neděle 22. července 2018

SPF jako suchý sprej

* koupené v lékárně, Garnier jsem dostala (koupený asi v Rakousku)

Upřímně si myslím, že toto je prostě geniální záležitost. Fakt že jo. A když těchto sprejů nebylo, tak se to s SPF v létě dělalo těžko, si pamatuji, že to jsem se pak odpoledne ještě jednou vlastně malovala, protože jsem si přidávala SPF, abych si byla jistá, že i odpoledne na sobě mám dostatečné množství. Což uznejme není úplně praktické a asi bych na to mnohem víc kašlala. Ale se spreji je to tak jednoduché. Prostě posprejujete a je vystaráno.

Takže co to vlastně je? Je to opalovací mlha s vysokým SPF, nejčastěji jsem viděla SPF50. Největší výhodou těchto mlh je fakt, že to nastříkáte a je to prostě suché, vůbec to není na pleti cítit, vůbec se to nijak nedotkne řasenky, ani makeupu ani ničeho jiného. Některé tyhle spreje prý lepí a nejsou na pleti příjemné... no já zkusila jen La Roche-Posay, Garnier a Vichy a ani jeden mi nikdy nezalepil ani chviličku, jak kdyby tam nic nebylo. Jediný co, tak mi přijde, že to má matný efekt a snad i trochu to prodlužuje výdrž makeupu. I tak ale dvě základní nevýhody bych viděla.

Za prvé ten sprej je docela intenzivní vůní, nebo spíš smradem, je to taková řekla bych až lékarnická štiplavá vůně. Rozhodně doporučuji zadržet dech a alespoň chvilku po nastříkání se ještě nenadechovat. Navíc já sprej vlastně používám výhradně v práci, když jdu odpoledne v létě domů... no a jak bych to řekla, vůně se docela drží a už jsem zaslechla i stížnosti, že to dost smrdí a měla bych vyměnit voňavku. Tak raději sprejuji při otevřeném okně, ale už se mi i stalo, že sprejuji sprejuji, zafouká vítr a vůbec jsem nenasprejovala sebe, ale stůl vedle vzadu. No nic, takže na tohle si dávat raději pozor.


A druhou nevýhodou je prostě samotné značení produktu. Ono totiž je to často v lékárně označené jako SPF ve spreji. Nojo, ale jako SPF ve spreji dostanete i spoustu dalších produktů, různá tělová mléka ve spreji, oleje, krémy. Trošku to jde odlišit i podle balení, pokud to není v kovu, tak to není to správné. Ale naposledy jsem brala do ruky i nějakou Biodermu, co byla snad 200 ml a mi to přišlo dost výhodné, protože tyhle spreje mají jen 50 ml, ale stálo to stejně, takže jsem si říkala jaký super kauf... no a ono to bylo normálně mlíko ve spreji balené v kovovém balení, asi aby to lépe stříkalo. Takže člověk fakt musí dávat pozor, co vlastně kupuje, a rozhodně bych se nespoléhala jen na odbornou pomoc v lékárnách, protože na dotaz SPF ve spreji mi toho často donesou hodně, ale nic správného, na dotaz suchý mist mi zase nedonesou nic. Ale možná je to jen specifikum malého města, kde jsme trošku pozadu.

Jako nevýhody jsem se taky bála, že to nic nevydrží. Že si párkrát zastříkám a bude konec. Ale praxe mě dost překvapila, protože výdrž jednoho toho malého střikátka je fakt v pohodě. Nutno říct, že to je 50 ml. A já mám třeba i spotřebu normálního opalovacího krému na obličej docela vysokou, když používám kontinuálně jen jeden, tak těch 30 ml dám za měsíc, maximálně za měsíc a půl. Takže 30 ml za 30 dnů. U těchto mistů jsem čekala třeba jen tak deset použití, ale nakonec mám pocit, že to snad i 50 stříknutí dalo. Fakt že jo. LRP jsem používala loni, jen v práci, zhruba půlka června, červenec, srpen, září, zhruba tak dvakrát až třikrát týdně. No a vydržel mi celé loňské léto + ještě květen a červen letos. Možná jsem si dokonce párkrát stříkla i během zimy. Takže výdrž mi přišla fajn. 

A vím, že to jedno balení stojí třeba čtyři stovky a tak okolo, ale až mi letošní zásoba dojde, tak si příští léto koupím nové. Protože neznám nic lepšího pro odpolední znovu nanesení opalovacího krému, když se malujete. A takhle do práce je to prostě boží vychytávka. (Jo a ten od Vichy má tak hezkou optimistickou barvu.)


4 komentáře:

 1. Zamilovala jsem si je ze stejného důvodu. Jsem teď mnohem klidnější, když to můžu odpoledne cestou z práce na obličej stříknout. A já to tedy kolikrát dám i na dekolt, paže. Takže ta spotřeba je větší, ale mám to prostě pořád v kabelce a nestane se mi, že u sebe neměla něco s SPF. Aktuálně mám LRP a Vichy a s obojím spokojenost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. na dekolt občas taky dávám, ale pak si říkám, že proč, že si to budu šetřit... a mám v kanceláři ještě i normální opalovací krém. ale jinak ten sprej je prostě geniální vynález.

   Vymazat
 2. Ahoj, tak ja mám Vichy a je super, vůni má hezkou a snad i funguje, jen to složení mi trochu vadi. L

  OdpovědětVymazat
 3. No tak po tom se poohlédnu! Perfektní věc určitě.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...