pondělí 1. srpna 2016

Vzorkovala jsem: Inlight

* vzorky jsem dostala od čtenářky, děkuji moc!

Inlight jsem chtěla zkusit opravdu hodně dlouho. Víte co, ono se o tom totiž tak pěkně psalo. Jak kdyby to byl zázrak z přírody zrozený. A spojovala se tvrzení jako: nevěřím na zázraky, ale tohle zázrak je. A změna pleti během jedné noci. Co během noci, hned po nanesení to z vás udělá lepšího člověka. Trošku jsem získala pocit, že to na sebe namažu... a na růžovém obláčku odletím do říše alabastrové pleti. Hlavně ty jejich balzámy. Na vrásky, na akné, na pupínky, na krupičku, na drsnou pleť, na mastnou, na suchou, na dehydratovanou, vlastně na všechny. A neříkejte zázrak, ale je to zázrak. A hlavně potichu, abychom ho nevyplašili.

Trošku problém bych viděla v tom, že většinu oslavných recenzí psal někdo, kdo si tu předraženou kosmetiku nekupoval z vlastní kapsy. No jsem tomu raději moc nevěřila, že ano. A proto jsem byla tak ráda za tuhle malinkou sadičku. Alespoň si to ohmatám, alespoň si to rozmyslím. A kdybych třeba náhodou ta plná balení stále potřebovala... tak děj se vůle má, si to koupím. (hm... a vlastně ani já si toto neplatila z vlastní kapsy... náhoda?)


Face Cleanser a já asi nevím, co je na tom tak drahého. Tohle je naprosto průměrný máslový odličovač. Hodně olejový. Který neemulzifikuje. Navíc stojí fakt pálku, ale chybí tam takové to wow tak to jo. Třeba Emma Hardie to ukazuje konzistencí. Origins olej to ukazoval jednoduchostí používání. Antipodes máslo to ukázalo svou hutností. Vlastně i ta Eve Lom, která mi moc neukázala, je asi lepší než toto. Naprosto průměrný čistící balzám, fakt že jo. Má hodně lehkou až olejovou konzistenci, není to přímo máslové, odličuje to asi v pohodě, ale stejně... prostě (s)prostý průměr. A navíc voní dost větrově, takže nic pro mě. Taky nevím, co na tom stojí tolik peněz. Jakože přes tisícovku? Hlavní složky kokosový a olivový olej? No a k tomu zelený čaj a rozmarýn, kterého je tam asi fakt hodně, že ano. No nějak si to přeberme, já si to přebrala, že poměr ceny a kvality zážitků při odličování je u Inlight jeden z nejhorších z toho, co jsem v posledních letech zkusila přírodního nepřírodního.

Line Softner a nikdo mi to teď už nevymluvíte. Všechna ta blogovací masáž, jak je Inlight a hlavně noční balzámy skvělé, byla jenom nějakým takovým PR oblakem. Že jo? Že jo? ŽEJO? Však to nic nedělá. Jako já tomu věřím, že to má bůhvíjak čisté přírodní složení. Že je to bez vody. A bio. Ale co jako z toho. Fajn není to úplně ten nejmastnější noční balzám, dokonce se to i vsákne v nějaké rozumné době půl až hodina. Ale prostě jako co? Jako nic. Za tři tisíce? V plném balení? Však něco podobného umí z přírodních výrobců kdo kdo. Takže ne děkuji. Si raději koupím v akci jeden až dva Decleory, které něco dělají.


Floral Face Tonic je zbytečnost. Pokud se podíváte na složení, tak fakt nic výjimečného. A určitě je v tomto případě levnější si koupit flašku destilátů jednotlivých druhů, smíchat to a za stejnou nebo možná i nižší cenu získáte asi tak litr tohodle tonika. Navíc mi to ani nijak nevonělo, na pleti to bylo jak obyčejná růžová voda za stovku od Saloosu. Takže tak.

Daily Face Oil je to nejlepší z celé sadičky. A jako jo, můžete klidně namítnout, že všechno jsem nezkoušela, ale jak jsem tak pročítala složení a udělala si podle toho obrázek o jednotlivých produktech, tak si tak nějak myslím, že tento olej je to nejlepší z celého sortimentu značky. Fakt že jo. I když účinky jsou možná sporné, tak nutno poznamenat, že olej mě ničím neštval. Většinou mě oleje totiž vytáčí tím, že třeba lepí nebo se nechtějí vsáknout nebo mají takovou až moc hutnou konzistenci nebo všechno dohromady. Tento ne. Je lehký, rychle se vsakuje, nelepí. A hlavně tak krásně voní. Po vanilce. Míchala jsem ho dohromady s kadidlovou vodou... a to bylo prostě něco úžasného. A i když si třeba myslím, že účinky oleje nejsou až tak skvělé, aby to stálo tolik, podle mě se jim vyrovná i olej o polovinu levnější a možná je pro můj typ pleti i lepší (Lulu and Boo Frankincense), tak prostě pro tu sladkou vůni, vanilkovou, jak cukroví, jak něco zakázaně sladkého, ve spojení s kadidlem jak něco hříšně zakázaného a tak příjemného. A je v tom spousta růží, ale já v tom růže fakt vůbec necítila, jen tu vanilku. (Jinak se to sice jmenuje daily face oil, ale olej jsem používala večer.)


Takže co? Takže asi úplná výhra to nebyla a peníze utrácet netřeba. Na druhou stranou... nejsou ta mini balení roztomiloučká?

8 komentářů:

 1. No ještěže tak, protože už jsem dnes nakupovala :) Ale balení je fakt rozkošné, speciálně modré sklo mě poslední dobou dost bere :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. no že jo, to modré sklo je prostě krásné...

   Vymazat
 2. Soft Liner mi přišel celkem fajn, možná za třetinovou cenu bych o něm uvažovala :-P, rozhodně lepší, než ten klasický noční a nebo odličovací balzám. No a na olej se tedy těším, protože ten poslední jsem ještě nenačala. Každopádně jsem ráda, že jsem je mohla vyzkoušet, ale vyzkoušela jsem taky o dost lepší, a to jsem ještě neměla LuLu! :-)
  Já se letos zamilovala do earthwisebeauty.com (jenže pošta a clo :-/ ) a do české aromaaterapie.cz, a taky se mi na nich líbí, že kolem nich nepanuje žádnej cirkus, i když pro firmy jako takové je to asi škoda. No a Decleor a černomodré sklo May L. jsou stále v pořadníku, jednou na ně dojde! :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Aha, Line Softener ;-)

   Vymazat
  2. jo, ten olej je fakt fajn. možná účinky nejsou úplně nej, co jsem kdy zkusila, ale pro tu vůni to stojí za vyzkoušení. já teď zase dostala Mylo, na ten jsem zvědavá. a mezitím jsem se asi stihla trošku zakoukat do artemis od Sunday Riley.

   Vymazat
 3. mini balenia sú krásne :) škoda že to teraz neplatí aj o obsahu ktorý je priemerný. Už snáď 2 roky Inlight sledujem, na začiatku super recenzie a odporúčania, potom ticho (predsa sa len dobre píšu pekné reči keď nebolo treba siahnuť do vlastného vrecka a snáď nikto z tých čo to skúšali to nepoužívajú dlhodobo takže zas účinky neurčité). A teraz sa začínajú vynorovať nie úplne pochvalné názory. Podľa mňa to nie je nič extra (okrem tej ceny :D), akurát by sa ďalšie značky mohli inšpirovať dizajnom, pekné, jednoduché, elegantné, aj keď balenia sú nepraktické - na tonikum obyčajná fľaška z ktorej sa bude blbo dávkovať, olej v spreji/dávkovači (podľa toho na ktorom obrázku, staré zlaté kvapátko je na olej najlepšie), testovacia sada tiež nie úplne dobre vymyslená (mali by sa učiť od Primavery alebo Nourish)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. taky jsem sledovala tu počáteční hysterii, ale dost mě právě odrazovalo, že ti nejvíc nadšení si to nekupovali ze svého. a nebo byli nadšení jen ze vzorečku. vlastně jsem snad nečetla ani jednu recenzi, kde by si to někdo koupil za vlastní a po třech měsících napsal, že ano, že tohle za ty peníze stojí. a porovnal to s dalšími mnohem levnějšími balzámy... nojo, mi z toho vychází, že to byla taková jedna velká inlight bublina.

   Vymazat
 4. To modrý sklo je úžasný! Tak možná to je ten hlavní bod, nad kterým má uživatelka ochat a achat...

  OdpovědětVymazat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...