sobota 1. prosince 2018

V čem se změnila tento rok moje péče o pleť?

Než to tady odstartujeme, tak si jen zrekapitulujeme, co jsem převratného letos vyzkoušela a co mi zůstalo z předchozích let. Kdybych to měla shrnout, tak v péči o pleť se neobejdu bez:
To je tak zhruba základní kámen mé péče o pleť, už několik let stabilně to dělám a má to velmi dobré výsledky. Tento rok jsem ale došla k několika menším úpravám, které si shrneme... a blíže se o nich možná ještě dočtete v dalších dnech.


(1) To low pH čištění... možná na tom něco je.

Když jsem začala low pH asi před dvěma lety opravdu důsledně dodržovat, tak jsem si od toho moc neslibovala. Navíc jsem úplně neviděla hned výsledky. A neviděla jsem je minimálně dalšího půl roku, možná i déle. Až letos mi to začalo naprosto vyhovovat. Postupně, krok po kroku, jsem si vlastně uvědomovala, že už mě neláká ta maximálně čistá a vrzající pleť. A že chci vlastně umýt pleť šetrně a bez zbytečného vysušování a narušení. A tak si dávám na pH pozor a raději sahám po produktech alespoň s pH neutrálním.

(2) Konečně jsem pochopila niacinamide.

Nevím, jestli si to pamatujete, ale loni jsem měla docela špatnou zkušenost hned se dvěma čistě niacinamidovými séry, nedělalo mi to dobře ani v krému, ani v toniku a tak nějak jsem ten niacinamid prostě nedávala. Jsem se z něho vždycky osypala, ucpaly se mi póry a celý niacinamide mi zadělal spíš na hromadu problémů než, že by přinesl něco pozitivního. Letos jsem ale asi konečně narazila na to pravé a konečně jsem to viděla. Niacinamide opravdu rozjasňuje, odstraňuje pigmentové skrvny, rozjasňuje. A to všechno tak nějak nenápadně, ale spolehlivě. O tom pravém niacinamide séru si ještě povíme.


(3) BHA je nejlepší samostatně.

Salicylovou jsem mívala vždycky ráda. Používala jsem ji už od svých nácti, v čisticích gelech, v sérech, v krému, v takových těch lokálních přípravcích. A jako bylo to fajn. Ale tu pravou sílu mi salicylová ukázala až s Bravura peelingy. A ani to nebylo ještě to ono. Letos, nebo ono to bylo už loni na konci roku, mi totiž Cosrx ukázala, co umí samotné BHA v toniku. Doteď jsem používala, když už salicylová tonika, tak buďto ve spojení s alkoholem, takový ti klasičtí akné vyžírači, nebo ve spojení s AHA jako základní kyselinové tonikum. Teprve ale samostatné BHA tonikum mi ukázalo možnosti a svoji sílu. Opravdu to působí proti černým tečkám i proti pupínkům, navíc BHA tonikum můžu klidně navrstvit dál s AHA. A velkou výhodou BHA je fakt, že nezpůsobuje na sluníčku pigmentové skvrny, takže jsem ho mohla normálně používat i celé léto. I o BHA od Cosrx si něco málo sepíšeme tento měsíc. 

(4) Sheet masky nejsou masky, ale součást pravidelné péče o pleť.

#sheetmaskšílenství jsem propadla letos. A jako mě to pořád neláká jako maska. Ale jako regulérní součást péče o pleť je to prostě boží. Dokonce mi přijde, že nemám nějak potřebu ani samostatné kyseliny hyaluronové v toniku nebo séru, protože když chci hydrataci, tak si prostě večer dám platýnkovou masku. Propadla jsem tomu naplno a chci zkusit všechna platýnka, co u nich budu mít pocit, že cenově stojí za to. Nojo, ještě stále jsem tomu nepropadla tolik, abych zaplatila třeba dva tisíce za pět masek. To ne, to nedám.


(5) Čím lehčí má produkt konzistenci, tím více mně vyhovuje.

Letos jsem navíc dospěla k závratnému rozhodnutí, že všechnu svoji aktivní péči o pleť chci v toneru. Nebo tak něco. Proč? Protože tonery na sebe navrstvíte, maximálně si dáte pozor na pH, takže mezi vrstvami si dáte pauzu. Nikde se nic nedrolí, jedna vrství nebrání té druhé, každý jeden toner má tekutou konzistenci, hned se vsakuje, nic ničemu nevadí. Navíc tyhle lehčí konzistence se lépe vsakují a jsou efektivnější. Pak už to stačí jen přemáznout jakýmkoliv krémem, na kterém vlastně ani tak nezáleží, protože všechny efektivní látky jsou už dávno v pleti díky tonerům.

(6) Opalovací krém není jenom opalovací krém.

Pár let života, toho dospělého, mi trvalo, než jsem došla k rozhodnutí, že opalovací krém potřebuji vždy všude a bez podmínek, i když zrovna slunce nesvítí. Letos jsem ale krom tohoto základního poznání došla k osvícení, že nechci od opalovacího krému jen ochranu, chci od něj víc až nejvíc. Aby třeba ještě extra hydratoval, aby mi regeneroval pleť, aby rozjasňoval... prostě cokoliv.


A k jakému osvícení jste došli v tomto roce vy? Něco, co musím bezpodmínečně vyzkoušet? Nejlépe ještě včera?

3 komentáře:

 1. Vyborne zhrnutie skusenosti. Ak sa rozpises viac (minimalne o tom niacinamide...tiez nevidim zatial jeho superhyper ucinky a neviem, cim to je), tak nech ti to panbu oplati na darcekoch! ; ))

  OdpovědětVymazat
 2. Co se týče plátýnkových masek, doporučuju koupit na ebay Saborino. Je to pěknej balík masek za rozumnou cenu a ne nadarmo je to jedna z japonských jedniček v oblíbenosti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. zrovna jsem jeden desetipack japonských masek spotřebovala, keana rice mask, a bylo to super. takže díky za tip, protože to vypadá, že japonské sheet jsou super, a já si to potřebuji ověřit.

   Vymazat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...