pátek 14. prosince 2018

Můj asi největší a nejdražší letošní přešlap: Eco by Sonya

* koupené na ecopure.cz

Jsem se nechala trošku zmást. Totiž furt to do mě někdo hustil, furt to do mě padalo, že samoopalovací tonikum od Eco by Sonya je boží. Že na pleti vypadá úžasně a navíc má neskutečné hojící účinky, regeneruje a v podstatě je to spíš úžasná péče o pleť než nějaké trapné samoopalování.

Pak se objevila ta zpráva, že český distributor bude zdražovat, což jen tak mimochodem odůvodnili tím, že se to dobře prodává, tak oni to zdraží, aby na tom vydělali ještě víc. Už to mě mělo zarazit, že těmhletěm chytrolínům své peníze posílat nemám. Ale nechala jsem se svést davovou mánií a objednala jsem si nejen to samoopalovací tonikum, ale rovnou i dva samoopalováky na tělo a přidala jsem k tomu i tu peelingovou rukavici, když už tak už. No a řeknu vám, objednávka za nějaké tři tisíce... že já to raději někde neprožrala.


Tak si to pojďme zrekapitulovat.


Neboli ten hvězdný zázrak, který by mi měl zhojit na pleti cokoliv, co tam mám. Který sjednocuje barvu, prostě prý v dlouhém období nahrazuje makeup. A který navíc vypadá skvěle. Jo to tak určitě. Hlavně ze začátku jsem z toho byla celá tak zmatená, že jsem se občas bála vodu i použít. Protože když použiji tuhle zázračnou vodu, tak budu mít všechno tak zhojené a zregenerované, že pak vůbec nepoznám účinky další kosmetiky. Třeba jak na mě působila ta nová maska. Nebo nové sérum. A ten skvělý nový krém. Fakt jsem takto uvažovalo, že je to takový zázrak a že vlastně jestli mi náhodou není ta ostatní kosmetika úplně zbytečná.

Jo to určitě. Tak abyste věděli, tak to vůbec neregeneruje, vůbec to nic nedělá a označovat tohle za pečující kosmetiku je urážka každé další pečující kosmetiky u mě doma v koupelně. Navíc to dělá fakt nechutně ošklivou barvu. Na mně to vypadá, jak kdybych se smažila tři dny na sluníčku a pak to ještě přetřela hnědou temperkou, protože mi to bylo málo. Vypadám v tom jak přismahlá, jak občanka takové té naší menšiny, navíc jak padesátiletá vysolárkovaná barbínka. No prostě fuj.
Ale oprostíme se od negativních zážitků s pečující pleťovou kosmetikou a raději se podíváme na tu tělovou. Tohle mléko mi přišlo nejdřív úžasné. Fakt mi krásně voní. Dobře se aplikuje, nedělá skvrny, dokonce mi z něj ani nezhnědly ruce. Navíc to nejen jakože samoopaluje, ale i to pečuje, mohla jsem ho používat klidně i místo obyčejného tělového mlíka. Jako jo, plánovala jsem nám docela velkou budoucnost.

Jenomže pak jsem zjistila, že to vůbec nesamoopaluje. Netuším, kde se stala chyba. A věřte tomu, že já mám pokožku fakt bílou, takže chyba není v tom, že by se jen barva prostě neukázala. Nebo tedy nevím, jak moc bych musela být bílá, aby to fungovalo. Na mně to totiž nefunguje. Jako já si můžu namazat tři vrstvy, vždycky tři dny po sobě... a výsledkem je úplně stejně bílá barva, jako jsem měla už před tím mazáním. Prý barva lehkého karamelu, no to určitě, spíš jak sražený mlíko a možná i trošku do zelena. Takže jako proč? Proč mi to osude děláš? Jo a jako voňavé tělové mléko je to pro mě asi dost drahé mazání. Když to ani neopaluje...
Abych řekla pravdu, tak po vyzkoušení těch prvních dvou expertů jsem k pěně přistupovala trošku s despektem až nevolí. Její jedinou světlou chvilkou bylo to, že je to pěna. A pěnové konzistence jsou fajn, pěnové konzistence jsou nejlepší, všechno by se mělo dělat v pěně. Takže jsem si řekla, že minimálně s tím bude sranda, protože pěna... a šla jsem na to. Musím říct, že aplikace je hodně na pohodu, rychlá a bez problémů. Sice se to na můj vkus možná až moc rychle vsakuje, mám pocit, že jsem to nenamazala pořádně, na druhou stranu se mi nikdy neudělal ani flíček, takže asi je to jen osobní pocit. Musím říct, že ale nedodržuji doporučený postup, kdy se má pěna namazat, nechat nějakou dobu působit a pak umýt. Normálně to mažu po sprchování a nechávám na kůži, nikdy mi to neudělalo žádný problém.

Pěna mi taky dost voní, opravdu tam cítím takové kakaové podtóny a musím říct, že vůně mají u Eco by Sonya opravdu hezké. A v případě této pěny mají i štěstí, protože jim zachraňuje pověst, protože pěna samoopaluje opravdu docela hezky. Barvu to dělá výraznou a viditelnou. Viditelnou ve smyslu pro mě, že vidím do rána změnu. Ovšem ne viditelnou ve smyslu, že by to řvalo samoopalovák na několik metrů. To ne barva je krásně přirozeně bronzová. Pro mě nejlepší z celé objednávky, možná i jeden z nejlepších samoopalováků, co jsem kdy zkusila.
Když už jsem tedy objednávala všechno možné, tak jsem přihodila i peelingovou rukavici. Upřímně je to na mě docela drahá sranda, asi jsem trošku ztratila na chvilku rozum, ale vlastně zatím nelituji. Rukavice je peelingová opravdu fajn a co je nej, tak mi zabraňuje zarůstání chloupků, což je věc, kterou vždycky uvítám. Co bych tak jenom rukavici vyčetla je fakt, že se mi hned první týden používání začala párat. To by se podle mě u něčeho, co stojí 550 korun, stávat nemělo. Dokonce jsem to chtěla reklamovat, ale pak bylo léto a dovolené a nějak jsem na to zapomněla.


Každopádně celkově 2 produkty fajn, 2 produkty na nic. Dokonce třeba to tonikum mám doma už půl roku a nebyla jsem ani schopná použít třeba centimetr tekutiny. Prostě to dělá tak hnusnou barvu, že se sama sebe druhý den ráno leknu... a já se nechci lekat nějak víc než obvykle. A tak to nepoužívám. Tak přesně takto moc mě Eco by Sonya zklamala. Navíc to byla i dost drahá sranda.

1 komentář:

  1. To je zajímavý, já zkoušela tu vodu (taky před zdražením, ale odkoupila jsem si jen půlku od kamarádky na zkoušku) a neviděla jsem nic, jelikož jsem k tomu přistupovala s respektem a možná moc šetřila a pak jí někde zapomněla, tam, kde asi leží dosud... ale že to trochu napomáhá hojení, to mi přišlo. Naopak na pěnu jsem četla recenze, že dělá barvu moc silnou a nepřirozenou... No, zkoušet to asi nebudu, ale jdu hledat vodu a možná si jí zkusim nalít na nohy :-).

    OdpovědětVymazat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...