pátek 14. června 2019

The Inkey List: ano, nebo ne

* koupené na cultbeauty

The Inkey List naskočilo na vlak efektivní péče o pleť, co před lety odstartoval Deciem s The Ordinary. Možná si pamatujete, že Ordinary se krom několika malinko produktů úplně nezařadilo mezi moje all time all star oblíbence. Takže jsem i k Inkey byla trošku skeptičtější. Z mého pohledu totiž dělají krok zpět a mnohem méně mi vyhovuje jejich složení. Spousta jejich produktů je v silikonovém základu, takže to si kupovat nebudu, z osobního přesvědčení nechci mít v péči silikony, nehledejme v tom vyšší princip, prostě silikony v péči nechci a smiřuji se s nimi jen občas. Dalo mi tak docela práci si vybrat něco nesilikonového a nakonec jsem skončila jen u dvou produktů.

Jinak než se na to vrhneme, tak se ještě přiznám, že teprve při používání a při každodenním braní lahviček do rukou mi došlo, že The Inkey List odkazuje na inci list, tedy na složení kosmetiky. No říkejte mi blesku, co jiného k tomu dodat.

The Inkey List Salicylic Acid Cleanser

Čisticí gel mi padl do oka jako první. Jako co bychom si tak jako... já mám problematickou pleť a salicylka mi dělá dobře v čemkoliv. Navíc jsem v té době měla pocit, že nemám doma žádný čistič, což tento pocit se později ukázal jako lichý, ale měla jsem ho a znáte to: naslouchej svému vnitřnímu hlasu a kup to všechno.

A rozhodně nelituji, protože tento čisticí gel je naprosto super. Vůbec netrpí těmi gelovými neřestmi, co čisticí gely mívají. Jako že se špatně umývají. Že nechávají povlak a jsou blemcavé. Nebo naopak že umývají až moc a vysušují. Ani jedno z toho Inkey nedělá. Je přesně někde mezi všemi těmi otravnými vlastnosti a přesně tam, kde to potřebuji. Umývá, není agresivní, lehce se smývá, nevysušuje mě, přitom ale mi přijde, že pupínky i černé tečky to čistí bez problémů. Víte vůbec, jak je těžké u čisticího gelu odškrtnout všechny tyto vlastnosti? No běžné to není. A za ty peníze je to fakt super.

The Inkey List Beta Hydroxy Acid

BHA je moje oblíbená kyselina. Kdybych si musela vybrat, tak dám vždy přednost BHA před AHA. Bez AHA bych asi musela dělat v péči o pleť pár kompromisů, ale bez BHA si svou pleť už nedokážu představit. Nově teď hledám to ideální BHA tonikum, naprosto marnivě jsem si znovu nekoupila Cosrx, i když vím, že bych měla. Místo toho mám Stridexy, ale jsou na mě dost silné a mírně vysušují, takže je nemůžu používat každý den a střídám je právě s Inkey.

Tahlo Inkey není tonikum, je to spíš sérum, přirovnala bych ho konzistencí k hyaluronovým sérům, prostě průhledný gel, co není lepivý, na pleti se hned vsakuje a nezanechá po sobě ani stopy. Dost mi tato forma vyhovuje a vím, že Inkey je v podstatě hodně inspirováno Ordinary, ale tohle je naprosto jiné než BHA od Ordinary a navíc asi o tři třídy lepší. Tohle BHA mi vyhovuje. Cosrx je asi lepší a myslím, že další vyzkouším asi Paula’s Choice nebo nějakého asiata s jemným BHA, ale tohle on Inkey vůbec není špatné. Redukuje to pupínky, působí to i proti černým tečkám, pomáhá s mastnou pletí. Funguje to na mě i při pms, prostě klasická funkční BHA. A pokud máte problematickou pleť, tak BHA v nějaké formě potřebujete. Věřte mi. Takže nakonec proč ne tu od Inkey, je to levnější než jiné a je to lepší než jiné další.


Na závěr bych ještě dodala, že třeba obaly a jejich design se mi moc nelíbí. Ale na druhou stranu jsou funkční, neměla jsem s nimi ani jeden jediný problém. Obojí se mi dobře dávkuje, jak je to z měkkého plastu, tak lahvičku můžete i zmáčknout a dostanete z toho ven přesně tolik, kolik potřebujete. Celkově je Inkey tak nějak značkou, kterou asi víc prozkoumám a která mě zatím baví víc než Ordinary, i když myslím, že u některých produktů se přes ty silikony pocitově nepřenesu. Ale asi si ještě něco koupím.

2 komentáře:

  1. škoda, že staví na silikonech, já je nemůžu mít ani v koupelně, abych neměla ošklivou reakci ... po rychlým průzkumu značky a složení mě zaujala jenom hyaluronka čistící gel a ta jílová maska. Doma mám překyselinováno (Cosrx - AHA, BHA a ASol, stridexy, Pixi glow a od The Ordinary tam mám rozdělanou lactic acid). Takže mám přísný zákaz nákupu kyselin nejmíň rok :D A co se gelu týče, tak od doby co jsem měla Isvara AHA cleanser jsem už dlouho nepotkala dobrý gel.

    OdpovědětSmazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

    OdpovědětSmazat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...