úterý 18. prosince 2018

Nejroztomilejší vzorky: Andalou Naturals a všech 6 masek ve vzorku

* koupené na iHerb

Musím se přiznat, že tyhle masky jsem samozřejmě nepotřebovala. Navíc dvě varianty jsem měla normálně kdysi v plném balení, jedna mě neuchvátila, tak jsem ji poslala dál, druhá mě taky moc neuchvátila, ale nechala jsem si ji a dokonce jsem na ni psala recenzi.

Ale když tyhle malinké vzorky jsou tak roztomilé. A vypadají hezky barevně, snižují na iHerbu poštovné, dokonce byly nějakou dobu v akci jako trials... takže co už, takže nakonec jsem si pořídila všechny a všechny jsem je vyzkoušela a vy si to teď přečtete.Nutno říct, že balení masky sice říká, že na jedno použití, ale každá ta maska mi vyšla na třikrát, některé dokonce na čtyřikrát. To se mi líbí. Trošku méně se mi líbí, že balení masek slibuje bůhví jakou nálož barev, ale nakonec je barevný ten samotný plast balení, masky vevnitř mají mnohem umírněnější barvy, na obličeji to rozhodně nestraší jedovatou růžovou.

Celkově bych tyto masky ohodnotila jako docela fajn přírodní variantu pleťové masky, sice možná některé mi přišly spíš průměrné, ale zase mě ničím ani jedna maska nenaštvala. Třeba ty krémové a hydratační stojí docela za hřích, ty kyselinové exfoliační jsou spíš slabší, ale možná jiný typ pleti, takový ten více citlivý, tyhle jemné varianty ocení víc než já. Trošku mě mrzí, že Andalou nemá v nabídce nějakou čistě jílovou masku, všechny jílové varianty určené na čištění jsou stále výrazně krémové. Jako to je fajn, ale přece jenom poctivá jílová maska má taky něco do sebe. Během používání Andalou jsem po ní několikrát zatoužila a prostě není v nabídce.

Na druhou stranu ale oceňuji kombinování složek, různých druhů jílů, rostlinných olejů, extraktů a výtažků, fakt je nabídka zajímavá a není to jen taková ta čistě přírodní nabídka, že si můžete dát buď jílovou masku, nebo něco s bambuckým a olejem, maximálně ve variantě s různými éteráky. Tak to ne, u Andalou si podle mě vyberete, pokud čekáte od masek něco víc než jen základ.

Každopádně tyhle masky ani nejsou drahé, myslím, že každá jedna se svou cenou vejde do 15 dolarů... no a celkově, pokud si vyberete a nějaká varianta se vám líbí, tak si to klidně kupte. Možná to nebude nic ohromujícího, ale svou práci to udělá. Tak teď už jen, kterou barvu si vybrat?Růžová do fialova je liftingová a tvarující, mě na tom zaujalo především to, že je v tom ten v současnosti prohajpovaný marulový olej a taky jíl. Což samo o sobě dělá docela zajímavou konstelaci, od které se dá čekat mnohé. Navíc zrovna tuto variantu mívali na iHerbu neustále vyprodanou, fakt že jo, jsem ji ulovila až tak na pátý pokus a možná i později, jsem to pak už vzdala a vlastně jsem koupila skoro náhodou.

A můj největší vjem je, že si nedokážu uvědomit, jako co to voní. Voní to jak něco reálného, co jsem znala jako malá, ale vůbec nevím, jestli pití, jídlo, kosmetika... pro mě je to dost umělá vůně, ale něčím známá a kvůli tomu hodně přitažlivá. Jinak účinky: no lifting to není, ale příjemná krémová maska to je. Nic speciálního, kvůli té vůni ale něčím přitažlivé.Modrá Clarity není vyloženě klasická jílová maska. Takovou jsem čekala a byla jsem dost zklamaná, že jsem ji nedostala. Místo toho je to maska s troškou jílu a spoustou esenciálních olejů. Se stačí podívat na konec složení. A abych se přiznala, nejsem úplně fanoušek těchto větrových masek, ono to totiž voní jako mentolka, konkrétněji spíše asi peprmintka. Na pleti mi to nevadí, ale brutálně mi to většinou podráždí oči. A jasně, že masku na okolí očí nedávám, ale už při nanášení na čelo většinou začínám slzet. Vlastně jsem zatím neměla jedinou takovou to větrovou masku, co by mi vyhovovala. Některé jsou lepší a dráždí mě méně (Eve Lome), jiné naopak mě spolehlivě rozbrečí.

Jinak maska je tedy krémová, nezasychá do krusty, spíš do gelového povlaku a nevysušuje. Její čisticí schopnosti bych označila jako menší, ale možná jsem jen zaujatá, protože dávám přece jenom přednost vysušujícímu jílu v pořádné dávce oproti těmto větrovým paskvilům, jakože spousta aloe a olejů, trošku jílu, ale přidáme k tomu silné esenciální oleje, aby to mělo alespoň nějaký viditelný efekt... viditelný v tom smyslu, že při používání na pleti tu masku cítíte, a tak si myslíte, že to i něco dělá. No podle mě toho moc nedělá a tuto v plném balení opravdu nepotřebuji.Růžová soothing je s 1000 růžemi. Nevím, jak moc dlouhodobý a pozorní sledovatelé moji jste, ale už jsem se několikrát vyjádřila k tomu, že růžovou kosmetiku, tedy kosmetiku z růží, na barvě v tomto případě nezáleží, nemám moc ráda, protože mi kosmetika z růže nevoní. Nemám ráda růžovou vodu, některé mi vyloženě smrdí a stříkám to na sebe až s odporem. Nemám moc ráda ani růžový olej, vlastně ani ten šípkový není mým favoritem. Takže jako sama dobrovolně bych si tohle nekoupila ani smykem.

Ale když už jsem si kupovala všechny tyhle malé masky, navíc byly na iHerbu v akci jako trials a s free shipping, no tak nakonec jsem se překonala a koupila si i variantu tisíce růží. Vůní se to nakonec dalo, nic výrazného, vlastně mi ani vůně ničím nevadila. Účinky byly takové průměrné, prostě obyčejná krémová maska, co na obličeji zaschne do až gelového průhledného povrchu, není ani na pleti moc vidět, dobře se smývá a nechá dejme tomu hydratovanou pleť. A to je asi tak všechno, ale je vysoce pravděpodobné, že jsem tuhle masku spíš nepochopila, protože není určena pro můj typ pleti. Nemám nějak extrémně suchou nebo snadno podrážděnou červenou pleť. Ale uživatelsky mě maska ničím nenaštvala a ani jsem se z ní neosypala, takže jestli hledáte masku tohoto typu (například jako hydratační Avene), tak tohle není nějak špatná přírodní varianta.Oranžová luminous lže a klame tělem. Slibuje turmeric (tedy vlastně kari), taky je to celé oranžové, člověk pak čeká oranžové a že to bude vonět jako kari. A ono je to vevnitř světle zelené a skoro to nevoní. No zklamání na plné čáře. Už jen kvůli tomu, bych si plné balení nekoupila a nekoupím. Hlavně i ty účinky jsou spíš slabší... a často mě i štvou.

Ona totiž to je sice krémová maska a nanáší se krémově, ale pak docela zasychá. A tahá to na obličeji, dokonce celý obličej se jakože stáhne a zeschne a vylezou mi všechny vrásky, vypadá to škaredě. Po umytí se sice tenhle pocit pnutí ztratí a pleť vypadá zase normálně. Bohužel ale prostě docela obyčejně normálně, jak kdybych si masku ani nedala. Vlastně jediným účinkem byl u mě fakt, že za čtvrt hodiny po nanesení jsem se zaschlou maskou vypadala jak o čtvrt století starší. Pokaždé, když jsem to šla ze sebe smýt, tak jsem se sama sebe lekla v zrcadle. Ono totiž hlavně ta maska se vsakuje, takže skoro není na obličeji vidět... a ukážou se jen ty vrásky. No fuj, takhle stará být nechci nikdy.Fialovou enzymovou s bobulemi jsem kdysi měla jako plné balení, dokonce jsem ji i spotřebovala a napsala na ni recenzi. A i teď po skoro dvou letech na ni mám stále stejný názor. Ano je fajn, ale ani ničím výjimečná. Líbí se mi konzistence, účinky jsou spíš menší než větší a docela mi to voní, tak nějak by se to dalo shrnout.

Celkově je ta maska příjemná, má spíše gelovou konzistenci, která na pleti úplně nezasychá. Dobré je, že maska není na pleti moc vidět a moc se v tom nestraší. Maska by měla být enzymová, ale je hodně jemná. Tady trošku naráží na mou zálibu spíš v silnějších kyselinách a na fakt, že moje hroší kůže tyhle jemnosti enzymatické moc neocení. Na druhou stranu mě ale maska ani ničím neštvala. A složení to má fakt krásné.I tuhle oranžovou dýňovou s medem jsem kdysi měla v plném balení. Ale po dvou použitích jsem ji poslala dál, protože mě dráždila a nebyla mi příjemná na pleti. Navíc účinky to má spíš menší než větší. Musím říct, že mi pořád trošku dráždí pleť, nejsem tedy po masce červená, ale není mi úplně nejpříjemnější na pleti, nevím, čím to je, podobně jak u té větrové modré bych i tuhle masku zařadila k pro mě hodně slabší části Andalou maskového sortimentu. Přitom ale složení to má tak pěkné a je v tom i med, možná za to může ta skořice, co je až na konci, protože skořice jako taková samotná mě na pleti taky pálí. Nevím.

Každopádně složením je maska hodně podobné té s 8 bobulemi, jenom by měla být podle všeho silnější účinky. To mi zase úplně nepřišlo, takže kdybych si měla koupit plné balení, tak opět raději sáhnu po té s 8 bobulemi, protože účinky to má stejné, ale na pleti mi to bylo asi tak stokrát příjemnější.

2 komentáře:

 1. Mam Andalou Naturals celkom rada, mala som od nich viac veci. Masky patrili medzi tie slabsie. Ale tie minibalenia su mile, to hej.
  Lucc

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jsou ty masky trošku slabší. to je pravda. ale stejně ta minibalení jsou tak hezká, že jsem si musela koupit všechny varianty.

   Smazat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...