neděle 16. prosince 2018

Moje největší přírodní zklamání InstaNaturals, ale i ten nejlepší niacinamide

* koupené na iHerb

Tahle značka mě hned po uvedení na iHerbu prostě zaujala. Efektivní účinné látky v přírodním složením, navíc v minimalistických ale funkčních obalech, tak nějak to vypadá na první pohled. Ceny jsou přívětivé, přirovnala bych je k drogérce nebo ke střední hladině přírodní kosmetiky, sérum koupíte snad do čtyř stovek, další produkty tak nějak podobně, něco je dražší, něco levnější.

Každopádně značka mě zaujala na první pohled a postupně jsem si toho pořídila víc. Bohužel ale musím říct, že po vyzkoušení průřezu sortimentem jsem trošku vystřízlivěla a kromě jedné věci nebudu nic z toho potřebovat znovu. Dokonce u něčeho docela výrazně lituji, že jsem si to vůbec kupovala.
Jako první jsem otevřela a tak nějak spotřebovala sadu tří produktů: mycí gel, céčkové sérum a céčkový krém. Sada také měla tu čest mě jako první z celého sortimentu zklamat. Jako neberme to nějak zle, ale prostě tohle bylo dost průměrné.

Vitamin C Cleanser byl prostě docela obyčejný čistící gel. Má to gelovou konzistenci, voní to tak nějak neutrálně nevtíravě. Pění málo, nevysušuje, trošku hůře se z pleti umývá, ale s tím už se tak nějak u gelových čističů počítá. Nějakých céčkových účinků jsem si nevšimla, je to vlastně úplně obyčejný čistící gel. Plné balení bych z domu asi nevyhodila, ale že bych po něm nějak výrazně toužila, tak to taky zase ne.

Vitamin C Serum bylo slabé, slabší, nejslabší. To vůbec necéčkovalo a prostě pro mě to byl dost průšvih. Dobré bylo, že malé balení se hned spotřebovalo, takže mi to doma nestrašilo dlouho. Konzistence, vůně, používání, všechno v pohodě, sérum bylo fajn i ráno pod makeup, docela hezky vonělo. Takže vlastně všechno fajn až na to, že to vůbec nic nedělá. Fakt ne, tak velkou zbytečnost, aby člověk pohledal. Jinak sérum má docela výraznou oranžovou barvu, ale po rozmazání se to na obličeji ztratí a fakt se to používá bez problémů.

Vitamin C krém byl posledním produktem, co jsem od InstaNaturals vyzkoušela, dokonce ho mám ještě pořád v koupelně. A za mě je to spíš podprůměrný krém. Úplně opomineme, že je to s céčkem, jako od krému bych ani nečekala, že to bude céčkovat, taky to necéčkuje. Chtěla bych od toho jen prostě namazat a nezlobit pod makeupem. Nojo, jenomže ta konzistence je mastná, matlavá, docela těžká. Krém se musí hodně dlouho rozmazávat, jinak mám pořád na pleti bílé mapy od krému, co se nevsákl. Celkově na pleti je pak krém až těžký, špatně na něm drží makeup a musím si dávat pozor, abych si krému ráno nedala moc. Nakonec jsem se tedy ustálila spíš na variantě, že to mažu na noc. A je to o dost lepší, ale zase to ani není nic, co bych doma musela mít. Až mi to dojde, tak mi to dojde a bez smutných myšlenek se posunu o dům dál.

Pro složení vás odkážu na iHerb, je to dlouhé předlouhé. Taky bych chtěla říct, že sada je určená jako 30denní, tak to možná u séra a čisticího gelu, ale krém používám už třetí měsíc i dvakrát denně a ještě pořád nejsem u konce.Na céčkovém toneru bylo snad všechno špatně. Upřímně... takto špatně vymyšlený a zabalený produkt se hned tak nevidí. Nejdřív jsem totiž měla problém, jak to vlastně chci používat. Toner slibuje céčko, MSM a taky AHA. Čehož jsem si nejdřív nevšimla, ale je tam napsané, že pozor na sluníčko a důsledně používat opalovací krém. Přitom zrovna to céčko bych si ráda na sebe stříkla i přes den a klidně vícekrát, ale AHA si na sebe v létě ráno dávat nechci. Takže jsem nevěděla, co s tím, automaticky jsem dala sprej na večer a míchala jsem ho s olejem.

Pak jsem si ale jednou zkusila jen tak náhodou změřit, jaké to má pH. To abych si odhadla, jak moc bude AHA silné a céčko dráždivé. No a věřili byste tomu, že to má pH dost neutrální, papírek mi naměřil něco mezi 6 a 7. Z čehož vyplývá, že pokud to obsahuje nějaké ty AHA, tak rozhodně nemají kyselinové účinky, na to by muselo být pH pod 5 a možná ještě níž. Takže obsažená glykolová má tak maximálně hydratační účinky... no a přestala jsem se toho bát a stříkla si občas i přes den. Navíc tohle pH odpovídá i Sodium Ascorbyl Phosphate, tedy tomu céčku, to potřebuje neutrální pH. Čímž moc nechápu, proč tam vůbec ty kyseliny jsou a celý ten produkt mi přijde prostě nesmyslně sestavený, vůbec nechápu, k čemu to vlastně slouží, má to tedy hydratovat (to asi jo), má to céčkovat (to vůbec), má to kyselinovat (to taky vůbec). Navíc mám pocit, že v tomto toneru tak jako InstaNaturals v jedné esenci ukazuje, že neví, co vlastně tou kosmetikou chce říct, ani jak to říct a neumí to účinně poskládat, mi tam chybí nějaký záblesk myšlení. Ale tak nic.

Hlavně dalším špatným je totiž balení, protože tak špatnou, ale opravdu velmi špatnou střičku u vody ve spreji... no budete ji hodně dlouho hledat a možná ani nenajdete. Tohle totiž stříká naprosto příšerně, koncentrovaně na jedno místo, vůbec nechápu, jak bych si tímto třeba měla přestříknout makeup. Navíc proud je silný, a když k tomu přidáme fakt, že ta tekutina dráždí oči... no nic příjemného to není. Nakonec jsem vodu raději vylila do balení s kapátkem, kde jsem si ji rovnou smíchala s olejem a dopotřebovala.

Každopádně shrnuto a podtrženo je tohle neskutečně mimózní a naprosto nelogický produkt, který vlastně nic nedělá a navíc je v naprosto debilním balení. A na základě tohoto produktu už nikdy nechci přijít do styku s čímkoliv od InstaNaturals.
Opalovací krém a já jsme spolu začali docela slibně. Rozbalila jsem si ho někdy spolu s tím tonerem a musím uznat, že značce trošku vylepšil reputaci. Trošku. Líbil se mi konzistenci i jak se mazal na pleť. Jako jasně, ono to vypadá, že nechá bílý film a skvrny. Ale nenechá. Jen se musí s krémem trošku pracovat a pořádně rozetřít. Konzistence je spíš tekutější krém, takové jakože pleťové mléko, po namazání nechává pokožku matnou, ten bílý film, co nakonec není, taky dokáže zklidnit nějaké to začervenání a mírně sjednocuje barvu. V pohodě s tím jde i pod makeup, krém se nedrolí, není mastný, makeup na tom dobře drží a všechno v pohodě.

Časem mě ale zaprvé začalo otravovat, že místo 10 sekund roztírání krému jsem to mazala třeba minutu. A stejně jsem si nedala pozor a pak měla třeba bílou skvrnu na obočí. Jako pořád se mi líbilo, jak to rozmazané vypadalo na pleti a cítila se v tom dobře, ale otravovalo mě, kolik energie a času musím rozmazávání a nanášení věnovat. No a pak ještě jedna věc. Krém po rozmazávání nechává na pleti takový poprašek. Není to vidět, není to ani cítit, po nanesení to nepoznám. Pokud nanesu makeup, tak nemám problém. Ale začala jsem v poslední době dost chodit bez makeupu a všimla jsem si, že tento poprašek mi na pleti zůstává celý den. A kdykoliv jsem se dotkla pleti, tak jsem ze sebe něco málo oprášila. Je to bílý, na pleti to není vidět, ale prášilo mi to bíle na oblečení a otravovalo mě to, že když se dotknu obličeje, tak to na sobě cítím. Jako pokud jsem si nanesla makeup a normálně zapudrovala, tak tento zbytek se asi spojil s makeupem a mnohem lépe přilnul k pleti. Ale samotný mi ten opalovací krém na pleti vadil a je to důvod, proč si ho znovu nepořídím.Sérum s niacinamidem u mě začalo naopak docela neutrálně, ale nakonec mě přesvědčilo svými účinky a je to jediná věc, kterou bych si (a vlastně už jsem si) pořídila znova. Ono mě totiž opravdu docela efektivně a během pár týdnů viditelně rozjasnilo a pomohlo s nežádoucí pigmentací pleti. Odstranilo flíčky na pleti a sjednotilo barvu. Účinky nebyly okamžité a zázračné a nebyly vidět přes noc. Vlastně třeba jsem si ani nevšimla, že jsem sérum zapomněla použít, zas tak zázračně to nepůsobí. Ale když jsem ho vynechala na dva týdny, tak se mi po něm začalo opravdu stýskat. Stejně tak, když mi sérum definitivně došlo. Proto jsem si taky pořídila nové. Mám s ním pleť hezčí a rovnoměrnější. A v létě to bylo opravdu vidět. Možná to bylo i tím, že sem vynechala skoro všechny AHA kyseliny, nepoužívala jsem retinoly, vlastně jsem neměla ani žádné pořádné céčko, ničím jsem ani nebělila a nerozjasňovala. A niacinamide byl mou hvězdou v okamžiku, kdy jsem jinou aktivní látku vlastně ani nepoužívala. Proto jsem ho taky koupila znovu, chci vidět, co to umí teď, když jsem si dala pleť dokupy a aktivního jsem zařadila do péče kde co. Úplně čekám velké věci.

Pokud jde o používání, tak je to bílá mléčná tekutina, konzistencí docela tekutá, po nanesení se hned vsakuje a ničím na obličeji neobtěžuje. Normálně jde na to dát makeup ráno i olej večer. Používala jsem ráno i večer.Retinolové sérum jsem nakoupila náhodou, bylo totiž v trials za snad dolar nebo tak nějak, skoro zadarmo, snad k tomu bylo i shipping saver. Na pleti je sérum zase příjemné, má sice oranžovou barvu, ale bez problémů se vsakuje, nebarví a docela příjemně voní. Bohužel je balení dost maličké, takže mi vyšlo na asi tři týdny používání a úplně si netroufnu tipovat účinnost retinolu. Na jednu stranu musím říct, že mi zůstala kvalitou stejná pleť, i když jsem vysadila svoje nejoblíbenější retinolové sérum od The Ordinary a místo něho používala toto. Ovšem na druhou stranu se asi musím přiznat, že po dvou týdnech jsem začala InstaNaturals a Ordinary alternovat... a prostě s Ordinary byla rána hezčí. Přeberte si to jak chcete, já si to přebrala, že to asi znovu nechci.


Kdybychom to měli nějak sesumírovat, tak průřezem sortimentu jsem vyzkoušela 7 produktů. Z toho jeden jsem si koupila znovu. 2 mě vyloženě štvaly (céčko a toner). 3 byly průměrné, ale rozhodně jsou na světě lepší varianty. A jeden (opalovací krém) byl tak nějak fajn a možná bych ho i chtěla znovu, občas si na něj vzpomenu, ale zase mě i trošku štval, takže raději nic. Tak nějak si myslím, že jsem se zkoušením této značky už zcela zasytila a že asi další produkty zkoušet nepotřebuji. A ani vám bych to úplně s čistým svědomím asi nedoporučila. Kromě toho niacinamide, ten stojí za vyzkoušení, alespoň trošku.

0 postřehů:

Okomentovat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...