neděle 23. prosince 2018

3 důvody, proč je tonikum nejlepší kosmetikou

* všechna tonika jsem si koupila za své peníze a mám jich doma ještě více

Letos jsem došla k jednomu zásadnímu objevu při péči o pleť. Všechny aktivní látky by se měly dělat ve formě tonika. Hydratace. Vitamíny. Peptidy. Kyseliny. Čím víc tonikum, tím hezčí pleť. Jako já jsem tonika měla ráda vždycky, ale tuhle moji lásku jsem letos povýšila na nový level. Nedělá mi problém na sebe navrstvit čtyřikrát tonikum dvakrát denně. To je BHA - AHA - další kyseliny - peptidy - hyaluron a až si otevřu i to retinolové tonikum, tak to budu mít komplet. A pak se rozhlídnu a koupím si nějaké další. Protože tonika jsou prostě nej.

Čím to je? No prvním faktorem je snadné používání. Ty vatové tamponky jsem zavrhla už dávno a už jsem vám to i několikrát říkala, že tonikum by se mělo nejlépe nanášet jen dlaněmi, protože to alespoň zbytečně netahá pleť. A že nějaké dočišťování ... že k tomu tonikum vlastně není vůbec určené a že si máte v první řadě pořádně vyčistit pleť a pak nemusíte nic dočišťovat. Takže snadné používání: pár kapek do dlaně a potlapkat. A je to hned.

Druhou výhodou je snadnější vstřebávání účinných látek. Vzhledem k tomu, že tonika bývají na bázi něčeho tekutého, nejčastěji tedy vody, tak co je hlavním důsledkem takového složení... pleť je prostě mokrá. A nevím, jestli to víte, ale měli byste vědět, že mokrá pleť do sebe mnohem lépe vstřebává další látky, které už tedy ani nemusí být voda. Jako není náhoda, že olej smíchaný s vodou je na pleti mnohem méně a mnohem kratší dobu mastný. Stejně tak není náhoda, že krém nanášený na navlhčenou pleť se mnohem rychleji vsakuje. A stejně to funguje i s ostatními látkami. Rychleji a hlouběji se to vsákne dovnitř. Přesně tam, kam to potřebujeme.

No a zatřetí tonika můžete na sebe téměř neomezeně vrstvit. Ta konzistence je tak lehká, hned se vsakuje a hned po ní není vidu a slechu. A tak tam navrstvím další, to samé lehké a hned pryč. Jasně, že to má nějaká omezení, hlavně třeba ohledně pH a případné interakce všech možných aktivních látek, ale tak všeobecně prostě tonika navrstvená několikrát po sobě rozhodně dělají méně problémů jak třeba tři různé krémy namazané po sobě. To taky může dopadnout katastrofálně, protože se krémy navzájem nemusí mít rády a třeba se odrolí. Tohle se s tonikovými vrstvami nestane nikdy. Takže stačí dát několik vrstev tonika, pak jen namazat hutnějším krémem a je vystaráno. Má to aktivní látky, má to péči, přesně takovou, jakou chcete, a má to nakonec krém, tedy něco mastnějšího pro závěrečné namazání. Chci všechna tonika z celého světa. Asi jdu hledat účinné tonikum s céčkem... protože to mi ještě chybí.


4 komentáře:

 1. Ahoj, nejdříve musím poděkovat za krásný beauty adventní kalendář. Tonic s C má Merumaya, naprosto skvělý. Prodává se i na Slovensku https://eshop.natureal.sk/sk/41_merumaya. Děkuji za inspiraci a přeji hezké svátky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. děkuji. když mně merumaya není sympatická, nelíbí se mi složením, navíc zrovna ten toner má v sobě víc glycerinu než céčka a taky používá formu céčka, která na mě nefunguje.

   Smazat
 2. Děkuji za inspiraci, toner jsem nikdy nepoužívala, odličuji se skvěle olejem a jílem, tak proč... ale suchou pleť mám, hlavně v zimě a zjisťuji, že na to ten toner vlastně je... škoda, že se u nás ty hydratační tak špatně shánějí. Můžu se zeptat, jak ti vyhovuje ten oční krém na fotce? Mám ho uz půl roku a miluju ho, tak mě zajímá, co ostatní:)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ahoj, mi přijde, že bych ho snesla hutnější. vlastně v prosinci jsem začala používat jiný oční krém, který mi přijde o dost lepší, a na tento si skoro ani nevzpomenu, jen tak mi stojí v koupelně.

   Smazat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...