sobota 14. září 2013

Vlasová péče od Pure Fiji

* něco jsem koupila, něco jsem dostala, něco je z Ladyboxu

Šampon Pure Fiji jsem vyzkoušela, když byl tenkrát poprvé v Ladyboxu. To bylo nejspíš v říjnu/listopadu loňského roku. Vím, že tenkrát na šampon hodně lidí nadávalo, že prý zmastí vlasy a zatěžuje, neumývá, nepění a tak vůbec, že ta lahvička je moc malá a tak. No ... musím se přiznat, že u mě to byla láska na první napěnění. A okamžitě jsme přemýšlela, jak a kde se dostanu k plnému balení. Aby vám bylo jasné, jak moc velká láska to byla už tenkrát, tak vám prozradím, že jsem si nikdy v životě nekoupila šampon dražší než dvě stovky! Tady jsem ovšem byla okamžitě připravená nést následky své nerozvážné lásky, v té době ještě stále jen a pouze vlastně platonické. Stalo se, co se stát nevyhnutelně muselo, a domů mi přišly dvě lahvičky: Bílý zázvor a Mango.

Stále ten šampon miluji a náš vztah sílí a nejspíš budeme navždy svoji! Teď když i zbytek populace dostal možnost Pure Fiji vlasovou péči vyzkoušet, tak jsem se rozhodla oficiálně k tomuto mileneckému poměru přiznat. Víte proč? Protože si zase všichni stěžují, že jsou to malé lahvičky, že to neumývá, že to nepění, že to je na nic... a tak dále. Si to beru až pomalu osobně. To je stejné, jako kdyby o vašem milovaném novorozeném prvorozeném synovi někdo prohlásil, že je fakt ošklivý, že ty uši po dědečkovi jeho holohlavé hlavě moc nesvědčí a ta velká modrooká vykulená kukadla přeci jenom mamince sluší víc a že tak vůbec to nevypadá jako miminko, ale jako mimozemšťan a kde prý nechal zaparkovanou loď. Může to sice být pravda, ale na obranu svého prvorozeného se stejně postavíte. No a tady to pravda navíc ani není, proto prostě musím veřejně vystoupit a povědět vám, jak moc tento šampon miluji. PROSTĚ MOC!


Tak to asi vezmeme popořádku! Prý to nepění. No tak to bych se snad až hádala. Mně to pění dost dobře. Pěna je navíc nádherně krémová a voňavá. Prý to neumývá. Tak moje vlasy to umývá. Fakt dobře. Možná bych ten šampon asi nedoporučila na nonstop používání, přece jenom se snad třetím umytím začne moje vlasy trošku zatěžovat. Ale tak ho střídám s obyčejným šamponem, to je toho... alespoň mi Pure Fiji déle vydrží. Prý to nevoní jako kokos. No tvl, když to má variantu mango, proč by to proboha mělo vonět jako kokos. Prý to voní jako kokos. No tkrv, když to má v sobě to kokosové mléko a kokosový olej, tak je tady přeci dost velká pravděpodobnost, že to jako kokos přece jen trošku bude vonět. Prý to zacuchá vlasy a nejdou pak rozčesat. Tak tady v tomto bodě si nejsem úplně jistá. Já mám totiž svoje vlasy nejraději nečesané. Jsem naprosto normálně schopná se třeba tři týdny nečesat a hysterii kolem toho, že mi nejdou rozčesat vlasy, tak nějak asi nechápu. Prý to zatěžuje vlasy. Tak to tedy taky nevím, na mě to má efekt spíš objemový a vlasy si můžu mýt dokonce až čtvrtý, což normálně potřebuji nutně tak třetí den. Prý to má malou lahvičku. No má to malou lahvičku, na tři použití, však od toho se to taky jmenuje vzorek! Ještě někdo má nějakou námitku?

Teď k tomu, co to vlastně umí. Nejúžasnější na Pure Fiji jsou vůně. Na tom se asi shodneme. Nebudu se k tomu moc vyjadřovat, přeci jenom vůně jsou tak individuální záležitost, poznámky k tomu, co voní mně, najdete úplně na konci. Protože tady ani tak nezáleží na tom, jak to voní, ale jak dlouho to voní! Šampon Pure Fiji ze svých vlasů cítím intenzivně první den po umytí. Čuchám ho i druhý den po umytí. A když si fetnu ke svým vlasům třetí den ráno, ještě pořád tu vůni zaznamenám. Nikdy mi nic tak dlouho z vlasů nevonělo! Ta vůně navíc tak jakoby přidá ten pocit svěžesti a čistoty...

Druhou věcí je samozřejmě stav vlasů po umytí. Se v tom sice moc nevyžívám, beru své vlasy takové jaké jsou, ale jedno musím Pure Fiji přiznat... velmi pěkně podporuje tu moji nijakou vlnitost. Vlasy pak vypadají upraveněji s jemnými vlnkami, zároveň jsou ale uhlazené a nelítají, přeci jenom jsou asi tak nějak zatížené tím obsaženým kokosovým a všemi dalšími oleji. Stačí dodat jen trošku vln, třeba nošením drdolu, druhý den to pak rozmotat a vlasy mi vypadají fakt skvěle a navíc pořád voní! Po umytí s Pure Fiji jsou moje vlasy snad nejhezčí, co jsem kdy zažila.

Nově jsem teď vyzkoušela i kondicionér. Rovnou se přiznám, že nejsem moc velká fanynka kondicionérů a nebyla jsem ani velkou fanynkou tohoto kondicionéru. Ve spojení se šamponem mi totiž zatěžoval vlasy, naprosto negoval všechny kladné vlastnosti šamponu, jen ta vůně zůstala, vlasy mi plihly a mastily se. Pokud ale kondicionér použiji samostatně s čistícím šamponem, tak dokáže to samé co šampon Pure Fiji. Dodá vůni, vlasy jsou poddajnější, vlny více vytvarované a celý účes působí komplexněji a kompaktněji. I když tedy šampon je na vlnění lepší, jedno musím tomu kondicionéru přiznat... dá se používat pořád, stačí ho jen kombinovat s dostatečně čistícím šamponem. Já zůstanu asi spíš u šamponu a myslím, že si alespoň ještě další lahvičku budu muset koupit.

Teď už jen krátce k vůním. Od začátku jsem se zamilovala do Bílého zázvoru. Nikdo mi to nevymluví, je to pro mě ta nej vůně od Pure Fiji. Měla jsem tělové mléko Bílý zázvor a chtěla jsem v něm strávit celý život. Bohužel šampon voní jinak a ještě k tomu málo intenzivně... spíš kokosově a vůbec mi ta vůně přišla taková nijaká, nemastná neslaná. To Mango... to je jiná, to je šťavnaté a sladké, ale ne přeslazené, jen tak jemně tropické. Varianta Kokos voní kokosově, ale pro mě je to asi jedna z nejhorších kokosových vůní, co znám. Přijde mi to jak kokos smíchaný s nemocniční dezinfekcí... takže jako nic moc. Plumérie, Mučenka a Karambola mi voní tak nějak podobně, ne že tedy podobně, ale vyvolávají ve mně stejné asociace, květinové, exotické a netradiční. Karambolu mám vyzkoušenou i v šamponu a na vlasech se mi ta vůně nejvíc asi líbí ve slabší variantě druhého dne. Plumérii a Mučenku jsem zatím zkoušela jenom ve formě másla. Věřím, že spoustě lidí se tyto vůně nemusí líbit, jsou docela silné a výrazné, při prvním použití mi Karambola nic moc neříkala, teď si ale zase říkám já, že možná příště vyzkouším nějakou tu květinku z Pure Fiji... No a Ananas jsem ještě nikdy nezkoušela, ale chtěla bych moc a moc. Myslím, že Ananas je žhavým kandidátem na plné balení, až mi dojde Mango!

Ještě jsem vám zapomněla říct, že se mi dost líbí ty obaly. A šampón má taky dost boží otvírání! Jo a složení tedy není 100% přírodní, to asi víte, ovšem na druhou stranu udělat šampon, který obsahuje asi nejspíš víc olejů než pěnivých složek... a stejně to pění... no tomu říkám machrovina!

23 komentářů:

 1. Tak teda,ta Tvoje láska je jako fakt velikánská..no jo,tak by to mělo fungovat,ty ho miluješ a on se Ti odvděčí krásnou kšticí...já tuhle nádávám na šampon od balei třešen a jasmín a jako už nikdy víc a tak a co myslíš...už mám na dně a dneska si koupím další balení..nezanevřela jsem a po třech dnech šahám do vlasů a musím ho prostě koupit..a jinak pure fiji mám doma malilinkatou lahvičku,ale já hanbářka ho ještě nezkusila,ale jsi mě teď tak nahlodala,že zejtra už s ním chci být v té oné místnosti a užívat ty slasti...je tam starfruit a voní hezky svěže ovocně,tak uvidíme,co ten miláček se mnou provede.A ten ANANAS,ach to musí být krásná vůně,mňam,sice jsem ho taky nezkoušela,ale určitě bude super.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ananas mám tělový sprej a voní mi to jako nálev z ananasového kompotu s trochou toho plastu.

   Vymazat
  2. no já jsem vyzkoušela ananas jenom jako peeling reniu. a teď moc si nejsem jistá, jak jsou si ty vůně pure fiji a reniu podobné. každopádně to reniu vonělo úžasně autenticky jak čerstvý ananas.

   no a Betty tu lahvičku Pure Fiji hned vyzkoušej!

   Vymazat
 2. já jsem zkoušela ty z nového LB, ale nesedli jsme si :( pěnil, umyl, ale vypadala jsem, jak kdybych strčila prsty do zásuvky, naštěstí to teda druhý den totálně zplihlo :D a mám variantu mučenka a ten kondicionér je cítit fakt divně, šampon ne, ten mi voní, ale kondiš jak když pálíš PETku, což nevím, jestli je správně :D ale nezanevřela jsem a objednala jsem si jejich tělovku, samozřejmě většinu věcí s bílým zázvorem, to je nádherná vůně, ale můj největší favorit je teď cukrový scrub mango...ten bych snědla :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. hm... s vůněma je to až škoda, že to nemají vychytané, mě třeba úplně mrzí ten bílý zázvor, v šamponu se mi fakt nelíbil. no a jejich tělovka voní celá úžasně! týjo, já si snad budu muset rychle něco objednat... třeba ten peeling!

   Vymazat
 3. Tak tohle mě bavilo, k PF mám totiž taky silně srdeční vztah. Díky jejich tělovým sprejům jsem zanevřela na parfémy a másla a peelingy jsem bezmezně milovala celý léto a to příští zase budu (mě totiž voní hlavně karambola a mango a to na zimu moc nebude), no ale šampony ani kondicionér jsme ještě nevyzkoušela, LB neodebírám a vzorky mi unikly a když jsme si ty šampony vypravila očuchat do Kotvy do Bio, tak mě zarazil pult a to doslova, žádný očichávání se tedy nekonalo a vzhledem k tomu, že sem to tak nějak měla naplánovaný si vybrat podle čuchu něco co neznám, tedy ne mango a karambolu, tak sem se stáhla k východu. Myslím, že s mýma kudrnama kamarádit bude, já ráda trochu hutný a pro zbytek populace zatěžující šampony a at to prosím moc nepění, po sulfátech mám lupy jak knoflíky a vůbec, já tyhle hutný šamponky moc ráda. Tak nějak sem si vysnila, že to bude láska, ted jenom se překonat, objednat někde a vypláznout ty 4-5 stovek, no. Taky jsem snad dražší šampon neměla, sice jsem se nedávno trhla s Pureology a Phytem okolo 3 stovek, ale bylo to s dárkem (dokonce jeden dárek v hodnotě 35 liber:-)), jináč mě stačí šampony za 50, vlasy to nepoznají a jsou pořád stejný.A proč teda tenhle román píšu? Asi jsem ráda, že o PF někdo vůbec napsal a připomenul mě, že tohlo taky musím mít. Jdu si aspoň stříknout sprej se zázvorem a umejt hlavu Baleou

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. no... v kotvě v biooo by měli snad v dohledné době přestavit ten pultový prodej na obyčejný samoobslužný. tak si třeba ještě někdy očucháš?

   Vymazat
 4. Pááááni :) Já jsem zatím tedy nic nezkoušela, a šampon mě až tak neláká - ale velice ráda bych vyzkoušel tělové mléko nebo nějaký olej - a to nejlépe ananas či bílý zázvor.
  Čistící šampon - tím myslíš něco speciálního? nebo "jen" šampon?

  Měj se krásně :)

  Lil

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jaj, tím čistícím myslím obyčejný šampon, nějaký nejlépe bez silikonů, ale se sulfáty nebo prostě s něčím, aby fakt umyl a případně odstranil ty oleje, co se na vlasech nastřádají. i když tedy já pure fiji střídám právě teď s balea čistícím šamponem a to je dost dobrá kombinace. ale před tím jsem pure fiji kombinovala s čímkoliv, většinou s těma vzorkama, co byly v boxem, taky s loccitane a tak.

   Vymazat
 5. Tak ja mám iba tie kokosové z LB a máš pravdu, tá vôňa je dosť zlá. Kokosovú vôňu celkovo nemusím, ale napr. čistý kokosový olej je pre mňa ok vôňa. Bez ohľadu na to, robia mi skvelé vlasy, som z nich úplne nadšená a určite kupujem plné balenia! Ale zrejme skúsim inú vôňu, ten zázvor neznie vôbec zle! Inak mne penia a umývajú úplne v pohode. Ale bude to asi aj tým, že už dlho som zvyknutá na prírodné vlasové prípravky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. nevím, ten zázvor mi skoro vůbec nevoní, mi přijde slaboučký, mango je určitě lepší... ale možná jsem měla nějaký vyčichnutý kus? jinak jo, asi to pění míň než normální sls šampony, ale přesně v porovnání s jakoukoliv jinou přírodní kosmetikou pure fiji pění jako o závod. (i když tedy není přírodní úplně, takže to bude asi tím.)

   Vymazat
 6. Já měla v Ladyboxu mučenkovou sadu, chystám recenzi Ladyboxu, takže se k tomu určitě ještě vyjádřím. Šampon krásně voněl (kondicionér trochu hůř). Nevím, jaké máš vlasy, takže od toho bude záviset i spokojenost s produktem. Já mám husté a hrubé, lehce vlnité a dlouhé po zadek. Takže na umytí spotřebuju spoooustu šamponu, když si vlasy neumyju déle než dva dny, tak si musím obvykle nanést šampon tak 5x. Takže bohužel bych ho strašně rychle vyplácala. No a při jednom umývání s PF se mi stalo to, že jsem si vydrhla hlavu, ale asi špatně opláchla či co a nevšimla si toho. Druhý den když jsem si rozpletla cop, tak jsem tu "vymytou" mastnotu měla nasedanou na vlasech u spánků! Aj aj aj... tak jsem si hned vlezla do sprchy znovu a prostě ten PF šampon ten uschlý sajrajt nerozpustil. Dala jsem si ho asi 3x a pořád jsem cítila, že mám vlasy slepené. Nakonec jsem spolubydlící ukradla Head&Shoulders, který to z vlasů smyl hned... no pak už jsem další problémy neměla, šampon je spotřebovaný, kondicionér používám dál a je super. Vlasy jsou po něm moc pěkné. Ale kvůli tomuhle menšími fiasku (za které teda možná můžu já, ne šampon) a kvůli tomu, že šampon hned vypatlám, bych si tak drahý šampon asi nekoupila...

  Jinak ale mám tuhle značku hrozně ráda, jako dárek od LB jsem dostala kokosový sugar rub právě s vůni white gingerlily, která je naprosto úžasná, zrovna včera jsem na blogu hodila recenzi, takže kdyby ses chtěla mrknout (doufám že nevadí, když hodím odkaz, jestli jo, tak pro příště už odkazovat nebudu):
  http://brunwen.blogspot.cz/2013/09/recenze-pure-fiji-coconut-sugar-rub.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. tak tyhle odkazy jsou úplně v pohodě! (i když tedy já jsem ten článek četla hned ráno, takže vlastně tak)

   no moje vlasy jsou taky husté a dlouhé, ale spíš jemné, takže možná v tomhle bude rozdíl. každopádně mně tyhle obalující šampony totiž dost vyhovují, z pure fiji jsem naprosto nadšená, protože sice obalí, ale zároveň vlasy umyje, což tedy ne každý šampon zvládá, kolikrát takový šampon vlasy jen obalí a tím jen zakonzervuje špínu (což se tedy asi stalo tobě, jestli to chápu dobře).

   Vymazat
  2. Já fakt nevím, co jsem ten den udělala špatně. :D Možná jsem šampon málo napěnila nebo špatně vymyla. Napodruhé už mi to neudělal.

   Já bych si od nich možná koupila nějaký ten kondicionér, ten by mi vydržel dýl, ale obvykle mám zkušenost takovou, že kondicionér hůř voní než šampon se stejnou vůní, nevím proč. Jaké jsi měla od Pure Fiji vůně kondicionérů ty?

   Vymazat
  3. no kondicionér mám jenom ty malé lahvičky, kokosový... ten mi tedy nevoní a voní asi hůř než šampon. a pak karambola a ta mi docela voní, i když asi ta vůně není tak hezká jako u šamponu, ale karambolu jsem ještě nezkoušela na vlasech, takže vlastně kdo ví...

   Vymazat
 7. mě z těch námitek nejvíc dostávala ta o kokosu ... tak jasně, že to nevoní jak kokos, když to má na obalu napsanou jinou parfemaci, bóže :D

  k nákupu jsem pevně rozhodnutá a nejspíš to bude taky mango, měla jsem ho v prvním LB jako olej a voněl teda božsky (kdežto plumérie a spol. dost hrůza, nesnáším kytky)

  na druhou stranu, na mastný vlasy bych ho asi moc nedoporučovala, že může mastit, tomu dost věřím, když ty mý vysušený pěkně zregeneroval, což se zatím ničemu jinýmu nevede

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jo... přesně, tyhle výkřiky "no ty jo, ono to nevoní jako kokos, když to je mango" fakt logika!

   no já má vlasy normální a taky mi to nemastí. věřím, že jestli někdo má fakt mastné vlasy, tak to asi nebude to pravé šamponové, ale zase na ty suché vlasy to musí být dost boží!

   Vymazat
 8. Mě voní strašně krásně to mango ale zatím jsem ho měla jen jako masážní olej. Šampon si plánuju koupit a jsem si jistá, že s ním určitě spokojená budu. Jen mě docela štve ten eshop PF, maj to drahý a hlavně chtějí hodně za poštovné, asi to zkusím koupit v zahraničí. Odkud máš šampon ty?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. já jsem kupovala normálně v ladyshopu. jo a musela jsem na něj docela hodně dlouho čekat, protože nebyl na skladě! zrovna teď ale přemýšlím, že bych si koupila ty body misty a to tedy ještě tak úplně nevím, kde nakoupím. asi na HQhair?

   Vymazat
 9. jasně, že pění, páč obsahuje Sodium Lauryl Sulfoacetate a Disodium Laureth Sulfosuccianate ;) takže pro citlivou pokožku hlavy zabiják :( to složení bylo celkově rána pod pás, když jsem ho viděla - čekala jsem teda trochu víc :( za mě velké zklamání, podrážděná hlava a mastné vlasy :( ještěže LB rozeslal vzorky, jináč bych kupovala plné balení a pak doma brečela nad utracenýma korunkama :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. no právě... nechápu to stěžování, že to nepění. jinak ale se zase musí pure fiji uznat, že i když nejsou přírodní, tak alespoň se snaží. přeci jenom složení je voda - olej - olej- olej - olej - pěnidla (oproti standardnímu voda - SLS). ale zase se mi nelíbí, že složení není moc dohledatelné na netu, před rokem jsem hledala složení toho jejich másla a nemohla jsem to nikde najít. s šamponem to samé.

   Vymazat
 10. Já teda nevím, šampony úplně neprožívám, ale přijde mi, že naopak trochu vysušují! Vlasy jsou po tom krásné a vydrží déle, ale ty mé jsou takové "šustivé".
  Kombinace šampon+kondicionér je nej, vůně pak ve vlasech krásně drží.

  OdpovědětVymazat
 11. No teda, fakt jsi mě nalákala. Ale zase na druhou stranu mě hodně odradily ty sulfáty, protože s těmi moje kůže vede vytrvalou válku. A bohužel zatím vyhrává :-( Rozhodně se ale musím podívat na ty tělové spreje!

  OdpovědětVymazat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...