úterý 21. listopadu 2017

Queen Helene: Avocado & Grapefruit Masque

* koupené na iHerb (pozor na ty affiliate)

Tohle bych nazvala takovou startovací kyselinovou maskou. Pro začátečníky dobré, pro pokročilé hezké zpestření.

Ono to hlavně přímo kyseliny neobsahuje. No však koukněte na složení (okopírované z iHerb):
Aqua (water), kaolin, bentonite, zinc oxide, sorbitol, persea gratissima (avocado) fruit extract, citrus grandis (grapefruit) peel extract, glycerin, propylene glycol, phenoxyethanol, potassium sorbate, sodium benzoate, benzyl benzoate, butylphenyl methylpropional, hexyl cinnamal, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, limonene, linalool, fragrance (parfum), yellow 5 (CI 19140), yellow 6 (CI 15985)

Takže kyseliny to neobsahuje, ale účinky to má dost podobné. Nejspíš díky extraktům z grepů, které jsou kyselé a obsahují citric acid. Jinak je to ale spíš jílová maska s rozjasňujícím účinkem a taky se tak na pleti chová. Je to spíš krémová a hydratační jílová maska, jakože s přidanými pečujícími složkami, aby nevysušovala, však koukejte na ten glycerin a avokádo tam. Tak to je ono a tak nějak to je.Konzistencí a barvou a je to shrekovská záležitost. I když možná v trošku světlejším odstínu. Konzistence je hladce krémová, trošku hůře přilne k pleti, ale zas nic, co by obtěžovalo a třeba opadávalo. To tedy rozhodně ne. Na pleti po nanesení maska štípe. Na to, že nejsem úplně začátečník na poli kyselin, bych řekla, že štípe docela výrazně. Hlavně tedy na to, že to není vlastně ani  štípací kyselinová maska. Ne silně, ale je to prostě cítit a dost mě to překvapilo. 

Usychá to do světlé zelené a smývá se to docela v pohodě. Ráda nechávám masku působit dlouho, třeba přes půl hodiny, ona po chvilce po naneseni doštípe a pak už jenom lehce čistí a stahuje. Po umytí ale nemám nějak vysušenou pokožku, i když osobně dávám přednost spíš čistě kyselinovým maskám, tedy bez jílu a tak, musím uznat, že tahle varianta taky není úplně špatná. Po umytí je pokožka fakt super hladká. Jakou uznávám, že na dlouhodobé účinky jsou masky lepší a stárovější, ale ten krátkodobý vyhlazující účinek je fajn a je to takové dva jednom, protože navíc vás vyčistí i jíl.

Což samozřejmě největší výhodou je celková cena masky, protože za těch maličko dolarů, dostanete obrovské množství, které rozhodně nespotřebujete jen tak. Mně už to v koupelně stojí snad rok, je pravda, že to nepoužívám zrovna pilně a pravidelně, ale zase to ani není ležák a tak jednou za dva týdny na Helenku řada přijde. No a pořád nejsem na konci.

Celkově bych chtěla říct, že Queen Helene masky jsou tak nějak fajn a navíc nejsou drahé. Je pravda, že ta nejznámější Mint Julep mi moc neučarovala a znovu ji opravdu pořizovat nebudu. Tuhle bych si ale znovu možná i koupila, navíc pořád vybírám, jakou další bych ještě vyzkoušela. Ono to fakt stojí pár dolarů a docela pěkně to naplní celní limit, když vám zbývá do limitu jen maličko a chcete do toho iHerb košíku ještě něco přidat...

0 postřehů:

Okomentovat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...