čtvrtek 6. prosince 2018

Nejlepší sheet mask za celý rok

* koupené na eBay (prodejce)

Původně tohle bylo míněno jako pokus. Aneb co se stane, když budu používat jednu a tu samou platýnkovou masku každý den a jak mi to změní pleť. Jakože jsou ta platýnka vůbec k něčemu, nebo je to jenom placebo. A tak jsem si koupila velký pack masek na eBay, chvilku si to doma rozmýšlela a nakonec jsem si řekla, že jdu na to, abych to mohla sepsat.

Jenomže jsem nepočítala s jednou věcí. Tahleta maska je totiž boží. Je to moje první japonská a každopádně ne poslední. Vlastně už teď si vybírám na eBay, kterou koupím příště. Takže je tu otázka. Opravdu je ta maska tak boží sama o sobě, což je. Nebo je to mega boží, protože jsem to opravdu používala poctivě jedenáct dní v kuse? No nic, mám doma ještě jeden desetipack platýnkových masek (jiných), takže pokus si asi zopakuji, ale zatím si můžeme povědět, jak moc je tato maska boží.

Nejdřív negativa. Tohle je jeden z nejhorších tvarů masek, co jsem kdy měla. Otvor na oči je moc malý, úplně mi nepasoval a maska mi nepřiléhala pod očima. Navíc celé platýnko je malé, takže mi nedosáhlo na okraje obličeje, jako třeba na bradu a čelisti. Oproti tomu na čele mi trošku přebývalo, takže jsem si maskovala kořínky vlasů nad čelem. Jo a nos se mi tam taky moc nevešel, ale mám takový větší nos a tento problém mám dost často, zhruba tak u 80 % - 90 % masek. Ty mi pak nedoléhají na tvářích u nosu. Tak i tady jsem tento problém měla a nebylo to vůbec překvapivé.

Teď ale ta pozitiva. Během deseti dnů používání mi maska dala neskutečně pleť do kupy. Sjednotila pleť, vymazala pigmentové skvrny, omezila černé tečky, zregenerovala a zahojila vše, co bylo třeba, odstranila suché šupinky... prostě vzpomeňte si na problém, tahle maska ho nejspíš vyřešila. Ono to bylo vidět už od prvního použití, prostě po sundání byla pleť hezčí. A ještě o kousek hezčí byla druhý den ráno. Jako já mám dny, kdy toho moc nenaspím, třeba jen čtyři hodiny. Ale s touto maskou jsem byla krásná i o půl páté ráno a i když jsem šla spát ve dvanáct. A každý den ty účinky byly ještě o kousek lepší, až prostě asi desátý den jsem měla jen hezkou pleť. Rozdíl je možné zpozorovat u článku TO makepů, červený skvrnitý obličej před používáním, krásný sjednocený po asi čtyřech dnech používání. A jo, rozdíl udělaly i jiné faktory, ale prostě ta maska tomu dost pomohla.

Přišly tedy dva krizové momenty. První byl asi čtvrtý nebo pátý den. Přišla mi ta maska až moc. Lepila mi po sundání z obličeje a taky mi přišlo, že se mi ráno objevily černé tečky. Navíc je nutno říct, že ty masky jsou hodně napuštěné, takže mi většinou při maskování tekutina tekla po krku dolů do výstřihu a ještě dál. A nebylo to na obličeji úplně příjemné, a čím víc uprostřed balení jsem masky brala, tím byly plnější. Ten pátý den jsem tedy přebytečnou tekutinu vymačkala a udělala jsem si bonusovou jedenáctou masku. Další dny už pak bylo maskování o dost příjemnější a účinky byly stále stejně dobré.

Druhý krizový moment přišel asi devátý den, kdy jsem si ráno opět našla černé tečky na bradě. Navíc jsem byla už docela unavená z toho každodenního platýnkování a ty poslední dvě masky jsem odnosila víceméně z povinnosti. Teď ale uběhly čtyři dny od konce pokusu a mně se po té masce neskutečně stýská. Tak nějak mi navíc došlo, že černé tečky prostě mám a prostě se mi dělají. Každý den a vlastně každé ráno nebo večer nějakou novou najdu. Pokud jsem během jedenácti dnů maskování našla černé tečky jen každý pátý den, tak je to vlastně neskutečný úspěch. Ta maska opravdu dělá tak krásnou porcelánovou pleť, že tomu ani sama nevěřím, ale bylo to tak.

Jinak na eBay to normálně najdete jako Keana Rice Mask, nebo jako japanese sheet mask. Myslím, že jsem platila za jedno balení asi 350 korun, to vychází zhruba 30 korun na jednu masku, a asi to jde sehnat i levněji, jen je třeba hledat. Pošta trvala tak standardně dva tři týdny. V jednom pytlíku je schovaných deset platýnek, pokupě dohromady, tekutiny je opravdu hodně. Já si příště určitě masky nejdřív vymačkám, abych si je nedávala na pleť tak plné jak tentokrát, bylo mi to skoro až nepříjemné. Balení má normálně zipové zavírání a jde úplně vzduchotěsně zavřít, masky jsem skladovala v ledničce. 

Pro mě tohle byla asi nejlepší platýnková maska, co jsem kdy zkusila, a rozhodně stála za každý jeden dolar. Musím si rychle koupit nové balení, abych si ověřila, že to nebyla jen náhoda.


4 komentáře:

 1. Tákže - objednávala jsem na ebay 5.12. a musím pochválit jak japonskou, tak českou poštu (divný, já vím), protože jsem masky měla narvaný ve schránce už v pátek 14.12. a to za příznivou cenu 287,-. No a o víkendu jsem hned najela na maskování každý den. A zatím za 2 dny používání musím potvrdit výše popsaný. Pleť je hydratovaná a snaží se sjednotit (u mojí brady jí to bude ještě tak 3 dny trvat), ale snaha je vidět a to se cení. Jinak myslím, že celých 10 dní v kuse asi nedám, ale nějak si to rozložím, třeba 3 + 1 den volno.
  Jako popravdě z balení, kdy je všech 10 masek v jednom pytlíku jsem taková rozpačitá. Asi mám radši když je to balený jako kusovka :) A co se tvaru týče, tak jsem ani nebyla překvapená, že si to musím nastříhat, to dělám u 99% masek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. to je super. doufám, že to bude jen lepší a lepší. si myslím, že by možná stačilo maskovat i jen každý druhý den... musím si objednat a vyzkoušet. jinak mi naopak to balení vyhovuje, je z toho míň odpadů a ani mi to nepřišlo málo hygienické nebo něco. masky jsem si vyndávala pinzetou.

   Vymazat
  2. No já to vyndavám normálně rukou. Ale právě nemám ráda rozdělaný balení (platí obecně u všeho), protože se bojím, že si to blbě zavřu a ono mi to vyschne/vyleje/zkazí se to a tak. Navíc většinou plátýnkuju jenom 1-2x týdně, takže musím najet na kúru jinak bych to měla otevřený věčnost.

   Vymazat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...