pátek 15. září 2017

Večerní péče o pleť: můj malý krok k opětovnému minimalismu?

Bývala jsem minimalista. Dokonce jsem o tom psala kdysi na blogu, že ta minimální péče mi pomohla zkrotit pleť a zbavit se vlastně z velké části akné, které mě postihlo v důsledku hormonálních změn v těhotenství a kojení... s úderem zhruba druhého roku od druhého porodu. Pak se to ale nějak vymklo z rukou, jsem začala chodit do práce, najednou jsem měla nějak moc peněz, tak jsem nakupovala a když už se to nakupuje, tak se to musí i nějak spotřebovat a přibývalo toho nejen v mých nákupních košících, ale i na poličkách v koupelně. A minimalismus vyšuměl. Nutno ovšem říct, že při mém minimalistickém období jsem se večer pouze odličovala, umývala, maskovala a tonerovala. A to bylo všechno.

Postupem času jsem se od minimalismu tak odvrátila, že kromě čištění a maskování, jsem přidala dvojí tonerování, sérování, ampulování, kyselinování, retinolování, céčkování, olejování, balzámování, krémování a bůhví co ještě. No určitě nebylo výjimkou, že jsem si na sebe mazala deset vrstev. A víte co, já to mám ráda, takže fakt vám tady dneska nestavím manifest, že jedině minimální péče a že i já jsem konečně prozřela a od teď už jen minimálně. To ne. Ale nějak mi večer dochází čas a síly, takže v posledních pár týdnech sahám jen po tom, na co mi síly stačí. A když už tedy z posledních sil sahám, tak jen po tom, co mám pocit, že potřebuji.
Dvojí čištění musí být. Bez toho se neobejdu, i když jsem tak unavená, že jsem vlastně usnula už po cestě domů z vlakového nádraží. Takže odlíčit a vyčistit. Momentálně používám jako odličovač Emma Hardie balzám, ale je to jen malé balení, takže bude brzy po něm. Jako druhé čištění mám gel od Yes to, který není úplně špatný, ale zase nic výjimečného. Konečně jsem také přišla na chuť Foreu, používám ho opravdu každý večer, občas s ním umývám i masky.

Masky klidně vynechám. No jo, už je to tak. Pokud sahám po masce a mám na to sílu, tak je to vždy nějaká jednoduchá jílová, kterou ovšem kombinuji s kyselinami od Bravura. Což se tak jako stává, že z jílové najednou už není jednoduchá, ale velmi účinná obnovující maska.

Dvojí toner je jen jeden. Jako toner používám Lotion P50. Lahvička mi vydrží asi tak rok a opravdu to byl fajný rok. Až mi dojde, což bude v rámci tak pár měsíců, tipuji to na listopad (a přesně před rokem v listopadu jsem lahvičku kupovala), tak si ho znovu nekoupím. Jako není špatný, ale mám pocit, že za mnohem méně peněz je možné koupit srovnatelnou záležitost, navíc v poslední době se vyhrnulo tolik kyselinových tonerů, že raději zkusím něco nového. Hydratační toner, jak jsem dlouho používala, v této fázi nepoužívám. Ale občas si dávám dvě vrstvy kyselinového toneru, je tak účinnější.

Z dvojí aktivní péče je jen jedna. Už pár let používám céčkové sérum dvakrát denně. Protože prostě má tak lepší účinky a je efektivnější a rychlejší. Když jsem ale nedávno koukala na poličku a tam vedle sebe céčko a retinol a já si představila, že na sebe mám namazat obojí, postupně, až se to první vsákne, tak mi nějak došla trpělivost a od té doby na sebe večer mažu jenom retinoly.

Olej musí být. Bez večerního oleje se prostě neobejdu. Ale jak minimalizuji, tak jsem začala používat jen jeden olej, během prázdnin, když jsem měla hromadu času, jsem na sebe mazala klidně dva postupně a na to ještě mastný balzám a krém a vyhovovalo mi to. Teď na to ale nějak nemám kapacitu, tak mažu jen jeden olej.

Místo krému tonikum. Asi jsem už říkala, že jsem se zamilovala do toneru od Trilogy. On má hodně krátkou spotřebu, díky čemuž jsem ho koupila za polovinu, a má se spotřebovat do konce října. Takže jím vůbec nešetřím a myslím, že přesně tak se má používat. Je až neuvěřitelně hydratační, asi jako kyselina hyaluronová, ale tak jako lépe, vsakuje se beze zbytku a dělá jemně hebčí a sametovější pleť, ale nic přehnaného. Ráno ho používám jako toner, večer ho používám až úplně nakonec, vlastně jako krém. Díky jeho tekuté gelové konzistenci se totiž úžasně vsakuje. A když ho namažu na olej, tak on vezme ten olej s sebou a všechno se to hned vsákne, takže můžu jít do pěti minut spát. Bez zbytečné mastnoty, u které klidně o víkendu půl hodiny počkám, ale přes pracovní týden dávám přednost, když tu půl hodinu můžu už spát. Takže od teď jsem #týmTrilogy.Tohle je můj momentální minimalismus a jsem celkem spokojená. Je ale možné, že v dohledné době dojde ještě k další redukci, protože v rámci změny životního stylu jsem místo oblíbeného módu #míňprácevíczážitků, zařadila funkci #vícprácevícpeněz, takže možná časem, až mi čas úplně dojde, mi v koupelně na poličce zůstane olej a budu spokojená.

3 komentáře:

 1. Mně se to tak libi, ze zajmem ctu a stejne vecer na sebe namatlam krem a konec :D

  OdpovědětVymazat
 2. Kde jsi prosím sehnala ta Art Naturale séra? Jejich e-shopu zasílá maximálně do Kanady a iHerb má jen péči o vlasy...Děkuji za tip.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ahoj, kupovala jsem na amazonu uk. poštovné bylo docela vysoké, ale dalo se snést. (a možná by to levněji vyšlo na amazon de, jen mi to tenkrát nenapadlo)

   Vymazat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...