středa 16. června 2021

Čím se mažu: hutně, aktivně, obyčejně

Kdyby mi někdo před deseti lety řekl, že si budu mazat celé tělo každý den, pravidelně a ještě ráda, tak mu to asi nebudu moc věřit. Tenkrát jsem se tedy mazala v těhotenství proti strijím, ale pak jsem na to hned zapomněla. Nojo a je to tady, posledních třeba pět let se fakt mažu. A nejen to, ani mě to neotravuje a čas od času mě opravdu dost baví nakupovat tělovou kosmetiku. Teda tělovou, třeba na sprcháčích pořád neshledávám nic zajímavého. Ale nějaké to hezké tělové máslo, krém či cokoliv jiného, ať už to nazvou jakkoliv, tak si nakoupím ráda. 

Nemám tedy moc ráda tělové oleje, většinou mě tekutá forma oleje otravuje. Na druhou stranu mi ale nevadí, že jsem po namazání nějakou dobu mastná, klidně si obleču pyžamu, zatímco se ještě lesknu po bambuckém másle.

Svůj sortiment tělového mazání bych rozdělila do tří skupin. První je ta hodně mastná, ráda se tím mažu v zimě, loni jsem byla od února do listopadu těhotná a v bambuckém jsem se neskutečně vyžívala v podstatě celý ten čas. Bambucké máslo mám raději našlehané, ale nemusí být, a voňavé, to zas jako musí, bez přidaných esenciálních vůní bych si asi bambucké nekoupila. Vyhovuje mi čisté i míchané s různými oleji.

Druhou skupinou je aktivní péče o pleť. Nejčastěji používám krémy s AHA, ale ráda mám různá tělová mazání s retinoly, těch je ale o dost méně. Každopádně AHA krém na tělo je pro mě nutnost, pomáhá mi proti zarůstání chloupků, dále pak s hojením a prostě pokožka po AHA vypadá o dost lépe. AHA krémy si mažu tak jednou až dvakrát týdně. Do této kategorie bych ještě zařadila krémy, které slibují více než jen mazání, takže i ty různé zpevňující a anticelulitidní, ty ale vůbec nepoužívám, protože nic nedělají.

Poslední skupinou by pak byla taková ta obyčejná, po které sáhnu, když nechci být mastná a když nechci AHA moc často. Této obyčejné skupině nejčastěji dominuje nějaké to mazání od Alverde, protože když vidím v drogérii limitku, tak si ji koupím. Alverde mi vyhovuje, většinou to není nic výjimečného, ale svou práci to odvede. Pokud chci něco lepšího, tak do Alverde tělových mlék přidám práškový vitamín C.

No a bonusovou čtvrtou skupinou by pak byly krémy, které používám na děcko, nebo jsem používala kvůli děcku. Tyto krémy nemažu pravidelně, i když na nich není nic špatného. Týká se to hlavně dětských krémů a másel, která jsou některá fakt super, až tak moc, že si budu muset pořídit i své vlastní balení. (Tím se přesune do kategorie jedna.)

Z těchto skupin mám právě teď doma následující... (Odkazy vás vždycky zavedou na místo, kde jsem produkt koupila.)Nutt bambucká másla je česká značka šlehaných bambuckých másel. Já je objevila v těhotenství a během loňského léta a podzimu jsem vymazala hned čtyři tyhle velké piksly. Něco jsem na sebe mazala i po porodu a teď už mám doma jen prázdné obaly, které chci vrátit, protože na ně mají recyklační program. Celkově mi tato másla vyhovovala, jsou to bambucká s kokosovým olejem, ovoněná přírodními silicemi. Vůně mi přišly dostatečně silné, cítila jsem je ze sebe i po namazání, občas i druhý den ráno. Teda pak jsem měla covid a už jsem je necítila, ale co si pamatuji, tak mi to vonělo, nejvíc asi varianta Masala&Chai. Konzistencí jsou to spíše tužší másla a také mastnější, nějakou dobu to přece jenom trvá, než se vsáknou.

Kvitok Šlehaný tělový krém Čaro lásky je taková jednohubka. Navíc sice si to říká tělový krém, ale fakt je to spíš máslo, je to hodně mastné a taky se to pomalu vsakuje. Konzistence je ale nadýchanější než Nutt bambucké, což je asi dané tím, že základ je sice z bambuckého, ale těch rostlinných olejů je tam víc. Voní to, voní to při mazání, i potom to voní po namazání. Mně vůně moc nezaujala, ale nesmrdělo mi to. Muž doma ovšem vždycky kolem chodil a hledal, co to smrdí... a vždycky zjistil, že to smrdím já. Takže jemu to asi moc nevonělo. Balení je ovšem hodně maličké, já to vymazala tak během pěti sedmi použití? Fakt to byla jen taková rychlovka.

Omorfia Flower Mousse má z bambuckých másel, co jsem měla doma v poslední době, nejluxusnější konzistenci. Je úžasně našlehaná a působí až lehce. Po namazání je to ale pořád dost mastné, základem je pořád totiž bambucké v kombinaci s šípkovým a avokádovým olejem. Voní to hodně nevtíravě, mně se vůně docela líbí, ale přijde mi, že se na těle moc nedrží. V tomto ohledu mi víc vyhovovala Nutt másla. Ale uznávám, že konzistenci má Omorfia o dost hebčí a hezčí. Luxusnější je i balení... taky to stojí dvakrát tolik, možná ještě víc.


Sierra Bees Honey Almond Body Butter byla hodně příjemná záležitost. Máslo nebylo hutné, dobře se rozmazávalo, bylo hned namazané a hned vsáknuté. Vonělo to jako sušenky. Asi se nabízí jako mandlové sušenky, já tam mandle moc necítila, spíš mi to vonělo jako takové noname máslové sušenky. Hodně příjemná vůně. Bohužel mi přišlo, že se vůně moc nedržela na těle. I tak ale mi tohle máslo přišlo hodně fajn.

The Body Shop másla jsou moje stálice, jednou ročně si koupím alespoň jedno. Teď teda doma žádné nemám, myslím, že mám jedno zatoulané někde v Praze, ale z loňského léta mi zbyl tento tělový jogurt. Má to hodně zvláštní konzistenci, gelovou mléčnou, rychle se vstřebává a dobře se to maže. Konzistence není přírodní a já v ní dost cítím silikony. Tělový jogurt jsem koupila poprvé jen tak ze zajímavosti a příště si asi raději koupím zase másla, vyhovují mi o dost více.

Alverde pak patří k mým dalším stálicím a myslím, že další dvě tato tělová mléka mám ve skříni v zásobě. Dobře se nanáší, výkonem mi bez problémů stačí, trošku zamrzí, že nejsou moc cítit z těla, ale tak pro nějakou tu každodenní bezproblémovou údržbu je právě Alverde super alternativou. Je snadno dostupné, není drahé a limitovaných edicí je za rok tolik, že myslím, že je ani nestíhám sledovat, natož kupovat, i když snažím se, zrovna včera jsem přitáhla domů ty limitky dvě. Jinak nejvíc limitek podle mě bývá na podzim a pak před Vánocemi.


REN AHA Smart Renewal Body Serum patří asi k mým nejoblíbenějším aktivním tělovým krémům. Má to tedy trošku otravně lepivou konzistenci. Je to hodně lehký gel, snadno se nanáší, ale bohužel se nevstřebává hned a třeba i desítky minut na pleti lehce lepí. Je to trošku otravné, ale dá se na to zvyknout, když to nepřeháním s množstvím, tak je to klidně za deset minut pryč. Vůně je sladce ovocná, ale nic silného a rozhodně to není cítit z pokožky. Tohle tělové sérum si ale na sebe nemažu kvůli momentálním požitkům, ale kvůli dlouhodobým účinkům. Obsahuje totiž kyselinu mléčnou a opravdu je pokožka při pravidelném používání hebčí, lépe se mi regeneruje, podle mě to částečně působí i proti zarůstajícím chloupkům a pomáhá mi to hojit různá bebínka na nohách. Tohle je moje čtvrtá tuba.

Acure Brightening Glow Lotion jsem koupila, protože přece jenom těch 35 liber za REN je trošku přehnané na pravidelné dlouhodobé používání. Nemám problém si koupit tělové mazání za tisícovku, ale že bych to chtěla dělat pravidelně a kupovat si pořád jen to jedno drahé... to raději vyzkouším levnější alternativu, která by taky měla rozjasňovat. A bohužel se tedy asi vrátím raději k RENu. Tohle Acure není úplně špatné, hodně mi to připomíná Alverde tělové krémy, jde to hůře rozmazat a musím dávat pozor, abych si toho nedala hodně, pak to šmouhuje a nechce se to vsáknout. Když dám menší množství, tak to jde rozmazat daleko lépe a rychle se to vsákne, nenechává to na pokožce povlak, přitom to ale svou práci odvede. Tedy v tom smyslu, že to hydratuje a že je poznat, že jsem se namazala. Bohužel ale rozjasňující ani regenerující účinky nevidím, podle složení tam taky není co by mělo nějak extrémně rozjasňovat, asi si příště raději lépe přečtu složení a taky si koupím znovu REN.


Lush tuhé masážní oleje mám extrémně spojené s tím, že jsem těhotná. Používala jsem je první těhotenství, druhé těhotenství, a když se mi po dekádě přihodilo třetí těhotenství, tak jsem se k nim tak nějak automaticky vrátila. Teda koupila jsem si jeden a nějak už to nemá to svoje kouzlo. Zaprvé jsem před tím frčela na variantě Nutts. A tu jsem fakt milovala a chci ji znovu a už se nevyrábí. Tak jsem koupila Therapy a nějak mi to prostě Nutts nenahradilo. Jako jo, pořád je to ultra mastné, hezky se to nanáší na teplou pokožku po koupání a pořád mě to baví. Ale nebavilo mě to tentokrát až tak často. Navíc mi přišlo, že vůně je slabší. Dřív (tedy před deseti lety) jsem z těchto olejů voněla ještě dva dny, pyžamo mi vonělo, postel voněla, až to bylo až moc... tentokrát ale nic.

Purity Vision BIO dětské tělové máslo jsem taky koupila jako náhradu. U svých předchozích dětí jsem totiž milovala dětské máslo od Saloos. A ono se sice snad pořád vyrábí, ale prostě nikde v drogérii ani žádném přírodním obchodě ho u nás nemají a mně se nechtělo to extra objednávat někde... tak jsem v drogérii vybrala toto Purity Vision. A musím teda říct, že tohle mě hodně bavilo. Konzistence je až lehká a našlehaná, jestli se vůbec u másla dá říkat, že je lehké. Dobře se to roztírá, celkem rychle se to i vsakuje. Jo mimin byl potom mastný, ale másla stačí jen malinko a mastnota je hned snesitelnější. A hezky jemně to voní. Tak mě to navnadilo, že bych chtěla vyzkoušet i další másla od Purity Vision, tenkrát ale pro sebe.

0 postřehů:

Okomentovat

Děkuji za všechny komentáře!

Nestyďte se a řekněte mi cokoliv, pochvalte nebo zkritizujte, na tom až tak ani nezáleží. Pokud ovšem toužíte jen zveřejnit odkaz na svůj blog, raději s tím jděte... někam jinam, veškeré komentáře s odkazy, pokud ty odkazy nejsou k věci, budou smazány.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...