pondělí 25. června 2018

Mádara Superseed pleťový olej Age Recovery

* koupené na mypure, tenkrát se slevou jen za 30 liber

Nebudeme si úplně lhát, tohle je sakra drahý pleťový olej. Základní cena je 45 liber, v českých končinách je to většinou kolem 1500. Navíc na to, kolik tento olej stojí, tak zase v něm není nic extra speciálního. Jakože by to byl super eňo ňůňo nabitý olej třeba retinoly, vitamíny, probiotiky nebo čímkoliv dalším, co je zrovna teď trendy a populární. Prostě ne, je to starý dobrý oldschool rostlinný olej s nějakými výtažky a jen s minimem esenciálních olejů. I tak mě tato řada od Mádara ale sakra zajímá a nejraději bych si koupila ty oleje všechny. Protože proč? Protože tak nějak svou kvalitou a výkony si ten olej u mě cenu obhájil.

Jako jasně, jsem ráda, že jsem ho pořídila jen zhruba za tisícovku v přepočtu. A úplně bych řekla, že 100% láska, kterou musím mít vždy doma, to taky nebyla. Vzhledem k ceně za lahvičku bych přece jenom u opakovaného nákupu, když už bych si třeba ze zákona prostě musela kupovat už ozkoušené a měla bych zakázané zkoušet nové pleťové oleje, protože jinak dojde ke zhroucení celého ekosystému... no pak bych stejně asi dala spíš přednost Sukin nebo Lulu and Boo. Ale až by mě tyto omrzely, tak by byla hned na řadě Mádara. No a být v top 3 mých pleťových olejů za posledních x let... to zas není špatný výsledek. Nebo tedy v top 4, ještě bych tam přidala Sunday Riley Lunu, ale tu jsem ještě neměla v plném balení, takže si nejsem zařazením až tak jistá. Každopádně je mi ale Mádara příjemnější a milejší než taková drahá esa jako například oleje od May Lindstrom, Kypris, Inlight a dalších mega high end přírodních značek.

Proč to tak je? Protože ten olej je prostě a jednoduše příjemný na pleti. Je hodně lehký, téměř okamžitě se vsakuje, nemastí, stačí přidat trošku vody, rozmáznout a je to hned vsáknuté. Přitom ale to není takové horákyňské namazala - nenamazala. Pleť je po namazání totiž spokojená, nepne, je lehce vypnutá a vyhlazená. Ráno je pak regenerovaná a spokojená. Není to nic mimořádného, jakože extra regenerace, nebo extra zahojení, extra rozjasnění a sjednocení, to zase ne. Ale něco málo ten olej dělá, dělá to sice pomalu, ale postupně, svědomitě a cílevědomě, navíc mi při tom neucpává póry. Když k tomu přidáme i fakt, že na pleti mi byl opravdu příjemný, tak jako jo: stojí to hodně, ale po spotřebování celé lahvičky ho klidně doporučuji dále. 

Oleje v mixu jsou zajímavé, jsou kvalitní a zároveň nad tím mixem někdo přemýšlel, takže uživatelsky je to použitelné a funkční. Navíc vidíte tu hezkou skleněnou lahvičku? No jo, prostě je to fajn a docela bych i chtěla vyzkoušet další dvě varianty v této řadě Superseed.

Ještě bych chtěla poznamenat na závěr, že Mádara bývá často kritizována za celkem vysoké ceny, které ale úplně neodpovídají složení, to je často vyplněné nadbytečnou dávkou glycerinu a dalších třeba alkoholů a tak. Ale u těchto olejů mi to opravdu nepřišlo, myslím si, že jsou namíchané velmi dobře a navíc i věřím ve větší kvalitu těchto olejů, než je tak zhruba u běžné přírodní produkce obvyklé. Takže jo, Mádara mě se Superseed dostala.

složení zkopírované z mypure: Rosa Canina (Rosehip) Seed oil*, Decyl Cocoate, Solanum Lycopersicum (Tomato) Fruit Extract*, Fragaria Ananassa (Strawberry) Seed Oil, Sorbus Aucuparia (Rowanberry) Fruit Extract*, Ribes Nigrum (Blackcurrant) Seed Oil*, Hippophae Rhamnoides (Sea-buckthorn) Fruit Extract*, Hypericum Perforatum (St. John's wort) Extract*, Rubus Ideaus (Raspberry) Seed oil*, Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Seed Oil*, Tocopherol, Aroma, Daucus Carota (Carrot) Seed Oil, Citral**, Limonene**, Linalool**, Geraniol** 100% of the total ingredients are from natural origin. 71% of the total ingredients are from organic farming *Ingredients from organic farming **Natural essential oils3 komentáře:

  1. Ta cena je vysoká, asi bych za něj tolik nedala, ale oleje mám obecně na pleť moc ráda.

    OdpovědětVymazat
  2. Já oleje na pleť moc nepoužívám, mám radši krémy ale tento vypadá hezky, až teda na tu cenu.

    TheBlondieTale

    OdpovědětVymazat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...