středa 25. října 2017

Trilogy Skincare tonikum, aneb jak jsem se stala #teamtrilogy

* koupené na mypure.co.uk

Nutno říct, že tonikum jsem kupovala úplně naslepo a naprosto bez jakýchkoliv poznatků, jestli by to mohlo, nebo nemohlo být fajn. Kupovala jsem ho, protože mělo krátkou dobu spotřeby, a proto bylo za polovinu. No a deset liber mi nepřišlo moc, navíc jsem v košíku potřebovala něco málo přidat, abych dosáhla na dárek k nákupu zdarma. Takže tonikum, jdeme na to. A oficiálně se to jmenuje Hydra-Tone Softening Lotion a je to age proof! Od Trilogy Skincare.


Přišlo a nebyl čas nad tím nějak přemýšlet. Protože to mělo trvanlivost jen do konce října a byla polovina léta, no tři měsíce, to prostě dám, navíc kdyžtak to stejně vydrží ještě chvilku, však doporučená doba spotřeby je stále jen doporučená a kdy já naposledy dělala něco, co mi bylo doporučeno. I tak jsem ale neotálela a tonikum načala. Ano obsahuje to velký podíl aloe a tomu se spíš vyhýbám, protože mi to může ucpávat póry. Ale tak není aloe jako aloe, navíc glycerin to obsahuje až někde na konci, tak zhruba na hranici 1 %, což je dost málo. No a mezi tím jsou tam prostě zajímavé extrakty a vůbec tak jako, třeba bílý čaj a pendrek a ylang ylang a kiwi, no fajné, což.

Takže jsem to prostě riskla, však pár ucpaných pórů ještě nikoho nezabilo. A navíc mi to stejně nic neucpalo. Takže já se toho nelekla a začala si toner ve velkém množství aplikovat dvakrát denně.

Na úvod je nutné říct, že prostě je to toner, ale rozhodně ho jako toner nepoužívám. A doporučovala bych každému všechny ty oficiální plky ignorovat. Protože jako podle toho bych si to musela dávat na tamponek a odstraňovat z pleti nečistoty. To je prostě blbost z těchto důvodů:
 • spotřeba by byla vysoká, konzistence je totiž opravdu jako gel a myslím, že tamponek by pro komfortní používání potřeboval hodně.
 • proboha proč bych si měla odstraňovat nečistoty z pleti, když se umím odlíčit a umýt vodou normálně tak, že mi tam nečistoty už nezůstávají, ty bláho přece.
 • a není trošku škoda, aby při tak hezkém složení na pleti zůstalo jen zbytkové množství, které nevsákne a znovu nesetře ten tamponek?
Takže pěkně nalít trošku gelu do dlaní a aplikovat vlastně jako jakýkoliv jiný krém. Což je v podstatě naprosto logické a i konzistence tonika tomu odpovídá. Konzistence je totiž gelová, vazká, ale přitom dostatečně tekutá, aby se rychle vsákla. Tonikum je naprosto úžasné v hydrataci, opravdu zjemňuje a zlepšuje vzhled pleti. Je to skvělé jen tak samotné. Je to skvělé pod krém. Je to super pod makeup. Bez neplech, bez nějakého žmolkování, bez mastného pocitu, prostě jen hebká a jemná hydratovaná pleť. Suchá a připravená na cokoliv.

Takže ráno používám Trilogy jako hydratační bombu. Dávám ho docela pozdě a rozhodně ho nedávám jako tonikum. Jde to asi takto: AHA toner - céčko sérum - (občas teď v zimě retinol sérum) - čisticí sérum - hyaluron sérum - Trilogy tonikum - hydratační krém - opalovací krém - makeup. A miluji jeho mokrý pocit. Už hyaluronu dávám hodně, takže to nechává mokrou pleť a měla bych asi třeba minutku počkat. Místo nějakého trapného čekání ale na to hned lupu Trilogy a čekám až potom. Pleť to postupně vstřebá, jak kdyby se zhluboka napila a ten pocit po je dost nepopsatelný a neopakovatelný... dokud si druhý den ráno nedám znovu.

Večer Trilogy používám jinak. Většinou to jde takto: AHA/BHA toner - AHA sérum - retinol sérum - olej - Trilogy toner. Tohle jsou večery, kdy chci jít prostě spát a nějak se s tím ne to... nešolíchám. Jindy přidávám ještě další vrstvy a klidně si namažu Trilogy hned po retinolu a olej až na to. Ale když chci jít fakt spát a nechci se s tím zdržovat, tak Trilogy toner je prostě nejlepší a nejúžasnější vynález, když se maže na olej. Můj vlastní vynález. Má totiž takovou konzistenci, že se rychle vsakuje. A bere s sebou i ten olej. Díky tomu nechodím spát mastná a je to fakt během chvilky vyřízeno. Pleť je hladká, jemná, spokojená.

Pro lepší dávkování jsem si sérum přelévala do lahvičky po slunečním séru od Kiko, které stálo dost za nic, ale lahvičku mělo boží. Trilogy jsem si dávala jedno plné kapátko a myslím si, že přesně tolik se ho má i dávat. Je to sice mokřejší zážitek, ale opravdu se to hned vstřebá a tak vůbec účinek na pleť to má maximální. Jo zkoušela jsem i míň, ale nebylo to prostě ono. Díky tomu jsem sérum opravdu téměř spotřebovala do konce října. Konec října se blíží a já jsem také téměř u konce. Myslím, že rebelsky ho budu používat ještě první dva týdny v listopadu a pak už se mi bude jen stýskat. (Bohužel jsem trošku ujela na eBay a koupila si něco od asijatů, takže na nové Trilogy si budu muset počkat. Jinak by asi bylo. I když co když je někde něco ještě lepšího?)3 komentáře:

 1. Super, presne nieco take hladam na rano na baze vody. Nemam rada rano oleje a je malo zaujimavych ser bezolejovych. Ale vyskusam aj Tvoj sposob dat si to na olej. Diky. Jana

  OdpovědětVymazat
 2. Super článek o toniku i o značce slyším poprvé.
  Beauty by K.

  OdpovědětVymazat
 3. Sympaťák hned od začátku, co ses o něm zmínila, teď ho teda asi potřebuju.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...