pondělí 3. prosince 2018

Nejhledanější značka za celý rok The Ordinary a jejich makeupy

* dostala jsem a koupila jsem na theordinary.com (konkrétní odkazy na makeupy v textu)

Tak dejme tomu, že péče od The Ordinary je fajn. Něco mi vyhovuje, něco mě štvalo a něco je naprosto úžasné. A jen tak mimochodem všechny moje The Ordinary články patří k nejčtenějším článkům na blogu za celý rok. A k nejhledanějším klíčovým slovům, alespoň u mě. Jaká je ta péče Ordinary? Mám si koupit Ordinary? No ve čtyřech dílech jsem vyjádřila něco málo nadšení a o něco více skepse: vol. I, vol. II, céčka a retinoly.

Takže péče o pleť za to občas stojí a občas ne. Ale co taková dekorativka od nich? No jak bych to řekla. První makeup jsem dostala a přišel mi dost na nic, vypadal na pleti hnusně, moc mi nedržel a nějak mě to nechytlo... tož tak jsem šla a koupila si i ten druhý, protože prostě proto. Co kdyby ten druhý byl lepší? Co kdyby vlastně i ten první byl skvělý, ale já ty kvality odhalím až potom, co zkusím i ten skvělý druhý? A tak jsem se obětovala a já to dělám pro vás a koupila jsem si i ten druhý. A víte co? Nejspíš pořád stejně špatný.


Nebo takto. Není to úplný průšvih a byly dokonce dny, kdy jsem tu serum verzi ráda používala. Byly i dny, kdy mi coverage verze vyhovovala. Ale nejsou to moje všeobecně oblíbené makeupy, které bych si dávala kdykoliv a kdekoliv a u kterých bych si mohla být jistá, že mě nikdy nezklamou a že tady budou vždy pro mě.

První problém, který mám je to, že prostě hned po nanesení to nevypadá úplně dobře. Jedna verze zdůrazňuje suchá místa a ukazuje šupinky. Druhá verze je až tak jako krémově těžká, přijde mi, že zalézá do pórů a nepřilne úplně 100% k pleti. Druhý problém mám pak s tím, že tyhle makeupy nejsou zrovna mistři ve výdrži. Jako řekla bych, že tak osm hodin dají, ale pak se mastím a nevypadá to úplně pěkně. Přepudrováním se to zlepší, přechodně, mastím se míň, ale bohužel se pak makeup začne postupně rozpadat a mapuje mi. A když přijdu po nějakých 14 hodinách konečně domů, tak to nevypadá pěkně. Což tedy jiné makeupy třeba i pěkně vypadají. Možná ne 100% pěkně, ale ucházejícně pěkně jo. Kdežto Ordinary oba dva vypadají mastně, rozpadle a škaredě. Posouvají se po obličeji a mastí.

Jinak oba makeupy mám v neutrálním odstínu 1.0 N a vyhovují mi, jak odstínově tak podtónově, možná bych to zvládla víc do růžova, ale někde jsem četla, že jejich studené odstíny jsou růžové až moc, tak jsem možná nakonec i ráda za neutrální podtón. Makeupy neoxidují a odstín mi pěkně sedí celý den.Musím říct hned na úvod, že sérum-makeup hybrid jsem si představovala dost jinak. Podle mě by to mělo hydratovat, jakoby přilnout k pleti a vsáknout se, mělo by to být jako voda a působit jako jemný závoj na pleti. Ani bych od toho nečekala moc krytí, ale nevadilo by mi to, protože ten pečující efekt by mi to všechno vynahradil. Jo tak takhle to u Ordinary nevymysleli.

Jejich sérum-makeup je sice tekutý jak voda, ale konzistencí takový ten suchý šustivý silikon (složení najdete na stránkách viz odkaz), k pleti to možná přilne, ale rozhodně nic mimořádného, spíš to tam tak sedí a sedí. Docela hodně to vysušuje, po nanesení to nechutně zvýrazní suchá místa a šupinky, když si nedáte pozor, tak to navíc vleze i do pórů a nevypadá to úplně pěkně. Při nanášení musím dávat pozor, abych všechno rovnoměrně nanesla.

Oproti původnímu předpokladu makeup docela hodně kryje, v první slabé vrstvě bych to označila klidně za silnější střední, jako myslím, že i mírně problematická pleť si klidně vystačí s jednou vrstvou bez korektoru, navíc bych řekla, že mladší a mastnější pleti ten makeup bude možná vyhovovat víc. Tohle bych chtěla docela vyzdvihnout a myslím, že je to největší přednost makeupu, dosáhnete skoro plného krytí ve velmi slabé vrstvě, která na pleti vůbec není cítit, je to lehké jak pírko, jak kdybyste na pleti nic neměli. Já ale úplně nesnáším tu šustivou silikonovou texturu, kterou v podstatě pouze toleruji.

Ráda bych ovšem ještě vyzdvihla SPF 15 a myslím, že příští rok v létě to bude můj makeup na léto. I když ono zase: makeup sice po nanesení matuje a není třeba ho úplně pudrovat, ale během dne to moc dobře mastnotu nedrží a lesknu se. Díky tomu je i výdrž makeupu o dost kratší, než by bylo optimální, a v létě je to ještě míň. Ale má to ochranný faktor a na pleti to není těžké a podle čáry na fotce nahoře vám asi došlo, že už jsem polovinu makeupu spotřebovala letos v létě... a zvykli jsme si na sebe, takže až tak špatné to asi nebylo. Ale znovu bych si ho nekoupila, jsou lepší a dokonce i s vyšším SPF.Oproti sérovému hybridu má tato varianta mnohem klasičtější a krémovější konzistenci, která je mi o dost příjemnější. Taky ten makeup obsahuje o dost méně silikonů, alespoň odhaduji podle složení. Každopádně tento krycí makeup je hezky krémový a pracuje se mi s ním lépe. Snadněji se nanáší, nemusím na něj dávat tolik pozor, protože mi až tak moc nezalézá do pórů. Jen tedy když používám štětec, tak to může nechávat čáry, takže je třeba opravdu nanášet důkladně. Ale dlaněmi je to bez problémů.

I když je toto jakoby krycí verze, tak mi nepřijde, že by to krylo nějak závratně víc než ten sérum hybrid. Krytí bych stále označila za lepší střední, možná s druhou vrstvou dosáhnete skoro plného. Bohužel ta konzistence ale není úplně vhodná na vrstvení, jak je krémová, tak mi to pak začíná na pleti vadit. Výdrž je u coverage verze ještě o kousek nižší než u serum hybridu. Tak nějak mi toto přijde jako docela obyčejný makeup, klasický krémový, co se tak nějak už moc nenosí. Protože dodané pečující účinky to nemá, dlouhotrvající není, extra krycí není, nějak jako nematuje, ani nerozjasňuje, prostě není vůbec ničím výjimečný. Dokonce mi přijde, že stejně jako serum verze to mírně vysušuje. A vůbec bych ani jeden Ordinary makeup nedoporučila pro suchou pleť. Jako spotřebuji to, používám ho jako víkendový makeup, když mám dilema, co si chci namalovat, ale kdybych ho neměla, tak by mi vůbec neubylo. A vám taky ne.


Na závěr pak už jen ukázka odstínů, opravdu jsou u obou makeupů úplně stejné. Rozdíl je pak v konzistenci, to vidíte hned na první fotce, a v krytí, což vidíte na druhé a třetí fotce. Vpravo serum foundation, vlevo coverage foundation.

coverage - serum

coverage - serum

coverage - serum

A ještě něco málo na pleti, neboli jak to tedy kryje. Světelné podmínky byly pokaždé jiné, navíc první fotku (se serum variantou) jsem fotila v klidu a pěkně u okna. Druhou fotku (s coverage) jsem fotila ve spěchu, malovala jsem se hned po umytí, což je vidět, že jsem trošku červená, jak jsem se dřela ručníkem, ani k oknu jsem nedošla... ale zase je na tom vidět, že makeup měl co zakrývat.

Zároveň na fotkách ale můžete vidět, že jsem od makeupu v tu chvíli potřebovala tak akorát nějaké to sjednocení a to bylo vše. Prostě nenáročný makeup. A ono to po nanesení vypadá docela v pohodě... a uvědomuji si, že když se podíváte na fotky, tak asi není úplně jasné, co mi na těchto TO makeupech vadí. Takže mi ty moje výtky budete muset věřit jen na základě textu.

the ordinary serum foundation

the ordinary coverage foundation

1 komentář:

  1. Tohle mě nelákalo, složení nicmoc, to si radši připlatim. Nicméně na fotce to vypadá dost dobře!
    Můj sen je něco jako Gressa nebo Ere Perez Oat milk s spf 30. Vývoj kvalitní přírodní dekorativky postupuje radostně kupředu, tak snad se dočkáme!

    OdpovědětSmazat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...