čtvrtek 27. června 2019

Spotřebováno: Acorelle, Kiko, Derma-e, Yves Rocher, Omorovicza a další

V květnu jsem se v nakupování docela krotila. Alespoň mi to tak zpětně přišlo. Fakt jsem byla dost překvapená, jak málo věcí na mě vypadlo nakoupených.

Každopádně v květnu jsem nakoupila na escentual, protože měli krásnou letní kolekci Guerlainu. A taky jsem potřebovala nový Differin, protože se ukazuje, že bez něj asi už nedokážu žít. To samé asi platí pro céčko Ordinary, to druhé céčko jsem vzala jen, že je to moc příjemný krém, tak jen na takové menší mazání přes léto. Pak nějaké nesignifikantní množství platýnkových masek z drogérie, taky limitky z drogérie. A nakonec jedno céčko z eBay, na které jsem četla tak pozitivní recenzi, že mi to nedalo nechat jen tak.


Celkově jsem tak nakoupila 13 plných kusů, taky 3 platýnka. A jeden pytlíček jsem dostala jako vzorek dárek k nákupu.

Přitom se spotřebovávalo jedna báseň. Celkem jsem spotřebovala 31 plných kusů, k tomu 13 vzorků a 6 platýnkových masek. Jo a 2 laky na nehty a 2 rtěnky jsem vyhodila, protože jejich stav byl už  dávno za poločasem rozpadu.

Celkové skóre tak dává 37 kusů do mínusu.


Acorelle vodička proti zarůstajícím chloupkům je prostě úžasná. Přijde mi, že jsem se tady o ní určitě zmiňovala loni. A nejspíš i předloni. Možná i předpředloni? Protože tak nějak dlouho si ji kupuji a každé léto jedno balení a fakt mi to pomáhá proti zarůstání chloupků. Vodička je s AHA, takže klasicky kyselinou vyžírá a uvolňuje zarůstající chloupky. Není to 100%, ale řekla bych, že tak polovina problémů je vyřešena. Navíc se mi pak rychleji hojí různé bolístky a tak. Prostě tohle je nutnost pro hezké nohy.

Kiko Sublime Youth Mask je taky už moje třetí balení. A myslím, že nové si ještě někdy koupím. Ta maska není vyloženě extra hydratační, ale mně to stačí. Navíc mi přijde, že viditelně vypíná pleť, podporuje regeneraci a taky sjednocuje. Nevím, jestli to je tím retinolem, co tam je, zas jako si nemyslím, že by ho tam bylo zázračně moc, ale něčím to je a masku mám opravdu ráda.

Derma-e Anti-Wrinkle Vitamin A Glycolic Mask byla taková průměrná. Sice taky slibovala retinol a k tomu AHA, ale přišlo mi, že to spíš byla průměrná jílová maska. Zasychala, ale úplně nevysušovala. Zase ale nijak zázračně nečistila. A jo spotřebovala jsem to, ale znovu to potřebovat nebudu.


Dr. Dennis Gross 2 Minute Skin Fix má fakt hezkou pověst a kdekdo na něj přísahá. A mně to přišlo průměrný. V balení najdete vždy pro jedno použití dva napuštěné tamponky. Jeden je kyselinový, který přetřete a necháte pár minut působit. Druhý je protistárnoucí a neutralizační, takže asi zneškodní kyseliny, ale pleti navíc dodá jakýsi antiaging zázraky, což je po pěti použitích dost těžké posoudit. Každopádně ten AHA ubrousek mi přijde na mě slabý a vzhledem k tomu, že dávám přednost aplikaci rukou bez tamponku, tak tohle byla pro mě taková nouzovka na cesty a nic pro běžné použití.

Yves Rocher Sérum Végétal Ampoules jsem si koupila vlastně z nudy. Moc jsem od toho nečekala a vlastně jsem toho ani moc nedostala. Takže vlastně v pohodě. Ampule, co si tak pamatuji, slibují extra hydrataci a na to navazující extra regeneraci. Jako hydratuje to, ale abych byla upřímná, jak jsem měla loni v létě ty ampule Ellie s hyaluronem z drogérie, tak ty mi přišly lepší.

Omorovicza Daily Vitamin C krém je novinka od Omoroviczy. A hodně jsem na toto téma četla, docela hodně jsem čekala. Ale je tam jen nějaký céčkový derivát, nepamatuji si který, není to laa, a na mě je to prostě slabé. Neudělalo to nic. Na druhou stranu ani mě to nevysušovalo, což taky některé recenze říkaly, že to vysušuje. Ani mi to neucpávalo póry, to jsem se zase bála já, protože tak polovina věcí od Omorovicza mě ucpává a opupínkuje. Byl to takový nekonfliktní krém, co ale nedělal nic mimořádného.

Akin Rosehip Oil byl asi nejlehčí šípkový olej, který jsem kdy měla. To se okamžitě vstřebalo a nechalo to jen hladkou pleť. Jsem to pak používala i ráno, bez problémů kdykoliv pod jakýkoliv makeup. Měla jsem jen malé balení, takže to během asi týdne bylo pryč, ale až mi bylo líto, že to netrvalo déle. Tak fajn to bylo. A to já většinou nemám ráda jednodruhové oleje, přijde mi, že nic nedělají. Kdežto toto fakt regenerovalo, hydratovalo, obnovovalo, sjednocovalo pleť. Fajn to bylo.

Tosowoong SOS Repair CICA Clinic Cica Spot Powder byl super. Ostatně jsem o něm tady už psala a pořád to platí. Prášek zklidňoval, regeneroval, posiloval pleť a díky tomu i sjednocoval. Skvělá věc na podrážděnou nebo unavenou pleť. Vlastně i skvělá věc na opupínkovanou pleť, kterou pomáhal regenerovat a obnovit.


Omorovicza Complexion Perfection SPF20 Light je naprosto úžasný lehký makeup. Teď se prodává v jiném balení, ale myslím, že by to mělo být to samé. Složení bez silikonů, naprosto lehká konzistence, co se hned vstřebává, není mastná, vypadá neviditelně a přirozeně. Přitom ale stále alespoň trošku kryje, ve dvou vrstvách mi krytí stačilo vždycky, jen jsem musela něco málo doladit korektorem. Kdybych se za poslední půl rok neutrhla z řetězu a nenakoupila si hromadu dalších makeupů, klidně bych si toto koupila znovu. I s tou otřesnou cenovkou.

IT Cosmetics Superhero řasenka byla prostě pro mě průser. Hlavně proto, že mi žmolkovala. Ono to klidně mohla být chyba, že vzorek je starší nebo co já vím. Ale prostě pokud něco, tak nesnáším žmolky a slepené řasy. To se raději smířím jen s málo řasenkou, já mám ostatně svoje oči docela ráda přirozené, takže mi nedělá problém chodit bez řasenky. Mnohem horší zlo mi totiž přijde silný nános se žmolkama a se slepením. Nemám to na sobě ráda. A pokud to nějaká řasenka dělá už v první slabé vrstvě, tak se u mě déle než dva týdny neohřeje.


A na závěr jen fotka pár sheet masek. Každá jedna stojí za to. Ostatně o CV maskách jsem to už říkala. No a o téhle zelené Miss Spa ostatně taky.

2 komentáře:

 1. Ahoj, nemohla by si napísať čo-to o Differine? Kde ho kupuješ a ako ho používaš? Vďaka
  Marianna

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ahoj, kupuji na iherbu. používám skoro každý den, tak pětkrát za týden, hned po bha, případně aha.

   Smazat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...