čtvrtek 26. května 2016

Kiko Cosmetics Summer: Desert Dunes tvářenka

* koupené na oficiální stránce v odstínu Impulsive Mauve

Já nemám Kiko moc ráda. A vlastně většina produktů mi svou kvalitou a výkony spíš nevyhovuje, než že by mě to nějak ohromilo. I tak ale prostě od něj nedokážu dát ruce pryč. Jsem tak ráda, že u nás nemáme kamenné obchody, to bych se asi neudržela mnohem častěji. (Nebo bych se třeba předávkovala a skoncovala to?) Kiko je pro mě takové jako essence, barevné hračičky, jen ty ceny jsou trošku vyšší. A nedokážu prostě odolat těm jejich limitovaným edicím. Jako třeba této letní.

Nejvíc se mi líbil bronzer. Ten obal, to mramorování... o trošku míň se mi líbily odstíny a prostě jsem si nedokázala vybrat. A tak jsem si místo bronzeru, stejně je skoro nepoužívám, tak jsem si raději pořídila tvářenku. Protože zlaté pravidlo každé ženy by mělo znít, že ať už má tvářenek doma tisíce, tu další + 1 prostě vždycky potřebuje. Tahle je navíc krásná krásná krásná. A možná jsem to jenom já, ale taky vám přijde tak fotogenická?No není krásná? Co říkáte? Jasně, že je. Nemám ráda zlatou, ale tento obal snesu. Asi za to může reliéf obalu? Nebo možná spíš vnitřek? Protože když to otevřete, tak tvářenka je naprosto úžasná. Dokonale vyvážené barvy, které tedy rozhodně nejsou nudné. Spíš jsou trošku šmrcnuté do neutrálna a do fialova a myslím si, že kosmetický trh nikdy nebude mít dostatek fialových tvářenek, a tahle by mohla být klidně ještě víc fialová. Tvářenka mi taky navíc voní, vůbec nevím, k čemu bych to úplně přirovnala, jakási sladká buchtička, co si ji dáte na rozkvetlé louce... tak nějak.

Nanáší se to jako sen. Jak mi u některých Kiko tvářenek nevyhovuje malá pigmentace a u dalších mi vadí vysoká prášivost... tak tady ani jedno není. Špatně vyjádřeno. Tady jedno není a druhé nevadí. Pigmetace je totiž obří, takže jako vy si v tom prostě štětcem nezakroužíte, nebo zakroužíte, ale rázem tím značně ztížíte alespoň trošku přirozené nanášení. A když kroužíte, tak to práší. Hodně, stejně jako u těch mini zapečených tvářenek, co měli před rokem. Ty fakt práší a musí se kroužit a vadí mi to. Tohle, když se krouží, tak to práší. Jenomže vy tam musíte tím štětcem jenom ťupnout... a pak to nemá co prášit a kde prášit a proč prášit. Takže za mě pohoda.

Na druhou stranu, si ale prostě jen tak nesmícháte všechny tři odstíny. Můžete, ale budete mít na štětci pigmentu na namalování tvářiček celé 1.A místní základní školy a paní učitelce možná budete moci dát dvakrát. Takže štětcem fakt opatrně. A trošku je škoda, že si nemůžu odstíny namíchat. Ale tak co už. Tvářenka se pak už po ťupnutí nanáší velmi dobře, roztírá se to dobře a pěkně to vydrží celý den. Vyzkoušeno mám tedy deset hodin a prostě pohoda.Pojďme si ještě popovídat o odstínech. Jsou hodně neutrální a hodně takové univerzální. Jen tedy moc nevím, co je na nich letního. Vůbec mi nepřijdou letní, spíš jarní (ten prostřední) a podzimní (ten horní) a takové divné (ten spodní), ale nakonec asi nejvíc letní, protože má v sobě hodně červeného pigmentu. Alespoň na mojí pleti se to ukáže s červeným podtónem. A ono se to moc neříká, všichni v létě furt oranžová a korálová a tak... ale chladný odstín pleti podle mě i v létě vypadá často lépe s něčím, co má červené tóny. Protože to opálení od sluníčka, hlavně na porcelánově světlé pleti, většinou taky má červené odstíny. No a podle mě se vyrábí málo bronzerů s červenou... těch by se mělo prodávat fakt víc. A třeba pak v pozdním létě jo, to mi i ty oranžové tvářenky a oranžové bronzery dejme tomu sluší a líbí se mi, ale takhle na začátku léta (tedy spíš konci jara) mi mnohem více sedne něco červeného. 

No a odstíny tedy jsou shora dolů:
 • tmavší růžová, s takovým mauve modem, neutrální a univerzální, dejme tomu na studených odstínech pleti skoro až fialovo neutrální, těším se, až si ji vyzkouším na podzim v listopadu
 • světlá skoro až barbie růžová, to je takový spíš jarní odstín, svěží, co dokáže nasimulovat odpočatou pleť a desetihodinový spánek
 • neutrální hnědo-červeno-růžová, v minerální kosmetice se takovým odstínům často říká dusty rose, pro mě asi z tvářenky nejvíc letní odstín, protože jde na mně skoro až do červena

Všechny odstíny mi přijdou hodně univerzální, vhodné nejen na léto (jak říkám, že je to letní LE jsem z odstínů fakt nepochopila), ale i pro velké množství podtónů pleti, snad jen ta tmavší olivová (neboli letní) pleť možná bude trošku zaskočená. Barvy nejsou matné, mají sofistikovaný sametový odlesk, ale žádné třpytky, odlesk je skoro až neviditelný, ale je tam. Ukáže se hlavně na světle, na sluníčku a vydrží stejně jako barva určitě až do odpoledne a možná ještě déle.
Tvářenka stojí docela hodně. Přes patnáct euro za neparfumérkovou značku je hodně. Ale pokud se nějaké odstíny dostanou do slevy (ta bývá na LE u Kiko 50 %), tak říkám: jděte na to. Ehm líbí se mi ještě odstín Gypsy Pink. Krásný obal, velmi sofistikované odstíny, výdrž a snadné nanášení. Nehledě na to, že tvářenka opravdu vypadá krásně a už teď mi ji stejně všichni závidíte... 

4 komentáře:

 1. No ja si počkám na tie zľavy a keď bude na sklade, tak objednám, je nádherná ale nevedela som si vybrať z tých 3 variant :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. taky si počkám, jestli tam třeba ještě nezbude ten růžový gipsy.

   Vymazat
  2. Gipsy bych brala hned, fakt povedený!

   Vymazat
 2. Máš pravdu, závidím... :))

  OdpovědětVymazat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...