úterý 12. září 2017

Azélique - taková obyčejná maska, kterou jsem si koupila dvakrát

* koupené na iHerb (pozor na affiliate link)

Málokteré věci si kupuji dvakrát. Ale tohle jsem si koupila. A to by na recenzi stačilo ne? Počkejte si, až bude na iHerbu zase někdy akce, běžná cena je 20 dolarů, já oba své kousky koupila za něco kolem 10. A až bude ta akce, tak si to prostě kupte. Možná to není až úplně zázrak, ale odpracuje si to svoje. Že se toho chcete dozvědět víc? Nějaký náročný ne?

Hlavní hvězdou značky je kyselina azaleová, což je taková vycházející hvězdička. Maska obsahuje přesně: Potassium azeloyl diglycinate, což je derivát této kyseliny. Spojuje kyselinu azaleovou s glycerinem a KOH (Potassium hydroxide) a je to prý nová generace aktivní látky. Je rozpustná ve vodě, pomáhá normalizovat produkci mazu a má bělící účinky. (zdroj) Působí prý na akné, pigmentové skvrny, nerovnoměrný tón pleti a tak vůbec. Krom toho v masce najdete samozřejmě nějaký ten jíl, glycerin, různé výtažky, černé uhlí, hyaluron, mořskou řasu a AHA kyselinu, takové standardní maskovací složení. Přitom je složení ale docela jednoduché, nepřijde mi přeplácané a hlavně mi funguje.

Maska mě vůbec nevysušuje, nedělá takový ten stahovací jílový efekt, naopak je mi na pleti opravdu příjemná a relaxační. Miluji její vůni, vím, že asi je tam díky frangrance ve složení, ale to nevadí, fakt se mi ta vůně líbí. No a černá barva... však kdo by nechtěl chodit po bytě celý černý. Masku musím pochválit i za to, že se poměrně dobře smývá a nedělá bordel, jako například May Lindstrom Problem Solver, která je taky černá a při smývání dělá bordel v okruhu dvou metrů. Jediné, z čeho úplně neskáču dva metry ke stropu, je to, že když masku nechám až moc dlouho na pleti (třeba hodinu), tak chvíli trvá, než na obličeji povolí. Je to dáno trošku konzistencí, která obsahuje jemná zrníčka, ty se přilepí na pleť a po delším působení jdou docela špatně umýt.Konzistence je ovšem vlastně důvod, proč jsem si masku koupila i ve druhém kusu do zásoby a proč mi ta maska tak vyhovuje. Zaprvé je černá, to jsem už zmínila. Ona je spíš šedá, ale tak nebudeme puntíčkáři. Za druhé není to rovnoměrná krémová textura, maska je lehce zrnitá, obsahuje takové kuličky, které jsou na pleti opravdu příjemné. Dělá to jemný peeling už při nanášení a při smývání můžete případně peelingovat ještě více. Kuličky navíc nejsou nijak škrábavé a nepříjemné, jemně je pravděpodobně heslo dne.

Masku nejčastěji používám v kombinaci se salicylovou od Bravura. Nejdřív nanesu salicylovou, většinou si pak jdu zacvičit a po půl hodině si dám černou masku, počkám dalších třeba dvacet minut a pořádným peelingem smývám ve sprše. Celá ta kombinace mi opravdu vyhovuje, nevysušuje mě to, netahá mě to, naopak to vyčistí pleť, redukuje maz, lehce rozjasní a pomáhá s regenerací.

Jako Azélique určitě není žádný zázrak na počkání a nebyla to ani láska na první pohled. Ale opravdu ji používám ráda, však taky jsem si koupila nové balení naprosto bez váhání. Je to moje nezbytnost pro pravidelné čištění pleti, používám ji asi dvakrát týdně a vlastně se tak jako máme nenápadně rádi.0 postřehů:

Okomentovat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...