úterý 1. srpna 2017

Opalovací krémy od Eucerin

* koupené u Dr.Max v akci 2+1

To máte tak. Tak dlouho mi tady do komentářů furt někdo prudí, že Eucerin opalovací krémy jsou fajn, až se peněženka otevře a dopadne to takhle, že jo. A je to naštěstí šťastný konec. Protože tyhle opalovací krémy jsou prostě fajn.

Na úvod chci říct, že se mi vůbec ale fakt vůbec nelíbí to balení. Jako jasně. Je to funkční. S oranžovou se člověk taky smíří, protože jiná barva pro opalovací produkty s SPF faktory přece neexistuje, jasné ne. Ale do ruky je to tak laciné. Vím, že je to prostě obyčejná lékárna a že s jedním produktem se bez problémů vejdu do pětistovky, ale na dotek, do ruky, na pohled, pocitově a tak vůbec je pro mě to balení prostě laciné.

Na druhou stranu bych ale opravdu ráda pochválila, že je naprosto funkční. Dokonce podezírám Eucerin, že při výrobě balení někdo fakt přemýšlel. Mám totiž pocit, že jedno zmáčknutí pumpičky dá přesně tolik produktu, co je třeba na jedno namazání průměrného obličeje. Pamatujete si, jak jsem si to tady počítala a vyšlo mi, že tak kolem toho jednoho gramu, spíš o kousek víc, tak přesně tolik opalovacího krému je třeba na můj obličej. No tak opravdu si myslím, že jedna pumpička Eucerinu dá zhruba tolik. Jasně. Je to hodně. A přiznám se, že na obličej jdou tak 2/3, zbytek mažu ještě na krk. Ale je to tak krásné naznačení, že bych toho na sebe měla namazat o kousek víc, než si myslím. Takže ráno nemyslím a nešpekuluji, rovnou si mačkám celou pumpičku a pak teprve řeším, kam přesně s tím.

Začneme tím nejlepším. Tenhle opalovací krém je totiž fajn. Připomíná mi nějaký ten opalovací krém z Asie, co jsem měla loni, myslím, že Tony Moly. Lehká textura, která se hned vsakuje, vlastně skoro není ani co roztírat. Naprosto ideální pro každé ráno, naprosto skvělé pod makeup, kdykoliv a kdekoliv. Stačí jen nechat pár minut odpočinout a výsledkem je matná, sametová a prostě hezká pleť. Na druhou stranu ale ani mě nevysušuje, nezvýrazňuje suchá místa, nemá vliv na makeup, že by se zadrhával o suchá místa. Nejsem si tedy jistá, jak moc působí proti mastné pleti a jak moc dokáže matovat během dne. Nemám nějak extra mastnou pleť a navíc i okamžiky, kdy ji třeba mám, tak ani potom to moc neřeším. Stačí mi, že mi makeup na pleti vydrží v super stavu celý den až do večera, alespoň tak do osmé hodiny. A to s tímto opalovacím krémem bez problémů vydrží.


Je vlastně úplně stejný jako gel. Alespoň přijde mi to tak. Jen s jedním velkým rozdílem. Je hutnější, mastnější, výživnější. Na základě tady tohodle se mi prostě pomaleji vsakuje. No řekla bych, že tak dvacet minut to trvá, než se beze zbytku vsákne. A pak se ale chová podle mě úplně stejně jako gel. Nematuje tedy tak moc, ale lehce pokožku zmatní a připraví na makeup. Makeup na tom drží úplně stejně a nejsem ani přehnaně mastná po celém dni. Ale je na tomto krému poznat, že je určený pro starší pleť, která má třeba i vrásky. Je opravdu výživnější a prostě hutnější. Já si ho nechám asi na podzim a na zimu, teď v létě jezdím na oil control verzi.

Je pro mě osobně dost propadák a docela lituji, že jsem si nevzala ještě jednou gel. Není to tedy sice na vyhození oknem, takže já to spotřebuji. Ale úplně odvázaná z toho nejsem. Zaprvé mě dost mrzí to vlastně nulové krytí. Jako dalo se to čekat, takže to přežiju a prostě na to budu dávat i makeup. Bohužel ale se mi tato varianta na obličeji dost drolí. Docela hodně a často se odrolí ještě víc. Takže bohužel musím opravdu hlídat, jak dlouho to rozmazávám (moc dlouho rozhodně ne), a taky musím dávat pozor, kolik si toho dávám (ani moc, ani málo). Je to tak trošku složitější na obsluhu a mezi moje oblíbence se rozhodně nezařadí.


Jinak ale musím říct, že na mě opalovací krémy od Eucerin docela zanechaly dojem. A to hodně kladný dojem. Ono ostatně Eucerin byl vždycky moje nejoblíbenější kosmetika z lékárny a jako jediný mi taky kdysi dávno opravdu zabral na akné. Takže Eucerinu zdar!

Jo a všechny tyto krémy obsahují výtažek z lékořice a kyselinu z lékořice. A ty má moje pleť ráda. Nejen Eucerinům, ale i pendrekům zdar! Složení jsem vám zapomněla vyfotit, ale najdete ho na stránkách i českého Eucerinu, za což tedy opravdu chválím. Příroda to není, nějaké ty silikony se tam najdou a i glycerin tam je, ale zase mně to neucpalo ani jeden pór, takže si opravdu nestěžuji.

0 postřehů:

Okomentovat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...