středa 21. listopadu 2012

Fleurs de Bach: Anti-stres pleťová voda


EDIT: Bachovy esence nejsou jenom kosmetika, je to filozofie, medicína a účinné působení síly rostlin. Jsou používány k řešení fyzických symptomů a dokáží pečovat o harmonii vašeho těla. Fyzickou i emoční. Oproti konvenční kosmetice přináší bio kvalitu a nadhodnotu, účinky jsou nejen na pleti, ale esence pronikají do pokožky a účinně působí, ovlivňují vaši náladu, emoce a i fyzický stav. Tak na to pamatujte, až bude číst následnou recenzi, kde se celkem povrchně zabývám jen vnějšími faktory.

Abych se přiznala jsem z toho trošku rozpolcená. Vím totiž docela jistě, že v Bio-Bachovky tuto recenzi budou číst. Ale já to sem prostě musím napsat: v životě bych nedala tolik peněz za pleťovou vodu. I když je ta lahvička skleněná, luxusní a stojí to asi za to, i kdyby to bylo tetované zlatem a vykládané swárovskými, k tomu to vonělo jako miliónová bankovka a slibovalo návrat do batolecích let... prostě ne, šest stovek za pleťovou vodu nedám. Ani omylem, ani ve snu, možná až budu prdět peníze na počkání... tak možná ani potom ne. Ne že by to bylo tak důležité, ale chtěla bych, abyste znali můj postoj k této problematice. Naposledy jsem tvrdila, že tři sta za Skin Food je moc, tak šest set za Bachovky je prostě pro mě dvakrátmoc. Je mi jasný, že za bio kvalitu, esence nebo tak podobně se platí... ale opravdu nejsem ochotná začít svou peněženku přemlouvat jen kvůli pleťové vodě.


Což samozřejmě ukazuje, že jsem dostala dost nevhodný produkt k recenzi. Víte s jakoukoliv spoluprací to mám tak... někdo se mi ozve, já jim navrhnu, co bych asi tak uvítala, oni si z toho vyberou a něco mi věnují. V případě Bio-Bachovek jsem navrhla krém První pomoci, Anti-stres pleťovou masku, Anti-stres noční krém a Anti-stres pleťovou vodu. Přitom pleťová voda bylo to jediné, co jsem v té chvíli opravdu potřebovala, krém První pomoci mě zaujal z nabídky naprosto nejvíc, noční krém bych uvítala moc a pleťová maska byla to jediné, po čem jsem opravdu toužila. Kdybych dostala k recenzi masku nebo krém, bylo by to stále drahé... ale nevadí, za masku nebo krém jsem ochotná částku kolem tisíce klidně vysolit. Za pleťovou vodu ne. A navíc za pleťovou vodu, která netonizuje... tak to už vůbec ne. Tak popojedem...

Líbí se mi balení. Jednoduché, modro hnědé, luxusně skleněné, s pumpičkou a vůbec s etiketou jak z farmaceutického muzea. Dávkování je tedy sice trošku nedomyšlené nebo možná mezi vaše koníčky patří chytání stříkající vody a počítání si skóre, kolikrát to zasáhlo ze 100% jen a pouze ten přichystaný vatový tampónek... mezi moje koníčky to ovšem nepatří, takže jsem s tím ráno docela bojovala, až jsem si nakonec raději odlila do normální plastové flašky. Pleťovou vodu jsem používala ráno, v té době mi právě došel tonik od Skin Food, já se strašně dlouho rozhodovala, co si koupit, až nakonec jsem skončila s Fleur de Bach. Což ono to vůbec nebylo špatné, líbí se mi, jak ta voda voní, snad i opravdu antistresově, každopádně mě to vždycky tak pěkně uklidnilo po té, co jsem se díky vymakané pumpičce nejdřív rozčílila s tím, kam to zase stříká. Jenomže to netonizuje! A jak jsem se pokusila vysvětlit posledně, já tonikum ke spokojenému životu s pěknou pletí potřebuji. Takže po dvou týdnech používání jsem nebyla šťastná, moje pleť taky ne, jen ty černé tečky měly pré, protože kocour (nebo vlastně tonik) nebyl doma.


Pak tedy nastal zlom. Dostala jsem tonikum od Mary Cohr a promptně ho zařadila do své ranní rutiny, zatímco antistresová pleťová voda byla odsunuta neurčitě na večer. Večer totiž nepoužívám ani tonikum, ani pleťovou vodu, prostě na sebe hned po sprše stříkám krystal krásy a jsem spokojená. Tak pod heslem, nefungovalo to ráno, večer to nepotřebuji, ale přeci to nebudu vyhazovat, však je to drahé jak ehmehm... byla voda Fleur de Bach povýšena na děvečku pro všechno na večer, i když tak nějak nebylo jisté vlastně pro co všechno.

A teď přichází ta pozitivní část recenze. Ono to snad i odličuje. Zvládne to stáhnout nečistoty z pleti, zvládne to i řasenku, neštípe to v očích... fakt v pohodě. Sice na kompletní odlíčení bych asi nedoporučila, ale pro dočistění je tato pleťová voda velmi vhodná. Taky jsem konečně objevila kouzlo pumpičky a toho korejského způsobu aplikace pleťové vody. Ano! večer po odlíčení, dočistění a umytí ve sprše, si mačkám jednu pumpičku do dlaně a přímo aplikuji na pleť bez jakékoliv vaty, připadám si při tom děsně cool, hned potom následuje MSM Beauty Spray od Raw Gaia. Přijde mi, že Bach si s Gaiou rozumí, jedno po druhém voní opravdu čistě, svěže a uvolňuje mě to. Tak pocitově mi přijde, že k sobě ti dva prostě patří... jenomže viditelné výsledky na pleti moc nepozoruji, takže vlastně k čemu mi to je, že ano. Gaia si vystačí i samotná, Bach je k tomu tak nějak navíc, večer to zdržuje, snad to ani nic nedělá a anti-stres vůně pleťové vody za šest stovek... no přeberte si to samy. Názory se různí.

EDIT: Nějak jsem tu vodu nepochopila. Vzala jsem to z povrchního hlediska blogerky, která se stará jen o vnější účinky, které prostě na mé pleti nejsou... Tato voda by ale měla působit i na vaše vnitřní rozpoložení, proto se jmenuje taky anti-stres, a také by měla ovlivnit účinky nepřátelského vnějšího prostředí a chránit pleť. Výsledkem je regenerace a zklidnění pleti, vnitřní harmonie a duševní pohoda. Já sice tyto účinky nepozorovala, ale jsou ověřené a prokázané, takže na nich asi něco bude. Cena je možná moc vysoká pro mou maličkost, ale ospravedlnitelná z hlediska složení. Toto není obyčejná voda, je to cesta k vašemu klidnému já. A pokud Bachovým esencím věříte a používáte je, pak pro vás cena nebude problém, protože za kvalitu se prostě platí. To jen já si myslela, že je to obyčejná přírodní kosmetika a že by to jako kosmetika taky mělo fungovat, protože na tyto aromaterapie a emoční účinky moc nevěřím... jsem na to moc velký cynik.

101 komentářů:

 1. Super clanek!:) a mas pravdu s tou cenou-tolik bych za ni taky asi nedala:/
  Jeste jsem se te chtela zeptat, jak si dosahla teto spoluprace?:)
  LL*

  luxylady2.blogspot.cz

  OdpovědětSmazat
 2. ha, jsem ráda, že jsem četla tvoji recenzi!!! Ty prachy jsou šílené, to je fakt. V mém případě měla voda štěstí, že nejsem zvykla na tonizaci, já snad ani žádné tonikum nemám a dlouho jsem neměla, tudíž jsem neměla přehnaná očekávání, vodu jsem používala k doodlíčení, což nebyl problém a k očichávání. Kupodivu mi ani ta pumpička moc nestříkala :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. http://medunka-b.blogspot.cz/2012/09/antistresova-pletova-voda.html
   Pro rovnováhu názorů doporučuji si přečíst recenzi o od Meduňky B.

   Smazat
  2. pro rovnováhu, je odkaz na blog Meduňky uveden v článku.

   Smazat
 3. Ja o Bachovkach v kosmetice uvazuju, ale spis kremik nebo neco tak, pac Bachovky jsou mi hodne blizke. Jeste uvidim, co si poridim :D.

  OdpovědětSmazat
 4. cena je na me trochu moc, ale za pulku bych to brala hned .-))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ráda bych k tomuto řekla svůj názor. Recenze je zcela negativní, ale autorka vůbec nezhodnotila prokazatelně pozitivní účinky Bachových květových esencí, které v tomto případě působí antistresově a v jiných případech dokáží bojovat i s fyziologickými nemocemi pomocí potlačování negativních emocí. V druhém plánu působí pleťová voda na čichové buňky pomocí esenciálních olejů, a to také antistresově - čich je náš nejvyvinutejší smysl a velmi, velmi ovlivňuje naše emoce. Ve třetím plánu pak osvěžuje pleť. Pocity po bio kosmetických přípravcích jsou zcela jiné než po těch konvenčních, bio kosmetika přináší zdraví, chemikálie rychlý efekt, který dlouhodobě pleti spíše škodí. Pokud chce kdokoliv vyzkoušet pleťovou vodu, může si na stránkách www.bio-bachovky.cz požádat o vzoreček. Jako poslední bych ráda uvedla, že profesionální kosmetičky tyto produkty velmi chválí a jsou s nimi spokojené, jistě je ale nekombinují při ošetření s chemií a ani je s ní neporovnávají, je to totiž neporovnatelné. Cena odpovídá kvalitě!: PS: Pleťovou vodou se neodličuje a drahá jako prase je třeba E. L. s rakovinotvornými složkami... takže tak!

   Smazat
  2. Tak první a druhý bod je snad to samé, ne? Čichám a má to působit antistresově, ok, ale to tak nějak člověk nepotřebuje od pleťové vody za 600,-, ne? To už si můžu rovnou pořídit Bachovy kapky nebo jiné "aromaterapeutické věci". A jestli se teda pleťovou vodou neodličuje, tak už vůbec nevím k čemu je dobrá:-D
   A taky byste se mohla podepsat, i když je jasné, že jste někdo z těch stránek...

   Smazat
  3. "čich je náš nejvyvinutejší smysl"?! To mě snad šálí můj chabý zrak, ne? :-)

   Smazat
  4. dejnicka, michellka: jste to teď fakt zabily...

   Smazat
  5. Michellko, já jsem třeba byla v minulém životě určitě kočka a v dalším to plánuju zas, tak proč ne:-D Ale jinak bych řekla, obvzlášť v létě v MHD, že se zbytkem populace to tak slavné nebude...

   Smazat
  6. Anonyme, proč se nepodepíšeš? I když ne, v pohodě, my si to jméno na www.bio-bachovky.cz najdeme :D Ne vážně, 600 je moc a moc a moc, mám pocit, že ten super pocit z té vody ve vás má udělat právě ta cena, protože kdyby k tomu nebyly ty vlezdozadkovské recenze ala anonym, tak si to nikdo nekoupí a ty superstres účinky si ani nebude moci vsugerovat. Pro mně osobně má uklidnující účinky snad cokoli od Saloos, kápnu si levandulový olej do vany, na xichtík použiju to, co mu fakt vyhovuje, tonizuje a nestojí jako celej můj normální nakup a jsem zrelaxovaná na dva dny dopředu.

   Smazat
  7. Dejnicko: no právě, to MHD mě napadlo hned! Já bych chtěla být taky kočka, čtyřnohá - ale jedna z těch mých dvou potvor, protože ty se mají jako kočka v žitě :-D
   Jinak tento týden mám pořádnou rýmu a ucpaný nos, tak ve mě úplně zatrnulo, jestli bych vůbec měla vycházet z domu bez toho nejvyvynutějšího smyslu! No alespoň bych ušetřila za tu vodu, že ;-)
   Trb: ty jsi mě zabila už po ránu touhle recenzí a pak těmi edity... Díky za každé nové ráno! :-)

   Smazat
  8. Zde anonym Andrea. Každopádně jen pro info, účinky bachových květů (aplikace běžně vnitřně do úst) a účinky aromaterapie nejsou totéž! Proto je třeba to vysvětlit. A podepsala bych se ráda, jen kdybych to trochu uměla. PS: Na stránkách BioBachovek mě určitě nenajdete: A 600 za pleťovou vodu je z mého hlediska moc tak max. o stovku!Vše co píšu je můj soukromý názor ne oficiální stanovisko BioBachovek, pleťovou vodu používám a je to jediná pleťovka, která mě drží u odličovacích rituálů, právě kvůli svým antistresovým účinkům, jinak bych šla spát s řasenkou...

   Smazat
  9. Hele, ty prokazatelnej účinku. Vřele doporučuji:

   http://www.sysifos.cz/files/Alternativni_medicina_Hert.pdf

   Smazat
 5. dnes čítam už druhú nemilosrdne úprimnú recenziu :DDD
  tá cena je šialená, ale zároveň ma tie ich produkty neskutočne priťahujú :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jo to me taky, jsem okouzlena tema lahvicka a hlavne tim, ze nekdo cpe Bachovky do kosmetiky :)) ceny jsou vyssi, ale proste je to kvalita, no :) me to laka vylozene na ten antistres a budu to brat spis jako doplnky (za tu cenu? jo, za tu cenu) k normalni kosmetice :)

   Smazat
  2. jé a můžeš mi napsat, kde je ta další upřímná recenze?

   Smazat
  3. okúzlená, to je ten správny výraz :) a ten článok je tu: http://www.isabelle.sk/c/missha-m-signature-real-complete-bb-cream-spf-25-pa-2883.html

   Smazat
  4. děkuji. jinak okouzlená to jo... jen na mě to tak nějak ta voda moc nefungovala.

   Smazat
 6. Já se trochu rozepíšu :-) Mám pocit, že poslední dobou dochází tady v Čechách trochu ke zmatení pojmů z nedostatku relevantní terminologie. Že totiž všechno, co je tekutý a dává se před krémem a není to sérum, je označené jako pleťová voda. Což bylo ok tak před deseti lety, kdy prostě pleťové vody (a pokud vím, tak slovo toner či tonikum přišlo z angličtiny, kde nic takového jako "pleťová voda" neexistuje) byly více či méně alkoholové a sloužily skutečně k dočištění pleti (a spousta jich takto funguje stále, samozřejmě). Jenže od té doby se trh jaksi rozšířil, jsou vody bez alkoholu, co hydratují, hydroláta neboli květové vody, všemožné přírodní "pleťové vody", které jsou spíš pěstící než cokoliv jiného. Jenže většinou se to všechno prostě označuje stejně, což je fakt problém. Protože třeba právě hydroláty nebo tyhle bachovky (btw.by mě zajímalo složení) nemají s těmi klasickými "pleťovými vodami" co do činění, ať už pleť jsou schopny dočistit nebo ne. Není to prostě jejich primární funkce. Kosmetiku s bachovkami jsem nikdy nezkoušela, nicméně bachovky jako takové ano a mám i parfém s bachovou esencí a je prostě potřeba to posuzovat z pohledu toho účinku, který to má mít. A bachovky jsou v podstatě tak trochu homeopatie, takže kosmetika s nimi se - dle mého názoru - nedá srovnávat s kosmetikou, která obsahuje ingredience, které působí přímo (teď mluvím o přírodní kosmetice a kosmetiku chemickou neberu v potaz). Cena je vysoká a jestli odpovídá, to nevím, protože neznám složení, nicméně to je právě nejdůležitější. Pokud je základem třeba právě nějaký hydrolát (napadá mě srovnání s příšerně drahou vodou od Pai, která stojí kolem 900), tak je ta cena naprosto ospravedlnitelná, nicméně je samozřejmě na každém, jestli ji chce nebo může zaplatit. A myslím, že třeba právě v případě takto specifické kosmetiky jako jsou bachovky by firma měla trochu víc zvažovat spolupráci, protože pak se snadno dostane do situace, kdy se jí daná recenze nelíbí, připadá jí k produktu nespravedlivá, ale ať se na mě nikdo nezlobí, pokud distribuuju něco s bachovkama, tak by mě asi mělo primárně zajímat, jestli potenciální recenzent o tom konceptu něco ví a pokud ne, tak ho s tím třeba seznámit. Pokud to neudělá, tak to je z mého pohledu opravdu dost nešťastně vedené PR a nikdo se pak nemůže divit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. týjo, tady to ještě dneska pofičí.

   složení překopírované ze stránek:
   AQUA (WATER), TILIA PLATYPHYLLOS FLOWER WATER, MELISSA OFFICINALIS FLOWER/LEAF/STEM WATER, PROPANEDIOL, GLYCERIN, SODIUM BENZOATE, ALCOHOL DENAT., DECYL GLUCOSIDE, BENZYL ALCOHOL, CITRIC ACID, LIMONENE, CITRUS AURANTIUM DULCIS (ORANGE) PEEL OIL, DEHYDROACETIC
   ACID, LINALOOL, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA (LAVENDER) OIL, CINNAMOMUM CAMPHORA (CAMPHOR) BARK OIL, CITRUS AURANTIUM BERGAMIA (BERGAMOT) FRUIT OIL, EUCALYPTUS GLOBULUS LEAF OIL, SALVIA SCLAREA (CLARY) OIL, ANISALDEHYDE, POGOSTEMON CABLIN OIL, AESCULUS HIPPOCASTANUM FLOWER EXTRACT, AGRIMONIA EUPATORIA EXTRACT, IMPATIENS BALSAMINA EXTRACT, PINUS SYLVESTRIS BUD EXTRACT, QUERCUS ROBUR BUD EXTRACT, MALVA SYLVESTRIS (MALLOW) FLOWER EXTRACT, VERBENA OFFICINALIS FLOWER/LEAF EXTRACT.

   Smazat
  2. Není nad to, když to na blogu žije.
   Tady je složení pai za 30 liber
   lotus water**, aloe vera*, orange blossom water*, vegetable glycerine*, aspen bark extract, radish root extract

   *Organically produced ingredient
   **Transitional Organic ingredient

   Smazat
  3. Jojo, svym zpusobem mas pravdu, ze dneska je voda pomalu to same co micelarka. U Bachovek to podle me opravdu neplati, tam ta kosmetika je, jak pises, s dlouhodobejsim ucinkem a nejde o ten okamzity. A ano, spis homeopatika a antistres. S vylozene Bachovkama - kapkama mam velice dobre zkusenosti, takze vim, co cekat i cenove. Co rikas na ten parfem s Bachovyma esencema?

   Smazat
  4. A jen musím podotknout k tomu složení bacovky, že meduňková voda je vždycky všude drahá jako prase, nechápu dobře, proč, jelikož olej až tak ne, ale nějaký důvod tam asi bude. Ale ani drahé ingredience neospravedlní debilní PR.

   Smazat
  5. hele jako tohle je spíš můj problém, já třeba o tom něco vím, ale moc tomu nevěřím... takže o tom asi nic nevím?

   Smazat
  6. A zapomněla jsem na to, jak je úžasný, když se recenze nepovede ku představě firmy a pak se někdo anonymně v komentářích rozčiluje a obhajuje produkt, to je vrchol profesionality. To se ale tady jistě neděje.

   Smazat
  7. Trb, kdyz tomu moc neveris, tak je to pak mozna lehce problem. To si ale neber osobne :). Jen, ze v tom pripade mozna tahle kosmetika pro Tebe asi ztraci mozna trochu smysl. Ale to je jen muj nazor :)). Tim zas nechci rict, ze je to kosmetika esotericka, to ne. Ale jsou v tom bylinky a esence a neni to proste zadna drogerka. Ja se treba desne moc tesim, az si neco koupim a uziju si to :).

   Smazat
  8. lucifrid však jasně, já si to neberu osobně... to je prostě fakt. posuzuji to z hlediska kosmetických a na mě to žádné účinky nemělo. vlastně ani na ten vnitřní stres moc ne, mám stresový kostrčový syndrom a zlepšení jsem žádné nepozorovala...

   Smazat
  9. tak teď si to zabila ty, TRB :D

   Smazat
  10. Já fakt nevim, přijde mi, že to má celý působit jako jedno velký placebo...

   Smazat
  11. já bych tomu placebo neříkala, já tomu fakt věřím, že to ty účinky má - tedy spíš na mysl a tělo jako celek než na tvář. Bylinky jsou mocné.

   Smazat
  12. Stresovy kostrcovy syndrom? Me Bachovky, jako kapky, pomahaji od bolesti hlavy a kamoska se diky nim dostala z dost velkeho psycho stavu. Jde ale o to, kapat nekolikrat denne. Na pouziti v kosmetice jsem prave hodne zvedava :).

   Smazat
  13. to zas tady nebudeme rozebírat... tak jen ve zkratce. mám bolesti kostrče, půl roku rehabilitace se mnou neudělalo nic, až pak jsme s doktorkou usoudily, že to mám z celkové únavy organismu, což se ukázalo jako pravda... a když se dostanu do stresu, tak se mi to vrací. takže u mě je to stresové.

   a mi třeba přijde, že takové to kapání kapek by mohlo pomoci. třeba stejně jako homeopatika, jenomže prostě použití v kosmetice mi přijde dost sporné... a když navíc ta kosmetika nic nedělá se stavem pleti, na což by měla být jako kosmetika primárně určená... tak pak fakt nevím.

   Smazat
  14. S tou kosmetikou mám taky trochu problém nebo spíš nejasno. I u homeopatie. Protože všude je prostě nositelem té informace voda, proto se to jí a homeo cucají. V kůži, resp.na kůži je té vody minimálně, nějak si nedovedu představit, jak se má ta informace přenést. To je jedna věc. Druhá je ta, že zatímco homeopatie se zaměřuje víc na "normální" fyziologická onemocnění, tak bachovky jsou zaměřené na psychické stavy onemocnění doprovázející (proto se to často kombinuje). Což je samozřejmě fajne a pomáhá to, ale jak se to rýmuje s kosmetikou moc nechápu. To bych byla raději, kdyby někdo vysvětlil, než to, že nějaká voda za litr obsahuje rakovinotvorný složky. A taky původní Bachova teorie nemá s aromaterapií ale VŮBEC! nic společného, nemám nic proti tomu, že v tom nějaké aromaterapeutické ingredience jsou (podle mě to přímo na kůži zabere rozhodně víc), ale jinak to je míchání hrušek s jablky. Jako pardon, ale já po tom všem tady mám daleko větší problém s distributorem než s tím, že to stojí 600 a můžou si za to sami.

   Smazat
 7. Zajímavá recenze i komentáře.Bachovy esence jako termín jsem několikrát slyšela, ale nic o nich nevím, zato bylinkám věřím. ALE od kosmetického přípravku bych očekávala nějaký kosmetický efekt- něco by to mělo dělat s kůží, ne?Jako třeba od čaje na kašel očekávám zmírnění kašle a ne zastavení průjmu.Takže bych se asi taky divila, když to nedělá nic- nečistí, netonizuje, neodličuje(to si myslím, že asi řepíkový odvar za 1 kč náklady udělá viditelný efekt, alespoň na opruzeniny u mých dítek).Jinak ,včera jsem zkoušela ze vzorečku jakýsi asijský brokolicový BB cleanser a nepěnilo to,nečistilo to, jen to mělo přijemnou konzistenci jako krém(takže jsem se byla znovu ujistit, že to má jako čistit), takže podle účinku soudím, že si ho nekoupím. A totéž bych udělala s květovou vodou.Přece si nevsugeruji přečtením firemního textu, že to nějaký účinek má, když to účinek nemá.P.S Tomu se v medicíně říká placebo efekt.Petra

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. moc děkuji za komentář. toto je přesně i můj názor, což možná trošku zaniklo v těch editech a tak... je to kosmetika, takže bych očekávala, že to něco udělá s pletí... a s mou pletí to vůbec nic nedělá, při ranním použití se mi dokonce pleť zhoršila, při večerním jsem si nevšimla žádné změny. o účincích bachových esencí bychom mohly diskutovat horem dolem, jestli tedy jako jsem ve stresu nebo ne... ale prioritně je toto kosmetika! tak asi záleží na tom vnějším účinku na kůži.

   Smazat
  2. Jo, s tim souhlasim, Trb... pokud ti to nic nedela, tak ti to k nicemu nebude... V tomhle miluju na blozich tu ruznorodost, ze treba Medunka mela jiny nazor. Nikde vic nesedne to Sto chuti, sto vuni. Nebo jak se to rika :D.

   Smazat
 8. Jinak zpátky k tématu - díky trb za upřímnou recenzi. Jsem ráda že jsi občas i kritická a taky vím, že to ještě neznamená, že bychom se v testování výrobků stoprocentně shodly. Např. díky tobě jsem objevila BB krémy (asijskou kosmetiku, ebay, paypal...atd. díky!), ale můj nejoblíbenější se nakonec stal Skin79 VIP Gold, ze kterého jsi ty, pokud si dobře pamatuji moc nadšená nebyla. Každá máme holt jinou držtičku :-)
  Já se třeba přiznám, že pro mě je moje pleťová voda nejdůležitější výrobek v péči o pleť a že za ni 2x ročně musím vysolit 1000Kč. Srdce mi krvácí, peněženka taky, ale nedá se nic dělat, krása si oběti vyžaduje. Akorát to bude nejspíš tonizační voda, moc se v těch pojmech nevyznám... má tonizovat, exfoliovat a připravovat pleť pro další péči - toliko teorie. V praxi je to jedinný přípravek, který mě ve 30 letech konečně zbavil akné a zimní dermatitidy a údajně bojuje i s vráskami, nevím. Co vím je, že moje pleť je teď takřka bez chybičky a dokonce se mě kamarádky sami ptaly jakto, že mám takovou prozářenou pleť. Zkusila jsem si po dopatlání prvního balení najít náhradu, ale jak se začla pleť vracet do původního stavu bežela jsem po 14 dnech se sklopenou hlavou pro další. Ale 1000Kč je fakt pálka :-( Kdyby to někoho zajímalo ta voda se jmenuje Lotion P50 V a je od Biologique Recherche.

  Jinak toto léto jsem objevila květinové vody od Saloos - težko říct jestli to zařadit jen do pleťových vod nebo do tonik nebo snad do hydrátů jak tu někdo psal... každopádně jsou skvělé a účinky prokázané :-) Měla jsem růžovou, levandulovou a se santalovým dřevem, jsou skvělé na dočištění pleti, osvěžení, hydrataci (santal) a dokonce zklidnění podrážděné pleti (růžová). A dá se říct že za pár korun, alespoň já jsem kupovala kolem stovky. Mají i meduňku za stejnou cenu... No a voní samozřejmě krásně, takže no stress! :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jsem si musela najít, co mi vadilo na vip gold skin79. ale máš pravdu, že zrovna psát o kosmetice je občas dost o držku, protože každá pleť je jiná... a prostě jsou bb krémy, které mi vyhovují mnohem víc než skin79.

   a tedy rovnou přiznám, že tisíc za tonizační vodu je fakt super drahý... ale strašně si mě zaujala a chtěla bych to vyzkoušet. což já bych chtěla vyzkoušet třeba i SKII, tu jejich slavnou esenci a tonizační vody a to je snad ještě dvakrát dražší. a opravdu takové peníze za obyčejnou vodu nehodlám platit. nikdy! ale nikdy neříkej nikdy, fakt to zní dobře a já bych to chtěla zkusit. takže možná někdy to zkusím, a pak se budu hlavou mlátit do stěny, že pravidlo "za pleťovou vodu maximálně tři stovky" je dobré pravidlo a neměla bych ho porušovat.

   Smazat
 9. Mě na tom celým přijde trochu na hlavu ještě jedna věc. Myslím, že jen úplný blb by si nevšiml, že - přesně, jak tu pak trb píše v komentářích - hodnotí kosmetické účinky jakožto pleťové vody. Na stránkách to jako pleťová voda uvedeno je taky. Chápala bych rozhořčení zadavatele recenze, pokud by po zhodnocení napsala, že bachovky jsou na dvě věci a že to nic nedělá. Ona ovšem napsala, že to nic nedělá jakožto tonikum, což úplně chápu, pokud kouknu na složení, prostě to někomu nemusí pomoct. Já třeba miluju levandulovou vodu a všemi opěvovaná růžová mi nedělá lautr nic. To je jaksi individuální. Nicméně si myslím, že názor, že jako tonikum to nestojí za moc, je rozhodně přínosný, protože teď si to koupí akorát ti, kteří budou očekávat nějakou přidanou hodnotu v těch bachových esencích a toho se jim nejspíš dostane. Kdybych byla prodejce, tak bych byla ráda za názor, že jako pleťovka to je na nic, protože ono by si to taky pár zákazníků mohlo jako "normální" pleťovku s antistresovým účinkem na pleť koupit a pak se dost divit. Jako pardon, ale jako obchodník bych brala raděj jednu negativní recenzi než pár nasraných platících zákazníků.

  OdpovědětSmazat
 10. Tak já nevím, ale proč jsou si všichni, tak jistí, že ten anonym je majitel toho obchodu? Můžu být jen hardcore fanoušek :) Upřímně kdyby někdo sepsul můj oblíbenej produkt a to ještě dle kritérií se kt. nesouhlasím, tak se taky asi ozvu.

  Jinak celé to míchání kosmetiky a aromaterapie mě mate, podle mě to pak funguje oboje jen na půl. Zkombinovat požadavky pleti (odmastit/hydratovat..) a duše (nakopnout sebevědomí/zlepšit náladu..)...

  Prostě to na mě celé půsoí dost divně, a ty ceny mi brání to vyzkoušet jen tak...
  C.

  OdpovědětSmazat
 11. Super počtení.Mě teda způsobuje stres jen ta cena,jakožto za pleťovou vodu.Pokud to má jiné zázračné účinky,pak by to mělo mít asi trochu jiný název.Já taky od rtěnky nečekám,že mi bude vyživovat vlasy.Prostě od pleťové vody očekávám cosi a pokud se to nedostaví,tak je někde háček...Ať je to tedy relaxační voda na obličej..Tvoje recenze je právě super,že všechny,co tento výrobek neznají vyvede z omylu...Jako pleťovou vodu určitě ne,ale třeba večer před spaním na relax beru...A rakovinu bych do toho netahala,neboť to mě pak přechází chuť na cokoliv za jakýkoliv peníz.A Tvoje pravidlo "za pleťovou vodu maximálně tři stovky" beru za své...Díky za recenzi,opět byla výživná a zajímavá,takže si myslím,že tím že Ti dali výrobek k recenzi je jejich plus...

  OdpovědětSmazat
 12. nechci vám tady narušovat ezoterično, ale podle mě na nepřátelské vnější prostředí a duševní pohodu lépe zafunguje láhev vína :DDD

  a pleťová voda má prostě mít účinky od kosmetiky očekávatelné
  já bych ji asi používala pod olej, pokud by mi jinak nic nedělala

  no a jinak se mi podobné uražené PR nelíbí - pokud jim u Bachů vadí, tak to šlo pojmout i jinak, pod článkem se podepsat, představit, uvést, že podobný (ne)účinek výrobce mrzí, ale že názory jsou různé a předhodit jiné články, kde to holkám vyhovovalo
  na uklidnění z této nepřátelské recenze dotyčnému(jedovatě) doporučuji, aby si navodil duševní pohodu třeba touhle pleťovkou

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty vole, tak tohle mě fakt rozsekalo :-)))

   Smazat
  2. Moora, tys mi dala, lahev vina :DDD. Kdyz me staci sklenicka a jsem v prdeli :). A pit vodku, ktera me zas tak do stavu opilosti nedostane, to se prodrazi :D.

   Smazat
  3. sorry, melo to byt - Mooro :)

   Smazat
 13. :DD

  málo trénuješ, Luci :D ale každopádně není nutné pít ji celou sám :D (já zas nemusím pivo, nemám natrénováno a taky po něm usínám, což je blbá kombinace :D)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. milá mooro, jako fakt... totálně si to tady zazdila a navíc si teď musím jít dát panáka. tak na zdraví!

   Smazat
 14. Bylinky, ezoterno, placebo, je to fuk, ale tak nějak nikdo nedeklaroval, že máte věřit a víra vaše vás uzdraví. :-) Když se to prodává jako kosmetika, tak to má jako kosmetika fungovat. Až se to bude prodávat jako zázračná voda, která mi odblokuje třetí čakru a díky tomu to ze mě vyžene moje psychický upíry a já budu o deset let mladší a bezpupínková... :-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. no vidíš, to je ten problém. já totiž nevěřím... a proto mě to netonizuje, zatímco na všechny ostatní to funguje.

   Smazat
 15. A ještě pro Vás všechny. Tou pleťovou vodou jsem se vážně uklidnila, hodila do pohody, bylo to parádní. Lahev vína netřeba, kapu si BioBachovky a ty jsou namíchané v Bio koňaku a je to příjemné sladké pokapáníčko pod jazyk 4x denně. Používám je aktuálně na to, abych se zbavila strachu z čehokoliv z toho, že moje dítě si někde rozrazí hlavu, že přijdu o manžela, že mi zase někdo v rodině umře. Což všechno skvěle narušuje můj imunitní systém a Bachovky mi pomáhají. Jako bývalá kosmetická redaktorka několika lifestylových titulů jsem zcela zdarma vyzkoušela kdeco a tenhle koncept mě přesvědčil. Také vím, že na blogu denjekrasny.blogspot.cz bych asi čekala něco pozitivnějšího. Doba je na hovno a všichni jsou v depce, já už chci číst taky něco hezkýho. Jestli se Vám moje obrana BioBachovek zdála moc strojená, je to tím, že mám ten koncept nacvičený, protože právě absolvuju školení na terapeuta. Trb může mít jaký názor chce a je fajn, že se ho nebojí říct, jen považuju za vhodný bejt tak nějak korektní, což neznamená lhát. Pravda vítězí a budiž říkána hlasitě, ale když vezmu úplně debilní porovnání, když budete o Vašem kamarádovi vědět, že je adoptovaný, tak mu to neřeknete jen proto, aby věděl pravdu, protože je to hodnej kluk a máte ho rádi. BioBahcovky jsou totiž vážně dobrej kamarád pro život. Andrea

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já jsem si ale vážně nevšimla, že by tu někdo někde řekl, že bachovky nefungujou. Spíš naopak. Jen je tu pár lidí, co nechápou, jak přesně fungujou v kosmetických přípravcích a to se jaksi nikde nevysvětlilo a trb to prostě nefungovalo jakože na nic a tak to napsala, počítám, že kdyby někdo chtěl, aby prostě jen napsala, jak je to úžasný, tak jí mohl poslat těch šest stovek cash a nezdržovat to celý nějakým zkoušením. Měla jsem za to, že recenze se zadávají proto, aby dotyčný napsal svoji zkušenost (ale začínám si myslet, že tato moje myšlenka je dost naivní). A jestli doba je nebo není na hovno a lidi jsou nebo nejsou v depce, to jest jen otázkou vnitřního nastavení každého, každá doba je tak dobrá, jak si člověk sám dovolí, aby byla a blogy to asi moc nevytrhnou. A já osobně se teda dál budu raděj kamarádit s lidma, i když kytky naložený v chlastu mám taky celkem ráda.

   Smazat
  2. tak koukám, že dneska jsme asi založily alkoholový kroužek. někdo víno, jiný vodku, další zase kytky v chlastu... no nic.

   andreo, každopádně jsem ráda, že na vás tato kosmetika funguje. na mě ne... a to je asi tak vše!

   Smazat
  3. odpovědně prohlašuju, že podobnej sluníčkově mimibazarovej blábol bych nevyplodila ani po té láhvi vína :D to by chtělo aspoň dvě ... nebo dávku lsdíčka, to se koneckonců taky dává pod jazyk (takže možná by bachovky měli brzo přidat minimálně na seznam prekurzorů, očividně to píše slušně)

   Smazat
 16. Já padám! K čárům márům esoterikům mám daleko, nejblíž jsem jim, když mi tchýně sype do čaje hnusnej hořkej rakytník natrhanej v centru Plzně u silnice (doteď nevim, jestli mi chce rakovinu uhnat nebo zahnat?) a vykládá mi o andělích, ale... Ale!!
  Holky všechny, těžce smekám před diskuzí, vyjma toho jednoho, co má asi vybachováno, musím uznat, že si nepamatuju, že bych četla tak slušnou a k věci diskuzi, vůbec o tak diskutabilním produktu... Jestli ten jeden je od Bachů, tak doufám, že se teď vybachoval do červena.
  Vážně jste borky, moc jsem se pobavila, přitom stačilo řict, že je to jako pleťovka k prdu!
  andrejiinka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. moc děkuji za komentář. a musím tedy přiznat, že ta věcná a slušná diskuze mě taky překvapila... a opravdu potěšila. takže taky všem moc děkuji!

   Smazat
 17. Tvl, tak tahle diskuze je fakt hustá :D
  O víkendu si jí budu muset celou pročíst :DDD

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. no jájo a ještě to dole andrea přihustila... si počteš!

   Smazat
 18. BIO Bachovky, Romana Kotěrová23. listopadu 2012 10:57

  Dobrý den, ráda bych poskytla oficiální stanovisko značky Les Fleurs de Bach k této recenzi. Blogu denjekrasny.blogspot.cz jsme cca pře dvěma měsíci zaslali pleťovou vodu Les Fleurs de Bach z řady Anti-stres k vyzkoušení a s tiskovou zprávou o Bachově terapii. Bloggerka si produkt zvolila a naši volbu tohoto produktu okomentovala slovy: "rozhodly jste se naprosto správně, pleťová voda je to jediné, co mi chybí, a jsem právě ve fázi nákupu nové..."
  Za kvalitou a účinky všech produktů si stojíme a určitě nemáme zapotřebí vystupovat jako anonym. Nejdříve ve stručnosti k Bachově terapii: Dr. Bach při své práci potvrdil, že za fyzickou nemocí je psychická dysharmonie. Bach vytvořil komplexní systém, do kterého zahrnul všechny negativní emoce, které mohou člověka zasáhnout. Jeho květová terapie radikálně změnila náš pohled na lidské choroby. Neléčí přímo fyzické nemoci, ale dokáže jít ke kořeni problému, docílit emocionálního vyladění, které nám zlepšuje i fyzický stav a tím pomáhá nastartovat přirozenou obranyschopnost organismu. Dr. Bach neléčil nemoc nebo její symptomy, ale konkrétního jedince. Bachova terapie se ve světě používá více jak 80 let. V Anglii Bachovy esence jsou zařazeny mezi volně prodejné léky. V České republice již mnoho lékařů a lékárenských zaměstnanců doporučuje užívání Bachových esencí.
  Bachovy květové esence harmonizují naše emoce a jsou určeny k vnitřnímu užívání, jedná se o doplňky stravy. Esence tvoří základ filozofie, ale on sám doporučoval dovolit květovým esencím působit na všechny naše smysly a přidávat esence do koupelí, toaletních vod apod. – francouzská společnost Les Fluers de Bach na tento jeho odkaz navazuje. Naše emoce nás ovlivňují velmi a produkty naší značky s tímto faktem velmi dobře pracují!
  Pleťová voda Les Fleurs de Bach je čistě přírodní hydratující hydrolát ne tonikum, tzn. to nejjemnější pro pleť, co se z květů dá získat. Jedná se o balanční produkt, který přirozenou cestou stimuluje kožní buňky k její regeneraci.
  Pleťová voda má díky svému složení regenerační a zklidňující účinky, a to nejen na pokožku, ale i na duši. Základem anti-stresové pečující kosmetiky je příjemná přírodní vůně, která navrací vyrovnanost a pohodu . Exkluzivní kombinaci Bachových květových esencí najdete ZDE: http://www.bio-bachovky.cz/anti-stresova-kosmeticka-pece.html
  Samozřejmě chápeme, že každý má jinou pleť a každému sedí něco jiného, doufali jsme, že tímto způsobem to bude i podáno, pokud bloggerce produkt vyhovovat nebude. Blogger má samozřejmě svaté právo na svůj názor a to je právě důvod, proč jsme bloggery oslovili... a ani tuto spolupráci nepovažujeme za krok špatným směrem, právě naopak. Nikde v korespondenci s majitelkou blogu jsme neuvedli, že chceme jen pozitivní recenzi. Pouze jsme za svůj dárek v hodnotě 648 Kč + poštovné čekali jistou korektnost... ani lež, ani nepravdu. Navíc jsme doufali, že se seznámí s konceptem Bachovy květové terapie, který dostala k dispozici již v prvním kontaktním mailu. Ne nadarmo tato kosmetika v roce 2011 obdržela Beauty Oscara v kosmetické kategorii. Ocenění uděluje Pařížská organizace za časopis Cosmétiquemag. V porotě sedělo 18 odborníků a soutěže se účastnily i světoznámé značky jako je Dior, Clarins, Chanel, Elizabeth Arden a další.
  Děkuji za pozornost a jsem Vám k dispozici pro další dotazy na mailu koterova@bio-bachovky.cz
  Romana Kotěrová - jednatelka firmy AMC Ratio s.r.o., výhradní zastoupení pro ČR a SR. SHOWROOM BioBachovky, Vlašská 15, Praha 1 - Malá Strana – zde jsme Vám k dispozici pro kosmetické ošetření, individuální terapii i poradenství při výběru produktů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já pořád nechápu, co je na recenzi nekorektního, buď je tedy nekorektní celý blog, což je věcí názoru, ale co se týče této recenze, tak je zcela v duchu tohoto blogu a pokud se ten duch někomu nelíbí, nemá s ním spolupracovat. To je jedna věc. Druhá věc je to, že jak jsme v diskusi následně odhalily, tak ano, v tomto případě se jedná o hydrolát. Což je - a teď mi promiňte - opravdu něco jiného než pleťová voda a i to jinak funguje. Jenže vy to jako pleťovou vodu označujete, tak se potom nesmíte divit, že s tím někdo nemusí být spokojen. Pokud mi někdo prodá něco, co se bude jmenovat třeba mycí "krém" a on to bude gel, tak budu dost naštvaná. Takže pokud prodáváte hydrolát (pro který je již celkem zažitý český termín "květová voda") jako pleťovou vodu, musíte čekat na některých místech rozčarování. Pokud byste si navíc dali tu práci, že byste si našli, co zde autorka o hydrolátech píše, tak byste jí ho asi neposílali. A v neposlední řadě opravdu nechápu, proč jste se primárně nezaměřily na bloggerky, které ten koncept nejen znají, ale také praktikují, jistě jich je dost. Posuzovaly by to z jiného - v tomto případě asi i relevantnějšího - pohledu. Protože u bacha jaksi nejde jen o to, ten koncept znát, takže to, že jste s ním někoho seznámili, je úplně jedno. Tady je opravdu potřeba vnitřní pochopení a vlastní zkušenost a pokud ji dotyčný nemá, nebude produkt posuzovat z vašeho pohledu adekvátně, což ovšem jaksi není jeho vina.

   Smazat
  2. A je fajn, že ten anonym jste nebyli vy, navíc to dokazuje i to, že bachovky vážně fungují - evidentně z nich může někomu dost hrábnout :-) Takže varování pro všechny - fakt to není žádný placebo, bacha na to :-)

   Smazat
 19. a já furt přemýšlím, co je na té recenzi lživé.
  - drahé? to je samozřejmě relativní, pro mě to drahé je, ať si to každý dál přebere.
  - funguje to jako tonikum? na mě ne. možná jsem to jen krátce testovala? měla jsem si dál užívat černých teček a ucpaných pórů?
  - funguje to jako pleťová voda? tedy dočisťuje to pleť? ano, a tak je to i v recenzi komunikované.
  - je to kosmetika? ano. v tom případě nechápu, proč bych to neměla jako kosmetiku používat a hodnotit.
  - je to lék? to právě si nejsem jistá, každopádně to jako lék není označeno ani na vašich stránkách ani jinde.
  - ano byla jsem ráda, že dostanu pleťovou vodu... ale nečekala jsem, že to nebude fungovat na moje póry. pokud je toto vlastně květinová voda, tak pak bych ani neuvažovala o zkoušení, můj názor na květinové vody jsem už vyjádřila několikrát.

  - ano, recenze byla nejspíš sepsaná jazykem, který se vám nelíbí. ale takto já tento blog píšu. nestylizovala jsem se do pozice evil blogger, jen pro účel očernit bachovy esence.
  - podmínkou spolupráce nebylo sepsání elaborátu na téma bachovy esence, pokud jsem to v článku neuvedla, tak si proto, že nejsme ve škole. produkt jsem používala a následně hodnotila jako kosmetiku, protože toto je kosmetický blog.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dyk se tam píše, že neočekávali ani lež ani nepravdu, neboli očekávali pravdu... což znamená, že Vaši/Tvojí recenzi za lživou neoznačují. Ježiš!!! Andrea

   Smazat
  2. za lhářku jste mě označila především Vy:
   "Trb může mít jaký názor chce a je fajn, že se ho nebojí říct, jen považuju za vhodný bejt tak nějak korektní, což neznamená lhát."

   ono ostatně i to tvrzení od bio bachovek mě označuje za lhářku:
   "Pouze jsme za svůj dárek v hodnotě 648 Kč + poštovné čekali jistou korektnost... ani lež, ani nepravdu."

   a já pořád nechápu, kde jsem v té recenzi lhala! a taky nechápu, proč mi to konečně někdo nevysvětlí! a jen tak mimochodem, pokud bych věděla předem, že tato pleťová voda není pleťovou vodou, ale hydrolátem, tak bych ji rozhodně neužívala jako tonikum. navíc bych ji pravděpodobně odmítla, protože na květové vody nemám přívětivý názor...

   http://denjekrasny.blogspot.cz/2012/07/kvetinove-mineralni-vody-ve-spreji.html

   Smazat
  3. Já myslím, že se jedná o stylistické nedorozumění a že obě bachařky měly na mysli to, že recenze samozřejmě nemá lhát, ale má být politicky korektní, tudíž že se prostě nemá takhle na plnou hubu říct, že to je na nic, ale nějak pěkně to zaobalit do těch formulací, které mám osobně tak moc ráda "každému vyhovuje něco jiného" a tak. Prostě objektivní recenze, chápeš, ne tvůj názor, ten nikoho nezajímá :-)

   Smazat
  4. to je právě to, co Vás za lhářku neoznačuje, myslím, že nechápete význam věty správně, ale pokud ho chápete tak, že lžete, potom se omlouvám, špatně jsem to napsala, myslela jsem to tak, že po vás určitě nikdo nechtěl lhaní, ale naopak pravdu a navíc, zřejmě jako bonus, protože Vám něco asi dal, spíš nějaké slušné chování ... a jak to myslely BioBachovky? řekla bych, že stejně, ale to je jeich věc. Co se týká květové vody, vidím to na mezeru ve Vašem vzdělání, jinak byste ten "konplot" jistě odhalila hned, pleťovou vodu hrdě odmítla a koupila si nějakou pořádnou za stovku nebo maximálně za tři stovky... a nebyla "napadena" tou strašnou pleťovou vodou, která spoustě jiným vyhovuje - což se mimochodem klidně může stát...to jistě uznáte... protože každý máme jinou pleť... A toto především nikde řečeno nebylo. Zkrátka se mi zdá, že se chováte nevhodně, a navíc vidím tu pravdu vlastně všude na tom blogu, je tak pravdivý, že kvalitní produkt označí za špatný aniž by se na něj podíval ze všech stran, odsoudí ho do šrotu a pak vyhlásí soutěž s Gabrielou Salvete? O Vaší tolik "morální" koncepci blogu to hodně vypovídá... a vlastně to ani nesouvisí s tím, jestli je voda květová nebo pleťová... tomu já nerozumím a ani mi na tom nezáleží, spíš mi záleží na tom, jak jste to celý postavila. Já si vážím pravdivých lidí a pravdivých recenzí, ale vážím si vedle toho především lidské slušnosti a jak už jsem napsala nějaké korektnosti, když už Vám někdo něco, pro Boha živýho, dal! Teď už je to pochopitelný? Andrea

   Smazat
  5. Reno, přesně tak to, já konrétně myslím,řekla bych, že touhle vydatnou diskuzí se navíc potvrdilo, že trbin názor spoustu lidí zajímá, ne že ne. Na druhou stranu k tomu můžeme všichni říct to svý, že? To, jak jsem pochopila, je ta bloggovací "sranda a zábava a nádhera"!!! Je to tolik svobodný být bloggerem, že je možná trochu pod jejich úroveň vůbec nějakou spolupráci přijmout, nebo ne? Ofšem když už chce trb hanit produkt, kterej já prostě miluju, bez ohledu na jeho funkci, tak mě to vážně štve, a proto to taky řeknu, však tu "krutou" pravdu řekla i ona!

   Smazat
  6. ještě jsem se teda chtěla podepsat Andrea, aby mě zas někdo neoznačoval za anonym!

   Smazat
  7. Andreo, nic ve zlém, ale oni jí to nedali, protože jsou hodní a moc by si přáli, aby se ta krásná myšlenka rozlétla ke všem hodňoučkým lidičkám a spasila svět. Je to forma reklamy a je to ta nejlevnější reklama, jako si firma může zajistit. Jistě vidíte rozdíl mezi třeba touto recenzí (jakožto reklamou) a reklamou-recenzí třeba v ELLE. ten rozdíl není v tom, že v ELLE jsou korektní a fundovaní, ale v tom, kolik za to zaplatíte. To je jedna věc. Druhá věc je, že produkt je naprosto nevhodně a zmatečně pojmenován a označen. Hydrolát NENÍ pleťová voda (a dá se sehnat klidně i to těch 300, kdyby někdo chtěl). Takže problém není v tom, že má někdo mezery ve vzdělání, ale v tom, prostě označení produktu neodpovídá skutečnosti. A já osobně nic nekorektního v recenzi nenašla, kromě toho, že jako pleťová voda to moc nefunguje (to je pravda, to nefunguje žádný hydrolát a že toto trochu odličuje, je zásluha oněch éterických olejů tam, nikoliv samotného hydrolátu, který odličuje asi stejně jako obyčejná voda) a že to je drahý a to teda je a že by to za to trb normálně nedala je jaksi její právo. Třeba Luci - viz.výše - by to zkusila ráda a cena jí nevadí. Takže já osobně nekorektnost nikde nevidím, pokud pominu, že je trochu nekorektní vydávat hydrolát za pleťovou vodu, což ovšem nepovažuji za schválnost, ale spíš chybu a distributor by měl být rád, že se to provalilo hned za tepla tady.

   Smazat
  8. na osobním blogu se politické korektnosti nedočkáte, to už raději jděte do toho elle, tam s pr nemají problém.

   nechápu proč urážíte mě, můj blog a vlastně i tu gabrielle salvete. jak to přesně souvisí s mým názorem na tuto pleťovou vodu?

   napadáte, že spolupracuji s dalšími značkami kosmetiky... u jiných blogů vám to nevadí? na blogu zivotpodlelucie.com se taky objevila soutěž s gabriella salvete, i když recenzovala váš anti-stres krém. znamená to, že celá blogosféra je korumpovaná? a není vám trošku líto spojovat vůbec jméno bachovek s takovým komerčním prostředím?

   pokud nevíte, co je přesně rozdíl mezi pleťovou a květinovou vodou, asi by to chtělo ty mezery ve vzdělání doplnit spíš u vás.

   nechápu, proč bych měla upozorňovat, že má každý jinou pleť. to snad každému je jasné, ne. opačně, kdybych napsala oslavnou recenzi, taky byste trvala na tom, ať tam připíšu korektní poznámku, že každý má jinou pleť a třeba to vyhovovat nebude?

   o morálce taky spíš vypovídá trošku to, že máte na starosti pr bachovek a zároveň tady vystupujete jako anonymní spokojený uživatel. pokud ovšem toužíte po naprosto korektní "recenzi", tak ji napište! jakkoliv, o čemkoliv, kdykoliv... beze všeho vám poskytnu prostor tady na blogu (to jen abych to korektně vyvážila), však koneckonců už jste za to "zaplatili" (co na tom, že mi to zničilo na měsíc pleť), vyhrazuji si jen napsat úvod, ve kterém vysvětlím, že ten příspěvek není z mého pera, ale od andrei.

   Smazat
  9. Jé, tak slečna/paní je z PR? Obávám se, že firma je odsouzena k zániku...Škoda, nejspíš to fakt bude i kvalitní. Ale třeba by Terry je taky super kvalitní, v zahraničí všemi milovaná kosmetika a tady se jí člověk nedočká, protože PR bylo, jaké bylo. Ono už dnes jaksi moc neplatí, že dobrý produkt se prodává sám - jestli to teda vůbec někdy platilo...

   Smazat
 20. Tak za prvé, trb, Andrey se píše s tvrdým y a za druhé už k tomu vlastně nemám co dodat. Můžu se tady s Vámi dohadovat dny a hodiny, bráníte se bod po bodu bez pořádné argumentace, "a vůbec jak si dovolujete tohle a tamhleto...", jen okolo sebe kopete. Nenapadám Váš blog, jen bráním svůj názor, stejně jako Vy ten svůj. Jste naštvaná, že někdo má na Vaši pravdu nějaký názor. A co se týká Reny, souhlasím s ní skoro v každém bodu, který zmínila, vyjma toho, že v Elle získáte za produkt stejné PR jako tady na blogu a bez nejmenšího problému. Všimla jste si snad, že bych se s ní nějak přela, jako s Vámi? Vadí mi ten Váš vztek, který je cítit z každého komentu. Co se týká korektních recenzí, mohu Vám vřele doporučit své médium www.magazin-lohas.cz, třeba ta na dekorativu lush je moc povedená:). Jedno pravidlo je jasné, když něco dostanu, snažím se na to jít opatrně anebo do toho nejdu vůbec. Pokud si to koupím, můžu tady cancat hodiny a nikdo na mě nemůže. Své znalosti a zájem o BioBachovky jsem už komentovala výše. Nepopírám, že se o to zajímám a nepopírám, že jsem s nimi v kontaktu, protože právě absolvuji terapeutické školení.Jako anonym nevystupuju od té doby, co jsem se podepsala. Každé slovo které jsem řekla, je pravda, včetně obliby některých produktů, i toho bláznivýho lotion. Mluvím jen o bloggerské etice, přijmu-li dárek, mám zodpovědnost. Pokud zodpovědnost nechci, dárek nepřijmu - jasná volba!Co myslíte Vy? A když už ho přijmu a nelíbí se mi, zachovám se třeba takhle...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. máte pravdu, omlouvám se za takovou hrubku! asi jsem z toho nějaká vybachovaná. s tím článkem si to ovšem rozmyslete, já to myslela vážně. v rámci té korektnosti.

   vidíte, já si doteď myslela, že blogerská odpovědnost je vůči čtenářům... a ono je to vůči kosmetickým firmám, které štědře rozdávají. budu si to pamatovat! slibuji!

   Smazat
  2. jo a ještě jsem chtěla: reni, ty se tak máš, že s tebou se andrea nepře. čím já si to vždycky vysloužím? asi svým nekorektním postojem!

   Smazat
  3. Víte, já s kosmetikou pracuji už přes 5 let a vím, jak těžké je v téhle době přežít. Proto mám minimálně pochopení. Máte určitě odpovědnost jen vůči čtenářům, s tím souhlasím, bohužel pouze do chvíle než nějakou spolupráci přijmete. Je mi líto, ale když vám někdo např. dá zaměstnání, budete o něm mluvit jako o magorovi ještě jako zaměstnanec anebo raději odejdete a pak mu můžete směle nadávat, co hrdlo ráčí? Já třeba takhle uvažuju, koho chleba jíš, toho píseň zpívej, ale protože jsem taky držka, vystřídala jsem během 5ti let 7 zaměstnání a teď jsem raději novinář na volné noze. Není to žádná pohoda, ale jsem dostatečně svobodná na to, abych si kdekoliv mohla říct svůj názor... Ten o BioBachovkách je jen a jen můj. Kdybyste měla zájem ráda Vám namíchám individuální esenci, povolení dostanu někdy v lednu, třeba by Vás přešel ten problém s kostrčí a možná by Váš den byl opravdu krásný. Ze srdce bych Vám to přála.

   Smazat
  4. Jestli to nebude i tím, že jsem nedostala nic zadarmo, takže si můžu pustit hubu na špacír, kdy se mi zamane a taky vím naprosto přesně, jaký je rozdíl mezi pleťovou vodou a hydrolátem, takže není dobrý se o tom moc přít.
   A pracovat s kosmetikou a dělat PR jsou dvě rozdílný věci a evidentně není moc dobrý to míchat, resp.si myslet, že když něčemu rozumím (nebo si to minimálně myslím), tak to budu umět i vhodně propagovat.
   A nevím, ale možná ti spíš namíchám něco já, abys ten doktorát vůbec dodělala.

   Smazat
  5. andreo, s díky odmítnu, protože moje dny jsou dostatečně krásné. to spíš teď tedy byly tak nějak nabachované až moc, takže mi to na delší dobu fakt stačilo.

   a nějak si naivně pořád myslím, že výrobky dávají firmy zadarmo, protože si "kupují" mediální prostor na tom daném blogu... přece si nebudou kupovat názor blogera? nebylo by to třeba jako to... nemorální? navíc chleba mi v biobachovkách nedali, tak nevím co zpívat.

   Smazat
  6. jo... andreo, ještě bych asi měla poděkovat, protože jste mi pomohla si ujasnit, že asi už snad brát nebudu. víte co... neber ty úplatky! nebo na mě pošlou chocholouška.

   Smazat
  7. to nemyslíte vážně, Andreo, že má blgoerka odpovědnost vůči firmě, která ji poslala nějaký produkt k recenzi? jakou práci, jaký zaměstnavatel? tomu teda nevěřím ani omylem. naopak je moc dobré si občas přečíst i jiný názor než mínění těch bloggerek, které tedy zpívají píseň toho pána, co jim dává chleba, a já pak z recenze nepoznám, jestli to bylo dobré nebo ne. Myslím, že slušnost trb nikde neporušila, má právo na svůj názor stejně jako vy, bez ohledu na to, že to dostala zadarmo.

   Smazat
 21. nemáte vůbec zač, těší mě, že tato diskuze k něčemu byla dobrá! Je dobré se rozhodnout, chcete-li být nezávislou bloggerkou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. nezávislá? možná. mnohem raději bych se ale ve svém životě vyhnula lidem z pr!

   Smazat
  2. Ještě mě napadla jedna věc, možná Vaše popisování pravdy trochu souvisí s Vaším rozpoložením. Protože odsud také máte PR vzorek, nezdá se mi, že by Vám krém seděl, vrásky nevyhladil a přece jste se dokázala vyjádřit dost korektně na to, aby to někoho, kdo ten krém má rád, případně Vám ho dal, nepobouřilo: http://denjekrasny.blogspot.cz/search/label/fleur%20de%20sante
   To už je ale jedno. Děkuji i já Vám za Váš názor a i za tuhle diskuzi, alespoň teď vím, jak moc jsem o značce přesvědčená!

   Smazat
  3. hm moje první pr recenze. jsem si z toho tenkrát nadšením učůrla. ale ten krém byl docela fajn, jak si pamatuji... tak jsem si to i přečetla, že mám pak pleť jako miminko... to se o této pleťovce tedy nedalo říct.

   a v tom archívu si nezapomeňte také najít recenze na garnier bb krém, senzabox nebo cicaplast

   Smazat
  4. Jako já nevím, ale bachovky občas používám, hydroláty zbožňuju a ani tak mě recenze nijak nepobouřila. Jestli to nebude tím, že si fakt nemyslím, že jedno nebo druhé spasí moji duši a dopomůže mi k lepšímu světu. A cicaplast mám taky ráda, když už jsme u toho, ty holko jedna nekorektní.

   A trochu víc než nekorektnost recenze mi vadí to, že se tu furt omílá mizérie dnešní doby, až v tom úplně zapadly moje dotazy, tak bych si je dovolila zopakovat, třeba si jich někdo všimne. JAKÉ ESENCE V TOM LOTIU (abych teda byla úplně korektní) JSOU? To se ze složení nevyčte, bo dle norem jsou bachovky akorát ten koňak a placebo pro magory. A JAKÝM ZPŮSOBEM JE TA INFORMACE NADÁLE NESENA, ABY SE DOSTALA TAM, KAM MÁ? DĚKUJI!!!!!

   Smazat
  5. to Rena: Tady na odkazu se dočtete, co asi chcete vědět: http://www.bio-bachovky.cz/anti-stresova-kosmeticka-pece.html
   A ke zbytku asi nejsem schopná odpovědět dostatečně erudovaně, zkuste se obrátit spíš na firmu mailem. Každopádně předpokládám, že stejně jako bachovy květové esence při vnitřní aplikaci absorbujete přes sližnici pod jazykem, tak v případě kosmetiky a vůní se dostávají do těla přes pokožku či přes sliznici v nose. Ale nevím to jistě, tak do hloubky jsem se nezajímala. Ále dotaz pěknej a vlastně i na místě. A k tý terminologii, jsem z toho zmatená, do češtiny se lotion z francouzštiny překládá jen a pouze jako pleťová voda, podle mě další názvy všech těch tonik a vod už jsou poddruhy pleťových vod, nebo se mýlím? Fakt nevím a vážně se ptám. Andrea
   to trb: co se týká těch recenzí, přečetla jsem, poctivě, možná v tomto případě sdílím názor stejný, a tak mě to ani nepobouřilo. Ale do BB Garnier jste se opřela fest, přiznávám, ačkoliv, přece jen, každá věta, která začala negativně, skončila pozitivně, prostě tak nějak to bylo vyvážené a jemnější. Nevím.

   Smazat
  6. to se vám spíš jenom zdá, protože to máte emočně zabarvené...

   Smazat
  7. Andrea - pod šalamounský pojem lotion schovává francouzština prakticky cokoliv, co je tekuté a má to mít nějaký pěstící účinek, proto se to často vyskytuje ještě s nějakými adjektivy (lotion tonique - tonikum, například). A jinak já jsem tedy kosmetický amatér (v původním smyslu toho slova), ale rozhodně si nemyslím, že by se pod pleťovou vodu dalo zahrnout cokoliv. Ještě bych byla ochotná připustit to tonikum (protože tomu se taky dá klidně říkat tonizační pleťová voda, když na to přijde), ale tedy o hydrolát se budu vždycky hádat. To je prostě naprosto jiný produkt jak výrobou, tak funkcí. Je to vlastně vedlejší produkt při destilaci esenciálních olejů, není to nijak namíchaný, ovoněný nebo něco, pokud je samotný, tak je to naprosto čistý přírodní produkt, který nese jistou aramaterapeutickou informaci, ale spíše co se týče pěstění pleti, protože až na růžovou vodu to zrovna moc autenticky nevoní. Nicméně se od toho nedá čekat ani tonizace pleti, ani dočištění, ani stažení pórů...maximálně zklidnění. Proto se to častěji na obličej stříká než používá s tamponkem.
   A s těma bachovkama v kosmetice prostě nevím, přes sliznici v nose se nic dostat nemůže, to by se to tam muselo kapat, víte sama, že bachovky nevoní, je to kytka louhovaná ve vodě a ta voda pak konzervovaná tím koňakem, voní to akorát po tom alkoholu. Ta informace, kterou to má nést, by se musela přenést nejspíš vodou obsaženou v pleti, což teda nevím. Nějak se to asi nese, protože třeba ten parfém, ve kterém je krizová esence, na mě docela dobře funguje, ale osobně si myslím, že ten účinek je prostě minimální a že celý ten koncept pěstící pleťovky s bachovkami je spíše nástavba pro stávající uživatele než že by to přesvědčilo někoho "nového". Samozřejmě ta kosmetika jako taková může být jistě dobrá, ale prostě o nějakém velkém účinku těch bachovek v tom trochu pochybuju.

   Smazat
  8. Reno, díky za vysvětlení a názor,já tomu zkrátka věřím. Používám vnítřně kombinovanou esenci Žena a mám namíchanou individuální esence na ty velké strachy, jak už jsem popsala níže. K tomu si občas stříkám Urgency, protože mít dvouletý dítě je vážně záhul, a stříkám to i jí, pomáhá jí to především u doktora a pod., aby nepropadala panice. Z dalších produktů používám parfém Vivacités, to když celou noc nespím kvůli dítěti a pak ve dne potřebuju bejt matka a potom pracovat. Na odlíčení pak odličovací mléko a to lotion. Do prostoru si občas stříkám antistress. Vypadá to asi přehnaně, ale já se mezi těmi produkty cítím dobře a naštěstí jsem tak sensitivní člověk, že cítím, že to na mě funguje. Konkrétně směs urgency, když jsem kojila a nemohla kouřit, mě celkem slušně dostávala z absťáků. Jak se to nese do pleti? Přijde mi, když pokožka může absorbovat z ovzduší kdejakou škodlivinu, nebo z parfémů a kosmetiky rakovinotvorné složky, může absorbovat i ty květové esence, které se do dalších přípravků dávají. Ale máte pravdu, je to nástavba a dle mého osobního názoru dobrá nástavba. Andrea

   Smazat
  9. no tedy... já si snad ani nebudu představovat, jaký je to záhul mít dvouleté nespící dítě... to bych se z toho asi nemusela vzpamatovat!

   Smazat
 22. Tak já bych to až tak nezatracovala, furt doufám, že tu třeba jsou nebo budou firmy, které pochopí, k čemu tento prostor slouží a to jaksi není stejné jako jiná reklama. Kdybych si zaplatila reklamu v časáku a pak tam u toho byla douška "fakt to jsou kreténi, nikdo tam nelezte", asi bych byla dost nakrklá. Akorát, že blogy takhle prostě nefungují a kdo to nechápe, tak by si měl asi doplnit vzdělání primárně on. Jako příklad se dá uvést třeba Temptalia (kterou jistě každý, koho kosmetika zajímá, dobře zná), která se vlastně "udělala" a vyprofilovala na MAC, dostává zadarmo prakticky vše, co recenzuje a některé recenze jsou skoro až hnusný - prostě proto, že ten produkt stojí za prd. A hele, ono to PR oddělení není ani uražený, ani naštvaný, ani jí nevykládá nic o zlých časech a loajalitě, ale pošlou jí příště všechno zase, ať o tom napíše, co chce. Je to jeden z nejrespektovanějších beauty blogů a ti píáristi jsou profesionálové. na to si tady v Čechách asi budeme muset, bohužel, trochu počkat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. temptalii už moc nečtu (naprosto mě nezajímají ty značky, třeba mac jde mimo můj vesmír), ale je pravda, že o zrovna o macu se moc nevyjadřuje pěkně, hlavně o jeho limitovaných edicích a stejně vždycky dostane novou tu le... no vidíš, takhle se to v bachovkách ale určitě dělat nebude. a ani v senzaboxu ne! to si zas jako nemysleme, přece nebudou vyhazovat peníze za "takovou reklamu"...

   Smazat
  2. Nejvíc vždycky zdrbe mac a nars, na nars na 100% převažují spíš negativní recenze, mac je tak půl na půl, protože od té doby, co chrlí le jak zběsilí, je ta kvalita fakt hodně kolísavá. Ale prostě o tom to je, ten blog čtou lidi, který zajímá její názor, kdyby chtěli akorát vědět, co je novýho, tak si kliknou na web dané značky a tam si počtou, co že to je a jak je to parádní. Akorát že tady prostě akorát přišlo pár chytráků s tím, že teda paráda, uděláme to jak v jůesej, akorát tak trochu po našem. Asi jak mi teď nedávno vykládala kamoška - byla v baru a nějaký chlapec jim s kamarádkou chtěl zaplatit panáka. Sice nechtěla, ale kamoška jo, tak to nechala a chlapec pak, jestli se půjde projít. Když řekla ne, byl nakrklý, že on jí přece kupoval ty panáky, tak jak jako ne. Tak tohle je PR po česku.Akorát, že ona teda odešla k baru, donesla mu šest vodek, řekla mu, ať si je nalije, kam chce a odešla. Škoda, že s produktem, který musel být k recenzi vyzkoušený, už to nejde...

   Smazat
 23. Milá TRB, mám Tvůj blog nesmírně ráda, jsi mi velice sympatická, stejně tak Tvůj styl psaní, humoru atd. Nevím proč,ale považuji Tě za autoritu a vážím si Tvého názoru.
  Nestačím se divim, co se tu strhlo za přestřelku kolem jedné recenze, která se někomu nezamlouvala. Myslela jsem si, že to skončilo hned ten první den, teď jsem si vše dočítala a hledím jak blázen.
  Ačkoli já jsem se stejným produktem byla spokojená, stojím si za tím, že na Tvé recenzi nevidím nic nekorektního. Navíc si myslím, že paní Andrea se nechala dost strhnout emocemi a její nevhodné vměšování do diskuse nadělalo víc škody než užitku.
  Nedivím se, že se z toho budeš ještě nějakou tu chvíli vzpamatovávat!!!!
  Nevím, jak Ti nejlépe vyjádřit podporu. Prostě jen buď pořád taková jaká jsi a piš to, čemu věříš a nenech se zdeptat nikým a ničím!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Meduňko, jsem fakt ráda, že nejsem sama - já tu recenzi četla během diskuse ještě několikrát a přestože fakt zbožňuju hydroláty a bachovkách víceméně důvěřuju, tak jsem v ní nenašla vůbec nic nekorektního nebo nemístného. Dokonce bych si na základě té recenze produkt klidně koupila, protože tonikum nepoužívám a recenze mě utvrdila v tom, že to nic takového fakt není. Myslela jsem , že jsem zaujatá, protože mám trb ráda a forma píár na českých blozích mě poslední dobou dost vysírá. Jsem ráda, že i taková milá a nekonfliktní osoba jako ty to vidí stejně a tím pádem nejsem magor :-)

   Smazat
 24. Nemam rada klamstva a oblbovanie a stale si budem stat za tym, ze uprimnost nadovsetko a ked mi niekto poskytne produkt na recenziu, to neznamena, ze Ta podplati, ale ze Ty jemu poskytujes priestor pre jeho reklamu, takze moze byt rad. Lebo dany bloger bez toho produktu prezije. On to nemusi robit, nie je to jeho povinnost. Nemam rada oblbovanie a vazne mi recenzie na ostatnych blogoch o superextra veciach, ktore musite mat, vadia. Lebo su neobjektivne, sfabulovane, zavadzajuce. Vazim si uprimnost a nazor TRB a stojim si za tym, pretoze uz niekolko rokov citam jej blog a ona jedina z tej velkej kopy "blogerov" poda recenziu, ktora je pravdiva. Z jej pohladu, pricom zakazdym ten pohlad ozrejmi a uvedie dovody svojho nazoru. Som sklamana z PR oddelenia BioBachoviek, pretoze TRB nijako neklamala a nebola nekorektna. V tomto ste jej ublizili. Zaroven je nutne dodat, ze kazdy ma vlastny nazor a len z viacerych nazorov sa da vytvorit objektivny. Presne sa zadefinovalo, komu tento vyrobok je urceny, pricom jeho kvality sa nepopieraju. A ak je Anti stress pletova voda hydrolatom, treba upravit pomenovania vyrobkov, pretoze to sposobuje zmatok a sklamanie, a to si myslim ze je hlavnym kamenom urazu v tejto recenzii. Prajem Vam vela uspechov s BioBachovkami.

  OdpovědětSmazat
 25. za poslední tři komentáře opravdu moc děkuji. vážím si jich a asi si je vytisknu a někam přilepím, abych věděla a nikdy nezapomněla, že názor je důležitý.

  bajtika a meduňka: jsem opravdu ráda, že mě tak dlouho čtete. a ani asi nedokážu napsat, jak mě potěšilo, že si někdo váží mých vlastně naprosto povrchních názorů na něco tak pomíjivého jako je kosmetika. jsem z toho teď totálně naměkko.
  no a reni a děkuji, že si to tady přežila v té diskuzi se mnou.

  OdpovědětSmazat
 26. Na veletrhu krásy jsem se stavovala u jejich stánku, nádherně to teda všechno voní a vypadá, strašně se mi líbí od nich toaletní voda Radost, ale 800.. i to je teda moc, i když vím, že parfémy a toaletky jsou drahý...ale je fakt, že mě ta Radost nabudila, to já zas na ty "skryté" účinky věřím :))

  OdpovědětSmazat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...