úterý 19. září 2017

Acorelle opalovací balzám

* koupené na mypure.co.uk

Musím se přiznat, že ohledně Acorelle jako značky jsem permanentně a tak nějak až k naštvání rozpolcená. Mně se ty produkty opravdu líbí, mají dobrou myšlenku, mají opravdu hezké balení, líbí se mi barvy, logo, obaly, všechno. A navíc snad všechno, co jsem kdy zkusila, tak prostě úžasně vonělo. Opalovací olej na tělo mám doma ve dvou lahvičkách, přitom jsem se s ním v létě skoro nemazala, jen jsem si ho vždycky mázla jako závěrečný opalovací parfém. Depilační vosk mi přijde průměrný, takže ho skoro nepoužívám, ale chodím k němu čichat a nejraději bych snědla. No a miluji i vůni tohodle slunečního balzámu neboli opalovacího krému na obličej. Jenže bohužel je tu druhá, ta temnější stránka každého produktu. Ono totiž to moc nefunguje.

Depilační vosk je moc ulepený a dost pomalu na pokožce tvrdne, takže rozhodně vám nesebere všechny chloupky, řekla bych, že i s polovinou z nich má dost problém. Měla jsem i malé balení jejich krému na obličej a to prostě hydratovalo fakt málo a jinak nedělalo nic. No a tento olej s SPF na obličej je fajný, ale se používá prostě špatně. Protože proč? Protože prostě protože je to olej. A dávat si olej pod makeup není úplně ideální spojení, nikdy, natož v létě.

Tak jo, vezmeme to od toho nejhoršího, ať to máme z krku. Prostě konzistence je mastná. Není to tekutý olej, ale spíš takový hodně mastný balzám, který se teplem rozpouští do spíš hustějšího a mastnějšího oleje. Přirovnala bych ho třeba k odličovacímu balzámu od Emma Hardie. Ta je ale o trošku lehčí a méně hutnější. Navíc je určená na odličování a ne na mazání pleti před makeupem, takže tam je konzistence dost pochopitelná. V případě Acorelle je spíš neodpustitelná.

Dá se ale používat. Potřebujete k tomu ovšem hodně času a ještě víc vody. Dávám si jedno zmáčknutí pumpičky a balzám nanáším na téměř až mokrou pleť, přestříkanou pořádně vodou ve spreji. Olej vytváří takovou odlehčenější emulzi, nejdříve máte pocit, že je to jen voda, najednou se začne celá směska vsakovat a zůstává stále hutnější a mastnější pocit na pleti, až nakonec máte pocit, že jste se prostě namazali olejem, což jste se vlastně namazali, takže ten pocit je naprosto oprávněný. No a pak se jen musíte obrnit trpělivostí, alespoň tak půl hodinou čistého času a pravidelným přestříknutím vodou. Pokud se po pěti minutách vždy přestříknete a pokaždé vodu jakoby do pleti vklepnete dlaněmi, tak ono se to nakonec i v docela rozumné době vsákne. Ale rozhodně to prostě není typ opalovacího krému namažu a jdu.Díky tomuto všemu samozřejmě olej používám docela málo, na tohle ráno úplně čas nemám. Ale zase to neznamená, že bych na tento olej úplně zanevřela, nakonec si totiž místo u mě doma rozhodně našel. Opravdu ráda olej používám například po noci, kdy jsem večer předtím dermarollerovala, to se mi nechce úplně používat cokoliv se silikony. Navíc tento olej Acorelle mi přijde, že má i regenerační a hojivé účinky a jakoby podporuje efekt dermarolleru.

Acorelle sluneční balzám také ráda používám s přírodní makeupy nebo s příliš matujícími makeupy. Prostě s čímkoliv, co má takovou tu ohavnou vlastnost, že nejde úplně bez pohody rozmazat, protože se to hned začne vsakovat a případně i matovat. Konkrétně si Acorelle vždy mažu pod Couleur Caramel makeup a pod By Terry Hyaluronic Glow. Oba dva tyto makeupy mají tu nepříjemnou vlastnost, že mají odlehčenou konzistenci na bázi vody, díky tomu se velmi rychle vsakují, přilnou k pleti a tak prostě zůstanou, i když jste s jejich rozmazáváním vlastně ještě neskončili. Pokud se ale mažou na Acorelle, tak olej vytváří vyhlazující klouzavou bázi, díky tomu se oba makeupy mnohem snadněji a rychleji nanáší, navíc jak se hned vsakují, tak s sebou berou i ten olej. Všechno se snadněji nanese, mnohem lépe to vypadá a navíc to vydrží klidně celý den. Jako jo, ono to je spíš takové řešení situací, které bych správně asi řešit neměla, protože dobrý makeup a dobrý krém s SPF tyhle tanečky kolem nepotřebují. Ale když už to doma jednou máme, tak bychom měli koukat, ať to používáme, ne přece. Jo a rozhodně bych Acorelle nemazala pod nějaké krémovější makeupy nebo pod BB krémy... to je pak katastrofa bez dobrých konců.

Ještě jednu věc bych chtěla zmínit. Nevím, čím to je, ale olej mě na obličeji hřeje. Efekt se dostavuje asi deset až dvacet minut po namazání. Poprvé mě to překvapilo a bylo mi to až nepříjemné, ale asi jsem si zvykla a tento efekt miluji. Hlavně teď na podzim, kdy mi začíná být ráno opravdu zima. Je to neuvěřitelně příjemné, skoro jako bych měla to privilegium si lehnout zpátky do postele a zachumlat se opět do vyhřáté peřiny, co jsem právě opustila. Přijde mi, že ten prohřívací efekt navíc pokožku jakoby nakopne a nabudí, je prokrvenější, má hezčí barvu a vůbec je celá hezčí.

Takže jak bychom to tak jako shrnuli. Není to vhodný opalovací krém pro běžné konvenční pravidelné používání. Velké většině tahleta konzistence a vůbec koncept opalovacího oleje/balzámu vyhovovat nebude. A naprosto vám rozumím. Na druhou stranu to má ale opravdu hezké složení, navíc bez zinku a bez nanočástic (pokud toto je fakt, který vás zajímá), nenechává to bílý povlak, což je u přírodních opalovacích produktů často problém. Má to výrazné pečující účinky a voní to skvěle, i když bohužel vůně je u Acorelle většinou díky přidané parfemaci. Má to hezký obal a SPF30 je v přírodní kosmetice taky velmi dobrý výsledek. Jen to praktické použití bohužel trošku pokulhává.

Nějaké další dotazy?2 komentáře:

  1. Diky za recenzi, hledam prirodni krem s SPF a clanek mi usetril zklamani. Ten hrejivy efekt by mohl zpusobovat obsazeny karanja olej, mam ho doma a presne tohle dela.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. jsem si myslela, že to bude tím olejem, ale jistá jsem si nebyla, takže díky za potvrzení. no... taky jsem si myslela, že tohle bude super přírodní spf a jsem poněkud zklamaná, i když není až tak špatný, jen mírně nepraktický.

      Vymazat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...