úterý 6. února 2018

The Ordinary céčková séra: které za to stojí?

Za poslední tak zhruba rok jsem vyzkoušela všechna dostupná pleťová séra s vitaminem C od The Ordinary. A vytvořila jsem si na ně takový názor, co by se dal shrnout asi tak jako že „tohle už si nejspíš nekoupím“. Nebo zase nemusíme být úplně negativní, něco je tam i pozitivní, tak to vezmeme popořádku.

* už si úplně nepamatuji, kde jsem to všechno koupila, něco určitě na jejich www, něco na asosu, něco asi i jinde.Začnu asi tím nejdražším. Tetraisopalmitate a tak dále je složitý název, který asi naláká hodně zákazníků, navíc je tato malá lahvička jedním z nejdražších výrobků od The Ordinary, takže to navíc i budí dojem, že tohle není levná kosmetika a že to bude tedy jako pecka. No a já s tím mám konkrétně dva problémy.

Proč byste si to neměli kupovat? Hlavním problémem je především to, že to prostě vůbec nefunguje. Jakože ne. A ne. A ne. Dala jsem tomu šanci, trvalou a nepřerušovanou. Dvakrát denně, důsledně a za všech okolností. Vitamin C by měl při pravidelném používání rozjasňovat a sjednocovat pleť. No tak nejenže to tento zázrak nedělal, ale přišlo mi, že během používání se mi pleť naopak znepravidelnila a zošklivěla. Možná je to tím, že jsem přeci jenom zvyklá na jiné céčkové bomby, ale tohle byl v rámci účinků dost propadák.

Proč si ho znovu nekoupím já? Krom toho, že to skoro nic nedělalo, a možná bych i byla ochotná tomu přiznat nějaké ty pidi účinky, tak kromě toho jsem prostě úplně nesnášela konzistenci. Neobsahuje to sice silikony, ani glyceriny, ale stejně mi konzistence přišla taková vazká a silikonově hedvábná. Jakože až olejově tekutá a táhlá, i když to je hodně tekutá voda, tak na pleti mi z toho vznikal silikonový pocit. Že asi nemám zájem utrácet za toto další peníze.Pokračovat budeme něčím levnějším a rozhodně tedy příjemnějším. U tohoto séra mi konzistence celkem vyhovovala, prostě tekutá vodička, naprosto nelepivá, bezbarvá, hned se vsakující a vhodná kdykoliv a kdekoliv během dne. To zase musím pochválit, že Glucoside sérum opravdu bylo jak neviditelné, tedy necititelné na pleti i při nanášení.

Proč bychom si ho ale neměli pořizovat? Bohužel jsem si opět nevšimla účinků. Což bylo dost markantní. Používala jsem nejdřív Tetraisopalmitate a ten nic nedělal. Pak jsem si otevřela Mad Hippie céčko a to dělalo krásně a úžasně. A pak jsem si otevřela tento Ascorbyl a ten zase nic nedělal. Smutná, ale bohužel pravdivá pohádka.Tož tak posuneme se ještě o kousek dál a povíme si, proč si nekupovat tento krém. Opět to totiž nic nedělá. Jaká já nevím, co to se mnou je, nepochybuji o tom, že je to moje vina, mě ta ordinérová céčka účinky opravdu zklamala. Zas ale musím uznat, že od tohoto krému jsem toho ani moc nečekala, přece jenom to bylo poslední céčko od The Ordinary, co jsem zkoušela, takže jsem byla připravená, že to nemusí klapnout. Navíc céčko v krému nemám moc ráda a dávám přednost vodovým sérům, o to menší jsem měla od Magnesium očekávání.

Proč bych si ho klidně koupila znovu? Co ale musím uznat, je fakt, že miluji konzistenci a vůbec pocit tohoto krému na pleti. Opravdu hodně moc, což je o to více překvapující, když si uvědomíme, že krém má základ v silikonu. Vůbec mi ale ta konzistence nepřijde silikonová, je spíš hedvábná a úžasně dělá jakoby pocit hebké pleti. Recenze říkají, že má tendenci se drobit, to jsem si nevšimla, s úspěchem jsem to na sebe mazala večer na oleje i ráno pod makeup. Vlastně v tomto ohledu mi přijde, že je to prostě skvělý základní hydratační krém. Až bych třeba i zvážila, že to někdy koupím znovu. Však za deset éček, co to je. Jo ale nutné je možná zmínit i jednu takovou drobnost. Ubývá mi to rychlostí blesku. Možná je to tím, že se mi konzistence tak líbí, ale po měsíci mám pocit, že mi nejde skoro nic vymáčknout a že jsem vlastně na dně...


Jako vítěz z celého obyčejného céčkového klání pak nakonec vychází všemi proklínaný vitamin C v suspenzi. On má opravdu špatnou konzistenci. Takovou zrníčkovou a vůbec drsnou a špatně se používá a špatně to s ním cokoliv spolupracuje a vůbec to tak úplně nestojí za opětovný nákup. Což jsem ostatně částečně i vyjádřila v recenzi. I tak je to jediný céčkový zázrak od The Ordinary, u kterého budu třeba i zvažovat opětovný nákup.


Proč bych si ho koupila znovu? Protože u tohoto jediného céčka jsem prostě viděla okamžité a jasné účinky. Můžeme si o tom myslet cokoliv, ale prostě to funguje. Regenerace a rozjasnění přes noc, takový instantní photoshop za deset hodin na počkání. A čert už pak vem ty negativní vlastnosti, mojí pleti to dělalo dobře, takže za opětovný nákup to stojí. (No a stojí to jen pět euro.)


A poznámka na konec. Novinky v céčku jsem ještě nezkoušela. To céčko v silikonu zkoušet ani nechci, ale prášek... prášek? Fakt prášek? To chci.

Že já se prostě nepoučím. Vyzkouším všechna céčková séra The Ordinary, ani jedno mi stoprocentně nevyhovuje, ale stejně musím vyzkoušet i všechna další novinková...

2 komentáře:

  1. Jé, děkuji, článek se mi přesně hodil. Dělala sem první objednávku, tak sem brala jen pozitivně orecenzované produkty. Nebylo by podobné srovnání i pro retinoly? Nemohla sem se rozhodnout jestli emulzi nebo ve skvalenu a pak tam ještě byly retinoidy či co, no chtěla sem samozřejmě všechno... Nakonec mám, opět po místních pochvalách, 2% emulzi 😊

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. ahoj, retinolové srovnání asi někdy bude, ale už teď můžu říct, že ty skvalenové nemám ráda. emulze je lepší a žádný další retinol od the ordinary už asi nepořídím...

      Vymazat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...