neděle 10. února 2019

Co se stane, když budete používat platýnkovou masku každý den?

* masky jsem si koupila na eBay (prodejce)

Tento experiment jsem už jednou absolvovala s rýžovou japonskou maskou. Která se ovšem ukázala tak skvělá, že jsem si nebyla jistá, jak moc to ovlivňuje celkové výsledky... takže je na čase experiment zopakovat. Tentokrát jsem si vybrala masku, na kterou jsem náhodně narazila v nějaké recenzi, která označila zrovna tuhle za nejlepší hydratační platýnkovou masku pro běžné použití s přívětivou cenou. Chtěla jsem to vyzkoušet, ale ta přívětivá cena se ukázala až při nákupu většího množství, takže jsem si koupila rovnou desetipack za cenu pod dvě stovky.

(pozn.: bohužel jsem teď projela eBay a nevím, co se stalo, ale cena těchto masek je zhruba dvojnásobná a ještě kousek, což asi nevadí, protože masku jako takovou samotnou bych asi úplně nedoporučila, přišla mi spíš průměrná)
Celkově jsem si tímto experimentem chtěla ukázat, jak moc je důležitá platýnková maska při péči o pleť. A jestli se třeba případně vyplatí se platýnkům opravdu pravidelně a cíleně věnovat. Přece jen platýnka spíš používám nárazově, většinou tak dvě až tři týdně, někdy ale třeba jen jednou nebo ani to ne. V rámci zachování co největší výpovědní hodnoty jsem se celé dva týdny mazala v podstatě tím samým a platýnko používala vždy stejně. Byla to trošku výzva, protože mi v koupelně zrovna hodně věcí docházelo, opravdu jsem měla nutkání si otevřít něco nového a pořádně to rozjet, ale vydržela jsem to, však já to dělám pro vás... trvalo to dva týdny a moje péče byla takováto:
  • ráno: umýt Niod - občas AHA toner Bravura - bělicí toner UNT - peptidový toner PTR - céčko TO s hyaluronem HadaLabo - krém Zelens - opalovací krém,
  • večer: odlíčit UNT - umýt UNT - většinou maska - BHA toner Cosrx - občas AHA toner Bravura - bělicí sérum SkinRescue - retinolové sérum TO - peptidový toner PTR - olej WoodenSpoon - platýnková maska - krém InstaNaturals.
Na začátek bych ještě popsala, jaká maska vlastně je. Určitě patří spíš k základním platýnkovým maskám, samotné platýnko není nic speciálního. Maska je spíš těžší, s hustším krémovým lotion, na pleti mi dost lepila a rozhodně by to nebylo něco, co bych si koupila znovu a opakovaně používala. Ale už bylo nakoupeno v multipacku, takže co už. Vhodnější mi tak celkově maska přišla spíš pro suchou pleť.

Jinak masku jsem používala klasicky jako vždycky, pod ni jsem dávala olej a po sundání a vsáknutí jsem zase hutnější krém. Masky jsem si taky vymačkávala, nemám většinou tahle platýnka ráda, když jsem moc mokrá, takže každé vymačkávám, díky tomu jsem z deseti platýnek nakonec měla patnáct, vždy zbytky ze dvou balení jsem použila pro suché platýnko. Bylo sice trošku sušší než obvykle, takže jsem k němu přidávala trošku hyaluronového tonika, ale fungovalo to.

A jak to vypadalo, den po dni?Den první je takový zkušební, prostě první, ještě o sobě nic nevíme, tak přistupuji k masce opatrně. Každopádně nic moc zvláštního se nestalo. Snad jen to, že masku jsem si dávala asi po týdnu bez sheet masky a také po asi třech dnech, kdy jsem byla nemocná, obličej jsem si za tři dny myla a mazala jen jednou, jen jsem se doma potila. Takže výchozí situace nic moc. Po sundání mi maska přišla výborně hydratační, jak kdyby se mi pleť konečně pořádně napila. Ale to je asi tak vše.

Den druhý už pak byl prostě první naostro. Najela jsem zase na svou standardní denní i večerní péči, dokonce jsem přes den i nosila makeup. Maska mi po sundání přišla tentokrát velmi průměrná, prostě standardní hydratační pocit. Nic, co bych si potřebovala někdy zopakovat.

Den třetí ráno jsem ale byla velmi potěšena, do rána se mi totiž neuvěřitelně srovnala barva pokožky a jakoby projasnila. Mohlo to ale být i tím, že jsem se fakt dobře vyspala, pořád ještě bylo to mezidobí mezi Vánoci a Novým rokem, kdy jsem skoro nic nedělala, jen se válela v posteli. Během dne ovšem musím konstatovat, že mi vyrašily dva podkožní pupínky. Těžko říct, že za to mohla ta maska, spíš to bylo důsledkem těch několika nemocných dnů. Když jsem masku sundala, tak mi opět přišla dost průměrná, pupínky mi normálně zůstaly a stejně tak to bylo i ráno.

Den čtvrtý ráno jsem se tedy blíže seznámila s novými pupínky, které dost vyrašily. Použila jsem sice náplasti, ale jen jedna z nich fungovala, ten druhý byl zuřivější. Navíc mi přišlo, že mám pleť nějak podrážděnou a citlivou a takovou bolavou, jsem to asi po té pauze trošku přehnala s kyselinami, což možná bylo odpovědné i za ty pupínky. Takže tento den byl víceméně bez kyselin, jen BHA a jen večer, na to hodně olejů a cica prášku. A na to platýnko. Musím říct, že po sundání jsem byla docela potěšená tím, jak jsem měla zklidněnou pleť. Všech teď už pět pupínků bylo mnohem méně červených, celkový tón pleti jsem měla sjednocený. Tak jsem na to namazala ještě jednu vrstvu hyaluronového tonika Hada Labo s cica práškem, pak už jen krém a byla zvědavá na ranní stav.

Den pátý jsem masku nasazovala plná optimismu, protože mi fakt přišlo, že to jde zatím víc než dobře. Navíc se mi konečně zklidnila pleť, přestala mě bolet a všechno se vrátilo do normálu. Po sundání masky jsem si ovšem přišla, jak kdybych ani žádnou neměla. To samé druhý den ráno. Prostě nějaké účinky byly nula. Nebo tak malé, že neviditelné.

Den šestý až patnáctý mi nepřišly vůbec ničím zajímavé. Pleť jsem měla pořád stejnou. V pohodě, hydratovanou, pupínky se ztratily, celkově se mi sjednotil tón pleti. Na druhou stranu mě ale aplikace každý večer začala dost otravovat. Jo, dodržovala jsem to, ale nějak bez nadšení. A zrovna tato konkrétní maska mě začala dost otravovat, určitě pro mě byla až moc hutná, na pleti mi pořád víc a víc lepila... a vlastně, jak jsem neměla dehydratovanou pleť, tak na mě maska byla hodně těžká, na pleti skoro až nepříjemná. A účinky jsem prostě nijak neviděla. Prostě až moc práce pro nic. A moje pleť zůstala víceméně stejná i po skončení pokusu, když jsem si snad skoro týden žádné platýnko nedala.


Celkově kdybych to měla shrnout, tak si myslím, že sheet mask každý den... není prostě typ péče o pleť, který by mi nějak extrémně vyhovoval. Na druhou stranu prvních pár dnů, kdy jsem pleť neměla v nejlepší kondici kvůli nemoci a byla jsem dost vysušená a pravděpodobně i dehydratovaná, tak maska měla své účinky. A jako krátkodobou pomoc pro dehydratovanou pleť budu určitě platýnkové masky používat. Jinak si myslím, že platýnko každý den není zrovna to správné heslo pro můj typ pleti. Pokud máte suchou pleť a máte problém s pořádnou hydratací, tak bych řekla, že zrovna platýnkové masky můžou s tímto hodně pomoci.

Jo a asi si taky kupte jiný multipack. Tenhle mi nepřišel ničím extrémně významný. Navíc se jednotlivé masky dost debilně otvíraly, několikrát jsem musela i použít nůžky, protože balení nejde nějak inteligentně chytit a roztrhnout. Celkově si tak platýnko každý večer dejte, ale asi si kupte jiná platýnka...

0 postřehů:

Okomentovat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...