sobota 15. prosince 2018

Nejprůměrnější z průměrných: Sanskrit Saponins

* koupené na victoriahealth v rámci loňského Black Friday

Už si úplně nepamatuji, čím přesně je tento čisticí gel tak legendární a přehajpovaný. Každopádně když jsem ho viděla myslím za 9 euro v akci, tak mi to seplo a musela jsem to mít. Dokonce jsem chvíli uvažovala, že s takovou pěknou cenou si to vezmu rovnou dvakrát, protože jako jinak to stojí snad třicet euro, to je mega zisk, to vlastně bylo zadarmo. Naštěstí jsem pak někde našla trošku rozumu a koupila jsem si jen jeden kus. Protože jako klidně mě citujte, klidně mě za to zatraťte, klidně na sebe zapomeňme, ale tohle je prostě průměrný čistič. Navíc v naprosto debilním balení, které nesnáším od prvního použití.

Takže proč průměrný? Ono možná to bude i mojí pletí, ale já nemám nějak extra specifické požadavky na čisticí produkty. Jasně, chci, aby mě umyly. A taky dávám přednost, aby byly spíš šetrnější a s nízkým pH. Na druhou stranu mi ale třeba hodně vyhovují enzymatické pěny, jako ta od Kiko, mám ráda taky mechanické pěny, vlastně mám ráda třeba i ty ne tak šetrné přípravky, které třeba i jsou mírně pěnivé. Hlavně prostě aby se to snadno používalo, rychle se naneslo a naprosto bez problémů s pár ošplouchnutími aby se to smylo. A hlavně žádný povlak, to je asi jediné, na čem trvám. Povlaky mi ucpávají póry a taky mi na pleti vadí. Takže bez trapných hydratačních glycerinů, pěkně prosím.

Tohle tak nějak Sanskrit Saponins i splňuje. Povlak nenechává, ještě tak, jinak bychom se rychle rozloučili. Dejme tomu se i snadno používá, i když možná by se mohl z pleti smývat s o jedno šplíchnutím míň. To kdybych chtěla do toho hodně šťourat. Jenomže to je asi tak všechno. Prostě víc toho neumí. Dokonce mi až přijde, že po tom nejsem úplně nejlíp umytá. Že bych se třeba umyla i  ještě jednou a lépe. Jako používám to ráno, protože jindy na tenhle zázrak není příležitost. Prý to neodličuje a přijde mi, že po odlíčení jako druhé mytí to prostě myje málo. Sice šetrně ale málo. Takže to používám ráno a snad každé ráno si říkám, tak k čemu mi to je. Proč se toho raději nezbavím a nevybalím si tu čisticí práškopěnu, co jsem si nedávno koupila. Prostě nijak mě to nezaujalo.

Nebo tedy zaujaly mě dvě věci. Zaprvé se to prý má používat podle oficiálního návodu každý druhý den. To k čemu to? Jakože je to tak silné, že to pleť každý den nedá? Aha. Už jsem říkala, že to moc nečistí? No a zadruhé se to prý může používat extra jako rychlá maska. No tak to občas dělám a jediný rozdíl je v tom, že si toho dám na obličej víc a účinky zůstanou stejné, tedy nedostatečné. Takže asi tak.

A proč debilní balení? No vidíte to pěkné retro balení? Je to velké jak kráva a má to miniaturní uzávěrek. Jsem asi dost gramlavá, protože nedokážu zkoordinovat to obr balení, abych si vymáčkla dostatečné ale také malé množství pro každodenní umytí. Taky nedokážu zároveň držet ten pidi uzávěr a zavřít tím balení, aby se nic nevymáčklo nikam omylem a aby mi ten midi čudlík uzávěru nespadl na zem a nemusela jsem to honit po celé koupelně. Prostě ne, mi to nejde a nadávám pokaždé, co přijdeme s tím velkým balením do společného styku. Mě to totiž tak štvalo, že si Sanskrit Saponin přendávám do kelímku a pak nabírám z něj. Z velkého balení si pak přidávám třeba jen jednou za tři týdny. Na víc fakt nervy nemám, už abych to spotřebovala a nastěhovala si do koupelny tu nově koupenou pudropěnu.
0 postřehů:

Okomentovat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...