pondělí 10. září 2018

Sukin Chia olej

* koupené na mypure

Myslím, že je na čase, abychom si připomněli, že před rokem a kousek jsem používala Sukin olej s retinolem a že to byl super olej. Asi nejlepší přírodní olej, co jsem kdy měla, pokud ne nejlepší úplně, tak rozhodně nejlepší v poměru výkon/cena. A také jeden z nejlepších retinolů, co jsem kdy měla. Jako není to žádná zázračná síla, ale pracuje to. Pomalu a spolehlivě. Klidně bych to přirovnala k Luna od Sunday Riley, která ale stojí tak čtyřikrát tolik.

Takže když jsme si to takhle shrnuli, tak asi mě jasně chápete, že prostě i od tohoto oleje jsem měla obrovská očekávání. O chia oleji jsem toho v poslední době dost zaslechla. Jak je pro pleť super, vhodný pro problematickou, regeneruje a posiluje pokožku, působí proti stárnutí. Jo a taky je to lehký olej, to si pamatujte. Navíc údajně to má být jeden z nejlépe hydratujících olejů, takže jsem se nenechala nějak zmást tím, že olej jen tak samotný nehydratuje a takový výsledek studie o chia hydrataci nedává smysl. A všechno jsem to koupila. Naprosto podle racionálních očekávání (která jsem neposlouchala) a úplně stejně proti všem těm iracionálním očekáváním, která jsem měla obrovské... tohle prostě nic nedělá.

Nebo jasně. Je to olej. Takže to namaže, promastí, zmastí a eventuálně se to vsákne a nechá jemnou pleť. A to je asi tak všechno. Jinak tohle je tak průměrný olej s dost podprůměrnými vlastnostmi, že co asi tak dodat víc. Účinky jsou prostě průměrné, jasně redukuje to suchá místa, stejně jako jakýkoliv jiný rostlinný olej nebo máslo. Ráno jsem po tom dejme tomu odpočatá, ale jen tak trošku, asi to v delším období i pomáhá regeneraci, ale nijak výrazně a zázračně, třeba takové čisté bambucké je pro mě na toto lepší. Pupínky mi nedělá, neucpává, proti už vzniknutým asi působí, nebo možná ani nepůsobí, těžko říct, tohle jsem nepoznala. 

Hydratuje to nehydratuje, protože jako samotný olej samozřejmě nehydratuje, protože v sobě nemá vodu. Smíchaný s vodou hydratuje tak úplně normálně jako každý jiný olej, opravdu jsem nezaznamenala nic mimořádného, vlastně ani nevím, co přesně jsem měla čekat.

No a hlavně uživatelsky mi to nepřijde jako nejlepší varianta. Olej je docela hustý, působí mi na pleti těžce, i přes všechny sliby, že chia je superlehký olej, lehčí než takový hroznový, který je super tekutý a vodový, tak tohle je prostě docela husté, i po smíchání s vodou mi to přišlo dost hutné. Vsakuje se mi to pomaleji, než bych ráda. Možná to bude tím, že nejde o čistý chia olej, je to směska, která se mi složením fakt líbí a čekala jsem od toho velké věci. No a nic. Znovu bych si to nekoupila a jsem ráda, že jsem toto spotřebovala.

A já vlastně nevím, kde přesně se stala chyba. Protože když se podíváme na složení, tak tohle vypadá fakt úžasně, má to v sobě všechny možné frikulínské a hipsterské ingredience ve formě olejů nebo extraktů... a ono nakonec nic.

Složení z mypure:
Salvia Hispanica Seed Oil (Chia), Cannabis Sativa Seed Oil (Hempseed), Camellia Oleifera Seed Oil, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Adansonia Digitata Oil (Baobab), Spirulina Platensis Extract, Chlorella Vulgaris Extract, Petroselinum Crispum (Parsley) Extract, Brassica Oleracea Acephala Leaf Extract (Kale), Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Tocopherol (Vitamin E)


7 komentářů:

 1. Chyba se stala asi v tom, že jsi si koupila směs olejů a ne čistý chia oil - jednodruhový. Já mám samotný chia olej a jsem nadmíru spokojená.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. tuto chybu si plně uvědomuji. mně tak nějak jednodruhové oleje nikdy nefungují, naposledy jsem tuto chybu udělala s čistou camellia... a už nechci. tohle mi přišlo jako kompromis, tak asi nic.

   Vymazat
 2. Tady je krásně vidět, že je kosmetika věc čistě individuální - já zase jednodruhové oleje mám moc ráda. A také jsem ráda, že dáváš do recenzí složení, děkuji za to.

  OdpovědětVymazat
 3. Prosím, máte nějakou zkušenost s Cacay olejem? Jsou to nějaké ořechy z Amazonie. Hodně o nich mluví 50+ youtuberky. Pry má v sobě hafo retinolu a je skvělý. Je taky dost drahý proto se ptám. To abych nekupovala zajíce v pytli..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. tak ten jsem nezkoušela. ale teď bych fakt chtěla.

   Vymazat
 4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. týjo, vím, že v tom komentáři byl odkaz na nějakou stránku, co jsem si chtěla proklikat, až se vrátím v klidu domů... a nic. tak prosím znovu?

   jinak cacay olej jsem už včera ráno málem koupila na ebay v malém balení... zastavilo mě jenom to, že nemám na paypalu peníze. dneska už mi naštěstí došlo, že mám doma ještě další oleje na spotřebování a že až pak bych třeba mohla.

   Vymazat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...