pondělí 4. března 2019

Vichy Idéalia Peeling - Night Peeling Care

* koupené na escentual

Na úvod bych chtěla poznamenat, že jsem poměrně pokročilý AHA/BHA uživatel, takže nějaký ten čajíček si na mě většinou nepřijde. A tento Vichy je čajíček jeden z nejslabších. I tak ale ho mám opravdu hodně ráda. Pročpak asi?

Už při nákupu tam vznikl jeden problém. A to ten, že nikde není uvedeno, kolik % AHA v peelingu je. I tak jsem to důvěřivě koupila. A je nutno někoho pochválit, že se to od té dob polepšilo (já peeling kupovala asi před rokem a půl), protože dneska už na escentual mají uvedeno, že 4 %. Ale jak jsem si teď trošku použila google, tak vůbec nechápu, odkud tato informace pochází, protože stránky Vichy nic o procentech neříkají. A na mojí krabičce taky o procentech nic není. Přičemž procenta jsou u kyselin opravdu dost důležitou informací. Navíc kyselina tam je prý glykolová, já glykovou ne moc ráda, takže zpětně úplně nechápu, jaké myšlenkové pochody jsem měla, že jsem si to koupila. Asi mě zlákala pěkná lahvička. A ta lahvička fakt pěkná je, to jo.Další zklamání pak přišlo, když mi to přišlo domů. A chvilku jsem to používala, přišlo mi to takové slabší oproti jiným AHA, tak jsem si zkusila pH... a fakt, že jo, pH někde nad šesti. Což je v podstatě u kyselin dost průser, protože to vlastně znamená, že to absolutně vůbec nekyselinuje. Existuje taková pěkně počítající kalkulačka od Lab Muffin i s vysvětlivkami, jak to funguje a tak, a ta nám po zadání čísel jasně řekne, že efektivní objem kyseliny glykolové je při 4% koncentraci a pH kolem 6 někde kolem 0,03 %. A tomu říkám ale fakt jako efektivita.

Takže prostě tohle není plnohodnotné kyselinové tonikum. Jako takové nemá na moji pleť nějak výrazné exfoliační účinky a rozhodně tohle tonikum nenahrazuje AHA tonika jako třeba Pixi Glow nebo tonika od Bravura. I tak ho mám ale ráda a pravidelně ho používám. Čím to asi tak bude.

Ono to je vlastně i napsané u kalkulačky těch efektivních kyselin, že procento volných kyselin v podstatě nic nevypovídá o tom, jaké účinky má daný produkt na pleti. Protože je toho v produktu víc než jedna kyselina. Konkrétně u tohoto Vichy tam je kromě glykolové, ještě tvz. hepes a hned potom různé extrakty jako třeba borůvky nebo černý čaj. Celkový výsledek je pro mě velmi příjemně hydratační až zklidňující. Přičemž to má i peelingové účinky, sice jemné, ale pozoruji je. Zajímavou složkou je pro mě ten hepes, neboli kyselina sulfonová (přesněji Hydroxyethylpiperazine Ethane Sulfonic Acid), která zaprvé je často používána právě dohromady s glykolovou, protože zlepšuje celkovou efektivitu, a zadruhé skvěle funguje i při pH kolem 7. Díky tomu má peeling velmi jemné účinky i při vyšším pH, není tak dráždivý a navíc je výrazně hydratační, za což může právě glykolová, která při vysokém pH prostě hlavně hydratuje.

Celkově je to moc moc moc příjemné. Není to nejsilnější zbraň, kterou vytasíte z koupelny, když si chcete dopřát pořádnou dávku AHA. Ale je to velmi příjemný společník na každý jeden den po dni. A to si myslím, že dokonce bez problémů i pro citlivou pleť, pro kterou je koneckonců tento peeling určený.
4 komentáře:

 1. JE-ŽI-ŠI! To je taková náhoda. Mám doma tester a po x měsících jsem ho včera našla a dala si ho po ruce. A ty jsi zrovna vydala článek, takže konečně pořádně vím, co to dělá😁. Moc díky za článek, přišel mi vhod. Jinak mně se taky ta lahvička hrozně líbí, je to fakt pěkný pro oko.

  Verča ze Ztracena v Praze

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. tak to je fakt náhoda. a jo lahvička je pěkná, ale mám fakt ráda i náplň, jsem až překvapená, že to vichy tak pěkně umí.

   Smazat
 2. Tiez som kupila kvoli peknej flaske:)
  A pouzivala som rada. Nemat prepchate policky kozmetikou, kupim zas.
  Lucc

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. tak jsem ráda, že potvrzuješ. a jo flaštička je fakt pěkná.

   Smazat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...