pondělí 10. prosince 2018

Největší dekorativní zklamání, které mě ještě bolí: Maybelline Superstay Matte Ink

* koupila jsem si sama v české a rakouské drogérii

Tuhle rtěnku jsem strašně strašně moc moc chtěla po tom, co jedna moje oblíbená blogerka udělala recenzi, kde napsala, že odstín voyager je ten nejlepší odstín vampy červené, co kdy zkusila. A že výdrž je fenomenální a že je to prostě boží. Takže jsem chvíli spekulovala, kde to koupím, až jsem se dočetla, že tyhle rtěnky budou i u nás i vydala se děvenka do drogérie. No a vydala se do drogérie i podruhé, potřetí, popáté, až myslím, že na posedmé přinesla domů dva kousky. Ten super sexy voyager a pak nějaký neutrální světle růžový.


Na první vyzkoušení mě ty rtěnky docela dostaly. Hlavně výdrž je opravdu mnoho hodinová, vydrží jídlo, pití, vydrží to všechno. Nějaké lepivosti jsem si úplně nevšimla, nebo tedy alespoň mě to moc neotravovalo, až po všech těch všemožných (českých) hejtech jsem se na to zaměřila a fakt to lepí. Po nanesení to lepí docela hodně, u mě to ale tak zhruba během první až druhé hodiny nošení zmizí a nelepí to. Což vzhledem k tomu, že po dvou hodinách nošení je rtěnka víceméně stále na začátku své denní existence... si myslím, že dvě hodiny lepení přežiju.

Výdrž je opravdu fenomenální, navíc mi ani nepřijde, že by rtěnka nějak vysušovala, stahovala a není mi na rtech nějak výrazně nepříjemná. Líbí se mi, že se rtěnka nerozpíjí a opravdu drží nejen na rtech, ale drží dlouho a velmi pěkně i tvar. Rtěnka má takovou tu chemickou umělou parfemaci s vanilkou... ale tak dejme tomu, zas mi to nějak nevadí a při nanášení to přežiju. Nejlepší je rozhodně výdrž, která fakt dá celý den. A co je nejlepší, drží nejen barva, ale drží i tvar rtů, v poslední době jsem asi zestárla či co a tekuté rtěnky se mi postupně během dne rozpíjejí do stran. To Maybellinka ne, ta drží tam, kde má.

Takže vlastně ideální rtěnka. Koupím všechny odstíny a mám vystaráno. Tak bohužel ani ne. Mám totiž jeden problém, který nedokážu vyřešit a dělá se mi to prostě pokaždé. Rtěnka mi totiž drží sice celý den, ale vnitřek rtů se mi vytrácí o dost rychleji, než bych si přála. Ono totiž se to má tak. Nemůžu dávat rty moc k sobě, protože když o sebe přetřu rty, tak se rtěnka mírně odrolí. To se ale dá řešit, prostě nedělám takové to, jak stisknete rty a tak. Jenomže uprostřed rtů se prostě rtydotýkají vždycky, když zavřu pusu. A nemám v úmyslu chodit celý den s pusou dokořán. Takže zhruba už po dvou hodinách nošení mi je vidět uprostřed rtů kroužek a ten se postupně zvětšuje a zvětšuje. Co je horší, tak to prostě nejde doplnit, každé další doplnění se ztrácí rychleji a prostě pusa namalovaná, ale uprostřed je třeba 3 milimetry pruh. U té světlé růžové je to asi v pohodě a dá se, ale moje další dva odstíny mi uprostřed nedrží a nedrží. Tak mě to štve, že prostě si myslím, jednoho dne tyhle rtěnky vezmu a skončí v koši.


50 voyager - 10 dreamer - 95 visionary

Jinak vlastním tyto odstíny (zatím, dokud nebudu vlastnit 0 odstínů):

10 Dreamer je něžná nenápadná růžová. Takový ten každodenní odstín pro normální den v kanceláři. Růžová to není moc růžová, jako studeně barbínovsky růžová, spíš je to teplejší růžová do broskvova, díky tomu je opravdu vhodná pro každého. Navíc jak je to světlý odstín, tak mi ani skoro nevadí ztrácení z prostředku rtů a v podstatě se dá rtěnka bez problémů nosit celý den. Jen to tedy není úplně moje barva, protože když už rtěnka, tak chci něco výraznějšího.

50 Voyager je ona údajná vampy červená. Bohužel na mně vypadá spíš hnědě, ona to je taková ta hnědo červená, hodně tmavá a hodně výrazná. Na mně se mi opravdu líbí, i když musím se přiznat, že jsem to čekala o dost víc červenější a vínovější. Tohle je vínová opravdu s velkou dávkou hnědé. Ale nosila bych ji ráda a asi i o dost častěji, jen kdyby mi prostě držela na celé puse.

95 Visionary je podle mě novější kolekce z letošního asi jara léta nebo tak nějak. Vím, že jsem na netu prohlížela celou tuhle kolekci a měla jsem tam dva favority. U nás jsem to v té době neviděla, takže jsem nakonec oba favority zapomněla... a ve Vídni, když jsem probíhala drogérií, jsem prostě popadla ten nejdivnější odstín, co jsem tam zahlídla. Tohle je fakt divný odstín, taková tělová s velkou dávkou teplé tmavé fialové a navíc s kapkou černé. A nebo je to taková spíš šedivá s podtónem tmavé fialové s malinkou nude. Prostě divná a moje barva. A opět se mi ztrácí z prostředka rtů, takže nevím... moc bych to chtěla nosit, vypadám v tom jak správně nedostupná bitch, ale když mi na půlce huby bitchy rtěnka chybí, tak to není moc bitchy. Takže asi raději nic.

50 voyager - 10 dreamer - 95 visionary

4 komentáře:

 1. jsem ráda, že jsem nepodlehla... několikrát jsem kolem nich prošla, pak se vrátila, zjistila, že žádný odstín nepotřebuju a tak pořád dokola... pak někdo napsal, že stojí za prdku, takže nezájem... pak jsem na Insta viděla tvou fotku Visionary na rtech a velký zájem... teď teda nevím, co s tím...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. no nevím, jak ti poradit. ty dva tmavší odstíny jsou totiž barevně hodně boží. asi koupit a vyzkoušet. mi stejně přijde, že ta kolečka uvnitř rtů se nikomu jinému nedělají. jen mně. a kvůli tomu používám prostě jiné tekuté. ale těchto je fakt škoda.

   Vymazat
  2. Tak já mám Dreamera a to kolečko uprostřed rtů se mi dělá taky. A zrovna na mých rtech to je docela vidět, takže ji už nenosím a asi ani nosit nebudu.

   Vymazat
  3. jako na jednu stranu jsem ráda, že teda nejsem sama, komu se to dělá. na druhou stranu to kolečko je fakt strašně otravné.

   Vymazat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...