úterý 21. března 2017

Andalou Naturals: Fruit Enzyme Mask

* koupené na iHerb (affiliate link)

Andalou Naturals mají v nabídce zajímavé věci (tedy pro mě). Je to přírodní kosmetika spíš z toho levnějšího spektra, takže jako láká mě to hodně. Na druhou stranu ale musím říct, že jsem zatím vyzkoušela, tak to mě zatím nějak neohromilo. Na kontě už mám nějaký ten toner, dvě masky, nějaký ten vzorek krému. Tohle je moje druhá maska. Tu první jsem po dvou ozkoušení za symbolickou cenu prodala. Protože prostě nic nedělala a navíc mě štípala. (Byla to ta dýňová.) Tuhle s bobulemi jsem si nechala, ona mi sice taky toho moc nedělá, ale alespoň mně na obličeji nebolela a navíc slibuje hlavně anti-age účinky... a na ty se prostě vyplatí počkat. Žejo?A tak jsem čekala a čekala a čekala, až jsem tu masku spotřebovala a nic se nestalo. Čímž jsem vám vlastně prozradila pointu dnešní recenze, takže není asi co číst dál? Možná trošku jo, protože ta maska jako není špatná. To se jí musí uznat. Hlavně je opravdu příjemná na pleti. Jakože skoro až hladí, může možná trošku štípat, ale spíš jen citlivou pleť, u mě v pohodě. Navíc mi přišlo, že nejen kyselinová maska, ale i jakože hydratační a až zklidňující. Po použití mi přišla pleť jemnější, hebčí, skoro ani mazat bych se nemusela. Tohle je určitě hodně silná výhoda.

Na druhou stranu ale co? Není to ta nejsilnější kyselinová maska. Není to ta nejlepší regenerační maska. Není to ani ta nejlepší pupínky vytahovací a čistící maska. Si myslím, že to není maska úplně pro můj typ pleti (hroší kůže problematická). Spíš bych to viděla jako ideál pro citlivou a suchou pleť. Takovou, která nesnese pořádnou nálož kyselin, a takovou, co se na ni musí pomalu. Možná i na starší pleť, umím si představit, že tam bude vypínací a vyhlazující efekt lepší a viditelnější než u mě.
A výhodou masky je docela určitě i její cena, která se vejde do patnácti dolarů. Se slevou se vejdete i do deseti dolarů a to už mi přijde docela fajn cena za přiměřené množství muziky. Ale já nové balení určitě potřebovat nebudu, protože je to na mě slabota.

Přitom je třeba ještě zmínit, jak to vypadá a jak to voní. Protože to prostě voní. Krásně. Ovocně. Šťavnatě. A má to skoro jak medovou konzistenci. Nejen to: #jevtomMED. Vůbec to složení vypadá opravdu krásně. Maska má oranžově žlutou barvu, po nanesení není úplně neviditelná, ale nechá na obličeji takový jemný oranžový povlak. Konzistence je skoro jako medová, jak med v gelu s kapkou oleje. Maska na pokožce nezasychá a velmi dobře se z pleti umývá. Po smytí docela výrazně redukuje suchá místa a jakoby pokožku vyhladí. Maska nepatřila mezi moje úplně oblíbené, to už vám asi došlo, ale občas na ni přišla řada a v takovém případě jsem opravdu dokázala ocenit, že to úžasně voní a má to skvělou konzistenci.

Jinak u Andalou mají teď novinku a masky balí i do vzorkových velikostí, takže můžete za pár dolarů nakoupit 8 g masky. Já už doma posbírala dvě varianty, kolik mi jich ještě přibude? INCI zkopírované z iHerb: Vaccinium macrocarpon (cranberry), aloe barbadensis and pyrus malus (apple) juices*, helianthus annuus (sunflower) oil*, vegetable glycerin, pectin, cyamopsis tetragonolobus (guar) gum*, citrus medica limonum (lemon) and saccharum officinarum (sugar cane) extracts*, fruit stem cells (malus domestica, solar vitis) and bioactive 8 berry complex*, hippophae rhamnoides (sea buckthorn), rosa canina (rosehip) and limnanthes alba (meadowfoam) oils*, manuka honey, papain, tocopherol (vitamin E), resveratrol, ubiquinone (CoQ10), lecithin, camellia sinensis (white tea), hibiscus sabdariffa and aspalathus linearis (rooibos) extracts*†, phenethyl alcohol, ethylhexylglycerin, citrus aurantium dulcis (orange) oil*. * Certified Organic † Fair Trade

2 komentáře:

  1. Tak na jednu stranu mě zaujala, přeci jen pleť mám citlivější, že bych ji zkusila. Ty vzorkové velikosti mají na stránkách iherbe, nebo Andalou com?

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. tak na andalou.com jsem nikdy nebyla, ale tipla bych si, že tam taky budou mít. každopádně na iherb mají. nevím, jestli i tuhle, určitě jsem viděla ale tu pumpkin (je hodně podobné na tuhle, ale nemá ty avizované anti-age efekty)

      Vymazat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...