pondělí 11. března 2019

DD od Mádara nemá žádné SPF aneb Mádara Daily Defence

* dostala jsem jako gwp na mypure

Nutno říct, že tento krém jsem si pořídila hned dvakrát. Tedy pokud si to dobře pamatuji, ale tak matně si vzpomínám, že jsem chtěla tento krém docela vyzkoušet. Tak jsem si ho vybrala jako gwp a pamatuji si, že jsem ho měla v kosmetické spižírně doma nasyslený... a pak jsem ho tam najednou neměla a já si objednávala další s tím samým gwp. Ale vůbec si nevybavuji, komu jsem to moje poprvé dala. Takže možná mám jen nějaké mámení?

No nic, ještě se zastavíme u toho, že to byl dárek k nákupu. Na mypure mají ten systém fakt příjemný, nemusí se čekat na žádnou akci, automaticky dostanete dárek při nákupu nad 30 liber a ještě si můžete vybrat z nabídky dárků. Bohužel tak poslední dva roky jsou v nabídce jen produkty Mádara, což tedy není úplně moje nejoblíbenější značka. Je to docela škoda, protože tam ráda nakupuji, jen bohužel jsem si v poslední době  gwp nevybrala, tak nic no...

Ale nakonec to samozřejmě dobře dopadlo a já začala tuto zimu DD používat. Daily Defence je takový klasický mastný hutný přírodní krém, který můžete namazat kamkoliv. A není to nic s SPF a jako makeup, jak odkazuje zkratka na BB a CC krémy, to ne, asi je zkratka DD jen náhoda. Tento krém by měl chránit pokožku, měl by obnovovat přirozenou ochranu,  měl by být fajn na regeneraci i na ochranu proti chladu. Přiznám se tedy, že spíš dávám přednost jakože vytuněnějším nočním krémům, ale z nějakého zvláštního důvodu mě DD hodně přitahoval. Takže jsem ho plánovala používat večer jako závěrečný balzám. A nakonec jsem ho používala i ráno, protože je to dost fajnový hutnější krém.


Nejdřív něco o konzistenci. Když si představíte klasický přírodní balzám, nějaký třeba Decleor nebo Bioaroma nebo si představte klidně jen obyčejné bambucké máslo. A na druhé straně si představte obyčejný krém, trošku hutnější, ale hned se vsákne, třeba něco jako Steamcream, takový základní. Tak konzistence Daily Defence je tak nějak někde mezi, je to hodně hutné a mastné. Ale když tomu dáte čas, tak se to bezezbytku vsákne v rozumné době. Proto taky jsem sice používala DD večer v pořádné vrstvě jako balzám na závěr, ale pak když jsem zkusila menší množství ráno pod makeup, tak to bylo bez problémů.

A účinky? Je to super na suchou a napnutou pleť. Já s tím zatím nemám úplně problém a vlastně si nemyslím, že bych měla vyloženě suchou pleť. Ale stáří se u mě projevuje, pomalu a postupně, prostě mi ta pleť zesychá. A začala jsem si vyloženě libovat ve večerním vrstvení mastných produktů. Takže olej a na to mastný balzám a jsem spokojená. DD jsem někdy dávala třeba i ve dvou vrstvách a byla jsem spokojená. Ráno je pak pleť bez suchých míst a taková jakože hezčí. Dost těžko se mi tedy posuzují opravdu účinky jen DD, protože se všema těma céčkama a retinolama a peptidama a tak... asi těžko dokážu s čistým svědomím říct, že DD a jen DD mi regeneruje a zlepšuje pleť. To asi ne, ale podle mě k tomu docela pěkně přispívá. Neucpával mi póry a lehce přispíval k regeneraci.

Ráno mi pak jakby zabalil pleť do teplého svetříku. Mám ráda cold krémy, i když je nepoužívám úplně fanaticky a bez výjimky každý den celou zimu. To ne, ale DD jsem si mazala docela pravidelně a měla jsem ho celou zimu ráda. Jde na to bez problémů opalovací krém a jde na to bez problémů makeup. Jen tedy kombinace mastného DD, olejového opalovacího krému a olejového makeupu není úplně nejvhodnější, musela jsem se v těch olejových konzistencích mírnit. Takže jsem kombinovala DD s lehkým UNT a pak s lehkým hydratačním (a silikonovým) makeupem. A bez problémů.

Tuba je docela veliká, takže příležitostně jsem si tím mazala i ruce, na pusu to taky jde. A funguje to, zregeneruje, zjemní a zvláční. Takže jako proč ne.3 komentáře:

  1. já teda přimazávám večer The Origins Drink up intensive overnight mask, což teda složení žádná hitparáda, ale výsledky se mi líbí.

    OdpovědětVymazat
  2. Ahoj, dnes ráno som prehrabala krabicu s kozmetikou a aha, krém o ktorom písala Trb. Tak som ho otvorila, je fajn, síce zvláštne voní, mastný podľa mňa nie je, hutný, to áno, ale fakt rýchlo vsakuje. Ešte vyskúšam na noc. Díky za článok.
    Jana J.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. mi to právě přijde docela mastný na obličeji. a jak si ho dávám hodně, tak mu to trvá třeba půl hodiny. ale je teda pravda, že nemám úplně suchou pleť.

      Vymazat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...