pátek 22. dubna 2011

Eyeko: My Coral Crush tvářenka

Už to tak vypadá, že si hned tak něco nenakoupím. Oficiálně jsem musela implementovat balíček úsporných opatření. Znamená to, že nebudu bezhlavě nakupovat kosmetiku, kterou nepotřebuji. Znamená to, že krásný obal a zajímavost novinky nejsou opodstatněné důvody pro realizaci koupě. Znamená to, že pokud něco opravdu chci, tak to ještě automaticky neznamená, že to potřebuji a že to bezpodmínečně koupím. Znamená to, že si musím vystačit s tím, co mám doma.

Na druhou stranu nemám si zas až tak moc co stěžovat, takže mě prosím nelitujte (zatím... až budu potřebovat politovat, řeknu si). Pěstící kosmetiky mám zásob asi tak na dva roky (dokonce uvažuji, že si střihnu nějaký ten dárkomat, než se mi to všechno ve skříni úspěšně zkazí). Dekorativní kosmetiky mám taky hafo, a kdyby byla přece jenom nouze, tak NYC nebo nová essence to jistí. No ale o čem tak psát na blog? Moc nových balíčků asi v následujících měsících nečekejte...

A tak jsem zalovila v zásobách své šatny... a našla jsem tvářenku od Eyeko. Mám ji doma snad asi už skoro půl roku a ještě jsem ji nezkoušela? No hanba mi... Eyeko mezitím stihlo vyměnit sortiment nabídky, takže tuto tvářenku tam už nenajdete. Zato nabízí jinou a hezčí a navíc dvoubarevnou. Chci ji. Ale nekoupím si ji, protože... viz důvody v úvodu článku. No nic, budeme nadále tiše předpokládat, že ta nová verze je jen barevná inovace mojí tvářenky.
Tvářenka má moc pěkné balení. Jednoduché logo na průsvitném vrchním obalu, samotná tvářenka je orámovaná černě a dole je zase průsvitný šuplíček se štětečkem. Balení se dobře otvírá, ale zároveň drží zavřené, když má být zavřené. Tvářenka je sametová, na obličeji krásně drží, práší tak nepatrně, že si toho ani nevšimnete. Pigmentace je spíš celkem velká, stačí opravdu maličko a už můžete vypadat jak Marfuška.V dolním šuplíku je přiložený praktický štěteček pro aplikaci tvářenky a ještě praktičtější zrcátko. Zatímco zrcátko jsem opravdu ocenila (je to moje jediná tvářenka s vlastním zrcátkem, teda prozatím), štěteček je jen na jednu věc. Hezky ho vezměte a úhlednou parabolou ho nasměrujte do odpadkového koše. Děkuji. Důvody?: malá velikost, hrubé štětiny, vysoký stupeň pelichavosti a naprostá nepoužitelnost.Odstín tvářenky je údajně korálový. Nebo teda nevím, jakou jinou barvu mám vyvodit z anglického názvu My Coral Crush.  To ovšem neznamená, že tvářenka je opravdu korálová. Barva je spíš tmavě růžová a obsahuje jemné světle růžové třpytky, které tedy na obličeji vůbec nevidím. Vlastně je nevidím ani naživo v té tvářence, ale na ruce jsou docela patrné, takže tam asi někde schované budou. Barva se mi opravdu líbí a myslím, že je to celkem univerzální odstín, který bude slušet kdekomu. Jen musím varovat... odstín je celkem tmavý a na světlé pleti (asi jako na té mojí) opravdu vynikne. Pokud to s tvářenkou umíte, víte kam a jak efektivně aplikovat, tak to nevadí a vypadá to opravdu pěkně. Pokud jste ale začátečnice nebo očekáváte od tvářenky spíš přirozený vzhled a jemný nádech barvy, tak raději sáhněte po jiném odstínu nebo jiné značce.


v místnosti

na balkóně na slunci

Já vím, že často se korálová používá ve spojení broskvovo-korálová... Ale i tak, pro mě je broskvová a korálová naprosto odlišná barva. Není to sice až takový rozdíl jako mezi například růžovou a zelenou, ale stejně. Takže zaprvé nechápu název této tvářenky aneb My Coral Crush For a Pretty Peach Glow. A zadruhé nechápu, že tvářenka s takovýmto názvem je růžová.


A pokud chcete podpořit chudou blogerku, tak můj ambassador kód pro Eyeko je E13943, poštovné je zdarma a k objednávce dostanete dárek. Teď na konci to sice vypadá trošku jako reklama, ale čestný pionýrský, že jsem si tvářenku koupila za své vlastní těžce získané peníze...

6 komentářů:

 1. Eyeko vypadá dobře, taky přemýšlím, že bych něco zkusila, jenže jsem na tom jako ty, mám všeho hafo :-(....

  OdpovědětVymazat
 2. Ta tvářenka se mi moc líbí, nicméně jsem na tom se zásobami jako ty a lovelyhair (no ale na Eyeko jen tak pro zajímavost mrknu, ehm... :D)

  OdpovědětVymazat
 3. Stavím se do řady, finanční krize na krku, zásob kosmetiky na dva životy a pořád bych nakupovala... Ta tvářenka se mi též líbí, asi víc než ta dvoubarevná, působí tak nějak nositelněji.

  OdpovědětVymazat
 4. no holky, já snad jen dodám, že taková pudrová tvářenka vydrží roky... takže to vlastně není ani tak utrácení, jako spíš dlouhodobá investice.

  OdpovědětVymazat
 5. Tvářenka je krásná, ale jsem na tom podobně. Musím šetřit na kosmetice a zrovna tvářenek mám tak na dvacet let.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...