čtvrtek 13. prosince 2018

Moje nejvíc olejové zklamání: WoodenSpoon oleje

* koupené na greenwave.cz

Oleje jsem si kupovala před rokem na Black Friday. Jako značka a ani eshop nepatří přímo moje oblíbené, značku jsem vlastně před nákupem skoro vůbec neznala, ale jsem byla postrčena tím správným směrem, že zrovna tohle potřebuji a mám nakoupit. No a já vám tedy nevím, ale s odstupem času si nemyslím, že by ten směr byl až tak správný.

Každopádně na to tam byla tenkrát nějaká akce, asi byla sleva a jeden olej vyšel na 372 korun. Nemohla jsem se mezi nimi rozhodnout, takže jsem si nakonec musela koupit oba dva. No a nevím, podle mě jsou tohle dva takové dost základní oleje. Nebo třeba ten zelený není špatný, ale zase mě štve svou konzistencí a vůbec celkovou existencí. Takže jen rekapitulace, proč se těmto olejům do příště vyhnu. Jo a kdyby to někomu nebylo jasné, tak dost mě to zklamalo, jsem čekala totiž víc.


Zelený olej pro problematickou pleť s tamanu a marula

Zelený olej jsem měla docela ráda, dokonce se mnou odjel na dovolenou v létě, což věřte mi, že se to moc olejům nestává. Olej celkem hezky působí na problematickou pleť, proti pupínkům i proti mastnotě, jakoby matuje a pomáhá s hojením. Konzistencí je to hustá zelená tekutina, která se separuje a je nutné ji před použitím protřepat. Po nanesení na pleť je to docela hutné, i když přidám hodně vody, a vsakuje se mi to pomaleji, ale  podstatě jsem byla celkem spokojená. Dokonce jsem si během dní horší pleti dávala pak olej i ráno, jen dvě kapky s hodně vodou a asi to i pomáhalo proti pupínkům.

Co mně ale vadí, je balení a celková konzistence. Zaprvé ta separace na dvě části, světle a tmavě zelenou, je prostě otravná. Nevím, jestli to je specifikum oleje, nebo by k tomu nemělo docházet, každopádně by k tomu ale nemělo docházet, protože to otravuje. Navíc čím déle jsem měla olej otevřený, tím víc se to separovalo. Přitom tmavší zelená část byla olejová, ta světlejší byla olejová s hrudkama, které byly na pleti při nanášení i cítit.

Navíc mi olej vytékal z lahvičky. Já to vlastně ani nechápu, jak je to možné, ale když olej stál, tak postupem času bylo hrdlo lahvičky pořád víc a víc mastné. A olej pak normálně stékal po lahvičce, po vyndání kapátka bylo hrdlo totál mastné a tohle mi fest vadilo. Třeba kvůli účinkům a efektu na pleti bych možná i uvažovala o další koupi, i když znám asi i lepší oleje na problematickou pleť, ale kvůli mastné pohromě na lahvičce si nechám zajít chuť, škoda.


Zlatý olej pro zralou pleť se slaměnkou

Od zlatého oleje pro starší pleť jsem si slibovala o dost víc než od toho zeleného. A bohužel v tomto případě jsem byla pořádně zklamaná. Zaprvé mi neskutečně vadí konzistence toho oleje. Mám raději lehčí oleje, které se mi rychle vsakují, klidně jim pomůžu vodou a tonerem, ale nesmím je prostě na pleti cítit. Tohle na pleti cítím. Sedí mi to tam a čučí to. Vadí mi to. Ono se ale není čemu divit, protože celá ta konzistence oleje je hutná, asi by měla být jakože výživná, ale stejně mi to vadí.

Ale tak dejme tomu, bych to klidně vydržela, když pak budu mít ráno o pět let méně. No a bohužel nic, bohužel mám pocit, že ten olej nic nedělá. Prostě nic, jen to namaže a promaže to pořádně, protože je to mastné jako prase. Ale to je tak všechno. Tak mě olej v tomto zklamal, že jsem si ho dokonce párkrát namazala do vlasů, to abych to rychle spotřebovala. I tak mi v koupelně zavazel docela dlouho.Celkově mě oba tyto oleje přesvědčily o tom, že už prostě nejsem na takové ty základní péče o pleť a základní oleje s troškou esenciálních, že chci tak nějak od pleťového oleje víc. Chci, aby byl příjemný na pleti a rychle se vsakoval. A chci, aby i něco dělal. Škoda, že se tohoto prosincového bilancování v mojí koupelně nedožila Mádara Superseed. Protože to bylo naopak olejové překvapení roku, po kterém se mi stále stýská. Tak by totiž měl vypadat správný pleťový olej. Ne jako WoodenSpoon.

0 postřehů:

Okomentovat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...