pondělí 14. listopadu 2016

Kyselina hyaluronová: ano, nebo zbytečnost?

No to je otázka. Kyselina hyaluronová se skloňuje v posledních letech všude. A před pár lety se taky skloňovala. Zázračná molekula pro mladší a hezčí pleť. To si pamatuji, to bylo ještě někdy za největší slávy takové Nivei u nás doma a další drogérky a krémy s kyselinou hyaluronovou prostě frčely. Máma to určitě měla na poličce v koupelně a pamatuji si, že na to byly v jednom kuse reklamy v televizi. No a pak před pár lety přišel ten trend jakože pořád kyselina hyaluronová, ale ve větší koncentraci. Klidně i jenom čistá. Hydratuje, regeneruje, obnovuje, bojuje proti stárnutí. Tož tak mi dejte ten zázrak a dejte mi to na kila.

Když si tak uvědomuji, vysokou koncentraci kyseliny hyaluronové jsem si poprvé zkusila s nějakou Asií. Hada Labo nebo pak ještě ta jiná tonika a vodičky... a nestalo se mi nic. Jakože fakt účinek nula celá nula. Tož tak to jsme si ale nedomluvili. Tož jako já chci víc. A kyselinu hyaluronovou jsem zapomněla, protože co z toho. Až teď to tady vyplavalo znovu, protože podle všeho přírodní sérum s kyselinou hyaluronovou je nová černá. A co já na to? No zase to má účinek nula celá nula. Tak jako ale to co je?


Nature’s Way Hydraplenish (30 ml), 65 % Hyaluronic Acid plus Vitamin C bylo asi to nejlepší z hyaluronových sér, co jsem kdy zkusila. Jako nemusíte skákat radostí. Pořád to nedělá skoro nic. Ale alespoň to bylo velmi příjemné na pleti a snad jsem i ochotná tomu přiznat určité rozjasnění a sjednocení tónu pleti při pravidelném používání. A to je asi tak všechno a možná to ani nebylo díky tomudle séru, ale stalo se to tak nějak samo. Konzistečně jde o lehký průhledný gel, který se hned vsakuje, nenechává žádnou stopu ani film a je to fajné. Jen to skoro nic nedělá.
Saloos Hyaluronové Sérum Intenzivní péče (15 ml) aneb zástupce české supestárové kosmetické scény. Pokud jste Saloos hyaluron ještě nezkusili... tak nevím no, nejste plnohodnotnou součástí kosmetického nebe pekla ráje. A hlavně jste vůbec o nic nepřišli. Je to to samé jako Hydraplenish. Ta samá gelová konzistence a průhledná barva, jen možná se to o trošku pomaleji vsakuje a na obličeji to nedělá už tuplem nic. Jako spotřebovala jsem to, ale nemám pocit, že by mi to něco dalo. A už vůbec mi to nedalo důvod, abych to koupila znovu.Nobilis Tilia Hyaluronové sérum (50 ml) a zatímco předchozí hyalurony měly alespoň tu slušnost, že nic nedělaly... tak tohle dělalo. Ucpávalo mi to póry. Vyzkoušela jsem dvakrát, myslím, že jsem to na sebe namazala asi tak desetkrát ve dvou fázích a pokaždé průser. Takže tohle za mě fakt ne. Navíc z dnešní trojice zrovna Nobilis dost lepí a byl mi na obličeji skoro až nepříjemný. Špatně se vsakuje a nechává ulepenou pleť.Takže jak bychom to dneska shrnuli. Kyselina hyaluronová by měla hlavně hydratovat. Váže totiž na sebe molekuly vody, díky tomu dokáže hydratovat dlouhodobě a hloubkově. Taky by měla regenerovat, vypínat pleť a možná třeba i pomáhat vyhlazovat vrásky. Takový malý zázrak. Navíc pokud na sebe rádi stříkáte vody ve spreji, tak kyselina hyaluronová, kterou jste někdy ráno kdysi nanesli... dokáže tuto vodu znovu zužitkovat, jakoby se reaktivuje a znovu hydratuje jak po namazání. No dobře tohle tvrdí chytré popisky a ještě chytřejší recenze. Moje zkušenosti? Nedělá to prostě nic.

A samozřejmě, že za to můžu já sama. Tak kdo jiný jasně. Vlastně mi to jen potvrzuje, co mi říká snad každá kosmetička i na kožním. Nemám problém s hydratací pleti. Není úplně být na co pyšný, protože kosmetička třeba pak klidně i vyplodí: "... a proč tedy máte takové akné?" No proč, asi že mě to baví, nebo já fakt nevím. Ale s hydratací problém nemám, nikdy jsem neměla a až budu mít, tak to nejspíš poznám. Takže hydratační zázrak kyseliny hyaluronové mi prostě nic neudělá a asi ho ve svém životě nepotřebuji.

Na druhou stranu mi ale závidět dobře hydratovanou pleť ani nemusíte, protože hydratace podle všeho není vše... 

3 komentáře:

 1. "... a proč tedy máte takové akné?"

  ... no to snad ne. :DD proboha svatého haha, co to jako je za člověka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. no a na druhou stranu taky... není to třeba práce kosmetičky mi ten důvod zjistit a napravit?

   Vymazat
 2. Mne hyaluronka pomaha. Pouzivam sera od niod a tie su na jej zaklade.mala som aj od nobilisu a sadlo aj to, vacsinou ich v dlani miesam s olejom.
  PS

  OdpovědětVymazat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...