pátek 18. srpna 2017

Péče o pleť na cestě: jaký typ produktů mám vždy s sebou?

Na pár dní jsem odjela do divočiny Vysočiny a při odjezdu jsem celkem výrazně přehodnotila svou péči o pleť. Aneb vzala jsem si toho co nejméně a nejmenší, protože jsem věděla, že nebude čas a nejspíš ani chuť na používání. Dalo by se říct, že všechno, co jsem si vzala, považuji v péči o pleť za důležité - z hlediska typu produktu. Navíc na tom mém balení je i pěkně vidět, kde mi na konkrétním produktu až tak nezáleží a klidně si vezmu cokoliv po ruce a kde naopak mi není líto si s sebou vzít i plné balení, nebo to plné balení přemisťovat do menších lahviček. Takže co jsem si vzala a co je to důležité?

(Jo a jestli si někdo myslí, že v divočině jsem minimalista, tak se dost plete.)


Na ráno jsem si sbalila:

mycí gel: Balea mini
Mýt se potřebuji, ale úplně mi nezáleží na tom, čím se umyju. Tento mini mycí gel jsem si pořídila kdysi z nouze, kdy jsem se potřebovala ten den umýt a všechno mi došlo, a vlastně proti němu nic nemám. Asi bude trošku drsnější, než by se mi na dlouhodobé používání líbilo, pH asi nebude úplně ideální, stejně tak u složení nečekám, že kráčelo po pampeliškách. Ale krátkodobě jako nouzovka během těch pár dní v pohodě. Nevysušoval mě, nenechával povlak a dobře se umýval.

oční krém: Crea:m oční gel mini
Bez očního krému se neobejdu. Ale jsem fakt líná s sebou vozit plné balení, takže na cestách to většinou řeším nějakým tím vzorkem. Dobré je, že vzorek očního krému vždycky vydrží dlouho, i tento Crea:m mi vydržel věčnost v cestovní taštičce. Je to velmi lehký gel, co se hned vsakuje. Opět dlouhodobě asi nic, co bych vyhledávala, ale na cesty je to fajn.

tonikum kyselinové: Cosrx A-Sol BHA (v Matis lahvičce)
Tady se dostáváme k prvnímu produktu, který si nedokážu odpustit, takže jsem přelívala. Kyselinová tonika jsou pro mě nutnost i v létě a asi si nedokážu představit bez nich fungovat déle než jeden den. Tentokrát jsem si přelila BHA Cosrx, které je díky salicylové ideální na léto i na ráno, protože ta by neměla zvyšovat citlivost pleti na sluníčko. Jinak ale musím říct, že zas až takový zázrak to není a ráda se po létě vrátím třeba k Bravura nebo Pixi.

vitamin C: Artnaturals serum
Céčkové sérum je opět jedno z těch, bez kterého si nedokážu představit svůj den. A protože je to jenom sérum a jenom malá lahvička, tak si klidně vezmu s sebou plné balení. Konkrétně tohle od Artnaturals mi nepřijde úplně jako nej céčkové sérum, co jsem kdy zkusila, ale jsme spolu teprve pár týdnů a v posledních dnech mu tak nějak začínám přicházet na chuť.

hydratační tonikum místo krému: Trilogy Hydra-Tone Softening Lotion (v Kiko lahvičce)
Hydratační tonikum potřebuji opět každý den dvakrát. Jako v nouzi jsem ochotná se ho vzdát, pokud bych měla s sebou hydratační sérum nebo pořádný krém. Ani jedno jsem s sebou nebrala, takže tohle Trilogy bylo jasné. Přelila jsem si ho do velmi šikovné lahvičky (jak to sérum od Kiko bylo skoro o ničem, tak ta lahvička je prostě boží). Zrovna tohle tonikum má navíc tak gelovitou texturu, že mi připomíná spíš výživnější sérum než nějaké tonikum. A v horku nahradí krém úplně bez problémů.

voda ve spreji: Kosmea
Stříkat se prostě musí. Stačila by mi i jen obyčejná voda, ale nemám malou prázdnou lahvičku, abych si ji naplnila a vzala s sebou, takže jsem si vzala lahvičku plnou se snobskou růžovou. No růžová voda od Kosmea prostě voní jako růžová voda, takže nic moc pro mě. Ale rozprašovač to má zase hezký to jo.


Jako makeup jsem si sbalila:

opalovací krém/krém/lehký makeup: Balance Me BB SPF25
Makeup jako takový jsem si s sebou nebrala, stejně by se mi s tím nechtělo ráno zdržovat a stejně tam nebylo zrcadlo. Oči jsem si nemalovala, dokonce ani rtěnku jsem s sebou neměla, ani tvářenku jsem neměla nic. A místo makeupu jsem si vzala dva hybridy s SPF. Tento Balance Me je takový kompromis mezi opalovacím krémem a pečujícím krémem. Mělo by to tedy mít i nějaké krytí, ale nebudeme si hrát na prince na bílém koni, nekryje to skoro vůbec. Ale má to opravdu hezkou konzistenci a na pleti se mi to líbí, i když to jen lehce sjednocuje. Balance Me mi nahrazoval denní krém a opalovací krém, který se mi nechtělo s sebou vozit v plném balení.

opalovací krém/makeup: Etude House CC
Druhým hybridem byl CC krém od Etude House. Tohle je spíš na pomezí opalovacího krému s SPF a regulérním makeupem. Přesně tak jsem ho používala. Krytí to má střední, SPF dostačující, výdrž vyhovující. Trošku mi na něm vadí menší absence péče, konzistence mi přijde až suchá a příliš silikonová, ale dala jsem si předsevzetí, že toto léto to spotřebuji a vypadá to, že se už pomalu blížím k cíli. Takže až tak špatné to není.

korektor: Dermacol Makeup Cover
Kdyby náhodou mě to posedlo, tak jsem si vzala i korektor, navíc ve formě makeupu, který se dá v nouzi opravdu použít i jako makeup, třeba tím, že bych ho malinko smíchala s Balance Me. No nepotřebovala jsem to, ale Dermacol jsem používala ráno jako korektor na pupínky.

pudr: Becca
Tento pudr nesnáším i miluji zároveň. Miluji, že je naprosto lehký a naprosto neviditelný na pleti, přitom ale makeup dokáže prodloužit a udržet i  horku. Minerální makeupy jako pudry mi sice vyhovují v létě v horku daleko víc, ale tahle Becca vůbec není špatná. Ale nesnáším její balení. Ten obal je hnusnější každým dnem, s každým sáhnutím. Tak moc ten obal nesnáším a tak moc miluji ten obsah, že jsem si dokonce objednala na eBay tu nejlevnější magnetickou paletku, abych si mohla pudr přendat. Je to moje první prázdná paletka a udělala jsem to výhradně kvůli Becca pudru, to už o něčem svědčí.


Na večer jsem si sbalila:

na odlíčení: Origins odličovací olej (v Matis lahvičce)
Origins odličovací olej jsem spotřebovala už tak před rokem, ale našla jsem doma ještě tento odlitý zbytek, vozila jsem ho s sebou na cestách. Přišel čas ho spotřebovat. Odličovací oleje, co emulgují, mi přijdou na cesty jako nejlepší řešení. Dokáží odlíčit všechen makeup, jsou šetrné, přitom ale nepotřebují žádné propriety, jako třeba vatu nebo hadříky, díky tomu jsou hodně přívětivé k cestovnímu zavazadlu, protože vám stačí jen malinko oleje a máte o odličování vystaráno. Včetně odolného očního makeupu (což já jsem s sebou stejně neměla, ani řasenku jsem si nevzala).

na umytí: Balea mini mycí gel
oční krém: Crea:m oční gel mini
kyselinové tonikum: Cosrx A-Sol BHA (v Matis lahvičce)
vitamin C: Artnaturals serum
hydratační tonikum místo krému: Trilogy (v Kiko lahvičce)
mist: Kosmea
... protože není nic špatného na tom používat večer stejné věci jako ráno.

pleťový olej: Sukin Botanical Hydration Booster (zároveň i náhrada za retinoly)
Kdybych chtěla, asi bych našla doma oleje ve vzorku nebo v nějakém malém balení, přece jenom malé balení pleťového oleje je naprosto běžná věc. Ale já nechtěla, já s sebou chtěla tento olej, protože je boží. Navíc balení není moc velké a nezabralo až tolik místa. Olej mi nahradil večer jak olej, tak i retinolové sérum. Sukin přes noc hydratuje, regeneruje, obnovuje, pomáhá srovnávat barvu pleti.

noční krém: Avéne Cicalfate
Kdybych měla doma plné balení, asi bych si Avéne nebalila s sebou, spíš bych si přibalila nějaké vzorky krému a asi bych je ani nepoužila. Ale já už jsem tak v poslední čtvrtině až pětině a ta tubička už moc místa nezabírá, tak jsem ho přihodila místo nočního krému. Krém bych si totiž musela přendat, nebo si najít vzorky, nebo jiná výmluva. Tohle bylo bez práce a krom toho Avéne Cicalfate místo nočního krému je můj oblíbený noční krém, jako taková příležitostná vzpruha a extra péče.


A k tomu všemu jsem přidala:

Rexona deodorant, protože deodorant neuškodí ani v lese. Tento Rexona je asi fajn, i když není úplně invisible. Na druhou stranu je skoro prázdný, takže mi alespoň nevážil moc.

Zubní kartáček, mezizubní kartáček a pasta, protože péče o zuby není žádná sranda.

Miniručníky na obličej, protože bez nich nechci být, takže na každý den jeden. Nezabírá to místo a je to lehké.

Korres Lip Butter, protože jsem potřebovala i něco na pusu a tohle už chci spotřebovat.

Kosmea čistící gel jsem jako jediný měla s sebou zbytečně. Jsem si totiž myslela, že Balea mycí gel je už na konci, tak pro jistotu. Ale nakonec mi Balea vydržela a ještě jí tam zbylo, na Kosmea jsem nešáhla.

alverde mini máslo bych asi normálně oželela, ale měla jsem docela hodně volného místa v kosmetické taštičce, tak jsem to k tomu přidala a dokonce jsem se s tím i mazala, za týden asi dvakrát. A vlastně i ruce jsem si tím mazala, každý den večer.

Gumičky potřebuji vždycky. Měla jsem s sebou i hřeben, Tangle Teezer, ale sbalila jsem ho s dětskými věcmi... navíc jsem se stejně česala jen jednou.

Opalovací krémy v síle 15, 30 a 50 jsem taky sbalila s dětskými věcmi. Trošku ale zbytečně, nakonec jsem ho používala jen já a jen tu 15, protože sluníčko stejně moc nesvítilo.


No a které ty produkty jsou tedy pro mě must have? Ukázalo se, že z koupelny jsem vzala, nebo přelila jen tyto čtyři. Všechno další jsem vyřešila prostě vzorkem, nebo jsem to nechala doma.

Kyselinové tonikum. To potřebuji vždycky. Bez něj jsem prostě ztracená. Moje pleť je bez nich ztracená. Dala bych přednost raději cestovnímu balení, ale žádné jsem doma neměla, takže jsem přelívala.

Vitamin C sérum. Protože céčko je moje nová kyselina. Bez céčka se neobejdu, stejně jako bez kyselin. Masky s sebou nebalím, odlíčit se zvládnu kdečím, v nejhorším se klidně umyju mýdlem, ale céčko potřebuji.

Sukin olej. Protože ho prostě miluji a nechtěla jsem se ho vzdát ani na pár dnů. Je to velmi lehká a až nenápadná forma retinolu, navíc je to i olej, takové dva v jednom a fakt to funguje.

Hydratační tonikum. To od Trilogy jsem si musela přelít, protože je prostě skvělé. Nahradí mi hyaluronové sérum (je v tom hyaluronová), nahradí mi tonikum, nahradí mi vlastně i denní a v případě nouze i noční sérum, nahradí i krém. Hydratuje, regeneruje. Doma ho vrstvím se vším možným a funguje perfektně. A nebo na cestách jsem to používala jako vše v jednom. Taky skvělý. (Jen škoda, že v tom není zároveň hodně céčka. Asi nemůžu mít vše v jednom.)


Já vím, že moje cestovatelská taštička není minimalistická. Asi už to minimalisticky ani neumím. Na druhou stranu byste ale měli ocenit, že jsem vydržela pět dní bez masky, bez peelingu a dokonce ani retinolové sérum jsem nepoužívala. Na oči jsem si vzala jen jeden krém a vůbec jsem si nevzala speciální denní a noční krém. Takže nějaký náznak minimalismu, kdo chce, ten ho tam najde. Navíc v makeupu byl minimalismus dokonalý, dokonce ani rtěnku jsem s sebou neměla, místo tvářenky jsem chtěla používat Korres a při prvním použití jsem si teprve vzpomněla, že ho jako tvářenku nesnáším...

8 komentářů:

 1. Ty ručníky na obličej mě zaujaly už minulém článku. To je Cotton Facial Face Cleansing Muslin Cloth? Vždy mě vyjede spousta froté ručníků. Díky

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. já to na ebay hledám jako muslin cloth a pak ten nejlevnější, co má deset kusů. takže třeba tento 10x Portable Face Facial Cleansing Muslin Cloth Towel Clean Makeup Removal US. ale může být i Pack of 10X Cotton Facial Face Cleansing Muslin Cloth Clean Dirt Removal New USS. jinak mám i ty barevné (10x Multi-Color Soft Soothing Cotton Face Towel / Cleaning Wash Cloth Hand Towel), ty jsou froté a vyhovují mi o dost méně.

   Vymazat
 2. Miluji takovéto články s cestovními miniaturami. Jsme asi úchylná, ale mám jich doma plnou krabici a když někam cestuji, vždy jako první balím taštičku do letadla, druhou do kufru a třetí s dekorativkou - čím víc pidi flaštiček, tím lépe:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. taky mám doma hromadu miniaturek, ale myslím, že bych je měla spotřebovat, některé si schovávám třeba pět let. ale pidi flaštičky jsou vždycky fajn.

   Vymazat
 3. Ja si vzdy hovorim, ze na cesty si zoberiem len to nevyhnutne, ale pri baleni zistim, ze vlastne vsetko, co pouzivam, je nevyhnutne:) Potom samozrejme polovicu kozmetiky nepouzijem, lebo nie je cas/chut/prilezitost, ale doma mam vzdy pocit, ze ak si vsetko nezoberiem, moja plet to nezvladne:)
  Lucc

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. a to já jsem na sebe byla tentokrát pyšná, že jsem všechno použila. (kromě náhradního čisticího gelu) a dokonce mi ani nic nechybělo. jednou jsem si tedy řekla, že bych si dala rtěnku, kterou jsem neměla, ale jinak jsem měla všechno.

   Vymazat
 4. Poctivy seznam ;) Ja jeste nedam dopustit na tuto mesickovou mast - https://www.lekarnasporilov.cz/Pece-o-telo/Kozni-problemy/Dr-Popov-Mesickova-mast-100ml.html trpim exemem, tak se hodi, navic je i dobra obecne na regeneraci pokozky, kozni problemy i krecove zily. Takova zazracna masticka, ktera opravdu pomaha.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...