čtvrtek 5. května 2016

Pracovní makeup

Nutno říct, že mám na pracovní makeup docela jakože požadavky. 
 • Musí vypadat přirozeně. A přes to nejede ranní vlak. Nesmím ten makeup na sobě vidět. A co víc, ten makeup musí vypadat přirozeně celý den. Bez mapování, otírání, zalézání, slézání...
 • Musí dostatečně krýt. A já třeba nemám problém jít ráno do školky bez makeupu. Klidně bez makeupu dojdu na nákup, s košem a tak. Ale prostě do práce / do školy, kde chci působit alespoň trošku profesionálním dojmem, potřebuji krytí. S tónovacími krémy si na mě nepřijdete.
 • Musí se snadno nanášet. Jako ráno to bývá občas hodně náročný a zrychlený. A pokud bych si měla makeup nandávat déle než třeba dvacet sekund, tak prostě nic moc. Navíc to nanášení musí být možné jak štětci, tak i prsty, tak hlavně i humpoláckým způsobem dlaněmi.
 • Měl by obsahovat SPF. Alespoň dvacítku. Opět ráno docela spěchám a nechci se otravovat s další vrstvou opalovacího krému.
 • A to všechno by měl takový makeup dělat v jakýkoliv můj pracovní den. A když na to přijde, tak moje dny jsou dlouhé. Třeba 18 hodin. To už byl tedy extrém, který zrovna teď nedělám, ale ono to možná zase někdy přijde...


Pak tam máme ještě další požadavky. Třeba by ten makeup neměl obsahovat silikony. Ani glycerin. Neměl by mi ucpávat póry. Neměl by oxidovat. Mohl by třeba i hydratovat, minimálně by neměl vysušovat. A kdyby se dal nanášet třeba rovnou i místo denního krému... tak ideálka. Navíc by na makeupu měl vypadat dobře nejen pudr, ale i tvářenka a cokoliv dalšího. Neměl by mi dráždit oči a neměl by se setřít při prvním vysmrkání.

Na druhou stranu jsou ale i vlastnosti, na kterých mi až tak nezáleží. Třeba cena. Pokud fakt makeup splní všechny tyto požadavky a opravdu vydrží na pleti v perfektním stavu dejme tomu 16 hodin a nebude vidět na té pokožce... tak si spolu můžeme bez problémů začít dlouhý románek a já to platím. Nebo balení. Je mi asi jedno. Tubička, sklo, piksla. Jasně, za velký peníze by jeden čekal pozlacený prase, ale mně je to balení asi fakt jedno. Hlavně aby bylo funkční a jinak to klidně může být v bílé tubě základních rozměrů bez fantazie.

No všechny tyto požadavky vedou spíš k tomu, že se mi doma hromadí drahé makeupy, od kterým mám velká očekávání, která nejsou až tak naplněna. Stejně jsem ale dokázala najít dva klenoty, které se mnou snad vydrží.

Matis Réponse Blanche BB Cream * koupeno ve FAnn 
Prvním je Matis BB. A já se o něm už kdysi dávno rozepsala, kdybych to měla shrnout, tak je to můj zachránce pro okamžiky, kdy se moje pleť nechová nejlíp. Jindy ale stačí Matis nanést jen ve slabounké vrstvě a je taky skvělý. Jen tedy mi přijde, že občas je na mě v poslední době až moc. Až moc krémový, až moc hutný a musím si dávat pozor, kolik ho na sebe dávám. Míň je víc a ta silná vrstva, co mi kdysi tak vyhovovala, na mně občas nevypadá dobře. Možná za to může moje pleť, která teď prostě není ani dehydratovaná ani nějak poškozená. Nepotřebuje až tak hutně mazat, jak bývávalo. A taky na sebe mažu víc vrstev ráno před makeupem. Sérum, krém, druhý krém, třeba i opalovací krém, je toho docela dost. A Matisu pak stačí jen maličko.

Omorovicza Complexion Perfection SPF 20 Light * koupeno na Cult Beauty
A tak jsem ráda, že mám doma i ten druhý klenot. Omorovicza BB je můj společník pro dny, kdy až takové krytí nepotřebuji. Ona ta Omorovicza umí to samé co Matis, ale prostě kryje tak z poloviny. Skvělé je, že moje pleť zrovna nepotřebuje až tak velké krytí, takže si s Omoroviczou rozumíme docela dost. Dokonce skoro až vytlačila Matis z té jedinečné pozice pracovního makeupu. Ano pokud jsem jela do práce nebo do školy, tak jsem na sebe v posledních třech letech mazala výhradně jenom a jedině Matis. V posledních pár týdnech ho nahradila Omorovicza. Až mě to samotnou překvapilo.


I když to tak na první pohled nevypadá, tak oba dva odstíny mi vyhovují. A asi bych si zrovna teď nedokázala vybrat, který BB mám raději. Na zimu bych nejspíš upřednostnila Matis, na léto Omorovicza. V přechodném období je to asi jedno, ale v poslední době mažu spíš Omorovicza, protože Matis mi dochází... tak abych jakože ušetřila a nemusela si zatím kupovat nové balení Matisu.

7 komentářů:

 1. Omo mám doma vzorek, tak asi rozdělám a zkusím. Jinak mám úplně stejné požadavky na MU, i ten den mám podobně dlouhý často a líčím se hlavně na pracovní čas, protože to zkrátka vypadá a působí fakt líp a asi mám i podobnou barvu pleti, když tak přemýšlím. Takže zkusím vzít vzorek i Matise, odradil mě ten barevný tón, ale když říkáš, že se to rozetře, testnu to :) jen jestli mi to sedne, tak kreditka šťastná nebude..... :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. mně ten barevný tón, jakože asijský do šeda, právě dost vyhovuje, pěkně neutralizuje červenou a růžovou, ale přitom nevypadám nemocně jako se žlutým podtónem. ale jinak mě matis barva taky vždycky trošku vyděsí, když ho namažu vedle něčeho jiného. vypadá dost tmavě a tak jako šedivě... ale na pleti se mi opravdu krásně přizpůsobí, i když víc to je můj letní odstín, to je pravda. ale dá se i v zimě, on naštěstí vůbec neoxiduje, spíš mi přijde, že světlá.

   Vymazat
  2. Zkusila jsem vzorek Omo a na pleti vypadá opravdu krásně, vůbec není vidět, cítit, tak ještě toho Matesa, když říkáš, že odstín je v pohodě, myslím, že na léto bych se s tím taky srovnala, zkonfiskuji si vzorek v obchodě ;)

   Vymazat
 2. Matis jsem si kvůli tobě tehdy chtěla koupit, ale bohužel je na mě i v nejsvětlejší verzi moc tmavý. Vlastnosti, jaké popisuješ, má pro mě Bigger than BB od Benefitu a nemusí se ani pudrovat - akorát si tam nejsem jistá složením. Znáš? :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. bb od benefitu jsem nezkoušela, jen ten jejich makeup s kyslíkem nebo jak... a za mě spíš ne, na pleti mi tenkrát přišel takový těžší. a spíš si tedy myslím, že benefit bude silikonový a nejspíš i glycerinový. (ale nechce se mi to hledat, takže se možná pletu) a nekryje třeba ten bb málo?

   Vymazat
 3. Já jsem si kdysi na tvé doporučení koupila Matis. Byla jsem naprosto nadšená, nejlepší BB co jsem kdy měla. Hydratuje, perfektně kryje, vypadá přirozeně, neoxiduje, neucpává póry.. ALE! Mně po něm tak strašně slzí oči, že to ani není možné :-( plakala jsem celý den, (práce, kde jsem se těžko mohla odlíčit) normálně mi tekly slzy. Pak jsem plakala ještě jednou, když jsem ho dávala kamarádce :-D Škoda ho, nic lepšího jsem zatím nenašla. ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jej tak to mi je líto. mi se tohle stalo u několika asijských bb. ale kdyby se mi to stalo i matisu, tak se jdu asi oběsit, taková škoda. jinak musím říct, že s takovou mírou krytí jsem taky nic stejně přirozeného ještě nenašla.

   Vymazat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...