středa 5. prosince 2018

Skoro nejlepší platýnkové masky z drogérie - Freeman: složení a minirecenze

* koupené v místní drogérii (asi Rossmann)

Takže moje letošní platýnkové šílenství se projevilo tak, že jsem si koupila snad každou jednu sheet masku, kterou jsem našla v našich drogériích. A tyhle Freeman se mi líbily hned na první pohled. Navíc jsem i zjistila, že značka má více variant, které se ani v kamenných drogériích neprodávají... a chtěla bych je vyzkoušet všechny.

Jako ty masky nejsou nijak výjimečné, stojí docela hodně, protože stejně dobrou masku koupíte klidně i jen za dolar, kdežto Freeman stojí snad 49. Ale líbila se mi tekutější konzistence a celkově bych si klidně pořídila tyhle masky znovu. Kdybych nutně potřebovala platýnkovou masku a měla přístup jen do drogérie a musela si ji koupit hned teď... no raději bych sáhla po Freemanu než po Garnieru. No a jo kategorii nejlepší platýnková maska z drogérie vyhrály letos dva exempláře od Balea, ale Freeman je pro mě hned v závěsu.
růžová Calming lotus + lavender oil

Takže lotos prý zklidňuje a levandule odplavuje stres. To se asi myslí aromaterapeuticky, což je pak ale docela blbý, že jsem levanduli z masky skoro vůbec necítila. Jako ze samotného platýnka po nanesení to prostě necítím. Když jsem pak strčila nos do pytlíku, tak jo... relaxace tam cítit je, vlastně mi to voní třeba jako nějaké faačko a klidně by se mohlo jmenovat relax. Ale nějak výrazně levandulovou vůni tam necítím.

Účinky mi pak maska přišla asi tak mírně nadprůměrná. Tekutina v tom je spíš tekutější než glycerinová, ale maska se dobře nanášela a velmi dobře i držela na pleti. Když se podíváme na složení, tak jako jo, ty extrakty a účinné látky v tom jsou zajímavé, hyaluron, pendrek, laktobacily, ale je to docela nízko a moc bych od toho nečekala. Viz rozbor složení u další masky... tak u téhle je to tak nějak podobně. Kolem a kolem mi tohle přišlo jako průměr, ale klidně bych si to koupila znovu.zelená Hydrating aloe + seaberry

Zpětně úplně lituji, že jsem si ty masky nevyfotila lépe a soustředila jsem se jen na složení. Protože konkrétně u této masky stojí ten český popisek za to: S touto látkovou maskou se sérem máte zářivou pleť svěží jako ranní rosa na dosah během pár minut. No není to krásné. Škoda, že platýnkové masky dávám vždycky večer, takže ta ranní zářivá rosa trošku do rána zanikla. Nebo tedy dost zanikla, aneb nepřišlo mi, že by maska měla nějaké zázračné účinky. Ani momentálně, ani druhý den. Ono když se podíváme na složení, tak se ani není čemu divit. Na druhém místě glycerin, na osmém místě hyaluron, ten se dává maximálně v koncentraci 2 %, jinak se nerozpustí, a fakt si myslím, že tady ho nebude ani 2 %, takže jakákoli další látka ve složení, jak by tam nebyla. No a až za hyaluronem je aloe, pak teprve rakytníková voda a další extrakty.

Navíc si myslím, že ani toho glycerinu tam moc nebude, konzistencí je totiž maska opravdu hodně tekutá. Vlastně tohle byla jedna z nejvíce tekutých masek, co jsem kdy zkusila. Tak moc, že když jsem prázdné balení obrátila, že z něho vymačkám zbytky do kelímku, tak než jsem sáhla po kelímku, tak mi ty zbytky vytekly normálně na zem. Což mě dost překvapilo, protože tak tekutá se platýnková maska většinou nedělá. Abych ale masce úplně nekřivdila, tak řekla bych, že s hydratací pomůže. Není to úplně wow efekt, ale třeba suché šupinky na nose se mi ztratily a druhý den se už neobjevily. Pro mě asi nejlepší volba od Freemanu.černá Detoxifying charcoal + sea salt

Popis u černé masky se docela krotil, není až tak poetický, ale zato o to víc toho slibuje. Mělo by to totiž čistit, hydratovat, detoxifikovat. Maska obsahuje mořskou sůl a černé uhlí. Trošku zklamání je fakt, že samotná tekutina v masce je prostě normálně gelově průsvitná a bez barvy, jen samotné platýnko je černé, ale to už tak u těch černých platýnkových masek bývá. Maska by měla čistit, ale zároveň hydratovat, je tedy vhodná asi nejvíce pro suchou, starší, ale stále problematickou pleť.

Pokud jde o složení, tak je to zase voda s glycerinem a pak další věci, hyaluron, nějaké extrakty, až potom tedy ta mořská sůl a černé uhlí. Trošku jsem čekala, že maska třeba bude štípat, protože sůl, ale na obličeji mi byla příjemná a v pohodě. Po sundání byla pleť zklidněná, bez červených flíčků. Bohužel jsem tedy masku použila v době, kdy jsem neměla ani jediné suché místečko, navíc s hydratací všeobecně nemám problém, takže úplně neposoudím, jak moc to hydratuje, ale asi fajn. Pleť byla taková napnutá a hydratovaná. Snad jen bych chtěla říct, že tekutina v platýnku je docela tekutá a rychle se to vsakuje do pleti. Normálně mám po sheet maskách pocit, že mám na pleti pravdu pořádnou dávku tekutiny, co se mi vsakuje třeba i deset minut po sundání masky. Tohle ale bylo suché snad do dvou minut. Tak to je trošku škoda.

Proti pupínkům, jako dlouhodobě, to moc nepůsobí. To bych spíš doporučila černou masku od Balea, ale jako hydratační masku pro problematickou pleť bych tuhle klidně doporučila.

7 komentářů:

 1. Dobrý den, pravidelně čtu Váš blog a spoustu věcí jsem pak i sama vyzkoušela. Jsem tedy sama zvědavá, kdy půjdu podle Vás i do plátýnkových masek..
  Těším se na každý Váš nový příspěvek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. děkuji. a řekla bych, že minimálně silné nutkání pro nákup sheet masek bude zítra... aneb spoiler.

   Vymazat
 2. Články každý den jsou bomba :) ja včera poprvé zkusila platynkovou ceckovou od by wishtrend a přišla mi dost dobrá, taky tekuta, ale pleť mam dneska dost boží 😁

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. děkuji. tu jsem taky zkoušela a objeví se tady v následujících dnech, ale mě asi moc nevzala.

   Vymazat
  2. Tak to jsem zvědavá. Me sedla, nebo možná to bude i tím, ze přišla krabice z wishtrendovyho black friday, tudiz jsem na sebe nalila v euforii kde co :))

   Vymazat
 3. Jestli jsi neměla masky od SNP, tak nevíš co je to tekutá plátýnková maska :D To si to ustřihneš, pak to vytatuješ z obalu, tak abys prstama držela obal a při vyndavání plátýnko ždímeš, aby to zůstalo v obalu. Pak to tak nějak nasadíš a zjistíš, že z toho odkapává tekutina všude okolo a hlavně na tričko :D Hlavně se ti ten "prázdný" obal nesmí položit, jinak se to vyleje po stole.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. tak snp zatím neznám. a podle popisu asi ani znát nechci.

   Vymazat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...