čtvrtek 28. srpna 2014

Elemis: Fruit Active Rejuvenating Mask

* koupené na feelunique.com

V podstatě jsem tuhle masku zapomněla tak nějak přiřadit k těm z posledního článku. Ona je totiž taky jílová, tak jinak, než je obvyklé, jílová. A dneska to navíc bude stejně krátké. Elemis je totiž tak nějak boží. Mám opravdu ráda jeho vůni. Ach to je jak ovoce a sladkosti v jemné pastě. Hned bych si k tomu čuchala tak dlouho, až bych ochutnala. Hezká je i konzistence, nejdřív mi to přišlo divný... že v rádoby kyselinové masce je jíl. Na pleti to zasychá spíš jen tak jemně a spíš vytvoří takový lehký skoro až neviditelný film. A dobře se smývá.

Maska nevysušuje, naopak mi konzistence přišla krémová a skoro až vyživující. Což bude beztak tím, že to obsahuje docela velké množství olejů a dokonce i bambucké máslo. No a navíc to obsahuje ty jahody a kivi, které by se měly právě postarat o oživení a sjednocení tónu pleti. Na pleti je maska opravdu hodně příjemná a tak, kdybyste věděli, jak krásně to voní... už jenom kvůli té vůni jsem se přemáhala a patlala to na sebe.

Problém ovšem je, že to nic nedělá. Fakt nekecám, ale nedělá to u mě nic. Asi dvakrát během celého používání jsem si všimla nějakého toho sjednocení a jak oni slibují nakopnutí pleti. Jinak to ale nic nedělalo. Hlavně jsem z toho taková zmatená, co ta maska vlastně má dělat. Není čistící, tak proč tam má jíl? A stejně ten jíl nic nevyčistí. Není vyloženě kyselinová, jen to tak naznačuje těmi výtažky z ovoce, ale stejně nakonec z obličeje skoro nic nevyžere.

Což nejspíš je tím, že maska není vyloženě určená pro můj typ pleti, je spíš pro suchou a zašedlou... tak nějak přemýšlím, proč jsem si ji vůbec kupovala. Pamatuji si, že jsem se tenkrát rozhodovala mezi touto a Papaya Peel... nakonec jsem koupila tuto, ale vůbec si neuvědomuji proč. Asi mě zmátla nějaká recenze? Nebo jsem měla chuť spíš na kivi než na ananas? Nebo asi se mi spíš víc líbil tento název. Nebo jsem byla rozněžnělá, tak jsem si vzala prostě tu jemnější masku a úplně zapomněla na to, že moje kůže je spíš hroší? No prostě tak nějak. Každopádně příště si spíš koupím tu papájovou!

8 komentářů:

 1. Suchou a zašedlou? Tak už přesně vím, co potřebuju... Jíl je moc a kyseliny jsou taky moc, takže tohle by mohlo být akorát...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. no vidíš. to máš asi pravdu. tohle bude ideál pro všechny citlivky a tak.

   Vymazat
 2. No ja mam tu papaya enzyme peel a zatim nic moc tedy...nadherne voni a aplikace je prijemna, ale vysledky nevidim...no za ty prachy nic moc!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. takže říkáš v podstatě to samý, jen to asi voní jinak... a nejspíš to má i jinou barvu, protože to tam nemá jíl.

   Vymazat
 3. Nedělá vůbec nic? Chjo, to by mě trošku naštvalo. Kdyby alespoň trošku štípala, nebo vysušovala :D, ale nedělat nic? -To je vrchol!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. no nedělá, ale jako ona ta maska asi není prostě pro můj typ pleti. možná nějaké citlivé a suché by něco udělala?

   Vymazat
 4. aj take sa mozno niekedy stane :) ale ja si myslim ze lepsie nic ako keby si sa vyhadzala :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. a tak to je vlastně taky pravda. a tohle navíc fakt pěkně voní!

   Vymazat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...