pondělí 17. června 2019

7+1 tipů, jak dostat ze sheet masky maximum

Že jsem propadla platýnkovým maskám určitě víte. A nebo možná nevíte, tak se přiznám: propadla jsem platýnkovým maskám. Už mě to teda trošku přechází, ale i tak platýnka patří mezi moje oblíbené při péči o pleť. A tak je nejvyšší čas sdílet pár tipů, jak dostat z platýnek to nejlepší.

Na úvod je nutné říct, že takové to: aplikujte masku na čistou a suchou pleť, je totální blbost a nedělejte to. Pokud to děláte, připravujete se minimálně o polovinu účinnosti každého jednoho platýnka. Taky je nutné si na úvod ujasnit, co je přesně účelem platýnka. Ony ty masky jsou sice každá jiná, každá třeba s jinými aktivními látkami, ale ty aktivní látky jsou jen koření v hydratačním základu. Každá jedna platýnková maska totiž hlavně hydratuje. A všechno další je jen bonus.

A druhou důležitou vlastností každého platýnka je fakt, že je to platýnko. A možná to nevíte, tak vám to řeknu, takové platýnko položené na pár desítek minut na pleti má jednu zásadní vedlejší schopnost a to tu, že zlepšuje propustnost pokožky. Je to dáno tím, že je to mokré, často se pleť přirovnává k houbě, kterou když nacucáte, tak do sebe nasaje cokoliv, kdežto úplně suchá houba je k ničemu, musíte ji nejdřív namočit. A krom toho, že je to mokré, to navíc i izoluje od okolí, což dál zvyšuje propustnost pleti.

Proto za prvé při používání platýnka chcete zvýšit jeho hydratační schopnosti. Chcete tomu dát ještě víc vody. Taky za druhé chcete využít tu vstřebatelnost, takže chcete platýnko osolit aktivními látkami. A za třetí tohle všechno chcete něčím zafixovat, aby se to zase hned neztratilo.


(1) Pod platýnko patří voda

Úplně základním tipem je to, že platýnko byste měli dávat na mokrou pleť. Voda je základem hydratace, ono je dost vody už v samotném platýnku, ale nikdy neuškodí ještě vody přidat. Stejně jako u té houby, prostě chcete pleť co nejvíc nacucat.

(2) Když je vám voda málo, tak hyaluron

Uznávám, že voda je nudný tip. Takže dejte pod platýnko hyaluron. Tonikum, sérum, esence, pěkně v pořádné vrstvě a na to platýnko. Zvýšíte tím opět vstřebatelnost samotného hyaluronu a přidáte ještě víc hydratace.

(3) Pro suchou pleť olej

Pokud je pro vás voda stále málo, tak to nic, však pro mě taky. Dejte pod platýnko olej, konkrétně emulzi voda + olej, prostě olej smíchaný s vodou, nebo s tonikem. Můj ultimátní mix je samozřejmě dávka oleje, tak dvě dávky hyaluronového tonika a trošku vody. Na to platýnko a je to boží. Ono pod můžete dát vlastně cokoliv, co vám vyhovuje, má v sobě hodně vody a hydratuje. Třeba čisté aloe, květinovou vodu, hydratační tonikum, hydratační sérum a nemusí to být nutně jen hyaluron nebo olej s vodou.

(4) Nikdy nenechávejte platýnko na pleti uschnout

Opravdu nikdy. Pamatujete, jak platýnko má hlavně hydratovat? Tak ono to dělá. Prostě to, co je v platýnku, se postupně uvolňuje do pleti, včetně vody, aktivních látek a tak. Jenomže v okamžiku, kdy platýnko uschne, tak se ono stane tou sušší částí dvojky platýnko - pleť. A začne vodu tahat z pleti, protože ji má samo málo. Ne prostě ne, vždycky sundávejte platýnko z pleti ještě mokré, i když vám přijde, že je to plýtvání.

(5) Je strašně důležité se po sundání platýnka namazat

Ono se to ani v návodech nepíše, většinou vám platýnko řekne, že nechte zbytek vstřebat a jděte spát. Jenomže jak pleti dodáte tu vodu platýnkem, tak ona pak začne z pleti zase unikat. Je totiž nezbytné tuhle vodu v pleti nějak zatarasit. Toho nejlépe dosáhnete nějakým hutnějším nočním krémem nebo olejem nebo balzámem, skvělé jsou na toto spací masky, ale v podstatě i jen obyčejný hydratační krém je lepší než nic. 

(6) Pro náročné přidejte aktivní látky

Tahle trojka: voda/hyaluron pod, dodržená doba působení a mastný krém na... to je takový naprostý základ pro optimální účinek platýnkové masky. Můžete to ale ještě vytunit. Pod masku přidejte nějakou aktivní látku. Peptidové tonikum nebo sérum, ceramidy, aloe vera, vitamíny, cokoliv. Moje nejoblíbenější je asi céčko. Nejlépe to v prášku, kterého si dám pořádnou dávku do oleje s hyaluronem, na to platýnko... a to rozjasnění je hmatatelné hned po sundání a viditelné ještě několik dnů potom.

(7) Pro extra náročné dermarolujte

Chcete to ještě opepřit? Tak si pořiďte dermaroler a pořádně se napíchejte ještě před platýnkem, před hyaluronem, před vším. Dermaroler ještě zvýší propustnost pleti a můžete si užít ještě víc hydratace. Jen bych tedy pak byla opatrná s dalšími aktivními látkami, ono třeba takové céčko na dírkovanou pleť je nic moc zážitek.

(bonus) Suché masky namočte nejdřív ve vodě

Pokud si rádi děláte platýnkové masky sami doma ze suchých masek, tak masku nechte nejdříve rozbalit v obyčejné vodě. Pak platýnko lehce vyždímejte a teprve poté namočte do séra nebo tonika nebo čehokoliv, co používáte. Díky tomu spotřebujete méně produktu a maska je také více hydratační.


A jaké jsou vaše tipy pro platýnkové masky? Sice tedy mám pocit, že to mám zmáknuté, ale třeba víte něco, co zatím nevím.

7 komentářů:

 1. krásně napsané, a dělám to velmi podobně. Když mám čas a mám pocit, že potřebuju extra dlouhou péči, tak usychající masku ještě přestříkám vodou nebo tonerem, pro delší mokrou dobu. Protože mám pak pocit, že se vsákne víc těch účinných látek. Ale už se mi stalo, že jsem s maskou usnula a pak jsem si jí úplně suchou stahovala z obličeje :D
  K.

  OdpovědětVymazat
 2. Fuha, no ja som sheet masku vzdy len tak capla hocikedy na ksicht a nechala uschnut. Mi vobec nenapadlo, ze nieco robim zle. Diky za tipy, budem sa inspirovat:)
  Lucc

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. tak myslím, že i samotná sheet je fajn. jen teda po sundání namazat něčím okluzivním, jinak všechno ostatní je spíš nadstavba, co ale fakt udělá velký rozdíl.

   Vymazat
 3. Fiha, mám chuť jít spát, ale zrovna jsem vstala. Večer zkusím!

  OdpovědětVymazat
 4. Tak to jsou zajímavé tipy a určitě nějaký z nich vyzkouším :)

  OdpovědětVymazat
 5. Jsem to dělala úplně špatně, asi si nutně musím na večer sehnat masku a napravit to :D. Díky za článek

  OdpovědětVymazat
 6. Tak to jsou skvělé tipy...jsem si vždy flákla masku na obličej a konec.Tohle vypadá bezvadně..

  OdpovědětVymazat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...