úterý 14. května 2019

Peter Thomas Roth Un-Wrinkle Turbo Line Smoothing Toning Lotion

* koupené na lookfantastic

S peptidama jsem začala pořádně experimentovat až letos. Protože prostě jsem stará, co si tak jako budeme že ano. Strašně moc jsem toho přečetla, jsem z toho ještě stále dost zmatená, protože peptidů je dost kopa. A nějaké relevantní studie jsou, ale přijde mi, že jsou hodně roztříštěné a prostě mě to mate. Taky mě stále mate, jak přesně ty peptidy kombinovat s dalšími látkami. Některé studie říkají, že tyhle peptidy jsou pH jemitojedno, takže je to jedno, jiné říkají, že pH má být neutrální, takže konec kyselin a toho funkčního céčka. No prostě je toho hodně a nemám to utříděné.

Každopádně jsem začala tím, že jsem si prostě nějaké peptidy pořídila. Celkem jsem letos vyzkoušela už 4 produkty. A přiznám se, že zatím pouze tento PTR bych pořídila znovu. Všechny ostatní mi přišly zbytečné jen svou existencí, natož u mě v koupelně. Teď jsem vám víceméně tu recenzi vyspoilerovala celou. Ale tak co už, tady to máte... dokonce jak se blížím ke konci tonika, tak začínám uvažovat, že si ho pořídím znovu.Tonikum je krásné na první pohled. Prý je v tom zlato a něco tam je, protože tonikum má třpytivou a měňavou takovou až jednorožčí barvu, kdyby byl jednorožec jen do zlata, bez růžové. Konzistencí je to hodně tekutý gel. Není to taková hutnota jako třeba Trilogy, ale ani to není prostě voda, jak je třeba obvyklé u různých klasických tonerů z drogérky nebo lékárny. Tohle je prostě lotion až asijského typu, konzistence je hustá, pohybuje se někde na pomezí tekutějšího séra. Což se tedy přiznám, že je přesně moje oblíbená konzistence. Dokonce by to mohlo být ještě o kousek hustší, přesně tak to mají mazlíčkové rádi.

Peptidy by mimo jiné měly působit proti vráskám. A taky by měly hydratovat. Což tedy asi takto. Přišlo mi, že jsem opravdu během prvních dvou týdnů používání začala věřit, že to proti vráskám působí. Proti těm jemnějším, kolem očí, nosoretka. Ty hlubší na čele, s těmi se mi nestalo nic. Ani po čtyřech nebo pěti měsících používání. Pokud jde ale o tu hydrataci, tak mám pocit, že tedy jako nic moc. Tonikum se hned vsákne a rozhodně z něho nemám nějak super hydratační pocit. Možná je to tím, že jsem zvyklá na asijské hydratační bomby a že se mi pořád stýská po Trilogy, ale tohle mi přišlo hydratačně dost slabé. Ale na vrásky mi to přijde vlastně fajn. Jako pořád je mám, ale si myslím, že jsou jemnější, a i bych si tak nějak řekla, že dlouhodobě to bude s tímto tonikem ještě lepší. Proto také plánuji, že si ho asi koupím znovu.

Pokud jde o používání, tak PTR používám ráno, jako svoje druhé tonikum, po tom bělicím od UNT. Pak dávám ještě jiné peptidy v séru, ty i vynechávám, dávám céčko, zrovna nějaký slabší derivát (pH neutrální), už aby to bylo pryč, dávám antioxidanty, hydratační krém a opalovací krém. Tonikum používám i večer, ale ne každý. Pokud mám málo času, tak si dávám jen kyseliny a nějaký ten olej a další hydrataci. Když přijdu domů brzy, tak se začínám mazat třeba v osm večer, dávám mezi aktivními látkami pauzy. A tohle tonikum si mažu skoro až na konec, třeba o půl jedenácté, hned na to dávám olej, občas to prohodím, nejdřív olej a pak tonikum, a pak už jen krém.

Jinak tonikum nanáším dlaněmi, vatové tamponky nepoužívám už pár let. Dobře se vrství a s ničím se nedrolí, nedráždí pleť, nevysušuje, vlastně se skoro hned vsakuje. Tak nějak značka ideál. A určitě si myslím, že pokud chcete zkusit ve své péči peptidy, tak přeskočte ty strašné The Ordinary a raději si kupte toto. (Jo i složení to má docela fajn, mi přijde, peptidů je tam nepočítaně.)3 komentáře:

 1. Mala som Trilogy aj PTR (si chvalila, tak som musela kupit:-D ) a mne vyhovuje PTR viac. Trilogy bolo lepive a ako keby aj trochu penilo, cez to som sa nevedela preniest. Un-wrinkle lotion je moj milacik, urcite kupum znova.
  Lucc

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. týjo, vím, že u toho trilogy se nějak měnilo balení a možná i složení, tak že by to bylo tím? mně teda tenkrát určitě nepěnilo. myslím, že je nejvyšší čas, abych si trilogy koupila znovu a vyzkoušela. jinak tento PTR je fakt fajn, ale na mě by mohl být víc hydratační no, bezpodmínečná láska to takto úplně není.

   Vymazat
  2. Jo, ve větším množství mi to taky dělá, něco podobného prý dělá Onest HA sérum a já si to pamatuju i od Ordinary sliciove kyseliny. Dělá to nějaká že složek, četla jsem celkem neškodné vysvětlení. Mám Trilogy ráda, střídám s Whamisou Deep rich.

   Vymazat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...