pondělí 4. září 2017

Cosrx: ano, nebo ne?

* koupené na eBay

Když jsem asi před dvěma lety objevila tuhle značku, tak jsem z toho byla trošku mimo. Nechápala jsem totiž, jak je vůbec možné, že něco takového vzniklo v Asii. Taková skoro až minimalistická péče, minimum produktů, efektivní složení bez vycpávek, navíc skoro až západní pojetí používání. Když toho mají v nabídce totiž málo, tak toho přece na sebe nebudete hodně vrstvit. Fakt takové menší zjevení. Nedokázala jsem si vybrat, nevěděla jsem totiž, co koupit dřív. Až jsem si nakonec nekoupila nic.

Asi před rokem jsem ale narazila na jednu recenzi, která směle prohlásila, že A-Sol od Cosrx je nejlepší produkt na akné, který kdy zkusila. A celé to bylo vysvětleno tak průkaznou fotodokumentací, že jsem to už nevydržela a zrovna tohle si objednala. Za pár měsíců k tomu přibyl i opalovací krém, protože jsem v té době právě opalovací krém potřebovala, takže ideální příležitost zkusit něco nového. No jo, ale tak co tedy. Jak si Cosrx u mě vedl?

No abych řekla pravdu, jako úplný propadák to nebyl, to zase ne, ale že bych si to potřebovala kupovat znovu... to asi taky ne.Cosrx Natural BHA Skin Returning A-Sol

Tak já vám tedy nevím. Je fajn, že to je se salicylovou. Takové tonikum čistě BHA se hned tak nevidí. Navíc Cosrx má opravdu příjemné ceny. Na druhou stranu ovšem mi to opravdu jako žádný zázrak nepřijde. Na kyselinové tonikum je to moc slabé. Což jsem si dovolila několikrát poznamenat i tady na blogu. Že mi to prostě skoro nic nedělá a že úplně nezbožňuji. A několikrát jsem byla upozorněna, že to ani není tonikum, ale spíš jako lokální péče o pupínky.

No přiznám se, že lokálně jsem to neaplikovala, na to jsem moc líná, takže jsem nanášela klasicky do dlaní a pak dlaněmi na celý obličej. Ale občas jsem si přidala do oblastí, kde jsem měla nějaké ty pupínky, a s pupínky to taky dělalo přesně: nic. Nedokázalo to předcházet vzniku pupínků, nepůsobilo to na černé tečky, nepomáhalo to redukovat už stávající pupínky. Možná jo proti ucpávání pórů to fungovalo, ale jinak jsem vyzkoušela už tolik lepších kyselinových vod, že tohle prostě znovu nepotřebuji. Což je obrovské zklamání, když to porovnám s očekáváním, která jsem od A-Sol měla. Znovu ho ale docela určitě potřebovat nebudu.

Než ho ale úplně opustím, tak musím poznamenat, že to má opravdu úžasný obal. Vypadá to dobře, ale nejen to. Navíc to velmi přesně dávkuje, nikam to zbytečně nestříká a neteče. A to není vše, ta pumpička a celé balení jsou designovány neskutečně efektivně. Až to doteď nechápu, ale tohle tonikum bylo první v mém životě, kdy produkt s pumpičkou nebylo třeba přelívat, aby se spotřeboval až do konce. Ta pumpička byla opravdu umístěná tak skvěle, že dokázala vypumpnout tonikum do poslední kapičky. (A nebylo to díky vakuu.)


Cosrx opalovací krém

Opalovací krémy od asijských značek mám opravdu ráda. Jsou totiž skvělé pod makeup, většinou se rychle vsakují, jdou dobře roztírat bez bílých fleků, kombinují UVA a UVB ochranu, fyzické a chemické filtry, neucpávají póry a navíc ani nejsou drahé. Tento opalovací krém od Cosrx bohužel patřil k těm hutnějším, což pro mě byla trošku čára přes rozpočet a v těch největších horkách, kdy jsem navíc ráno spěchala, jsem se mazala něčím jiným (Eucerin Oil Control).

Jinak ale proti nemůžu říct ani slovíčko. Ani písmenko. Měl sice hutnější a výživnější konzistenci, ale zase já jsem už ve věku, kdy mi nějaké vyloženě gelíky nevyhovují. Takže mi stačilo třeba jen deset minut počkat a stejně se to všechno vsáklo. S čekáním byl vhodný i bez problémů pod makeup, neucpával mi póry, nedělal ani jinou neplechu a balení bylo zase hezké a funkční, bez problémů jsem většinou vymáčkla přesně tolik, kolik bylo třeba. Klidně bych si koupila i nové balení, ale mám doma docela zásobu opalovacích krémů a zas tak mimořádný Cosrx není, abych si kupovala do zásoby.


Takže jak? No Cosrx mě vlastně zklamal. Jako ono to dejme tomu funguje. Nestojí to úplně moc. Má to hezká a navíc i fungující balení, ale možná jsem měla prostě jen přehnaná očekávání. Možná si koupím ještě něco jiného, jejich esence a jiné tonery mě pořád lákají... rozhodně to ale není v topten mého nákupního seznamu.

5 komentářů:

 1. Ahoj,
  prosím Tě, jak je to s kyselinami a aplikací? Někde kolem mě prošla informace, že kyseliny se mají aplikovat vždycky na bavlněný tamponek a až pak na obličej. Ale taky se občas zapomenu a aplikuju přímo z dlaní. Ruce si pak umeju a v pohodě.
  Jinak od Cosrxu mám v plánu pořizovat Blackhead power liquid. Máš zkušenosti ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. týjo, tak to slyším poprvé. se mi tomu ani nechce věřit, jaký je k tomu důvod... já už tamponky nepoužívám na nic a nebudu se k nim v dohledné době vracet. blackhead power liquid jsem zatím nezkoušela.

   Vymazat
 2. Ahoj, já mám produkty od Cosrx celkem ráda, ale z toho opalovacího krému jsem hodně na rozpacích a to z toho důvodu, že se mi na pleti ve velké míře drolí. Zkoušela jsem snad všechno, co mě napadlo, nedávat pod něj moc péče, zapracovat ho pomocí tonika, nepomáhá ani dlouho počkat až se vstřebá. Používám ho jen na doma, protože pod makeup to vůbec nejde a i po dvou hodinách, když si přejedu po pleti, tak se drolí. Je koupený od důvěryhodného prodejce a v exspiraci také není problém, ale nikde v recenzích jsem se něco podobného nedočetla. Opravdu nevím v čem je problém. Eliška

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. tak tohle fakt nevím. to mi opravdu nedělá. spíš je až těžší a hodně krémový, chvíli mu trvá, než se vstřebá, ale pak v pohodě... takže to neporadím.

   Vymazat
  2. Možná zkusit jiný krém pod ten opalovací, často si třeba silikony s jiným produktem nesednou. Bude to třeba hydratačním krémem, tipuji. Už se mi to taky stalo, vygoogli si water based and silicone based products

   Vymazat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...