sobota 9. ledna 2016

Péče o pleť prosinec/leden

"týjo a není to trošku dlouhé a TMI/PMI/příliš mnoho informací?"
řekla si, "a stejně to je jedno, takže publikovat!"

Přiznávám se. To minimalistické pojetí, jehož jsem byla stoupencem někdy před třemi lety, se mi rozpadalo a rozpadalo, až mi v současné době narostlo do rozměrů, které připadají veliké i mně. Přičemž ale stejně mám pocit, že by mi stačilo jen umýt - tonizovat - namazat a mazání bych třeba někdy i klidně vynechala. Asi jsem si nechala vymýt hlavu všemi různými blogy a články o vrstvení péče, k tomu přidejme moje nekontrolované (a snad až nekontrolovatelné) nákupy v posledních letech... no a prostě já už to na sebe mažu jen proto, že se to říká a že to mám doma. No dobře, možná ne všechno. Ale když vezmu, že ráno a večer na sebe vlastně použiji 8 a 8 produktů, tak s čistým svědomím říkám, že minimálně třetinu na sebe mažu jen proto, že už to mám doma.

Ovšem na druhou stranu musím uznat, že moje pleť je zrovna docela spokojená. Tak možná i ta maximální péče má něco do sebe? Žádná suchá místa, s těmi jsem bojovala v listopadu. Ani žádná mastnota. Skoro ani pupínky ne, ty mě trápily spíš poslední léto. V tuto chvíli mě trápí pouze dvě věci. Zaprvé hormony... a všechny ty pre-MS, během-MS, post-MS projevy. V podstatě v měsíci je jen jeden týden, kdy je moje pleť opravdu krásná. Pak na ní začnou rašit předmenstruační projevy a fakt bych si podle toho mohla psát do kalendáře datum, přesně sedm dnů před. Pak se to během mírně zklidní, aby zase přesně podle hodinek vše vyvrcholilo přesně pět dnů po prvním dnu menstruace. A nejsem si úplně jistá, jestli s tímto jde něco dělat. Asi spíš ne.

Takže zadruhé mě trápí občasné černé tečky. Tipuji, že se mi udělají tak tři za den. Na každé tváři jedna a jedna na čele a ty na nose nepočítám, protože mi vlastně asi nevadí. No a nechci být nechutná, ale na černé tečky zabírá tak akorát manuální práce, a že je ten nový rok, tak vám dám jeden nechutný tip na extraktor ze Sephory, který je ten nejlepší z nejlepších a já bez něj nechci být déle než tři dny! Tak. Klidně bych zvažovala i svatbu s tímto extraktorem, jen aby zůstal pořád se mnou.


Takže maximum ráno:

Tromborg čistící pěna je tak jemná, voňavá, příjemná, krémová a vůbec.

Pixi Glow tonikum jsem tady už taky vychvalovala. Pokud něco, tak vyčistit a tonizovat musí být vždycky, a pokud bych si musela vybrat, tak Pixi jedině Pixi.

DIY C sérum je levné, snadno se používá, hned se vsakuje. (Vitamín C smíchejte s čistou vodou, maximálně 20 % vitamínu a rychle spotřebujte, protože to ztrácí účinnost.)

Balance Me krém na oči se mi zdá zatím docela fajn. Je to velký vzorek, 7 ml, takže mi nějakou tu dobu vydrží.

S5 Illuminate Serum používám strašně ráda. A v té řadě ranní péče je to poslední, co potřebuji opravdu používat ke spokojené pleti, další tři krémy jsou tak nějak navíc. S5 séra jsou dost boží, nahradí i krém, mají hutnější konzistenci, která pleť i namaže, skoro jako krém, ale zároveň se rychle vsakují, takže ráno nezdržují. Jo a po spotřebování celého balení si myslím, že jo... že to pigmentové skvrny odstranilo docela efektivně. I když si stále myslím, že vitamin C a Pixi mu v tom docela hodně pomohly.

Oskia Renaissance 360 je úplná novinka. Taková, co se ani ještě neprodává. Dostala jsem ji jako GWP na Cult Beauty. No a jasně, že jsem to musela hned vyzkoušet. Oskia mám ráda. Maska Renaissance je úžasná. Bedtime Beauty Boost byl snad nejlepším nočním krémem, co jsem zkusila v roce 2015. No a Get Up & Glow bylo sice o ničem, ale tak každý má slabší chvilku. Takže jsem na sebe krém hned začala mazat. Má dobrou konzistenci, která je sice hutná, ale nakonec se během asi pěti minut bezezbytku vstřebá. Krém by měl mít v sobě ovocné kyseliny, které působí proti pupínkům i vráskám, taková jakože kyselinová maska v krému, stejně jako Renaissance maska, akorát se to používá každý den. A asi jo, výhodou je, že krém opravdu krásně voní, má dobrou konzistenci a nedráždí pleť. Na druhou stranu ale nevidím úplně výsledky, což je ale moje chyba. Podle mě ho špatně používám, bych ho měla mazat hned na začátku, alespoň tak to intuitivně cítím, kyseliny jako první. A taky si myslím, že moje pleť už má dostatek kyselin z Pixi tonika, takže vlastně tyhle jsou určitě slabší a chudáci se ani nestihnou projevit. No prostě se k tomu krému nechovám jako hodná maminka.

Lancome Visionnaire sérum jsem dostala. No a tedy nevím... má to výrazně silikonovou konzistenci, jak už to u těch highendových značek bývá. Možná bych to měla mazat jako úplně první, ale nedokážu se přenést přes fakt, že na sebe prvně nanesu silikony a teprve potom čisté přírodní extrakty z S5. Lancome se rychle vsakuje a jemně vyhlazuje pleť. V prosinci jsem hned na Lancome dávala makeup, ale prosincové nákupy trošku zamíchaly kartami, protože jsem samozřejmě potřebovala hned vyzkoušet svůj nový primer. Pořád čekám, že mi Lancome dojde a pořád nic, to sérum má jenom 7 ml a vydrželo tedy sakra dlouho. No takže zatím vrstvím.

Premae Skincare Harmony Serum bych už vůbec nemusela používat. Navíc jsem z něj pořád trošku zmatená. Ono to totiž tvrdí, že to nahradí silikonovou bázi pod makeup. Takže by se to mělo používat úplně poslední, těsně před makeupem. Ale zároveň to tvrdí, že dodává vitaminy a tak. Takže bych to asi měla mazat na čistou a suchou pleť. Z toho vyplývá, že toto sérum patří spíše k tomu minimalistickému pojetí, neboli ráno umýt, tonizovat, namazat toto a hned makeupovat... no uvidíme. Zatím po pár vyzkoušeních můžu říct, že jo, že to asi trošku vyhlazuje a že pod makeup je to fajn.


A maximalizmus večerní:

Raw Gaia Living Facial Cleanser mi snad nakonec bude i chybět. Jsem tak někde v poslední čtvrtině. Přiznávám, že ze začátku nic moc. Přišlo mi to divný, moc vodový, nevěděla jsem moc co s tím. A třeba s takovou Emmou Hardie se to naprosto nedalo srovnat. Ale postupně... den po dni.. ta vodo matlavě balzámové zkušenosti. Bojíte se matlavosti odličovacích balzámů? Nebo mastnoty odličovacích olejů? Tohle je odpovědí. Olej s vodou, no dobře možná to je trošku komplikovanější ve složení, ale prostě jednoduše olej s vodou a jak pěkně to funguje.

Siddhalepa hřebíčkové mýdlo jsem tady snad někde už i chválila. A pořád dobrý. Trošku mě mrzí, že postupně vyčichlo a už mi to v koupelně nevoní jako Vánoce. Ale mýdlo pořád myje dobře. Nevím, co víc k tomu dodat. Myje to, nedráždí to oči ani pokožku, nevysušuje to, je to mýdlo a skoro to neubývá... fajn.

Pixi tonikum opět i večer, většinou. Stejně tak i oční krém od Balance Me.

DIY C sérum večer míchám s olejem. Zjistila jsem, že mi to tak víc vyhovuje, byla jsem spíš zvyklá nanášet olej na vlhkou pokožku, takže jsem nejdřív tonizovala, pak navlhčila, buďto dlaněmi nebo nějakou tou vodou ve spreji, a nanášela jsem olej. Ale jednodušší je dát si trošku vody do dlaně, k tomu nakapat olej a nanášet normálně dlaněmi. Je to rychlejší a i příjemnější.

Odacité olejová séra jsou podle mě předražená záležitost. Aneb klidně i třicet liber za velikost 5 ml? A to se ještě předpokládá, že k tomu přidáte nějaký další olej. Nebo to vmícháte do nějakého dalšího předraženého krému. Ale tak než to úplně odsoudím, tak je třeba to vyzkoušet. Odacité oleje si míchám s dalším olejem (momentálně směska Saloosů sezamového a jojobového, co jsem našla doma) do skleničky od Oskia (bílý vrch s paprsky). Teď tam je zrovna namíchaný koncentrát Pimples a nevím tedy. Proti hormonálním projevům to dělalo asi tak nic a od té doby nebylo úplně potřeba. V mezičase jsem tedy používala mix s koncentrátem Vital Glow a taky mě to nějak neohromilo svými výsledky. Konkrétně jsem žádné nezaznamenala. Ale tak mám doma ještě dva tyto vzorky a jedno plné balení, takže nebude házet flintu do žita a odsoudíme to někdy až příště. (A kdyby nic, tak Vital Glow alespoň naprosto úžasně voní.)

Omorovicza Rejuvenating Night Cream je už trošku navíc, klidně bych si vystačila jen s olejem. Ale už to fakt chci spotřebovat a jsem škrt to někomu darovat. Omorovicza krémů se bojím, dva z nich mi ucpaly póry. Tak i k tomuto jsem přistupovala opatrně. Měla jsem nejdřív malé balení, dala jsem si ho do cestovní taštičky a občas ho na sebe na cestách namazala. A uznala jsem, že je to asi neškodné. A tak jsem směle otevřela i velké balení a občas to na sebe namažu. Většinou hned po oleji, nebo naopak dlouho po oleji a másle až těsně před spaním. A nebo občas vynechám ty oleje a másla a místo toho si dám Omorovicza. Jestli to je úplně prospěšné nevím, chtělo by to asi větší systematičnost v používání.

Emtage Island Beauty Balm je možná taky navíc. Protože na olej a krém si mastný balzám namaže tak akorát někdo, kdo má fakt echt suchou pleť a ještě k tomu mu trošku přeskočilo. No nic. Ale mám to doma, tak mažu. A musím říct, že tato přehnaná mastnota má něco do sebe. Jo moc se to nevsakuje, klidně i dvě hodiny, ale večer mi to nevadí. Dost se mi ale líbí, že tahle dvojitá mastnota (oleje a másla) docela efektivně likviduje jakýkoliv náznak suché pleti, což mě trápilo od října. Takže možná trošku moc, ale vlastně je to dost fajn a jsem za to ráda. Jo a strašně krásně to voní.


Po ranní a noční péči tady máme taky alternace.

SkinCeuticals Blemish+Age Solution je na mě moc silné (alkoholové) pro každodenní používání. A tak ho používám občas, většinou hlavně, když mám nějaký ten pupínek nebo víc pupínků nebo úplně nejvíc pupínků. A funguje to fajn. Vysušuje pupínky, dezinfikuje, vyhlazuje, podporuje hojení. Používám většinou večer místo Pixi, když je to špatný, tak i ráno místo Pixi.

Martina Gebhardt šalvějové tonikum jsem dlouho chtěla. A ono bylo v BIOOO dlouho vyprodané. Pak jsem to vzdala a už se ani neptala. A tak si tohle tonikum koupili snad úplně všichni. Naštěstí nakonec zbylo i na mě. Ale nějak se mi nikam nevešlo, takže ho používám jen alternativně, většinou večer a vždy ve spojení s Mad Hippie Vitamin A Serum.

Mad Hippie Vitamin A Serum by se totiž prý nemělo používat ve spojení s kyselinovým tonikem. Že prý by to mohlo být na pokožku moc. Což je asi pravda, hodně to pak vysušuje a určitě to není na každodenní používání. Někde jsem se navíc i dočetla, že prý kyseliny a áčko se navíc dohromady vyruší, takže v podstatě je to dost k ničemu. Jen to podráždí pokožku a navíc jí to nic pozitivního ani nedá. No ty studie jsou rozdílné, další tvrdí zase, že to není pravda. Ale tak neriskuji a používám áčko se šalvějovým tonikem bez kyselin. Jak si vzpomenu, třeba dvakrát týdně. Áčko vyhlazuje a zjemňuje, působí proti pupínkům. To potvrzuji. Rozhodně je áčko asi ještě lepší než céčko od Mad Hippie. Navíc by mělo předcházet vráskám, stárnutí a tak. No mračivky na čele mi to nevyzmizíkovalo a jiné vrásky nemám... tak co já vím.

Občas ještě ráno měním jemnou čistící pěnu za peeling. Momentálně mám doma dva. Origins Never a Dull Moment naprosto úžasně voní. Jak čerstvé ovoce. Naobay Moisturizing Peeling je trošku slabší a vlastně ani jeden z těchto peelingů není nic mimořádného (jen ten Origins snad, kvůli vůni, je prostě boží).


Mohli bychom si popovídat ještě o maskách. Ale už se mi nechce. May Lindstrom je pořád boží, to platí. Navíc proč si povídat o maskách, když vlastně ta jediná, co fakt používám, je to divný zelenohnědý v krabičce. Občas někde narazím na názor, že domácí masky za nic nestojí. Nic nedělají. Je s tím hodně práce. A vůbec. Lepší je utratit tisícovku za novinku v parfumérce. No tak jasně. Ale ta moje malá domácí krabička je prostě boží. Co v ní je?

Med. Protože dezinfikuje, čistí, regeneruje. Med bych mohla na pleť klidně i jen tak samotný, kdykoliv, kdekoliv, jakkoliv dlouho.

Lékořicový prášek. Můj největší objev roku 2015. Je boží, opravdu rozjasňuje a sjednocuje barvu pleti. Navíc by měl být i antibakteriální a měl by být snad i proti vráskám. No prostě boží.

Matcha čaj. Chtěla bych nějakou matcha kosmetiku, prý regeneruje a antioxiduje. Ale zatím jsem se k tomu nedostala. Tak to zatím řeším čerstvým matcha. A čaj taky může za tu pěknou zelenou barvu masky.

MSM prášek. Ten by měl být jak na akné, tak i na posílení pleti a tak vůbec. Z použitých prášků je nejhrubší, takže i trošku peelinguje, a taky ho používám zatím nejkratší dobu, a proto k němu nic víc zatím nepovím.

Míchám si do kelímku větší várku, stačí tak asi dvě lžičky medu, nejlépe tekutého. Nějaké to množství lékořice, trošku matcha, trošku MSM, trošku vody, ale fakt jenom malinko, s vodou se to totiž pak lépe míchá. Chce to mít tu správnou konzistenci, takže většinou ještě přidávám lékořice po troškách, aby to nebylo moc řídké, ale zase to nesmí být ani moc husté. Pak to jen stačí vmasírovat do pleti a nechat na pleti alespoň tak půl hodiny, i tři hodiny, klidně i víc. Jde to snadno umýt a masku používám bez problémů každý den a skladuji v ledničce.


"No jo, bylo to dneska dlouhý, já vím."

17 komentářů:

 1. Prosim te co rikas na tu kyselinovou masku od Madary? Ja nejak furt nevim jaky nazor si na ni udelat, podle Evolve nenahradi ani omylem!
  Odkud si prosim kupovala Andalou? :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. andalou mám z iherbu. no a u mádary zatím nevím. trošku mi na ní vadilo, že docela hodně štípe. a zázračných účinků jsem si napoprvé nevšimla a napodruhé jsem raději sáhla znovu po evolve... což asi taky o něčem vypovídá.

   Vymazat
 2. Wow. Tomu se říká komplexní péče!:) Nedovedu si představit takhle složité procedury po ránu (většinou nějak nestíhám). Ale když to funguje... už dlouhou dobu uvažuju o séru s vitaminem C, že bych to taky prubla? Veronika

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. časově to až tak tolik nezabere. mažu hned vrstvy na sebe a rychle se to vsakuje. takže do pěti minut jsem většinou hotová i s umytím. jinak sérum s céčkem doporučuji určitě, ale hodně záleží na značce, protože mi přijde, že tak polovina nic nedělá.

   Vymazat
 3. Krása!
  S5 je v pořadí na seznamu (myslím už několikátým rokem :-) ), ale předběhlo ho loni Hippie C, které ne a ne dodělat, pak taky Aurelie, to bylo dost dobrý! Dokonce mám už nakoupený céčko od Hádka od léta, že jako budu dělat to domácí, i Aloe jsem si koupila, že to jako smíchám spolu a bude to boží, a ono se furt nechce dodělat...
  Aby mě nehonila mlsná po ML, šla jsem se namatlat na pár hodin (jsem na víkend bezdětná, protože mám psát vysvědčení - a hle ... ) Tarikou, abych sama sebe usvědčila, že mi STAČÍ! Stačí, stačí, stačí!
  No dobře, tak definitivně ten Pixi topner mě umlčel, protože pošta je nakonec dražší než výrobek, jen díky kódu (dobře jsi ho opsala) od Tebe! :-)
  Čekám, že uvidím změnu, protože po RENu s kyselinama jsem jí neviděla (ne, nenateklo mi do očí), zázvorová M. Gebhard byla moc fajn, ale jinak nevim, nic revolučního asi - což tedy asi nebude ani jejím cílem a příjemná byla moc, to zas jo. Teď mám Lush, zase, už roky, střídám jen modely obvykle ...
  K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. super, jsem ráda, že tonikum udělá radost. jinak ren mi nedělal nic, kdežto u pixi jsem viděla změnu po týdnu. martina gebhardt pro mě revoluční je spíš tím, co neobsahuje, tedy růži, alkohol, glycerin a aloe vera. tedy alkoholu tam trošku je, ale jsem šťastná, že to neobsahuje glycerin a nevoní to po růžové vodě. (no a nechci být rejpavá, ale ML potřebují všichni!)

   Vymazat
 4. Já se zas poslední 2,5 měsíce mažu Havlíkem i pod makeup a ráno/večer místo krému, tak se mi ani pupínky z PMS nedělaj, akorát za mens. tak 3-4 den, 2 pidi pupínky, a ty nemusely být ani z hormonů :) Dlouho jsem mu odolávala, vadila mi ta neuvěřitelná blogo masáž, ale koupila jsem ho spolu s meduňkovým krémem (bio český krém) na vyrážku v obličeji, které jsem se nemohla skoro 3 měsíce zbavit a samozřejmě mazala obličej celej, když už. Vyrážka, či co to bylo za necelé 3 týdny mazání zmizela, naprosto úplně. A taky nemám tolik zanešené póry, jako předtím, samozřejmě, všech černých teček to člověka nezbaví, ale i tak je ta pleť taková lepší :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A taky jsem mohla napsat, že mám na mysli Havlíkův zázrak, ach jo :D

   Vymazat
  2. tak jsi mě nalákala. šla jsem, dohledala jsem doma vzorek a budu se tím týden mazat, než mi to dojde. a jestli to se mnou nic neudělá... jinak havlíka moc nemusím a třeba tlačenou čistící ranní masku považuji za dost průměrnou až nepodařenou.

   Vymazat
 5. Ahojcek. A mozem prisim vediet ten extraktor mas tento? http://www.sephora.com/3-in-1-extractor-P231607?skuId=1408392 Alebo tento? http://www.sephora.com/double-ended-blemish-extractor-P0417?skuId=1408400 A ked ho pouzivas tak sa naparis a potom pouzijes? A nerobi to jazvy? A po pouziti cim dezinfikujes? Dakujem moc za odpoved ... Trpim velmi moc na cierne tecky a uz som zufala ;-((((((( dakujem moc Sylvia

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. mám ten druhý. nebo tedy typově jako ten druhý, ten můj vypadá trošku jinak, je celokovový, bez barvy a přijde mi, že i očka mají trošku jiný tvar. jizvy to právě dost minimalizuje, hlavně ta zploštělá strana je skvělá na černé tečky na čele. napařuji, jak se mi chce, ale vždycky dezinfikuji tím skinceuticals tonikem. jinak nejlépe to funguje na čelo a na místa, která mají jakoby tvrdší podklad a jsou rovnější, takže třeba na bradě nebo na lícních kostech. no a třeba na nose mi to přijde naprosto neúčinný, mi to nikdy nejde efektivně nasměrovat.

   Vymazat
 6. Dakujem za skvelu radu. Hned ho kupujem. Dufam, ze budes pisat este veeeeeelmi dlho .... , tesim sa na kazdy dalsi tvoj clanok :-) ... jediny a perfekny blog o pleti /mam taku problematicku ako ty/ Prajem krasny den Sylvia

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. děkuji moc. jinak se v sephoře nelekni (alespoň já se trošku lekla), protože ten extraktor rozhodně není nic levného, mi přijde, že za něj chtěli snad víc než 250 kč, když jsem ho před rokem kupovala. což mi přišlo fakt hodně, protože před tím jsem měla extraktory z ebay třeba za dolar nebo i méně. ale rozhodně zpětně té "investice" nelituji, ten sephorácký je nejlepší, co jsem kdy vyzkoušela.

   Vymazat
 7. Poslední dobou bych řekla, že máme s pletí obdobné problémy (resp. proti době nedávno minulé malé problémy).. už dlouho se chystám na to DIY C - už jsem vyčetla jakože max 5 šufánečků do flaštičky o velikosti kapek na oči... ale co s tím pak? jen si to napkapu do dlaně a "vtlačím do pleti"? pokud bych to lila na vatový tampon, tak mi to nevydrží ani týden... ne?
  díky... neznalá evča :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. dávkování nejlepší, aby céčko nepřekročilo 20 %. a jako postupem času mi třeba i 10 % přijde docela silné a na obličeji to pak štípe. jinak já ho dávkuji přes dlaně, takže na hrstičky a dlaněmi vtiskávám do pleti a nechávám jakoby zaschnout, pak normálně sérum a krém. v posledních měsících to dělám i s tonikem a je to ta nejlepší možná aplikace, co znám. ale řekla bych, že klidně můžeš i přes stříkátko, vzhledem k tomu, že práškový vitamín C je fakt levný a ta voda, do které to budeš míchat, vlastně taky.

   Vymazat
 8. Jen tak pro zajímavost, chtěla jsem si objednat další balení Mychelle séra na problematickou pleť a vypadá to, že změnili složení a obal:
  http://www.iherb.com/MyChelle-Dermaceuticals-Serums-Oils-Clear-Skin-Pore-Refiner-Oily-Blemish-1-fl-oz-30-ml/64962
  Tak teď váhám, jestli si objednat to nové nebo z feelunique ještě staré zásoby.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. aha, tak to je podraz. nové tedy vyzkoušené ještě nemám. a ten nový obal se mi tedy jakože moc nelíbí.

   Vymazat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...