neděle 23. června 2019

The Ordinary: 4 věci, co můžete udělat s céčkem v prášku

* koupené na escentual

Práškové céčko mi přišlo ze začátku dost zbytečné v sortimentu The Ordinary. Na denní používání to totiž pro mě není. Na to nervy nemám a navíc si myslím, že účinnější bude prostě už hotové céčkové sérum nebo krém.

Jako na jednu stranu sice chápu ty výhody. Že céčko je vždycky čerstvé a vždycky účinné, nemá šanci zoxidovat, protože si ho každé ráno i každý večer uděláte čerstvé, přesně na míru své pleti. Na druhou stranu pro mě by to ale nebylo a takové denní používání prášku, co se musí s něčím smíchat, by mě asi spíš obtěžovalo.

A tak si dneska shrneme, jaké jsou výhody céčka v prášku. A hned potom si povíme, jestli prášek vůbec k něčemu používám. 3 důvody, proč používat céčko v prášku:

(1) Největší výhodou je samozřejmě to, že dostáváte v prášku 100% kyselinu askorbovou. Což je to nejúčinnější céčko. Prostě ne nějaký trapný derivát, ale to, co opravdu působí. A je to ověřeno x studiemi a x lety mé osobní zkušenosti. Věřte mi. Díky tomu, že je céčko v prášku a že si ho máte vždy udělat čerstvé, tak céčko neoxiduje a zachovává si své účinné schopnosti až do posledního zrníčka.

(2) Druhou výhodou je fakt, že si prášek můžete smíchat s čímkoliv. S oblíbeným sérem, s krémem, s tonikem. Nemusíte složitě hledat už udělané céčko, které by vám vyhovovalo i vším ostatním. Jako u mě eliminovat při nákupu všechny ty glyceriny (ucpávají mi póry), silikony (nechci používat), alkoholy (vysušují) a všechny další... je někdy taky práce na x dnů, než vůbec něco koupíte, a to jste to ještě nezkusili. Kdežto s práškovým céčkem vezmete třeba oblíbené hyaluronové sérum a je to vyřešené.

(3) Poslední výhodou je pak dozajista to, že si můžete sílu céčka sami regulovat. Ono dvacet procent může být na někoho moc. A deset je zase málo. Tak si to tak nějak pokusem a omylem upravíte, až to dostanete do oka a každý den si namícháte jen tu vaši koncentraci.

Jak se céčko v prášku používá?
 • Výhodou je, že prášek je opravdu jemný. Rychle se rozpouští a v sérum ani krému ničím nevadí.
 • Nevýhodou je, že je prášek jemný. Trošku fouknete a už je to všude. Taky se hrudky špatně nabírají a špatně se odhaduje dávkování.
 • Přiložená minilžička je možná docela šikovná. Špatně se s ní ale dávkuje, takže asi je přece jen lepší vzít nějakou špachtličku, kde naberete prostě na špičku.
 • Prášek je možné smíchat s jiným produktem normálně v hrstce dlaně, ničemu to nevadí a je to nejrychlejší.
 • Pokud neodhadnete množství, tak při větší koncentraci vás to bude nejspíš dost pálit na pleti. V takovém případě je asi nejjednodušší se přestříkat klidně i jen čistou vodou. Zvýšíte tím pH na pleti a céčko zneutralizujete.
 • Ono ostatně pH se vám bude hlídat těžko. Kyselina askorbová potřebuje hodně nízké pH, tak někde pod 3, dobrou zprávou je, že céčko opravdu výrazně snižuje pH produktu, se kterým ho smícháte, špatnou zprávou je, že přesně to vědět nebudete, leda byste si to pokaždé měřili.
 • Na co si dát pozor při míchání? Opravdu bych nedoporučovala větší než 20% koncentraci. Pak je to fakt hodně agresivní a dráždí to pleť. Dokonce bych řekla, že pokud máte citlivou, oslabenou nebo na céčko citlivou pleť, tak koncentraci budete muset pro běžné používání klidně snížit i na 5 %.
Ze všech těch výhod a nevýhod pro mě jasně vyplynulo, že na denní míchání to není. Alespoň pro mě ne. Dám přednost namíchanému hotovému séru, za které tedy zaplatím peněz asi víc, ale je to pohodlnější a nejspíš i efektivnější v dlouhém období. I tak ale jsem na tento prášek nezanevřela a ráda ho používám.


Jak a s čím používám práškové céčko?

(1) Úplně nejdéle a nejčastěji používám céčkový prášek jen s vodou. Prostě smíchat vodu s práškem, nejlépe do rozprašovače a je hotovo. Vodu pak používám třeba na olej, aby se rychleji vsáknul, jako fixační sprej, na krémy, aby se vstřebaly, jen tak, protože se mi chce. Jako každou jinou vodu ve spreji. Výhodou je, že to je opravdu levné a opravdu účinné, alespoň já to rozjasnění pleti vidím, když mám takový sprej v koupelně. A vidím i rozdíl, když si dám do rozprašovače jen vodu. Nevýhodou je, že pokud to namíchám moc silné, tak mi to dráždí pleť. A to zase nevidím, ale občas to pocítím. Pak si musím dávat pozor, abych nešplíchala moc často a moc moc.

(2) Céčko si dávám do krémových masek. Vlastně mi stačí jakákoliv krémová maska, prostě něco takového toho klasicky hydratačního, co má v koupelně snad každý. Přidat k tomu pořádnou dávku céčka v prášku, zamíchat a nechat působit. Masku pak nechávám na pleti i hodinu, záleží na tom, jakou přesně masku mám. Po umytí je rozjasnění vidět hned, alespoň já ho vidím. A nejen po umytí, ale i několik následných dnů. Céčko si přidávám klidně i do jílových, čisticích i kyselinových masek. Ale pak už to většinou bývá moc agresivní a prostě krémové hydratační jsou za mě nej.

(3) Míchám céčko + hyaluron + olej + voda. A na to dávám platýnkovou masku. Tuhle variantu mám asi ještě o kousek raději, i když je pravda, že poslední tak dva měsíce nemám úplně náladu na sheet masky. Každopádně céčko pod sheet má opět výrazné rozjasňující účinky, které u mě několikanásobně převyšují jakoukoliv už připravenou rozjasňující masku.

(4) Vzhledem k tomu, že je prášek levný, tak je ideální i pro tělovou péči. Mým nejoblíbenějším tělovým krémem se tak letos stal jakýkoliv krém, do kterého přimíchám pořádnou dávku céčka v prášku. Opravdu to viditelně pomáhá hojit a rozjasňovat pokožku na celém těle. Stačí použít jednou týdně. Menší nevýhodou je tedy fakt, že si musím tělový krém odendat do zvláštní nádobky a v té to teprve míchám. Většinou toho taky smíchám moc, což tedy nevadí, protože alespoň si dám dva dny po sobě s céčkem na celé tělo a má to fakt turbulentní účinky. Ale konzistence tělového krému se díky prášku přes noc změní, jakoby to zatvrdne a prášek samotný krém dost zhutní. Je tak lepší míchat s tekutějším tělovým mlékem.Ještě bych se v souvislosti s céčkovým práškem ráda vyjádřila k jedné věci. Je to pořád jen vitamin C v prášku. A je to vlastně to samé jako jakýkoliv jiný vitamin C v prášku. Prodávají to třeba v dm drogérii, prostě obyčejný prášek, koupíte to pod stovku. Asi nejspíš byste prášek koupili i v lékárně. A vyjde to levněji. Za 100 g v drogérii zaplatíte asi stovku. Tohle The Ordinary je jen 20 g a stojí to asi 5 liber, takže nad stovku a je toho jen pětina.

A já mám doma oboje. Jak ten z dm, tak i tohle The Ordinary. A až mi dojde, tak si ho nejspíš koupím znovu. On totiž prášek z drogérie jsou spíš granulky a trvá mu mnohem déle, než se rozpustí. Když to dáváte do vody, tak to možná tolik nevadí, stačí jen pořádně protřepat a čekat. Ale pokud si dávám prášek do masky nebo do toho tělového krému, tak se mi dost často nechce čekat na rozpuštění. Už se mi i stalo, že jsem si mazala nohy krémem s céčkem... a mažu a mažu a najednou koukám, že si vlastně jen šmudlám takový bílý prášek po nohách. A že ze mě vlastně za chvilku opadá. Jasně, mohla bych asi počkat na rozpuštění... ale mně to i stojí za to, že si připlatím.

6 komentářů:

 1. hezké ráno,
  mám dotaz - dá se specifikovat kolik prášku do kolika ml tělového mléka?
  zkoušela jste rozmíchat v nějakém tělovém oleji?
  Děkuji za odpověď Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. od oka, aby to nebylo víc než 20 %. ale spíš toho dávám ještě míň, jak mi to vyjde. tělové oleje nepoužívám, ale si myslím, že tam to bude to samý, jen se možná céčko úplně nerozpustí.

   Vymazat
 2. super , děkuji, vyzkouším. Hanka

  OdpovědětVymazat
 3. Tak hlásím, céčko z dm dnes doma, budu rozpouštět ve vodě, až pominou vedra, tak přidám do tělového mazání - pro začátek. Díky za inspiraci, Marie

  OdpovědětVymazat
 4. Priznám sa, že použitie do telovej kozmetiky ma doteraz ani nenapadlo, pretože inak (moja úvaha) by sa predsa robili aj mlieka s céčkom? Aj keď u nás je aj tých céčkových vecí na pleť ako šafránu, všetko treba objednávať zo zahraničia, preto s ním začínam až teraz, článok sa mi hodil akurát včas, ďakujem.
  Ešte by som mala otázku mimo tému - nemala by si tip na očný krém, čo by dokázal mierniť modro-fialové kruhy pod očami, mierne hydratovať a ideálne zároveň nerozpúštať riasenku? Ak by účinkoval dlhodobejšie ale s trvalejšími účinkami stačilo by aby len krotil farbu a ostatné by som dohnala niečím iným. Hľadám skúšam, zatiaľ mierny úspech zožal len 100 % Pure kofeínový krém ale má len krátkodobé účinky, po pár hodinách je to rovnaké a po úplnom vysadení horšie ako predtým.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. musím říct, že teď dávám céčko do tělového krému pravidelně, třeba třikrát čtyřikrát týdně, a dost se to odrazilo na kvalitě pleti, hlavně na nohách to je vidět hodně, tam já mám různé škrábance a jizvičky a skvrny po zarostlých chloupcích. a céčko to fakt dokáže během třeba pěti použití zregenerovat a viditelně zlepšit.
   jinak ale bohužel tip na takový oční krém nemám. kdysi mi pomáhal UNT jakýsi, ale ten už se nevyrábí a na nic jiného jsem zatím nenarazila. naposledy mi tedy pomohl obyčejný výživný krém, jsem měla pocit, že mám kolem očí úplně suchou pleť, tak jsem si koupila hodně výživný krém. a pomohlo to i na tmavé kruhy, jak byla ta pleť najednou víc v pohodě, tak se mi kruhy tak nějak zredukovaly celkově. jo a taky jsem začala víc spát.

   Vymazat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...