středa 12. prosince 2018

Nejlepší platýnkové masky Balea aneb poklad v drogérii

*koupila jsem si úplně všechny úplně sama v dm

Jedno se ale musí těm Balea maskám nechat, mají pro mě jeden z nejlepších střihů a pasují mi dost často bez problémů. A ještě jedno by se mělo k maskám přidat, jsou docela suché. Jako oproti těm nejlevnějším z eBay bych odhadem řekla, že tady bude tak o třetinu méně séra než je průměrně obvyklé. 

Jinak se mi ale sortiment Balea docela líbí. Je to dostupné v drogérii, je to levné, některé jsou tedy dražší, ale jako základní hydratační masku si tam člověk vybere. Jo no, jak už to tak bývá, některé jsou horší než jiné. Ale jsou tam celkem dvě masky, které si kupuji opakovaně a i v budoucnu kupovat budu.

Pro lepší orientaci jsem vám ty dvě dobré a nejlepší Balea masky dala hned na začátek, to abyste tou recenzí kdyžtak nemuseli listovat až na konec.
Pleťová maska s uhlím - ta černá

Maska je určená pro problematickou pleť, s pupínky a černými tečkami. Obsahuje proto nejen tradiční složky, tedy vodu a glycerin, ale hlavně kyselinu salicylovou. Ta je na docela vysokém místě ve složení a řekla bych, že opravdu je jí tam dost, protože maska má právě takové účinky, jaké slibuje na obalu a jaké slibuje samotná kyselina salicylová. Trošku mě až mrzí, že je to jen jakoby jednorázová záležitost, protože to sérum, kterým je nasáknutá maska, je opravdu fajn a účinné na problematickou pleť s pupínky. Tohle by si zasloužilo pravidelné používání. Což je možné, že Balea má něco takového v nabídce, mám pocit, že v této černé řadě je nejen maska, ale ještě další maska, mycí gel a možná i sérum.

Ale chápu, jak to mysleli, že jako extra péče pro problematickou pleť, která se může často bát použití sheet mask, alespoň já se stále bojím, že se po nějakém to platýnku osypu. Tady ale ne a maska je opravdu velmi účinná proti různým nedokonalostem. Působí proti pupínkům, dokonce mi přijde, že zabraňuje jejich vzniku a že působí i na černé tečky. Na druhou stranu nějaké ty hydratační a regenerační účinky, rozjasnění a obnovení pleti, tak to mi účinky přišly spíš základní a víceméně podprůměrné. Problematické pleti bych tuto masku ale určitě doporučila, minimálně za vyzkoušení to prostě stojí.

Každopádně tohle je maska, kterou si kupuji do zásoby a používám alespoň jednou měsíčně, v rámci boje proti pms.Beauty Therapy - ta dvoudílná fóliová

Tato maska je hádám asi vyšší řada od Balea, což se snaží naznačit větším balením a vůbec celým seskládáním masky. V balení najdete dva kusy masky, jedna patří na nos, oči a čelo, druhá spodní část pokryje bradu, tváře a pusu. Maska je navíc také dvoubarevná, z jedné strany černá, z druhé stříbrná. Černou stranu přiložíte na pleť, maska je neprůhledná, takže vidět zůstane jen ta staniolová část. Díky tomu staniolu je toto jedna z mála masek, u kterých vidím opravdu výhody toho, že je maska sheet. To staniolové platýnko během působení lehce prohřívá pleť a věřím tomu, že opravdu přispívá k lepšímu vstřebávání a působení masky.

Tekutina masky je jemně mléčná, není to úplně průhledný glycerin, ale spíš jak napěněná šlehačka zahuštěná glycerinem. Je to trošku lepkavé, ale to se po chvilce ztratí. Po nanesení je to zvláštní pocit, protože po chvilce vrchní folie zvenku uschne, takže máte pocit, že maska už je suchá a je na čase ji sundat. Ovšem na straně pleti je to pořád napuštěné, když masku odhrnete, tak pleť je mokrá, navíc teplá, mléčná tekutina už nelepí, je to zvláštní pocit, ale opravdu to dává zdání, že maska má maximální účinnost a že se právě za stříbrným povrchem masky dějí nečekané zázraky.

A ty se opravdu dějí. Za krátkou chvíli napne a jemně rozjasní pleť, hydratuje a vyživuje. Co mě ale dostalo, byly ty dlouhodobé účinky, které byly dost viditelné. Jasnější a regenerovanější pleť byla ráno opravdu příjemným překvapením a rozhodně plánuji si tuto masku pořizovat znovu a znovu. Což je co říct, protože tohle už je na Baleu dost vyšší cenová kategorie, myslím, že jedna maska vyjde na 59 korun. I tak ji mám doma stále v zásobě. Pro jistotu, kdyby bylo třeba.Aqua - ta modrá s řasami

Musím říct, že od toho jsem moc nečekala. Je to snad nejlevnější varianta, i ten obal působí prostě lacině. V samotné masce je opravdu dost málo tekutiny, maska je hodně brzy suchá a tak vůbec. Takže jsem od toho nic nečekala už při nákupu a postupem času jsem od toho čekala ještě méně.

A nebyla jsem zklamaná. Ta maska totiž fakt nic nedělá, takže nic nečekat byla nejlepší možná příprava na to, že to nic nedělá. Jako na jednu stranu musím uznat, že krátkodobě to nebylo až tak špatné, efekt sice skoro nula, jen něco málo hydratace, ale konzistenci to má docela příjemnou, na pleti mi to nevadilo, nelepilo to, vlastně mi to bylo skoro příjemné. Ale celkové účinky, jak okamžité, tak třeba i druhý den ráno, bych shrnula jako prostě nic.Aqua - ta modrá s řasami (druhá)

Trošku mě to ale mate, že v drogérii mají dvě tyhle masky a vodou a každá má jiný obal. Tak nějak bych řekla, že ten obal s holkou je starší verze. Ale kdo ví. Každopádně složení není úplně stejné a po vyzkoušení mi přišlo, že i konzistence je jiná. Přičemž ta lepší ze dvou mi přišla verze s holkou na obalu.

Jako výsledky byly u obou stejné, prostě to nic nedělalo, maximálně to trošku zhydratovalo. Ale ta tekutina mi přišla lepší u této verze, pleť mi připadala jak v pokojíčku, tekutina byla podle mě tekutější, průhlednější, nebyla moc krémová, spíš gelová, ale na pleti mi byla opravdu příjemná a po sundání masky jsem se furt otlapkávala, jak mi to přišlo fajn. Navíc tato verze byla i víc nasáklá a o dost déle mi vydržela na obličeji.

Každopádně tak nějak kolem a kolem Aqua variantu platýnkové masky od Balea bych nedoporučila ani jednu. Ovšem pokud byste si už vybrat museli, protože proto, tak sáhněte po té s holkou na obalu. Pokud to byla tedy stará verze a už jsou v drogérkách jen ty další verze, tak ty snad raději nekupujte, jsou to vyhozené peníze.Vital - ta růžová s arganovým

Co tak chápu, tak růžová řada by asi nejspíš měla být určená pro starší pleť. Suchou, s vráskami, náročnou. Čemuž odpovídá nejen použití arganového oleje, ale také konzistence masky. Není gelová, chladivá a super hydratační. Tohle je spíš kremově smetanové, hebké, jak hodně hustý mléčný krém. Není to takový ten tradiční průhledný gel s hyaluronem a glycerinem.

Ty efekty tomu ale úplně neodpovídají. Maska mi přišla až urážlivě jednoduchá a průměrná. Krátkodobě mírně vyhladila pleť, hydratovala a opravdu jen lehce napnula. Po uschnutí a sundání bohužel trošku lepila. Docela dost lepila, jsem to chtěla nechat vstřebat a ani po deseti minutách lepení nepřestalo, tak jsem to rychle přemázla olejem. Přitom by ale člověk u téhle skoro až krémové konzistence lepení úplně nečekal.

Pro mě to bylo opět dost zklamání a nevím, co s tímto inžiníři u Balea zamýšleli, ale moc to nevyšlo.Beauty effect - ta s hyaluronem

Jako možná jsem už začala být otupělá a přestala jsem věřit všem možným i nemožným slibovaným účinkům. Takže jsem úplně nečekala, že tato maska bude zázrak (není), ale zároveň jsem byla docela příjemně překvapena tím, jak moc příjemná ta maska je (opravdu je). Nevím, jestli je to tím pantenolem, asi jo, nic jiného zázračného ve složení nevidím, každopádně ta maska byla jak pohlazení na unavené pleti. Ona nějak extra nevypínala, nerozjasňovala, neregenerovala, nebo cokoliv, ale velmi hezky hydratovala a uklidňovala. 

Efekt se mi líbil, hlavně ten okamžitý, ten na druhý den byl spíš slabší až žádný. Ale na hydrataci a nějakou tu extra péči bych masku pro příležitostné použití doporučila. Hlavně proto, že je to jedna z nejlevnějších Balea masek a rozhodně mi dala lepší výkony než všechny možné otestované drahé i levné masky.Kaolin - ta čisticí s hlínou

Tohle je snad vtip ne? To který génius vymyslel, že se vezme jílová maska, naplácá se na platýnko, na to se šupne ještě fólie a celý se to prodá jako bezva vynález. Po rozbalení jsem vůbec jako nechápala, co se tam vlastně děje a jak to mám používat. sundala jsem tedy fólii, další fólii, vzala to zelené platýnko a nasadila. Jako na všech těch fóliích se ztratila zhruba tak polovina obsahu, který by měl docela určitě o dost lepší využití na pleti než v koši. Ale tak co už, třeba to bude zázrak.

Maska se od ostatních platýnek navíc liší tím, že se musí z pleti umýt. Což mi dost komplikovalo použití, protože sheet masku jinak používám skoro jako poslední při večerním mazání. Tohle jsem musela použít první, no a nevím, prostě jílová maska, ale zakrytá hadrem, takže neusychá. Což si ale myslím, že ta hmota na platýnku by možná udělala víc užitku, kdyby třeba zaschla a byla by obyčejná jílovka.

Tohle mi přišlo, že to nic nedělá, jen to otravuje při aplikaci, otravuje to při používání, otravuje to, když se to musí umýt. A fakt vám na pleti zůstanou zelené kousky masky. Obyčejné jílové. A je asi fajn, že to nevysušuje, ale že by to nějak extrémně pomáhalo na pupínky a tak... a to jsem schválně masku použila během pms. No a neohromila mě.
V neposlední řadě mají u Balea i spoustu limitovaných edicí platýnkových masek. Si to vždycky koupím, je na tom napsané limited, takže moji pozornost to má. Většinou to ani nestojí moc. Což je dobře, protože s účinky jsou na tom limitovaná platýnka průměrně. Snad všechny limitky, jedna vedle druhé, uměly jen tak nějak hydratovat a to je vše.

Každopádně pokud jde o Balea platýnkové masky, tak staniolovou a černou si kupuji opakovaně. A používám je dle potřeby. A kupovat i používat je hodlám i nadále. Další Balea masky asi nepotřebuji, ale nějakou tu limitku si vždycky koupím. Vyčítat si to nebudu, sice to jen hydratuje, ale tak na zázrak už stejně nečekám.

4 komentáře:

 1. koukám, že máme stejný oblíbence :) Tu hyaluronovou jsem ani nezkoušela, protože tam je alkohol jako druhá složka.

  OdpovědětVymazat
 2. Děkuji za recenzi, neměla sem odvahu tyto drogerkové zkoušet.

  Zvažovala si takovou tu silikonovou sheet masku, která se dává navrh? Já ji používám a je fajn, že drží masku pod sebou na místě a zabraňuje jejímu vysušení, jedinou nevýhodu vidím v tom, že po delší době už mi začíná vadit jak tahá uši.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. abych řekla pravdu, tak mi tyhle silikonové nejsou sympatické. ani nevím proč. asi je to tím, že mi to přijde jako ještě další krok navíc a úplně nelogicky mi přijde, že se v tom pleť dusí, což je ale to, co se od toho chce... no doma jednu mám, tak ji najdu a přinutím se ji používat.

   Vymazat
 3. Prvni dve jsou me favoritky, chodim si pro ne pravidelne 🙂

  OdpovědětVymazat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...