poznámka: tyhle Barry M tvářenky odstín 3 a 5 se přestaly vyrábět, takže jestli chcete, tak kupujte rychle!)

(8) Revlon Matte Strawberry Suede 005 vlastně celé toto moje letní oranžovo-tyrkysovo-bronzové šílenství odstartovala. Asi někdy tak v dubnu/květnu jsem si ji přihodila do kabelky s tím, že už mě prostě všechny ty nenápadné jemně zbarvené lesky (alias Lanolipsy) nebaví. Že chci barvu! A že prostě já se toho nebojím a jdu do toho na plný koule. Tento Revlon je prý krvavá červená, na mně tedy vypadá celkem oranžová a hodně nápadná. Kupodivu mi docela sluší, až bych tak jakože řekla, že na to jak moc oranžová je, tak má docela neutrální barevný podtón. Nejlepší je ale kvalita rtěnky. Pigmentovaná nálož, co se ze rtů nehne minimálně několik hodin. Matná, sametově hebká a opravdu příjemná. Bohužel mám takový pocit, že už se nevyrábí.

(9) Když už jsem tedy měla v kabelce Revlon, tak jsem se rozhodla vyzkoušet i Rimmel Kate 110. Jo to je přesně ta rtěnka, co jsem se jí bála. Ale tak když už jsem všem ve svém okolí vypálila bulvy s Revlonem, tak Rimmel mě už přeci neohrozí. A taky že ne, protože hlavně ten Rimmel je jakože spíš jenom taková asi mladší ségra (nejspíš dvojče) Revlonu. Na svojí puse bych podle barvy možná ani nezpoznala rozdíl. Rozdíl je trošku v konzistenci, Rimmel je sametovější a smetanovější, Revlon je krémovější a takový sušší. To asi moc smysl nedává... nevadí. Výdrž má i Kate dost dobrou, to se zase nebojte, jen konečná barva na rtech je asi trošku matnější s Revlonem.
Barry M - Revlon - Rimmel


A na závěr 3 malé tipy pro letní nalíčení!

Modrá spodní linka je prostě boží. Dlouho jsem se bála barevné vnitřní linky, protože prostě proto, to vám řekne každá beauty guru, že na vnitřní linky patří nějaká spíš světlá perleťová, aby to nezmenšovalo oči, že ano. Ale prostě ta modrá Jordana... no mně to oči nezmenšuje, spíš hodně zvýrazní a neskutečně zkrásní!

Naučila jsem se vrstvit bronzer a tvářenku. A prostě to musíte tohle léto mít! Nemyslím tím nějaké trapné konturování a tak... ale na tvrdo dvě vrstvy na stejné místo. Nejdřív bronzer: na jablíčka, na lícní kosti, na čelo, nos, bradu a tak, kam většinou bronzer dáváte. Pak tvářenku a nejlépe nějakou bláznivě neskutečně hodně barevnou: jen koncentrovaně na střed jablíčka. Ach ta oranžová Barry M... co ta dělá v kombinaci s Diorem na mých tvářích... neuvěřitelné. Chci to tak nosit pořád.

Pokud se na ostré oranžové rty necítíte, taky to občas cítím podobně, tak oranžovou rtěnku navrstvěte na balzám na rty. Jo zase to jde proti doporučení beauty gurus, ale prostě nějaký hodně olejovitý (a tím nemyslím ale mastný) balzám na rty, co se rychle vsakuje... a hned na to tenkou vrstvu Rimmelu, vypadá to neskutečně šťavnatě, letně, ale přitom nenápadně, v rámci možností. Olejový balzám se vsákne a zanechá za sebou jenom lehkou barvu s leskem. Aaach.

9 komentářů:

 1. Úplně si tě umím představit. To líčení mi evokuje mořskou pannu a šupinky. Pamatuju si na článek o tvářence, kde jsi psala že jí nepoužíváš :D. No konečně se dostala ke slovu :)

  OdpovědětVymazat
 2. Och, nemám tě ráda! To duo od Diora jsem chtěla, ale loni už bylo všude vyprodané a v letošní kolekci byla jen dvojtvářenka...grrrr :(. Až se ho budeš chtít někdy zbavit, což doufám, že bude brzo...:D, tak na mě prosím pamatuj.

  OdpovědětVymazat
 3. Ja si musim objednat ty Lambre stiny, uz mi dochazi a jsou super!

  OdpovědětVymazat
 4. Ty Lambre stiny mám taky a miluju je! Teď je používám pořád!

  A.

  OdpovědětVymazat
 5. No pěkně tyyy! Hlavně teda to duo Dior je boží!

  OdpovědětVymazat
 6. Ty rtěnky od Rimmel a Revlon jsou super!

  OdpovědětVymazat
 7. děkuji všem moc za komentáře!

  OdpovědětVymazat
 8. A co tak fotky? Citim se osizene :-(, s tim bronzerem a tvarenkou ti sakra rozumim, tak to ma byt, dela to nadherny efekt. A na to ze barevne oci a ja neeeee, tak tyrkysova ano :-). Jako ano v supliku, ale aspon tam :-).

  OdpovědětVymazat
 9. kolko peknych farbiciek :) mne sa pacili najma tie hnede veci :) to su moje farby :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...