pondělí 28. srpna 2017

Co koupit na iHerb: 2 voňavé poklady

* nakoupeno na iHerb (a pozor na affiliate linky)

iHerb je můj nejoblíbenější eshop všech dob. Docela určitě je to eshop, ve kterém jsem nakoupila kdy nejvíc. Dokonce si i myslím, že možná jsem tam nakoupila víc balíčků než na eBay. No dobře to možná ne. Na eBay mám podle všeho 245 nákupů, na iHerbu to bude jen taková stovka, tipuji. Ale i tak, iHerb je můj nejoblíbenější eshop všech dob. A je veliký, takže stále tam mám co objevovat. Miluji to tam. O čemž nejspíš vypovídá i moje série o tipech, co koupit na iHerb. Ten nekonečný příběh šel zatím takto:


Takže co mám tak jako dneska na srdíčku. Mám tady dva poklady, které vás na iHerbu nebudou stát hodně, ale zároveň si myslím, že hodně potěší. Jeden z nich tedy funkčně trochu pokulhává, znám lepší varianty, které mě dokáží uspokojit lépe, ale zase super voní. A ten druhý poklad, nejen voní, ale i dost dobře funguje. Navíc jsou oba přírodní. Jdeme na to...
Tyhle peelingy mají v mém případě dlouhou historii. Mám takový pocit, že jsem nejdřív nadšeně doporučovala, pak jimi důsledně opovrhovala a nakonec je miluji. Protože prostě tak úžasně voní. Jako peeling je to průměrná záležitost. Moc jemné a na můj vkus se až moc rychle rozpouští, takže mohlo by to peelingovat víc, ale nakonec to peelinguje málo. 

Navíc je to až přehnaně mastné, konzistence je máslově krémová, ale po nanesení, vmasírování, opeelingování je to prostě takové matlavé máslo, co nejde z pokožky vůbec umýt. Můžete si to tedy utřít do ručníku, ale pak máte mastný a špinavý ručník. Nebo to můžete nechat uschnout a doufat, že se to časem vstřebá, což se vstřebá, ale ten čas je o dost delší, než by tak jako vyhovovalo. Možná extrémně suchá pokožka by tohle uvítala, ale na mě mi to přijde moc a jsou prostě lepší cukrové peelingy. Takové co mastí nepřehnaně a peeligují přehnaně. 

Ale tak úžasně to voní. Nedivím se, že na iHerbu jsou tyhle peelingy věčně vyprodané. Moje varianta voní jako meloun, ale ne moc sladce, je tam lehký citrusový podtón, přitom ale ne tak štiplavý, protože je to s mandarinkou. No je to letní sen, co bych tak jako ještě povídala. Sice funkčnost pokulhává, ale té vůni odpustím všechno.

Další je také voňavý sen. Sladký, ovocný, exotický a prostě skvělý. Ovšem kromě vůně dokáže nabídnout i super extra výkon, který by mu mohly závidět snad všechna možná tělová másla u mě doma. Přitom je to až nelogické, mám problémy s pochopením, jak to funguje, protože máslo vůbec není mastné. Ale je hutné a výživné. A rozmazává se jako sen prvním tahem na první dobrou.

Při otevření je to taková klasika, prostě tělový krém, bílá barva, jemná vůně, není to nějak převoněné. Jo a taky balení je docela hnusné. Konzistence je až lehká, opravdu se roztírá velmi dobře, skoro bych to přirovnala třeba k máslům The Body Shop. Ovšem na rozdíl od TBS je vám už při mazání jasné, že tohle není žádný čajíček, že na sebe mažete silný kalibr. Pokožka je po namazání nekonečně hebká, jemná, přitom ale jakoby drsná na dotek, ten pocit občas mívám po hodně výživných krémech, jak by kůže byla opravdu namazaná a rozhodně není suchá a klouzavá. Do rána mi tento pocit zmizí a pokožka je jen sametově hebká a jemná.

Při mazání krém opravdu úžasně voní a velmi hezky se vůně i rozloží na pokožce. Bohužel se ale vůně dlouho nedrží, určitě mi nevydrží ani pár hodin, natož do druhého dne do rána, to ne. To je asi taky jediný, co bych dokázala krému vytknout. A ještě bych navíc tak jako poznamenala, že z hlediska ekonomického skrblíka, je ten krém úžasný: na celé tělo ho potřebujete opravdu maličko, takže celá piksla mi maže už dva měsíce (mám hodně krémů a střídám to) a jsem teprve v polovině. Přitom ho rozhodně nešetřím a sahám po něm docela často. Za těch pár dolarů to byla koupě roku.3 komentáře:

 1. mmmmm... tak petal fresh jsem taky zařadila na můj nekonečný wish list na iHerbu :) . Jinak jsem si pro připomenutí projížděla ty straší nákupy na iHerbu a viděla jsem tam exfoliating serum od Mad Hippie, ale už jsem nikde nenašla nějakou další zmínku tady na blogu. Předpokládám teda správně, že to nebyl úplně průser, ale taky to nebyl ani zázrak ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. petal fresh mám taky na listu... všechny další varianty. no exfoliační sérum asi nebylo špatné, jen mi prostě nic nedělalo. což vzhledem k ceně není úplně fajn výsledek.

   Vymazat
 2. no pocit, že to nic nedělá mám aktuálně u poloviny mojí kosmetiky :/. Objednala jsem teď spoustu kyselin, tak to na podzim rozjedu ve velkym :D

  OdpovědětVymazat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...