pondělí 25. července 2016

Vzorkovala jsem: MyChelle sada Apple Brightening

* koupené na iHerb (a už se to neprodává, ale jednotlivé kousky pořád koupíte různě možně)

Dejte tomu brightening, age nebo UV spots recovery titulku a máte mě chycenou. Prostě sadu jsem chtěla dlouho. Nebo tedy jasně, já chtěla všechno v plném balení, ale nakonec jsem se ovládla. A pořídila jsem si jen roztomilou sadičku. Nutno říct, že jako sada to bylo průšvihové. Plné glycerinu. Jsem na sebe navrstvila stříkací vodu, sérum a krém a dopadla jsem, jak jsem dopadla, a pěkné to nebylo. Ucpalo se, co jen mohlo, zanítilo se všechno ostatní... a vůbec to nebyl pěkný pohled. Takže bohužel, jestli to funguje jako celek, to fakt nevím a skončilo to tak, že jsem používala každý kousek zvlášť a se zvýšenou opatrností. Nakonec to nebylo vlastně až tak špatné. Bych dokonce až řekla, že některé kousky by snad za hřích v plném balení až stály...


Apple Brightening Cleanser
Ach to tak krásně voní. Zrovna čistící gel mi voněl z toho všeho nejvíc. Jak jablečný mošt. Šťavnatě, sladce, trošku nakysle. Gel je opravdu velmi jemný, na pleti mě ani neštípal, nedráždil, jemně vyhlazoval, dobře se smýval a nechával za sebou jen takový opravdu jemný povlak, který je u čistících gelů snad vždycky. Pleť byla jemná, hebká a proti gelu nemůžu říct nic špatného. Fakt ne. Snad jen, že osobně bych dala přednost spíš tomu samému od Isvara, je to levnější. Navíc se mi zdá, že čistící gel se už ani nevyrábí... takže jako jo, ale ten od Isvara je ještě o kousek lepší, levnější a seženete ho bez problémů.

Apple Brightening Mist
Kyselinové tonikum mi přišlo vlastně až skvělé. Vlastně to samé jako Pixi Glow. Vyhlazuje, zjemňuje, předchází pupínkům. Na pleti vůbec neštípe, nedráždí, je jemné. Dokonce je bez glycerinu (skoro), bez aloe vera, bez jiných rádoby hydratujících složek. Sice s alkoholem, ale ten mi až tak nevadí. Vonělo to hodně slabě, ale pořád příjemně, prostě stříkací tonikum bylo fajn.

Apple Brightening Serum
Aneb taková trošku údajná hvězda celé řady. Co jsem se různě dočetla, tak by to mělo fakt fungovat. A fakt rychle, účinně, bez problémů. No tedy nevím. Zaprvé je to celé v glycerinově-vodní bázi. Takže to lepí. A potenciálně by mě to mohlo ucpat. Jako neucpalo mě to, ale potenciál tam prostě byl. Taky to lepilo na pleti. Nepříjemně. Dobrý, je to sérum, takže jsem to stejně vždycky ještě přemázla olejem nebo krémem a lepit to přestalo. Ale lepení není můj kámoš. Ovšem zadruhé mě naštvalo ještě víc. Ono to totiž nic nedělalo. Vzorek měl asi 8 ml, což mi vydrželo skoro na dva měsíce... a prostě nic. Dejme tomu, opravdu šest týdnů jsem to poctivě mazala, otravovala se s tím lepením a bála se glycerinu a prostě nic. Velká škoda no.


Apple Brightening Cream
Zaprvé je asi nutno říct, že z celé sady mi krém prostě jako jediný smrděl. Vůně byla taková dost podobná jak u celé sady, jablíčková, ale šmrcnutá zatuchlinou nebo nějakou kyselinou... no pro mě nic moc. Zadruhé je ale dobré, že krém mi neucpával nijak póry, v podstatě ho moje pleť tolerovala ráno i večer. I když to byla opět oblíbená glycerinová báze s vodou a v kombinaci se sérem to prostě nešlo. Přes to čistá pleť nejela. Ale samotný krém bez séra byl fajn. Krém jsem používala dvakrát denně, jsem si říkala, že třeba tak uvidím i nějaké výsledky. A neviděla jsem nic, stejně jako u séra. Ale příjemné to bylo, to zase jo. Nelepil, docela rychle se vsakoval, nic neucpával... ale jako po plném balení úplně netoužím zase.

Apple Brightening Peel
Vyžírací masky to je prostě moje. A tato nebyla špatná. Moc pěkná gelovitě krémovitá konzistence, viditelně zjemňovala, peelingovala, dokonce snad i regenerovala, proti pupínkům fungovala. Jako jo, špatné to nebylo. Jasně, v tomto případě nic pro citlivou pleť. Docela bych ji přirovnala k apple peel od Juice Beauty, ta fakt hodně bolela... tak v tomto srovnání vychází MyChelle lépe, ale i tak to štípalo a úplně šetrné to nebylo. Moje favority (Evolve a REN 1 minute) to nepřekonalo, ale jinak v pohodě.

Sun Shield, SPF 28, Unscented
Chtěla bych ho mít v plném balení. Až tak moc, že jsem si našla jeho cenu. 20 dolarů nebo 21 euro. Asi je jasné, kde si ho koupím, že ano. A proč? Je to hvězda tohoto vzorkového setu a to jediné, co stojí za plné balení, alespoň podle mě. Je velmi příjemný na pleti. Hned se vsakuje, velmi dobře se na něj aplikuje makeup, nelepí, neucpává póry a nedělá neplechy. Je pravda, že ho nemám úplně ozkoušený na nějakém přímém a silném sluníčku, ale tak budeme věřit tomu, že prostě těch SPF28 funguje. No k plnému nákupu jsem se ještě nerozhoupala, koupila jsem si Balance me... ale chtěla bych i MyChelle.


Celkově bych řekla, že mě Apple Brightening řada skoro až zklamala. Pěkně to vonělo. To zase jo, nejvíc mi voněl čistící gel. Něco mělo i příjemné konzistence i složení, jako třeba tonikum ve spreji nebo vyžírací maska. Na druhou stranu ale ty účinky byly prostě slabé. Vlastně skoro až žádné. Možná by byly větší, kdybych to používala všechno pohromadě, ale když jsem používala všechno pohromadě, tak byly účinky sice silné, ale docela negativní. K tomu přidejme, že při rebrandingu značky došlo k eliminaci některých výrobků (byly nahrazeny řadou Fruit Enzyme)... no prostě to žádný ten jakože must-have až tak není. Za pozornost určitě stojí čistící gel, peelingová maska a kyselinové tonikum. Čistící gel je lepší od Isvara, peelingová maska je lepší od REN, ale nad tím tonikem... no možná by stálo prostě za to. Jablková řada mi taky dost připomíná to samé od Juice Beauty, tak možná vyzkouším ještě to.

Za otevření peněženky určitě stojí především opalovací krém. Není z řady Apple Brightening, ale je tak nějak pro značku všeobecný a tak příjemný. Opravdu jako najít opalovací krém s přírodním složením, který by neucpával, neměl by přehnaně glycerinu, nenechával by bílou stopu, navíc by byl vhodný pod makeup... no ten se hned tak nenajde. Já si tedy nakonec pořídila Balance me, ale MyChelle rozhodně nenechávám dál bez pošvimnutí. No však uvidíme, kam mě ta touha dovede, až se zase někdy objeví sleva na značku na iHerbu.

0 postřehů:

Okomentovat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...