neděle 2. prosince 2018

Zklamání roku aneb k čemu jsou vlastně ta probiotika?

* krém jsem dostala v boxu od naturisimo

Značka Aurelia Probiotics Skincare je lákavá. Hezky vypadá, marketing zvládá, balení jsou luxusní a ta pověst... ta pověst je předchází. Jak je to boží a skvělé. Ceny tomu taky odpovídají. A celé je to schované za vědecké zdůvodnění, jak probiotika skvěle pomáhají nejen vevnitř, ale i zvenku na pleti.

Probiotika by měla především posilovat vrchní obrannou vrstvu pleti. Tím, že se přidávají do pleti bakterie, se pokožka posiluje a lépe se dokáže bránit proti vnějším vlivům. Lepší přirozená obrana pleti dokáže zamezit nejen přirozenému stárnutí a vráskám, ale pomáhá také hydratovat a dostatečnou hydrataci v pleti i udržet. Navíc díky posilněné obraně se pleť dokáže lépe bránit i vzniku akné a černým tečkám. Tolik tak nějak teorie, no nezní to boží?

No a než začneme, tak bych jen chtěla poznamenat, že na první pohled se mi Aurelia fakt líbí. Líbí se mi celá grafika značky, balení do tmavého skla, opravdu to má neskutečně luxusní balení a ten pocit při používání... škoda, že účinky to úplně nedosahuje své pověsti.V praxi ale bohužel mi to nějak asi nevychází, nebo nevím. Kromě Aurelia jsem vyzkoušela i probiotickou platýnkovou masku jakési korejské značky, ta ve mně taky nezanechala moc dojmů. Od Aurelia jsem pak vyzkoušela:

Odličovací krém. Pro mě byl tohle skoro až průser. Malé balení odličovacího krému jsem měla už dvakrát, vždycky jsem ho někde dostala... a prostě ne. Hlavně konzistence mi vadila. On je to totiž opravdu krém, který se skoro až vsakuje do pleti. No a jak a kolik toho asi tak odlíčí, když se to vsákne. Přijde mi, že si s tím až nedostatečně promasíruji pleť, nemá to mastnou a olejovou konzistenci jako třeba odličovací balzámy. Sundávala jsem normálně hadříkem. A jako jo, výsledkem je docela odlíčená a spokojená pleť, ale tak nějak to nebylo nic speciálního. Kdyby byla cena poloviční, tak dejme tomu, ale za tyhle prémiové ceny bych čekala víc.

Noční krém. Zrovna ho mám jako noční krém a naštěstí jsem už skoro na konci malého balení, mě to asi dost zklamalo. On totiž konzistencí je to opravdu hutný a mastný krém. Bohužel není mastný jako třeba balzámy a oleje, ale spíš tak zvláštně, skoro to na mě působí jak mix glycerinu, másla a třeba i vazelíny. Mastný a hutný mi navíc přijde až po chvíli, kdy se na pleti usadí a prostě tam sedí a nevsakuje se. Jako účinky... dejme tomu. Krém mě naštěstí neucpává, i když asi týden jsem ho z toho podezírala. Asi docela dobře funguje jako bariérový krém na noc. Ale vadí mi, že část krému nejspíš otřu do polštáře, protože se mi nevsakuje. Přijde mi, že stejnou službu mi udělá i jiný (a levnější) krém. A ty ranní zázraky se úplně podle mě díky tomuto krému nekonají.Probioticky koncentrované sérum jsem vyzkoušela jenom ze vzorku. Takže možná budu neobjektivní a možná by to potřebovalo víc času než nějaký ten týden, nebo jak dlouho mi to vydrželo. Ale stejně. Já prostě neviděla ani minimální rozdíl, probiotika nebiotika pleť jsem měla pořád stejnou.

Tak možná jsem od toho čekala nějak moc, nebo jsem tomu opravdu měla dát jen víc času... ale Aurelia mě nijak neohromila. Když to zároveň porovnáme s cenou za tuhletu kosmetiku, tak já vám tedy nevím, ale asi raději peníze příště utratím jinde.

3 komentáře:

 1. Já znám probiotika jen v souvislosti s průjmem :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. tohle funguje vlastně stejně. posiluje přirozenou mikroflóru tam i tam.

   Vymazat
 2. Krem odlicovaci bych zhodnotila stejne, zadnej mirakl se nekonal. Serum jsem mela rada, pleti svedcilo, prevratne zmeny jsem nezaznamenala, kdyby nestalo tolik, klidne ho beru znovu, takhle pokojne zkousim dalsi a dalsi...

  OdpovědětVymazat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...